Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 22:43   #21
da, genije obično kači tako nešto,

a vau vau, evo
ponavljam se; ali ti to zaslužuješ , nakon 6-mjesečne apstinencije,
i odgovarajućih svakodnevnih vježbi, lucidno sanjanje, te odvajanje tijela od tijela je išlo, dešavalo se, ne baš lako, no išlo
nakon ponovnog upuštanja u slasti čulnog života(sex), unatoč vježbama - više ništa nije išlo,

pa sam samo pitao druge?, šteta što u samostanu nema interneta?, vjerojatno bi mogli čuti zanimljive spoznaje

a ljudi, slično ko i životinje ništa drugo ni ne rade nego žive prema programu (množe se i plode), jedini biološki razlog sexa i je isključivo razmnožavanje, koji ih pokreće ne pitajući se ništa o njemu, bar da promijene bug-ove

vau au
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:48   #22
A vidiš, sad si se dotakao dalje nečega. Taj mladić je spontano imao projekcije, davno prije svega ovoga, od srednje škole pa dalje, sad mu se već dešavaju neke mnogo intenzivnije stvari.
Pitaj mene, pa ću ti reći, meni sve pričaju svi, a znam mnogo neobičnih ljudi
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:50   #23
pa pričaj onda,
ili pitam
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:59   #24
Uh, zaheb , treba smisleno početi, a temu ćemo vjerovatno mnoooogo raširiti.
oćeš da počnemo od toga kakv je on i koja ga vrsta ludila dere od malih nogu, pa da pokušamo shvatiti i uhvatiti nešto kroz jedan iscrpan primjer (a to će danima potrajati, vjeruj mi), ili da ti pričam kako je počeo "izlaziti iz tijela" kad su počele prve krize. Pa halucinacije. Slušne.
Pa upotreba droge i razna "mistička stanja", pa "otvaranje uma" kako on kaže kada ga je usisalo ništavilo, pa interesovanje za kabalu, izmišljanje sopstvenih obreda, negiranje sebe, konzumacija trave nekontrolisana, pisanje muzike (kad čuješ riječi unatraške, imaš što interesantno za čuti), opet "izlaženje iz tijela", seksualna isfrustriranost, pojačan nihilizam, negacija sebe i svijeta, spoznaja ljubavi, seksualno "rasterećenje", pronalazak smisla i stravična borba za očuvanje teško spoznatog uz koju opet idu gore navedena iskušenja, slušne i
Quote:
vizuelne
halucinacije.
Spolja normalan. Svestan svega. Normalno priča i druži se sa ljudima.
Ima još detalja naravno...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:07   #25
Quote:
kameni kamen kaže:
nakon 6-mjesečne apstinencije,
i odgovarajućih svakodnevnih vježbi, lucidno sanjanje, te odvajanje tijela od tijela je išlo, dešavalo se, ne baš lako, no išlo
nakon ponovnog upuštanja u slasti čulnog života(sex), unatoč vježbama - više ništa nije išlo,
Nije islo nikad vise ili? Jesi li probao ponovo apstinirati 6 mjeseci?
I ako je sex = gubitak energije potrebne za druge stvari, zasto ima ljudi kojima sex tu energiju ne oduzima? Kojima se duhovno-mentalne sposobnosti ne mijenjaju seksali se ili ne?
A ima ih.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 11:34   #26
Quote:
Gospon Pes kaže:
I ako je sex = gubitak energije potrebne za druge stvari, zasto ima ljudi kojima sex tu energiju ne oduzima? Kojima se duhovno-mentalne sposobnosti ne mijenjaju seksali se ili ne?
A ima ih.
Pa ajde...reci koji su to.

Seks jest uglavnom gubitak energije...pogotovo za neprosvjetljena bića. Dok oni drugi, prosvjetljeni, poput mene mogu iz seksa čak izvući i dodatnu energiju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 11:47   #27
Quote:
Baphomet kaže:
Seks jest uglavnom gubitak energije...pogotovo za neprosvjetljena bića. Dok oni drugi, prosvjetljeni, poput mene mogu iz seksa čak izvući i dodatnu energiju

Evo, zar ne potvrdjujes kaj velim?
Ako se energija obavezno gubi - gubi se bio ti prosvijetljen ili ne. (A nisi i tak, ali necemo sad o detaljima. ) Ako se ne samo ne gubi, vec se iz seksa moze izvuci cak dodatna energija (Kaj pljackas curinu? Srami se. ), onda sve skupa uopce nije pitanje energije same po sebi, vec neceg drugog...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 12:24   #28
Re: životna energija i sex

