Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2007., 17:37   #961
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Irska ce prva priznati Kosovo.
to kazes da bi oni posle mogli isto ali zar nekaze belosvetska bagra poiticara da je kosovo jedinstven slucaj i da to nemoze biti presedan
berseker is offline  
Old 02.04.2007., 18:34   #962
meni je zanimljiv ovaj weblink sto je prijedor postavio...

nisam znao da je "Srpska" u Rusiji? odkad to...?
Flaming Lips is offline  
Old 02.04.2007., 21:27   #963
Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
meni je zanimljiv ovaj weblink sto je prijedor postavio...

nisam znao da je "Srpska" u Rusiji? odkad to...?

pa pripremaju se za emigraciju najbolje odmah na sigurno zbrisat, Srbija je postala premalena za sve "heroje srpstva"
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Old 02.04.2007., 21:36   #964
Da imate corbe i supe u glavi, znali bi da nema teritorijalne veze istoka i zapada Bosne kod cetnika

Prodji kroz Klanac, i reci ovo je Srbija, dio grada Brckog, i ako pola sata, budes Srbovao,

http://www.youtube.com/watch?v=zrY9J...elated&search=

Sem, ako vi ne zelite jos?

Nije vam dovoljan Benkovac, Knin, Sarajevo, Bihac i Prishtina

Nemate gradova a ni ljudi jade

filatelista is offline  
Old 02.04.2007., 22:06   #965
Jel kazu

Pa, vidicemo sutra
filatelista is offline  
Old 02.04.2007., 22:10   #966
Kratkorocno gledano za Kosovo nemamo nacin da ga spasimo, ali rusko zatezanje sto je vece, to je sloboda Republike Srpske bliza.
Levak is offline  
Old 03.04.2007., 00:52   #967
Al ovo sto Rusi rade je pravi primer diplomatije.
Pustili Atisarija, EU i SAD da naprave plan, i onda njet.
I ispadose budale, sad moraju da se natezu sa Rusima a ako priznaju Kosovo bez saglasnosti UN jos jedan poraz svetske(citaj zapadne) diplomatije.
A Srbe i Ruse zabole, ako hocete Kosovo mimo prava uzmite ga, ali ne trazite nas potpis i kasnije neku pravdu za slicne situacije u svetu.
Jer posle cemo se malo pitati i oko drugih drzava i prava tih naroda.

PS. Secam se kad je Nato napao Srbiju, Milosevic je tvrdio da hoce da uzmu Kosovo, a Zapad da to nije tacno vec samo zele da spasu Albance od stradanja i humanitarne katastrofe.
Sad se vidi ko je bio u pravu.
Gedza is offline  
Old 03.04.2007., 07:05   #968
Rusija je primjer bijede i siromastva.Gledao sam na discovery channelu, reportazu u Rusiji, trebao sam je presnimiti, pa da dadnem kako Srbima, a posebno Hrvatima na forumu.Sta vam je Ruske zene, jedva cekaju da bjeze odatle, politicki Rusija je podijeljena gore nego Bosna.Jedina razlika Rusija ima vise stanovnika

Nije vazno, nije vazno.Amerika, Turska, Britanija, Njemacka i Francuska kad priznaju, Kosovo ostaje i postaje drzava .Turska ce rado priznati, pa idemo na Sandzak onda.Sad se u Ukrajini zakuhava.Sta ti mislis, da ste vi neke face?

Vidjet ces uskoro, koliko ste face.Uskoro je moguc rat u Cg, a ti gledaj dalje, a sigurno i u Bosni

Ovo je historijski dan za Bosnjake dolazi.Pazar je pred Kosovom, ofanziva tek sad slijedi.Pa, cemo vidjeti kako ce se boriti Srbin za Prijepolje, kad vec nije za Prizren

filatelista is offline  
Old 15.09.2007., 04:57   #969
Smile

Quote:
MiGo kaže: Pogledaj post
vidjet ćemo kako ćete pjevat kad albanci budu htjeli neovisnu Dalmaciju....
vi mislite nezavisnu sandzaka i vojvodinu, ja mislim da kosovski albanci pomogati sandzak i vojvodinu da bude nezavisna
saban poluza is offline  
Old 15.09.2007., 05:47   #970
Thumbs up

Quote:
raska kaže: Pogledaj post
po kom osnovu albanci imaju pravo da prave drugu drzavu u evropi? gde to pise u povelji UN da je albancima zagarantovano to pravo i neka mi neko kaze za jos jedan slican slucaj ako zna (ja znam za ceski sudet, ali isto tako znam da je to politika nacisticke nemacke i hitlera). albanci su se borili protiv milosevica, a posle njega protiv koga? djindjica? zivkovica? pa sad protiv kostunice? prica za malu decu. ako vi hrvati hocete da priznate kosovo, onda morate da racunate i na srpsku krajinu, pa po istom principu.
albanci su pobednici za to imaju pravu na drugu drzavu, a serrbi imaju pravu da slaviti gubitku u sloveniju, Harvatske, bosnu i kosova, a moze i (sandzak i vojvodinu)
saban poluza is offline  
Old 20.09.2007., 01:26   #971
Thumbs up Nezavisnost Kosova sve dalje i dalje

Gardijan: Nezavisnost Kosova sve manje izvesna

Svi su izgledi da će Kosovo, koje je pod upravom UN poslednjih osam godina, ostati u političkoj neizvesnosti, navodi britanski dnevnik „Gardijan” u članku posvećenom novoj rundi pregovora o južnoj srpskoj pokrajini u Londonu. List navodi da srpski ministar inostranih poslova Vuk Jeremić imao razloga da „zvuči opušteno i samouvereno” u Londonu ove nedelje, i da su on i vlada u Beogradu u dobroj poziciji pošto „perspektiva nezavisnosti južne srpske pokrajine, koja je u jednom trenutku izgledala izvesna, sada sve brže izmiče”. Za Albance, navodi list, koji čine 90 posto od dva miliona stanovnika Kosova, „ova epizoda je bila diplomatska katastrofa” i dodaje da je kosovski premijer Agim Čeku izgubio politički kredibilitet kod kuće posle poverenja koje je uložio u Zapad, a naročito u SAD da će izdejstvovati nezavisnost.

List kaže da su razgovori ove nedelje u Londonu pripreme za direktne pregovore između dve strane 28. septembra u Njujorku, a „trojka” koju čine predstavnici EU, SAD i Rusije, treba da podnese svoj izveštaj 10. decembra kada, kako kaže Zapad, odluka mora da se donese.

„Ali izgleda da će decembarski rok doći i proći a da nećemo biti nista bliže diplomatskom rešenju. Zapad je izgubio interesovanje za ovu borbu,” kaže list.

„Posle vrlo snažnih izjava o nezavisnosti Kosova, Bušova administracija je sada zaokupljena drugim važnijim problemima - Irak, Iran, Bliski istok, i ne izgleda da je spremna da se hvata u koštac sa Kremljom po tom pitanju”, dodaje se u komentaru lista.

„Gardijan” dodaje i da je dvadesetsedmorica EU podeljena po pitanju Kosova.

List, međutim, ocenjuje da bi najbolje za stabilnost na zapadnom Balkanu bilo kada bi EU priznala Kosovo, čime bi se „smirila frustracija kosovskog albanskog stanovništva”, ali bi to bila i usluga Beogradu jer bi mu skinulo veliko breme.

„Ali, sve su indikacije da EU neće uspeti da se suoči sa onim što je nazvala svojim najvećim izazovom”, zaključuje list. (Beta)
M0ssad is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.