Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 12:24   #1
Alcatel OT-990

Eto, vidim da nema topic-a o tom mobitelu pa me zanimaju vasa iskustva...

Planiram kupiti mobitel i u nedoumici sam izmedju ovog i Huawei-a u8650, o potonjem imam povratne informacije s foruma, no o ovom nemam... vjerujem da ce topic koristiti svima koji razmisljaju o ovom mobitelu...

Ponuda je iz Tele2!

A ovo je stranica s detaljim specifikacijama i prvim komentarima GSMArena!

Biljeze ga solidne karakteristike po jako dobroj cijeni, od kojih isticem, naravno, Android OS (na zalost verzija Froyo, no negdje procitah da ce biti moguci upgrade u 2.3), solidan ekran, sjajan design (po reakciji korisnika s GSMArene), solidna kamera s blicom i autofokusom, prednja VGA kamera,...

Za sad od nedostataka se najvise istice jako kratak vijek baterije (1dan - sto mi se cini prosjek kod vecine smartphone-ova pa ga i ne smatram nedostatkom), i prosla verzija OS-a...

Eto, jedva cekam vase reakcije pa da skoknem iduci tjedan u ducan!

POZ
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 13:18   #2
Malo mi je neobično što su ta dva mobitela u istom cjenovnom rangu a alcatel ima bolju kameru od 5mp.Baš me zanima kava je ta kamera naspram huaweia.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 14:44   #3
Kad je huawei radija smartphonove alcatel nije ni postoja. Al to netreba ništa znacit. Mislim da je huawei ko firma, bolji. Al treba vidit šta kažu korisnici. Jesi pogleda na youtubu koji video, tamo imaš ljepih testova.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 15:08   #4
sto se youtube video-a tice... mobiteli su u egalu... jako puno pozitivnih dojmova, malo losih... najvazniji los dojam kod huawei-a je to sto je kamera losa, kod alcatel-a je bolja no ne i jako dobra, najlosije sto se istice je baterija kod alcatel-a, no ni kod huawei-a nije bog zna kako bolja....

o huawei-u imam vise podataka, valjda zato jer je taj model dulje na trzistu, a o alcatel-u malo iako su dojmovi izuzetno povoljni.

ni huawei nema bas neku povijest proizvodnje (ili mozda bolje receno sastavljanja) smartphone-a takodjer, kao ni alcatel, no, s druge strane Alcatel slovi kao jedan od proizvodjaca najpouzdanijih mobitela... iako nije ni izbliza razvikan kao neke druge marke... btw.- alcatel jako dugo postoji kao proizvodjac mobitela, huawei tek godinu, cini mi se...

mislim da je hardware-ska osnova vrlo slicna (i procesor i unutarnja memorija) no volio bih cuti korisnike....

eto... za sad, cujemo se...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 17:14   #5
Mobitel izgleda super ima bolju kameru od Huawei-a (bljeskalica, autofocus) u paketu dobijes i micro sd karticu od 2 gb a kod Huawei-a nista. Mislim da opravdava visu cijenu od ovog U8650 i definitivno je best buy. Sto se tice Alcatela kao proizvodaca, ja ga imam vec godinu dana ali ne smartphone i sve pohvale, rade jako dobre mobitele za malu cijenu. Mislim da ce ovaj OT-990 biti moj iduci mob.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:30   #6
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Mobitel izgleda super ima bolju kameru od Huawei-a (bljeskalica, autofocus) u paketu dobijes i micro sd karticu od 2 gb a kod Huawei-a nista. Mislim da opravdava visu cijenu od ovog U8650 i definitivno je best buy. Sto se tice Alcatela kao proizvodaca, ja ga imam vec godinu dana ali ne smartphone i sve pohvale, rade jako dobre mobitele za malu cijenu. Mislim da ce ovaj OT-990 biti moj iduci mob.
mobitel zaista i izgleda super, bio sam na prodajnom mjestu i drzao ga u ruci, na zalost nije bio upaljen... malo djeluje krupniji, u usporedbi s hueawei-em, no nacelno, u brojkama, i nije - par milimetara je razlika... djeluje robusnije i solidnije napravljen, huawei pak djeluje kao stari iphone 3-ca.. alcatel bas nekako ostavlja dojam kao mali pda... onako s onom tipkom ispod... ma lijep mobitel.. nema sto...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 16:04   #7
vidim da nema jos korisnika koji posjeduju Alcatel... ok, idem danas usporediti ta dva modela (nadam se uljucena) pa cu odluciti.... i prenijeti dojmove... POzdrav
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:56   #8
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Kad je huawei radija smartphonove alcatel nije ni postoja. Al to netreba ništa znacit. Mislim da je huawei ko firma, bolji. Al treba vidit šta kažu korisnici. Jesi pogleda na youtubu koji video, tamo imaš ljepih testova.
Ti ne znas sto pricas, alcatel je barem deset godina prije huawei-a proizvodio mobitele, i može se pohvaliti da jemeđu prvima napravio full touch mobitel, deset godina prije iphone-a i dobro se razumiju u taj posao. radili su izradom jedne od kvalitetniojih mobitela, jedino se do sada nisu uključivali u smartphonove.
xyxyxyxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:46   #9
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
vidim da nema jos korisnika koji posjeduju Alcatel... ok, idem danas usporediti ta dva modela (nadam se uljucena) pa cu odluciti.... i prenijeti dojmove... POzdrav
Vidim da si iz Zadra, da li ima uljucenih Alcatela u onom Tele2 centru na Relji?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:31   #10
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
btw.- alcatel jako dugo postoji kao proizvodjac mobitela, huawei tek godinu, cini mi se...
alcatel je prvi gsm predstavio 1997. a huawei 2008. ali je alcatel tek ove godine poceo sa androidom dok je huawei na androidu od 2009. (informacije radi )
davidoff_lights_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:25   #11
Quote:
davidoff_lights_1 kaže: Pogledaj post
alcatel je prvi gsm predstavio 1997. a huawei 2008. ali je alcatel tek ove godine poceo sa androidom dok je huawei na androidu od 2009. (informacije radi )
Prvi mobitel huawei je predstavio 1997 godine.
In 1997, Huawei, launched first wireless GSM-based products
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:49   #12
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Prvi mobitel huawei je predstavio 1997 godine.
In 1997, Huawei, launched first wireless GSM-based products
ok ekipa, ajmo smiriti strasti.. nebitno za temu nii samsung u elektronici nije postojao prije 20-tak godina pa je nekako za dlaku bolji od grundiga u elektronici koji postoji xyz godina... nebitno....

