Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 07:58   #81
Quote:
VILKO kaže:
[/COLOR][/B]
No, sto drugo ocekivati u jednoj zemlji u kojoj vozac autobusa moze postati general, ili u kojoj pola odraslog stanovnistva ima zavrsenu samo osnovnu skolu?
Jer je taj sofer-general bio na prvoj crti u Plitvicama kada je tvoja "bratija" okrenula cijevi na Hrvatsku; jer je taj sofer-general sa svojom postrojbom probijao ceste na Dinari tako da se mogu uspeti hrvatski tenkovi na visinu koja se ne pamti u povijesti ratovanja; prizor zbog kojeg su CIAovcima oci ovako radile.

I to sve dok si ti jebava klokane po Australiji.

Ti si mozda formalno obrazovan, ali vidis, toliko si glup da najednostavniju stvar shvatiti ne mozes. Da je Hrvatska raspolagala s ljudstvom, kakvim-takvim, u sudbonosnim trenucima. I da je s tim ljudstvom napravila povijesni uspjeh.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 08:13   #82
Quote:
Rita kaže:
Po meni je problem u tome sto je ta primitivna lova odvukla i ove koji s takvom muzikom i stilom nisu odrasli,znaci one urbane klince koji idu tamo di idu svi.To je meni zalosno. sto umjesto da je taj seljo poceo slusat nesto normalno povukao je za sobom druge.
Fancy a to da nije povezano s kriminalom,pa kako nije jer ti citas vijesti?
Naravno ,uvijek ce biti ljudi koji stvarno uzivaju u takvoj zabaviali to nisu i one plavuse koje se polugole prodaju po tim mjestima. Takvima je to cista nuzda ocito.
Po tvome postu se moze zakljuciti da je "seljo" pametniji od urbane djece.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 09:12   #83
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Moram



Gle, kad sam ja zivio u Brodu, bilo je i Srba i Bosanaca i svega, bas kao i danas. Ali od pada BB i Posavine, i u Brodu se demografska slika promijenila drasticno. Ja ne velim da su svi Bosanci divljaci. Samo kazem da su bitno drugaciji od Brodjana. Ti znas da Sava nije samo granica dviju drzava nego granica dviju civilizacija. I to je tako. Nemoj me sada trazit da ti objasnim. Nije mi namjera vrijedjati Bosance nego samo ukazujem na razlicitost.

E kad sam ja bio klinac, onda smo Bosance zvali jaranisti a mogli smo ih lako prepoznati po fudbama, koznim jaknama iz Turske i brusenom jeansu ili hlacama na crtu uz obavezne koledzice i bijele sportske carape. Ti ljudi obicno su hodali s jaknama nasusurenim tako da izgledaju veci i siri, uz obavezne okserice i cesto su izgovarali jebouteiss. Jebouteiss ovo, jebouteiss ono.

Ti ljudi brijali su i tada na Semsu i Sinana Sakica dok je moja ekipa brijala na U2, EKV, Beastie Boyse (u ono doba teska avangarda), Sisters of Mercy i slicno u Omladinskom klubu. Tamo se nije mogla cuti cirilica.

Ako si zivio u Brodu onda znas i koliko su "pravi" brodjani zajebani na dodjose. Ja sam kao Zagorac u Brodu imao preko nekoliko neugodnosti. Vjeruj mi, manje se osjecam strancem u Kanadi nego u Brodu.



Ja znam da Brodjani bjeze od toga. Ima ih sigurno koji vole, ali "pravi" bjeze.


Ja nemam nista protiv glazbe. Tko voli turbo folk neka ide na mjesta gdje se slusa turbo folk. Tko voli rock, neka ide na mjesta gdje se slusa rock, a tko voli klasiku neka ide u Lisinski.

Hrvatska je free country i svatko moze ciniti sto mu je volja dok ne krsi zakone. I nemoj osobno shvatiti ovo. Nisam htio vrijedjati Bosance, ako si tako razumio.

