Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 20:27   #81
I ja se nadam da će preživjeti! Borac je on, Rocky Balboa 2.! Imamo već jednog Rocky-a na forumu pa eto sad i drugi! Pitala sam još neke ljude pa čekam sad odgovor. Malac se baš maloprije glasao! Ja mislila šta mi bruji u ušima jer imam upalu uha trenutno kad onoon se glasa! Već sam ga čula prije da se glasa,a ovo je tak slatko, u košarici! On je sad samnom u sobi i bit će, Ogy će jadan trebat spavat u hodniku, al nema veze. Bit će sve dobro! Preživjet će! E da, to za tu hranu sam čula, budem mu kupila!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 20:49   #82
ne trebaš ga masirat
pošalji PM astral walker ili je nazovi.
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:39   #83
ma znam da ne trebam, al pošto sam macama isto tako onda sam i njemu... i on je mala bebica, drugačija malo, ali svi su oni slični... Kontaktirala sam ornitologa jednog, čekam sad odg.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:45   #84
ja sam svog vrapca hranila na špricu od injekcije, onu širu...
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:07   #85
E i ja sam mu kupila špricu, ali od 2 ml., on je mali još skroz. A šta si mu od hrane davala?
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 01:45   #86
žutanjke s prezlama. piti nije znao, pa sam mu davala onako na noktu kap po kap vode... znala sam mu dati mrvicu voća - no ne znam da li mu je to pasalo ili ne (obzirom da sam mu sve gurala u kljunić, pa nije imao izbora ).

derao se kad se pokakao (nije trpio kakicu u kutiji) , kad je bio gladan, a poslije i kad mu je bilo dosadno . onda sam ga znala staviti na rame, i nositi kao papigu po kući.

stavila sam mu u kutiju par grančica s malo lišća (otkinula s drveta), i on je sjedio na tome. to mu se sviđalo.

nakon nekih tjedan dana je već prhao, pa ga je kolegica u krletki odvezla na vikendicu. kako je već othranila goluba kojeg sam spasila - ona se brinula za njega do trenutka kad se pridružio domaćem jatu... par puta se vraćao njoj, a onda je ostao s jatom i dolazio tražiti klopu.

(golub ju nikad nije napustio ... zvao se neven, i šokirao je susjede jer im je znao doći u posjetu ).
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 08:34   #87
pozrav i hvala na odluci da me kontaktiraš,vrabac je bezvoljkaš pa time spada u insektivore i jede hranu koja u biti treba biti animalnog porijekla da bi najbolje napredovao,ovisno kje je dobi vrabac jede kao osnovnu hranu brikete za psa pomiješane sa malo kruha,tako ga hrani svakih dva sata ako si ga obilno nahranila u jednom navratu jer ako vidiš u tzv voljci ili vratu hranu koju si mu dala onda je sit

