Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 09:30   #1
Koliko istine?

Ovo je tema za Srbe da odgovore (ali molim kratko i jasno) koliko ima istine u ovome što je napisao Dobrica Čosić.

Quote:
Mi lažemo da bismo obmanuli sebe da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu. Lažemo zbog poštenja, lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma potvrda naše urođene inteligencije... Lažemo stvaralački maštovito inventivno.
P.S.
Molim, bez uvrede. Zaista me zanima koliko je istine u ovome.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 09:44   #2
ja mislim da si ti najbesposleniji od svih ovde..idi malo vani i uhvati zraka..
gang-bang is offline  
Old 18.09.2007., 10:17   #3
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ovo je tema za Srbe da odgovore (ali molim kratko i jasno) koliko ima istine u ovome što je napisao Dobrica Čosić.



P.S.
Molim, bez uvrede. Zaista me zanima koliko je istine u ovome.
Dobrica Ćosić i poštovaoci njegove škole mišljenja, zaista veruju, u ovakvo nešto - tako je bilo moguće da Sloba i njegov režim govore da smo pobedili NATO.

Međutim, sve je više Srba koji žele "istinu, ma kakva ona bila" (J. Štulić).

Ćosićevska filozofija laži nije ništa drugo do sredstvo odbrane vlasti, onda kada se ukloni "nerazumjevanje iza koga skrivena suština prevare" (J. Štulić).

Drugim rečima kada vajni srpski patriota-vlastodržac biva uhvaćen u laži, on koristi ćosićevsku filozofiju govoreći da je lagao iz patriotskih pobuda.
aleksije radicevic is offline  
Old 18.09.2007., 11:25   #4
Quote:
gang-bang kaže: Pogledaj post
ja mislim da si ti najbesposleniji od svih ovde..idi malo vani i uhvati zraka..
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=15

De ti vidi sa ovim svojim kome treba zraka.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 11:36   #5
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=15

De ti vidi sa ovim svojim kome treba zraka.
a kakve veze to ima sa laganjem?
čovjek čiji post linkuješ je samo iznio svoj stav,
imati stav pa makar i naopak je legitimna stvar
imati stav nije laganje!
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Old 18.09.2007., 11:49   #6
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ovo je tema za Srbe da odgovore (ali molim kratko i jasno) koliko ima istine u ovome što je napisao Dobrica Čosić.



P.S.
Molim, bez uvrede. Zaista me zanima koliko je istine u ovome.
To ti se dragi COD2 zove generalizacija jednog naroda.
Vidis,daleko bi pametnije Cosicu bilo da je napisao:Ja lazem zbog....
Te floskule se koriste kada hoces da zavedes ceo narod,pa mi prilepis nesto da je takav i onda ti je lakse da manipulises.
__________________
Ne! Ne, ja necu postati novi ,Ja cu uvek biti k'o pre...
SisterOfMercy is offline  
Old 18.09.2007., 12:41   #7
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=15

De ti vidi sa ovim svojim kome treba zraka.
kod nas se kaze vazduh..
gang-bang is offline  
Old 18.09.2007., 12:52   #8
Quote:
Tenicki Direktor kaže: Pogledaj post
a kakve veze to ima sa laganjem?
čovjek čiji post linkuješ je samo iznio svoj stav,
imati stav pa makar i naopak je legitimna stvar
imati stav nije laganje!
Ma nisam ja rekao da tip laže mada je i to istina.

Nego sam htio da ukažem na činjenicu da je Gang-Bangu zametala moja tema, a ja sam lijepo rekao "bez uvrede" i zanimalo me je mišljenje onih na koje se ovo pisanje odnosi, a to su Srbi.

Ali Gang-Bang je naša za potrebno da meni upućuje kritiku, ali je zato ko od šale prešao preko ovoga gore za što je malo reći da je uvreda.

Kapiraš.