@exception- 'uljucenih' (wtf) - ako je ukljucenih (nema), uljućenih (svi ljuto drobro izgledaju - pa dakle ima), uljuđenih (svi su za covika napravljeni - dakle ima)....

No, ono sto je vazno za ovaj topic jest da je jedan od Alcatel-a ot-990 udomljen u mojem toplom domu i upravo prolazi hard test sastavljen od cjelodnevnog davljenja uredjaja, instaliranjja, deinstaliranja, prckanja po ovom i onom...

Prvi dojmovi?

Izdržava!

Mobitel je prilicno velik, dobro lezi u ruci, odaziv s ekrana je sjajan, cak i kad se koristi onscreen tipkovnica, vrlo je precizna, kamera bolja nego sto sam ocekivao, zoom, white balance, led bljeskalica, ovo i ono.... fotografije snimljene u zatvorenom prostoru osvjetljenom lowcost stednom zaruljom, ispale prilicno gledljive.... O aplikacijama necu puno jer to smatram besmislenim kad se pogleda ponuda na Android marketu, dizajn - to, naravno, ovisi o ukusu, no stvarno je lijep mobitel, meni je ugodniji huawei (samo zbog grafickog sucelja), no ponekad mi treba 'oslonca' pri koristenju jer je cijeli obal i 'klizav', taj problem ne postoji kod Alcatela, u dlanu je 'ko doma' - ako je dlan veci...

Dakle, kao sto ste vec i skontali, svi ovi pozitivni dojmovi usporedjeni sa Huaweiem U8650 jer imam srecu prtljati oko oba mobitela u isto vrijeme!

Negativno.... Pa ima i toga... mobitel je stvarno krupan (opet u usporedbi s Huawei-em), tezi, ima onu, meni pomalo iritantnu, neujednacenost u osvijetljenju u donjem dijelu ekrana - ne bas primjetno kad se gleda pod 'normanim' kutom, ali malo vamo-malo tamo i vidi se, baterija traje i dulje nego Huawei-eva, barem po mojim iskustvima, no ne i znacajno da bi bilo pozitivno, i jos o bateriji, nakon prvog praznjenja, pri punjenju, i nakon vise od 5 sati punjenja, baterija nije isla (software-ski) preko 95% - nadam se da ce se to unormaliti u slijedecim punjenjima.... I da, Froyo je milju dalje od Androida 2.3 i po intuitivnosti i po ljepoti i, konacno, po prijevodu na hrvatski (iako ni 2.3 u tome ne blista).

Eto, za sad...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 17:18   #13
peti dan dođe do 100%. ma mob e ludilo! tiekom studenog pustit će gingerbread za nega..
Kučak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 11:08   #14
Quote:
Kučak kaže: Pogledaj post
peti dan dođe do 100%. ma mob e ludilo! tiekom studenog pustit će gingerbread za nega..
to bi bilo sjajno.... super sto si se javio.... Android 2.3 je znatno bolji od starije inacice!!

imam jos jedan problem koji sam htio sa svima podijeliti, koji je mozda bas posljedica starijeg OS-a....