možeš mu davati pokojeg crvića ili insekta svih vrsta uz osnovnu smjesu

kuhano jaje ili voće naribanu jabuku ali samo ka dodatak osnovnoj smjesi

bitno je da hranu vari

manje ga sa vodom moći ako hoćeš da preživi jer mlade ptice trebaju toplinu i suhoću vodu mu kombiniraj sa ishanom jer je premali da pije vodu ni u prirodi to ne radi još na fotki mi ptica izgleda hm loše javljaj kako je ok ili me nazovi reci gdje si da ga pregledam ili ga donesi u park ako si u zg pozdrav http://o-laboratorij.webs.com/
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:54   #88
Sorciere i moj isto ne voli kakicu u gnijezdu i sam je počeo me dozivati, samo se dva puta desilo da se pokakao unutra, drugi put je to bilo napola unutra, a napola van. Vrapci inače ne obavljaju nuždu u gnijezdu, zato su takvi čistunci, baš sam čitala o tome! Počeo je danas otvarati usta kad sam ga stavila na prsa i glasala se kao da mu dajem pusu i počeo je tada i on cvrkutati i otvarati usta kao lud, znači hoće papati i sam! To je Rocky, pravi borac! Mindtraveler, nisam ga baš puno močila, a i on ti je stalno samnom, malo u gnijezdu malo samnom, grijem ga stalno i sušim i pazim da mu se ne zalijepi perje. Voli papati Land Fleisch konzervicu, e sad ne znam kako si ti mislio da pomiješam brikete i kruh- da ih zgnječim, smiksam i pomiješam s vodom pa mu dam? Vodu voli piti, šta ne dose ptice u prirodi isto u kljunu vodu? Naravno, ja sam mu znala i s konzervicom pomiješati vodu pa mu ne davati uvijek odvojeno. Papao je maloprije i tvrdo kuhani žutanjak, konzervice. On počne tražit papat najčešće kad ja ga zovem tako da dajem puse i on čuje taj zvuk i odmah otvara usta. Da li da onda čekam da on skroz sam počne otvarati usta, bez obzira na zvuk koji ja radim pa onda on otvori usta? Hvala što ste se javili svi sa savjetima! Crviće ćemo mu kupiti tu kod jednog čovjeka koji prodaje na kvartu. Da li da mu dajem žive ili nasjeckane? Čula sam da neki kao daju nasjeckane. Mislim da mu u prirodi daje ptica žive ili polužive, a možda i ispovraćane jel? Trenutno ja imam upalu uha i grla tako da ne mogu nigdje van,al ću vas kontaktirati ovdje s novostima o vrapcu. Snimala sam ga danas i izgleda da mi se nije save-ao video! Budem još ga snimala. Hranim ga svaka 2 sata i po noći isto. Trebaju li i po noći biti hranjeni svaka 2 sata,šta mislite?
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:39   #89
ludi vrapci ... budeš ti to sredila ;-)
sorciere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:47   #90
To što otvara kljun je super jer ga ne moraš silovati otvaranjem kljuna. Maleni ima volje za životom. Brikete razmočiš i to mu daješ pa kruh nije ni potreban. Vrapci su oduševljeni pilećim srcima nasjeckanim na sitne rezančiće koje liče na crve i to im je 100 puta draže od od te pseće i mačje hrane. Može se takav rezančić prethodno umočiti u vodu pa mu onda dati u kljun. Naravno, dobro je davati malo i jedno i drugo pa i te crve. Sve jedno je jel su živi ili mrtvi. Po noči ga ne hraniš jer ptice noču spavaju i ne hrane male.
Ako ga kasnije misliš pustiti dobro je imati što manje kontakta s njim tj. što manje socijalizacije jer će biti prepitom za prirodu. Mislim, i ovaku su šanse da bude prepitom i da se vani ne snađe velike. Kod tako male ptice je kasnije prilagodba na vanjski život postepena. Ne onako, pustiš ga pa šta bude.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 01:23   #91
Najvjerojatnije ga ne bih vraćala, mislim sigurno. Puštala bih ga da leti, ima svoju krletkicu, bojim ga se poslije pustiti jer sada jede pseću hranu , a šta će poslije u prirodi. Dobro, poslije će jesti još zob i konoplju i pšenicu, nešto slično kao za kanarince iako mu mogu dati i onu lojnu lopticu za divlje ptice ili kokos viseći s tom lojnom lopticom. Ima svašta, bojim se da se ne bi snašao u prirodi. A to je i istina, to svi kažu. Jako je pitom i privržen! Jubav mala! I voli piti vodice po malo iz kapaljke, baš pije kao kad zec pije iz svoje pojilice, cucla i guta, slatkica mala pa mu uvijek malo dam i vode iako kažu da se ne treba jer oni ne piju vodu sada, ali on već može letjeti stoga i u prirodi bi došao do vode i on baš uživa kad popije vodice. Ima onaj mali špičasti jezičak , čak i hranu sam polako licka, ma naučit će on vidim brzo i sam papat,pametan je on dečko ili cura! Čula sam se danas s Mindtraveler, ako će trebati još nešto oko Rockyce broj 2,on će također pomoći savjetom. Hvala vam svima na savjetima! Snimao ga je moj dečko danas kad sam ga hranila, ali nije snimio kad je poletio prema meni, jubica mala! Ne znam je li stavio na komp i kako će se sve vidjeti tako da ne znam hoću li stavljati video. Al bit će slikica poslije!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:10   #92
čuj vrabac je vrlo nezahtjevna ptica,tako da ne mooraš previše voditi računa o ishrani jetrom i srcima dapače samo ga hraniš tako dok ne bude u pubertetu,to znači kljun skroz ne naraste i tad ide na zrnatu hranu,prvo zob onda konoplja zapravo najbolje kruha malo čuj vrapci u gradu vole jako kruh i to je nepobitna činjenica
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:04   #93
voće svjetlo sjeme kad bude veći,kod iznutrica pazi da ti se ne pokvari da ga ne ubiješ jer ipak se o vrapcu rado tako da ne zahtjeva baš tako delikatnu ishranu briketi su sasvim dovoljni,možeš i kanarinsko sjeme smiksati u mlincu pa pomiješati.Iznutrice su više za zebe i mekokljunce neophodne ali timaš pticu svejeda tako da ne brini.Vrabac ti voli pšenicu kad odraste.Stavi mu pjeska sa malo zemlje na pod gajbice vrapci se vole perušati taime rješavaju nametnike iz perja,dapače i pjesak koji jedu pospješuje probaavu
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:01   #94
Stavila sam mu pijesak s anisom! I mislila sam staviti i zemlje. On sada papa i Land Fleisch konzervice za pse i mace, dehidrat i kruh s vodom i ja sam mu mislila sjemenke dati, jel može i lanene sjemenke? Vjerujem da da. Budem mu i proso dala. Budem to sve zajedno smiksala sa konzervom. On čini mi se nekad zna i sam uzeti, zapravo ne znam kako da ga to naučim da počne samostalno jesti? Kako točno da to napravim? Stavim posudicu s hranom i to da ga učim tek kad počne jesti i sjemenke posebno ili da mu već sad ovu hranu stavljam tako posebno pa da on sam proba uzimat? Inače, jako dobro jede, ima super apetit, stalno bi jeo, al naravno ne dajem mu toliko jer i kad vidim da mu je volja puna, a on traži,ne dajem mu više. P.S. On nije iz grada,nego sa sela, tako da mislim da ovi na selu niti ne jedu kruh, on je baš ptić iz prirode!
Evo novih fotki:






Zadnje uređivanje gaspar19 : 04.05.2012. at 22:12.
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 15:42   #95
Evo novosti: Rockyca je naučio papati sam, konzervu pseću i sjemenkice za kanarince! Jako sam ponosna na njega! Još ga nisam vidjela da pije iz pojilice, no i to će naučiti, za sada mu dajem vodu iz kapaljke! Već je narastao, slatkica mala, čak sad kad mu otvorim krletkicu, neće van jer ima hranu unutra pa onda papa! Inače je uvijek letio po sobi i čekao da ga nahranim! A sada sve sam radi i čak neće izaći van iz krletkice! Jako je dobar vrapčić! I ostat će kod mene!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:09   #96
Kako je malac?
Charlisssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:48   #97
Super je! Izgleda da je naučio i piti iz pojilice! Bravo Rocky! Jetrica i pileća srca je danas papao i sam papa! Također je jeo suhi kitten dehidrat pomiješan s kruhom i vodom i sjemenkicama-sve smiksano!
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:44   #98
Danas sam se čula s frendicom kojoj niti jedan mali vrabac nije uginuo, već su svi odletjeli kad je došlo vrijeme. Evo provjerenog recepta, bez kojekavih smjesa koje se lijepe u ustima i grlu i kojima se ne može provjeriti količina vode koju vrabac ili neka druga ptičica smije uzeti.

Voila! U dućanu s ribolovnim priborom kupe se crvi (oni od muha, kratki i svijetli) i prije davanja pincetom (ako vrabac još samo zijeva, tj. ako ne zna sam jesti) se pincetom otrgne rep od crva (tvrđi dio nasuprot glave s kojim ''kopa''), ostatak crva se umoči u vodu i pincetom se da vrapcu.

Ako vrabac jede, to se isto radi i ostavi mu se u zdjelici količina koju može pojesti u jednom do dva obraka i uz to se daje sjeme, tj. hrana za vrapce koja se isto tako može kupiti.

Pokusi sa žumanjcima, keksima i sličnim kašama većinom nemaju uspjeha.

Gašpar, sretno s vrapcem! Sjećam te se odavno s ptičjim pričama. Sigurna sam da si ovo već odavno skužila, naročito što si se uputila i kod gospođe Škarice.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:27   #99
Da, jesam, mislila sam mu kupiti crviće za ribičiju, znam da ne smiju biti živi, a meni ih je i grozno ubiti! Znam da je njemu to poslastica tj. hrana, budem probala. Sada jede jetrica i pileća srca sirova pa sam skuhala ih i dala mu i to papa i sjemenkice pomiješano s time i s dehidratom i kruhom i vodom. I naučio je piti iz pojilice! Jako sam ponosna! Čisti si kljunić kao i papagaji u prečkicu, a vidim vani vrapci to isto rade! Bit će on dobro, sigurna sam! Već i je dobro! I čini mi se da papa pijesak s poda krletkice što mu je dobro za probavu, a i voli se perušati u njemu! A na koju hranu za vrapce ti misliš? Ja znam za lojne loptice. To ću mu kupiti. Na šta si ti mislila?
gaspar19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:50   #100
Gašpar, koje božje nežive crve??? Crvi moraju biti živi ako hoćeš othraniti vrapca! Jeo ili ne jeo sam, moraš crvu maknut guzicu. On i bez guzice živi dovoljno dugo pa ga vrabac može pojesti živog. Ako hoćeš othraniti muhe, onda pokupuj crve i pusti ih da se razviju u lijepe muhice. To je stvar tvog izbora. Priroda je okrutna. Jesi li razmišljala o pilićima kad si ga hranila njihovim srcima i jetricama?
Ne razumijem pitanje o sjemenju za vrapce. Sjemenje za vrapce su sjemenke koje se daju vrapcima i ima ih za kupiti čak i u Konzumu.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.