Mozda jednom na Korzu sjednemo zajedno i popijemo kakvo pivce?
To sto si rekao o bosancima donekle se i slazem ali za manjinu, ipak vecina njih a pogotovo poslije rata je sasvim drugacija.
Ali ja nemogu osudjivati nekoga tko slusa, narodne, samo zato jer on neslusa, Modern Talking, Sandru, AC/DC, Sabrinu,U2 itd..
Pa to je njihov problem, ljudi imaju pravo na zivot i slusati koga zele.
Po tvome Svi koji zive u Milanu moraju slusati Operu jer tu je jedna od najpoznatijih opernih sala u svijetu Teatro alla Scala?????
Tako ti tumacis narodnjake i one koje ih slusaju.
Ako se kojim slucajem preselis u Milano, pokusaj zamislit da te netko osudjuje zato sto slusas U2, EKV, Beastie Boyse itd..
Znam da nezelis nevrijedjas nikoga, ali je tako zvucalo.
Meni muzika ili politika nikad nije birala prijatelje, niti sam ih trazio po tom pitanju, tko je covijek on je covijek nebitno sto slusa i kako se oblaci.
I ja ponekad nosim bijele carape, a zasto ne, higijena na nivou, dok crne oblacis tjedan i uvijek izgledaju crne, mislim ciste, a kod bijelih vec nije tako.
Nadam se da cemo se naci na kavi negdje u SB na korzu da malo uzivamo, mozda Navigator-u ili tu negdje...
Sad ce meni ferije..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 09:17   #84
Quote:
Rita kaže:
Po meni je problem u tome sto je ta primitivna lova odvukla i ove koji s takvom muzikom i stilom nisu odrasli,znaci one urbane klince koji idu tamo di idu svi.To je meni zalosno. sto umjesto da je taj seljo poceo slusat nesto normalno povukao je za sobom druge.
Fancy a to da nije povezano s kriminalom,pa kako nije jer ti citas vijesti?
Naravno ,uvijek ce biti ljudi koji stvarno uzivaju u takvoj zabaviali to nisu i one plavuse koje se polugole prodaju po tim mjestima. Takvima je to cista nuzda ocito.
Rita nemozemo osudjivati sve ljude zato sto se njih par napravilo ludima i pucalo iz oruzja ili se potuklo.
Pa i ja sam se tukao dok sam bio mladji a neslusam narodnjake?
kako sad to objasnjavas, a nisam bio ni lopov ni mafijas, nego su samo hormoni proradili i nista vise , a to je dovoljno za tucu.
Neznam samo sto slusaju Americki kriminalci ili Engleski huligani ili Njemacki huligani, sigurno, Sinana, Semsu, Kemala, Draganu i druge, e da i oni su narodnjaci.??? Zamislite crnca sa radiom na ramenu a iz zvucnika grmi Saban ili Semsa..
Nemozes na taj nacin povezivati kriminal sa ljudima koji slusaju odredjeni tip muzike.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 05:33   #85
Quote:
by FANCY: ... Zamislite crnca sa radiom na ramenu a iz zvucnika grmi Saban ili Semsa.. Nemozes na taj nacin povezivati kriminal sa ljudima koji slusaju odredjeni tip muzike.
Jel ti to direktno povezujes nekog tko je crn (pretpostavljam African-American) i slusa radio, sa kriminalom?! Hmmm....
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:08   #86
Quote:
piper kaže:
Jel ti to direktno povezujes nekog tko je crn (pretpostavljam African-American) i slusa radio, sa kriminalom?! Hmmm....
Isto kao sto narodnjake povezuju sa kriminalom ,tako i ja crnce sa radiom na ramenu mogu istim sistemom povezati sa kriminalom.
A u stvarnosti to nema veze jedno sa drugim za pametnog covijeka, ali za neke sa predrasudama to je dobar temelj za odradit jos jednu trac partiju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 13:26   #87
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Ja, za razliku od tebe, niti sam imao, niti imam (doslovno i u svakom smislu) veze s Balkanom.

Ali ako zelis znati sto je po mome misljenju Balkanstina, dopusti da ti kazem. Tvoja "stajalista," i "stajalista" tebi slicni. Glavni atributi i karakteristika vas Balkanaca je?