Naime, poecetne stranice su sa kraticama i widgetima koji se jednostavno na njih postavljaju... to sve funkcionira... no problem nastaje kad se mobitel ugasi i opet upali, vecina kratica i widget-a nestane i onda ih moram opet postavljati na pocetne ekrane....

Da li i ti imas taj problem ili mi je put pod noge i u tele2 poslovnicu??
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 12:19   #15
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
to bi bilo sjajno.... super sto si se javio.... Android 2.3 je znatno bolji od starije inacice!!

imam jos jedan problem koji sam htio sa svima podijeliti, koji je mozda bas posljedica starijeg OS-a....

Naime, poecetne stranice su sa kraticama i widgetima koji se jednostavno na njih postavljaju... to sve funkcionira... no problem nastaje kad se mobitel ugasi i opet upali, vecina kratica i widget-a nestane i onda ih moram opet postavljati na pocetne ekrane....

Da li i ti imas taj problem ili mi je put pod noge i u tele2 poslovnicu??
isti problem i kod mene...
s tim da se i ugasi iz nepoznatog razloga i neće da se upali dok ne izvadim i ponovno stavim bateriju...
jesi li ga rootao i koje dodatne programe imaš instalirane?
satamadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 12:29   #16
Quote:
satamadeus kaže: Pogledaj post
isti problem i kod mene...
s tim da se i ugasi iz nepoznatog razloga i neće da se upali dok ne izvadim i ponovno stavim bateriju...
jesi li ga rootao i koje dodatne programe imaš instalirane?
ne, nisam ga rootao... ne znam gubim li time prava iz garancije?? no... dodatnih programa ima hrpu... ima li smisla nabrajati??

drago mi je, i nije mi drago sto imas isti problem, to pokazuje da je problem u seriji.... mozda upgrade OS-a pomogne....

to sa gasenjem iz cista mira nisam primjetio, ali sam primjetio kad se ugasi u slucaju da je baterija prazna, da se ne moze upaliti kad je na punjacu! vrlo iritantno, onda ga moram neko kratko vrijeme puniti, cisto da se moze upaliti, skinem ga s punjaca, upalim i onda vratim na punjac! totalno bezveze....
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:10   #17
bijo na putu.

kako dobro vrti navigaciju to mi je sjajno! HVALA assassin!
nemam gorespomenutih problema. sve pepsi.
Kučak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:49   #18
Quote:
Kučak kaže: Pogledaj post
bijo na putu.

kako dobro vrti navigaciju to mi je sjajno! HVALA assassin!
nemam gorespomenutih problema. sve pepsi.
ponovit cu kucak....
1) znaci sve NOVO postavljene precice (widgeti) na pocetnim ekranima ti i dalje stoje bez obzira sto si ugasio pa upalio mob?

2) mozes li ugasen mob dok je na punjacu upaliti??

Ponavljam jer i o tvojim odgovorima ovisi hocu li reklamirati mobitel...

POzdrav
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:58   #19
evo još jednog zadovoljnog korisnika ot-990
mob kupljen u četvrtak...i fenomenalan je(ne dižem ga u nebesa) ali za te novce odličan...nakon lg-a gt540 i xperie x8 razlika ogromna...milina za pisati poruke sad...laga gotovo da i nema..tu i tamo se pojavi,zbog slabijeg procesora sam(multitasking kad je u pitanju) radne memorije ima na pretek(512 mb) tako da o usporenosti nema ni rijeci

zasad nisam nikakvu manu našao...kamera je jedino loša,jest da ima 5mp-a, ali je u rangu neke od 2-3.2mp drugog proizvodjaca...za moje potrebe i vise nego dovoljna

sto se tice widgeta na homescreenu ja nisam imao problema ili ga nisam ni primjetio,a i napravio sam firmware update,pa mozda i zato , uostalom ja sam si stavio launcherpro(brzi mi je od onog koji je u mobu a i bolji po dodatnim opcijama)

jos da dodje i taj update na 2.3...ima da leti xD i nadam se da ce pokrenuti nesto na xda forumu i za ovaj mob :/

Zadnje uređivanje Fahy : 25.10.2011. at 01:04.
Fahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 01:26   #20
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
ponovit cu kucak....
1) znaci sve NOVO postavljene precice (widgeti) na pocetnim ekranima ti i dalje stoje bez obzira sto si ugasio pa upalio mob?

2) mozes li ugasen mob dok je na punjacu upaliti??

Ponavljam jer i o tvojim odgovorima ovisi hocu li reklamirati mobitel...

POzdrav
1) da, widgeti stoje

2) istina; kad ga pališ na punjacu pokaze animaciju baterije, al tad ga startaj opet i upalit će se

pozdrav
Kučak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.