Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 16:36   #21
Upiši u google melibo.hr ili tak neš.To je autopraona u markuševcu i dečki rade prehebeno.samo je bed kaj rade na preporuku.Ako si zainteresiran kontaktiraj me na PM pa ću te preporučit.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:48   #22
Brba je majstor, pod temom usluge poliranja
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:58   #23
Sad kad sam bia u Slo prijatelj mi je pokaza auto šta je kupia BMW Z3! Onako u priči mi je spomenija da je polira onu plastiku na platnenom krovu i farove! Kaže da su bili očajni i pokaza mi je pastu! Zapamtija sam da je proizvođač SONAX i da je u tubi! On kaže da je savršena! Vidia sam farove i plastiku i izgledaju ka novi!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:17   #24
Poliranje farova je kratkoročno rješenje ... ak se hoćeš rješit auta.
A svoje si nečim upropastio.

Vidi temu o Toyoti Yaris sa truljavim svijetlima.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:32   #25
Pvc stakla farova koja su "mutna " s vanjske strane daju se ispolirati pastom za poliranje(bolja je grublja-pasta, a ne mlijeko) ima ih od kauflanda pa na dalje. Malo krpice i za sat si gotov.
Ako je staklo mutno po dubini pomoći nema. Kao i kad je mutno iznutra(u slućaju prodora vode).
Kod mene u knjigi vozila piše tip žarulje koja se mora staviti prilikom zamjene i napomenuto je da ostale (jeftine koje svi kupuju) imaju za posljedicu zamućenje pvc stakla fara.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:39   #26
Žarulja izaziva zamućenje fara ako nema UV filtar (jeftine ga nemaju) - to je takozvano Yellowing polikarbonata (iliti "požućivanje"). I razlikuje se od mehaničkog zamućenja izvana koje nastaje kad genije skine zaštitni keramički sloj pa plastiku pjeskari svo sranje koje se može naći na cesti.

Kome se čita ovdje su svojstva polikarbonata:
http://www.hubbell-canada.com/lighting/wplenses.asp
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:01   #27
Quote:
samko123 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu polirati farovi za Fiat punto? Na tehničkom su mi rekli da ih moram ispolirati jer su zamagljeni.


http://sites.google.com/site/upalixenon/
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 02:47   #28
Radiona

Gdje se u Zagrebu može iznajmiti radiona za auto na jedan dan
samko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 09:15   #29
rupice u staklu fara - poliranje

Evo, i mene zanima, maglenka mi je jako izudarana od kamenčića izvana pa je kao zamućena, i zanima me da li bi se to dalo ispolirati i kako, ili moram kupiti novo staklo za nju?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 15:03   #30
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Evo, i mene zanima, maglenka mi je jako izudarana od kamenčića izvana pa je kao zamućena, i zanima me da li bi se to dalo ispolirati i kako, ili moram kupiti novo staklo za nju?
Da se ispolirati ako je polikarbonat skinut.Samo poliranjem se ništa ne dobiva ako se preko ne nanese tanki sloj bezbojnog laka koji služi kao zaštita.
Ili eventualno, kako je primarijus rekao u slučaju da se auto prodava.
Crodra,ta maglenka,jel staklo ili plastika?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 16:16   #31
Quote:
samko123 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu polirati farovi za Fiat punto? Na tehničkom su mi rekli da ih moram ispolirati jer su zamagljeni.
Imam punto 2, farovi su isto bili u jako lošem stanju i na tehničkom su rekli da ih moram promijeniti, otišo kod brbe, tu ti je na forumu, on ih ispolirao i sad su ko novi. Svaka preporuka. Kolko dugo će izdržat vididt ćemo.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 21:31   #32
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Da se ispolirati ako je polikarbonat skinut.Samo poliranjem se ništa ne dobiva ako se preko ne nanese tanki sloj bezbojnog laka koji služi kao zaštita.
Ili eventualno, kako je primarijus rekao u slučaju da se auto prodava.
Crodra,ta maglenka,jel staklo ili plastika?
Staklena je. Ma ne bi se ja tim gnjavio da nije iz '84 pa nema za nabavit, a žal mi je jer ogledalo je unutra dobro, i svijetli isto OK, ali auto izgleda malo onak - znaš kad je jedan far mutan izvana
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 12:03   #33
Ja sam imao problem kao i vi. Farovi su jednostavno propali-pozuteli. Postoji firma u Novom Sad koja ima proizvod koji je bas namenjen za poliranje farova. U pitanju je "Headlight Lens Restorer", americki proizvod, a drzi ga AutoLook doo. Moji farovi su bili katastrofa sto se moze i videti na slikama. Poceo sam prvo sa 1000 smirglom uz konstantno vlazenje vodom sa obicnom pumpicom. Nakom toga sam to isto ponovio sa 2000 smirglom (nema potrebe za finijom). Osusite far i bice mat beo, ali nemojte to da vas brine. Kad ih ispolirate sa "Headlight Lens Restorer" farovi se vracaju na svoje prvobitno stanje-fabricko. Proizvodjac tvrdi da ako se sredstvo primenjuje svaka tri meseca, da sprecava ponovno zamucivanje i zutilo. Ja sam taj savet preskocio i nakon 7-8 meseci fartovi poceli da "zute". Ponovnom primenom polira je vracena idealna providnost. I jos jedna stvar, pakovanje je davoljno za sredjivanje 10-15 automobila.








VladaBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 12:56   #34
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Upiši u google melibo.hr ili tak neš.To je autopraona u markuševcu i dečki rade prehebeno.samo je bed kaj rade na preporuku.Ako si zainteresiran kontaktiraj me na PM pa ću te preporučit.
omg, trebam imati preporuku da mi se nešta ispolira???


pa ne kupujem RR da mi treba preporuka...

.kuda ide ovaj svijet
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 13:27   #35
A valjda rade na crno pa ih je frka ... uostalom tu ti je Brba pa uvjek možeš pitat njega
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 13:42   #36
Staklo... A ono plastika
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:05   #37
Čini mi se da sada Wurth ima za poliranje farova, ali nisam 100%.
Gdje su vremena kad je kod sudara frcalo STAKLO na farovima, a blatobrani
se gužvali. Sada pasi izgrizu blatobrane, farovi se bruse papirom, usisne grane
se krive od topline, a sa rezervnom gumom nemožeš preko 80km/h........
kaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 01:02   #38
Quote:
kaić kaže: Pogledaj post
Čini mi se da sada Wurth ima za poliranje farova, ali nisam 100%.
Gdje su vremena kad je kod sudara frcalo STAKLO na farovima, a blatobrani
se gužvali. Sada pasi izgrizu blatobrane, farovi se bruse papirom, usisne grane
se krive od topline, a sa rezervnom gumom nemožeš preko 80km/h........
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:47   #39
[QUOTE=sule1;28735549]Prijatelju far ce ti se izmatirati nakon nekog vremena možeš ga lakirati koliko hoćeš jer je plastika slabe kvalitete,A ja poliram farove za 250kn, strojno i posebnom pastom za kristal i staklo koja se nemože kupiti kod nas!
sule1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 01:04   #40
[QUOTE=sule1;28735598]
Quote:
sule1 kaže: Pogledaj post
Prijatelju far ce ti se izmatirati nakon nekog vremena možeš ga lakirati koliko hoćeš jer je plastika slabe kvalitete, strojno i posebnom pastom za kristal i staklo koja se nemože kupiti kod nas!
Prouči malo ovo........
https://www.forum.hr/showthread.php?t=478175
jaric.s.zivadin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.