Znači kad moj govori gluposti i vrijeđa okolo i naravno na taj način pokušava da (osim što liječi vlastite frustracije) podgrije temperaturu, ja ću preći preko toga ko od šale. A kad neko drugi napiše nešto što mi se i najmanje ne sviđa ja ću to odmah dočekati na nož.

Mada, hajd nema veze. Bilo pa prošlo.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 12:54   #9
Quote:
SisterOfMercy kaže: Pogledaj post
To ti se dragi COD2 zove generalizacija jednog naroda.
Vidis,daleko bi pametnije Cosicu bilo da je napisao:Ja lazem zbog....
Te floskule se koriste kada hoces da zavedes ceo narod,pa mi prilepis nesto da je takav i onda ti je lakse da manipulises.
Pa mogu ti reći da je po mom mišljenju dosta uspio.

Možda je ovo moje subjektivno mišljenje, ali pravo da ti kažem (bez uvrede) ja nisam još vidio narod da toliko upada na priču političara i da toliko može da se na nju upali kao Srbi. Znam da toga ima u svakom narodu ali čini mi se da je ovo kod Srba baš prava boljka, možda griješim.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 13:01   #10
Quote:
gang-bang kaže: Pogledaj post
kod nas se kaze vazduh..
Od kad?

Quote:
gang-bang kaže: Pogledaj post
ja mislim da si ti najbesposleniji od svih ovde..idi malo vani i uhvati zraka..
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 13:13   #11
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa mogu ti reći da je po mom mišljenju dosta uspio.

Možda je ovo moje subjektivno mišljenje, ali pravo da ti kažem (bez uvrede) ja nisam još vidio narod da toliko upada na priču političara i da toliko može da se na nju upali kao Srbi. Znam da toga ima u svakom narodu ali čini mi se da je ovo kod Srba baš prava boljka, možda griješim.
Pa gresis..to je opet generalizacija.
Ono sto je cinjenicno stanje ovde danas je da ljudi ne veruju politicarima,a politiku prate dnevno jer im zivot i buducnost zavisi od raznih dogadjaja,zakona,uredbi i sl.
Da nismo u tranziciji i da nemamo problem sa Kosovom,verujem da prosecnog stanovnika Srbije politika ne bi bas preterano zanimala,ima toliko lepsih stvari u zivotu...
__________________
Ne! Ne, ja necu postati novi ,Ja cu uvek biti k'o pre...
SisterOfMercy is offline  
Old 18.09.2007., 13:33   #12
Pozrdav svima. Moj prvi post.

Prvo. Citat je falsifikat. Dakle nije
Quote:
Mi lažemo da bismo obmanuli sebe da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu. Lažemo zbog poštenja, lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma potvrda naše urođene inteligencije... Lažemo stvaralački maštovito inventivno.

nego

Quote:
Lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.
To je odlomak iz romana "Deobe" Dobrice Cosica.

Da li ti je poznato sta je roman? Da li ti nesto znaci rec "fikcija"? Da li zbilja mislis da knjizevni (fiktivni) likovi izrazavaju stav pisca? Ako u romanu ima vise sukobljenih likova, koji od njih zastupa misljenje pisca? itd...

COD2, dobro je sto si dokazao kako si podli muljator, ako je neko dosada sumnjao u to...

Case closed!
rasko is offline  
Received Warning
Old 18.09.2007., 13:58   #13
Quote:
rasko kaže: Pogledaj post
Pozrdav svima. Moj prvi post.

Prvo. Citat je falsifikat. Dakle nije



nego



To je odlomak iz romana "Deobe" Dobrice Cosica.
Ma pravo da ti kažem nisam ni primjetio tu razliku koja na kraju ne mijenja smisao.
Jednostavno sam ukucao "dobrica" na google i dobio taj citat i nisam se ni trudio da sad nešto provjeravam.

Da izvineš isti ... a drugo pakovanje. Odnosi se na tj. "vas" tj. Srbe.