A)Bezkicmenjastvo

B)Oportunizam

C)Komplex manje vrijednosti

D)Zavist

E)Ljubomora

F)Kriza nacionalnog identiteta

Za kraj, najgori atribut svakog Balkanca:

G)Nepoznavanje elementarnih stvari o (1)Vlastitom narodu (2)Vlastitoj povijesti (3)Vlastitoj domovini; kao i slaba razvijenost nacionalne svijesti ili potpun nedostatak iste.

I zapamti, bacva Beckog meda s gramom balkanskog govna, je cijela bacva govna.

Have a nice day.


Haha, ovaj tip je opsjednut Balkanom i Srbima, silom se trudi dokazati da je pametniji, nesto kao hrvatski Seselj. Jadan ne shvaca da upravo tako postaje isto sto i prezreni mu Balkanci.
__________________
Strasni
Dobrovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:19   #88
Pa gle, meni samim tim sto je sirom otvorenim prozorom navijenim radijom do daske i stvom ko vas hebe budale, morate slusat sto i ja na neki nacin kriminalac. Meni je to kriminal da me takva budala prisiljava slusat svoju muziku pa makar to bila i rap ili cili mili narodnjak.
Rjetko kad ces cuti istu situaciju sa "normalnom" muzikom, to je vec postao stereotip. A ne kazem da muzika stvara kriminalce nego se ocito(barem u hrvatskom slucaju) oni skupljaju oko takvih mjesta i uzivaju u toj muzici. Odnosno ljudi koji probleme ne znaju rjesavati drugim putem do tuce, potezanja pistolja i sl. Jedno je kad si klinac ispod 20 godina pa kad prorade hormoni ali ovo su u vecini slucajeva odrasli ljudi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:37   #89
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Ja, za razliku od tebe, niti sam imao, niti imam (doslovno i u svakom smislu) veze s Balkanom.


Ti si tipičan Balkanac.
PAtiš od balkanofobije!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:49   #90
Quote:
Ri§ kaže:
Ti si tipičan Balkanac.
PAtiš od balkanofobije!
Ti si samo beznacajni pripadnik nacionalne manjine u Hrvatskoj. I doseg tvoje moci je na internet forumu. A tvoje "djelo" kao i milijardu nickova na ovom forumu je dokaz od cega ti sve patis. Desetljeca koja si proveo u Hrvatskoj od dojebavanja tvojih predaka u Hrvatsku iz srbijanskih jazbina, nazalost, nikakav utjecaj nema na tvome genetskom kodu.

Bolestan si, nas konstitutivni Rise.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 02:08   #91
Evo "stikle" sa Let 3, u novom video spotu: http://www.jutarnji.hr/ShowFlashArti...px?artid=22175

(MMedia Flash required, pricekaj da se ucita i krene). Jedra djeva cice trese, dobre noge i Let 3, skoro pa u elementu
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 02:41   #92
Dinaridi u najvisem stupnju razvoja.

Kaze moja zena da je podsjeca na "Wedding songs of Palestinians".....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 02:57   #93
"Wedding songs of Palestinians"..... sto, jeli koji problem u tome?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:31   #94
Quote:
Rita kaže:
Pa gle, meni samim tim sto je sirom otvorenim prozorom navijenim radijom do daske i stvom ko vas hebe budale, morate slusat sto i ja na neki nacin kriminalac. Meni je to kriminal da me takva budala prisiljava slusat svoju muziku pa makar to bila i rap ili cili mili narodnjak.
Rjetko kad ces cuti istu situaciju sa "normalnom" muzikom, to je vec postao stereotip. A ne kazem da muzika stvara kriminalce nego se ocito(barem u hrvatskom slucaju) oni skupljaju oko takvih mjesta i uzivaju u toj muzici. Odnosno ljudi koji probleme ne znaju rjesavati drugim putem do tuce, potezanja pistolja i sl. Jedno je kad si klinac ispod 20 godina pa kad prorade hormoni ali ovo su u vecini slucajeva odrasli ljudi.
Sve je to zakonom propisano. Ako netko ugrozava druge na bilo koji nacin pa makar i jedenjem sladoleda na javnom mjestu, treba biti doslijedno kaznejn, nekom novcanom kazno, a to vrijedi i za glasno slusanje muzike i svaki drugi manji prekrsaj.
Ali mi nemamo pravo nekog osudjivati i proglasavati kriminalcem, zato slusa glasnu muziku.
I opet brkamo pojmove? Sto je za tebe "normalna muzika" za mene Metal nije normalan niti opera, ali volim pop, rock, pomalo lagani techno, a mozda netko voli metal ili opere i on ce reci da je to za njega normano dok ovo pop, roc za njega su nenormalni i nemoze ih cuti.
To je stvar ukusa, a mi nemozemo nekog na osnovu ukusa osudjivati i etiketirati kao ove ili one.
I meni ponekad necija glasna muzika ide na zivce, ali mozda nekad i moja glasna muzika ide nekomu na zivce, ali on mene akceptira kad ja sklusam svoju muziku ja njega kad on slusa njegovu i bude nam dobro obojici, i gdje tu problem?.
Mi smo problem, mi sa svojim cjepidlacenjem i unutarnjom aroganciom.
Sami smo si krivi sto smo nervozni i sto neznamo druge akceptirati onakvim kakvim jesu, a samim tim pokazujemo koliko smo kulturno zreli i koliko amo tolerantni prema nekomu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:49   #95
Samo za mog "nenormalnog" fancyja:




HELL YEAH!
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:15   #96
Quote:
piper kaže:
Samo za mog "nenormalnog" fancyja:




HELL YEAH!
Pa gdje ga nađe, nedaj boze da ga sanjam večeras. A zamisli sad da bi netko bio beskrajno sretan da ovako nešto sanja.
Baš ova razlika nas čini zanimljivima, a montonija i klonovi vode zna se gdje.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:45   #97
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Ja, za razliku od tebe, niti sam imao, niti imam (doslovno i u svakom smislu) veze s Balkanom.

Ali ako zelis znati sto je po mome misljenju Balkanstina, dopusti da ti kazem. Tvoja "stajalista," i "stajalista" tebi slicni. Glavni atributi i karakteristika vas Balkanaca je?

A)Bezkicmenjastvo

B)Oportunizam

C)Komplex manje vrijednosti

D)Zavist

E)Ljubomora

F)Kriza nacionalnog identiteta

Za kraj, najgori atribut svakog Balkanca:

G)Nepoznavanje elementarnih stvari o (1)Vlastitom narodu (2)Vlastitoj povijesti (3)Vlastitoj domovini; kao i slaba razvijenost nacionalne svijesti ili potpun nedostatak iste.

I zapamti, bacva Beckog meda s gramom balkanskog govna, je cijela bacva govna.

Have a nice day.



permanenetna ljudska stanja......samo nekima tudje govno mirishe bolje nego vlastito....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 22:58   #98
ajmo se josh malo zgrazavati nad tim "balkancima", "dinaridima","hercegovcima", "bosancima".......stvarno ste neki iskompleksirani i nedoje.ani.....prepoznati ce se sami....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 23:11   #99
Quote:
Rita kaže:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...041501168.html
Meni se ovo gadi i fakat me takve stvari odbijaju. Ja sam otisla iz zemlje gdje je takva muzika bila rjetkost. Tu i tamo si cuo kako tresti iz neke merdje ili bembure na putu iz DUbrave po Maksimirskoj,obicno sa krunicom i bosanskom regom. A koliko cujem i citam non stop to je postao totalni main stream. Zalosno. Jer s eto moze okrenut i vratit na normalu ili stvarno ode hrvatska na balkan?

niti je bila rijetkost..niti je zalosno...niti bilo sta iz tog spektra...toga je bilo i prije rata, i tokom rata i nakon rata....to je realnost.....

imash sta protiv krunice na retrovizoru...ili opcenito krunice oko vrata hrvatskog dobrovoljca/vojnika

ne razumijem iritiranost krunicom.....?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 23:20   #100
Quote:
piper kaže:
Samo za mog "nenormalnog" fancyja:




HELL YEAH!
Eddy je odavno u penziji
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.