Quote:
rasko kaže: Pogledaj post
Da li ti je poznato sta je roman? Da li ti nesto znaci rec "fikcija"? Da li zbilja mislis da knjizevni (fiktivni) likovi izrazavaju stav pisca? Ako u romanu ima vise sukobljenih likova, koji od njih zastupa misljenje pisca? itd...

Divno bi bilo kad bi sve bilo fikcija ali ... http://www.vreme.com/cms/view.php?id=396163

daleko od toga.

http://www.torlak.net/2005/Audio/199...ca%20Cosic.mp3

http://www.torlak.net/2005/Audio/199...ca%20Cosic.mp3

Dobrica Ćosić je ponajmanje pisac a ponajviše nešto drugo za šta treba prvo izmisliti pravu riječ.


Quote:
rasko kaže: Pogledaj post
COD2, dobro je sto si dokazao kako si podli muljator, ako je neko dosada sumnjao u to...

Case closed!
Bez vrijeđanja molim.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 18.09.2007., 14:33   #14
Quote:
rasko kaže: Pogledaj post
Pozrdav svima. Moj prvi post.

Prvo. Citat je falsifikat. Dakle nije



nego



To je odlomak iz romana "Deobe" Dobrice Cosica.

Da li ti je poznato sta je roman? Da li ti nesto znaci rec "fikcija"? Da li zbilja mislis da knjizevni (fiktivni) likovi izrazavaju stav pisca? Ako u romanu ima vise sukobljenih likova, koji od njih zastupa misljenje pisca? itd...

COD2, dobro je sto si dokazao kako si podli muljator, ako je neko dosada sumnjao u to...

Case closed!

Taj vaš Dobrica nije samo ubogi pisac već "otac nacije" i nacionalnog programa okupljanja vascelog srpstva. Akademik, idejni začetnik nikada javno priznatoga revivala nacionalističkog programa poznatoga kao Memorandum SANU, književnik zabrinut za sudbinu srpstva.Njegovim najambicioznijim učenikom pokazao se Slobodan Milošević.

To je isto kao da ja kažem da je Franjo general-povjesničar koji se eto uhvatio malo bistrenja politike. Najsretniji je bio kad je sa Ankicom zamotan u dekicu listao povjesnu građu za neku novu knjigu.
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Old 18.09.2007., 17:19   #15
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Od kad?



to sam ja zbog tebe rekao da bi se razumjeli ..znas cova buraz kontas
gang-bang is offline  
Old 18.09.2007., 17:21   #16
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja rekao da tip laže mada je i to istina.

Nego sam htio da ukažem na činjenicu da je Gang-Bangu zametala moja tema, a ja sam lijepo rekao "bez uvrede" i zanimalo me je mišljenje onih na koje se ovo pisanje odnosi, a to su Srbi.

Ali Gang-Bang je naša za potrebno da meni upućuje kritiku, ali je zato ko od šale prešao preko ovoga gore za što je malo reći da je uvreda.

Kapiraš.

Znači kad moj govori gluposti i vrijeđa okolo i naravno na taj način pokušava da (osim što liječi vlastite frustracije) podgrije temperaturu, ja ću preći preko toga ko od šale. A kad neko drugi napiše nešto što mi se i najmanje ne sviđa ja ću to odmah dočekati na nož.

Mada, hajd nema veze. Bilo pa prošlo.
Pa buraz znas nas srbe mi bi sve pod noz
gang-bang is offline  
Old 18.09.2007., 17:26   #17
E COD2 umalo da zaboravim..Ramadan kareem ..
gang-bang is offline  
Old 18.09.2007., 17:51   #18
Ne znam ko je i sa kojim pravom proglasio D. Cosica za oca nacije ? Ko ga je birao ? Ko je glasao zato da on bude neki otac nacije?Pa ljudi nismo valjda mutavi da nam neki novinarcici na partijskom zadatku sole pamet.Inace on ima nekoliko jako dobrih romana, ali njegov uticaj nije nikad bio onakav kao sto neko misli.
vladislav is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.