Quote:
kameni kamen kaže:

dok se, u nekim novijim, tra tra tra, shvaćanjima, tvrdi kako je sex energetska kupka koja maltene, revitalizira, isto tako cjelokupnog čovjeka, na svim razinama tra tra...


e upravo tako. revitalizira.
napune životne baterije. nafilaju životni akumulatori.
što mislim da se lakše postiže sa odredjenim stupnjem duhovnog razvoja. ali ni to ne mora biti pravilo.
zavisi od pristupa sexu.
ne bih detaljizirala.
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 12:38   #29
Ako se može izvući dodatna energija- pa kaj to ne znači da se mora izvuči od onog drugog tj. to znači da partner-ica uvijek nahebe- kak god okreneš.
energy vampirčeki.
Sad tek kužim zakaj je češnjak obrana..
Nego -zanima me kako se izračunava odnos izvučene energije ovisno o kvantiteti ili kvaliteti?

btw. samo ti detaljiziraj vabi.
Mislim da bolje razumijemo pristup..mislim stav.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:27   #30
Ne obracaj paznju na ostalo (sto je na topicu upalo izmedju), pisi ako zelis i u pravcu kojem zelis/smatras da treba.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 23:17   #31
hvala vau vau, što si preuzela usmjeravanje,
dakle ipak sam ja pokrenuo temu;
pa prema tome, bipolar;
Quote:
Ne obracaj paznju na ostalo (sto je na topicu upalo izmedju), pisi ako zelis i u pravcu kojem zelis/smatras da treba.
, ustalom već si obećala

dobro sad kad smo to riješili;

da, vau vau, nisam nikad više apstinirao, na žalost, i nije išlo,
da, ajd molim te reci koji su to ljudi, osim baphometa, naravno, kojima sex ne oduzima energiju
i koji to prosvijetljeni još upražnjavaju seks, nakon prosvjetljenja

da, vabi,
detaljiziraj, jer ovako, šturo, tvoja izjava je u velikoj opasnosti da ne bude shvaćena ozbiljno, pristup ovakav ili onakav energija curi, čak što više, što je sex bolji to su energetski aranžmani veći

darin?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 23:35   #32
Eto, Kameni, i ja sam ti dala odgovor na LJES-u, pa nisi ni mene baš nešto ozbiljno shvatio. Al nema veze.( očito imaš predrasude prama LJES-u) Jesi čuo za Kundalini energiju? Ta ista energija je zaslužna, kod vođenja ljubavi, za ekstazu i ostalo što ekstaza nosi. Naravno, neće uvijek pravilno proći kroz tijelo, a to valjda ovisi o tome koliko je sex čist i možda o tehnikama disanja.
Kad kažem da je sex čist mislim na to da nema loših misli (zločestih) i da je to užitak iz ljubavi. Ono kad ti ne treba nikakva perverzija da se uzbudiš nego ti je dovoljno da se ti i parterica s ljubavlju milujete. Poanta je u ljubavi.
Ovo s apstinencijom ti možda može pomoći da pročistiš taj odnos prema sexu. Moje mišljenje.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 23:39   #33
Quote:
kameni kamen kaže:
da, vau vau, nisam nikad više apstinirao, na žalost, i nije išlo,
Bas me zanima jedno: kako si uopce prvi put dosao na ideju da trebas apstinirati da bi postigao odredjene rezultate?
Quote:
da, ajd molim te reci koji su to ljudi, osim baphometa, naravno, kojima sex ne oduzima energiju
Ne bih. I svjesna sam da sad mozes reci da onda izmisljam, ali to je u redu. Reci ako zelis. Rekla bih i ja jer nikad se ne valja pozivati na svjedoke koje ne zelis imenovati. Moja greska.
Quote:
i koji to prosvijetljeni još upražnjavaju seks, nakon prosvjetljenja
Prosvijetljene nisam spominjala.
Ispravi me ako grijesim, ali prosvijetljen je za mene netko tko je stekao Spoznaju s velikim S, tko zna odgovor na sva pitanja.
Kako bi ga ti definirao?
Jer po mojoj definiciji medju nama nema prosvijetljenih, a tko zna ima li ih uopce.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 23:40   #34
6 mjeseci može biti jako dug period.I ak je do energije- moći će upalit svaku žarulju na koju naiđe. (al nije to prosvijetljenje)

Je pes u pravu si- nema prosvijetljenih.
Sumnjam da bi takvi(ako i postoje) opće pisali s nama.
Ali ipak- mislim da ni ne postoje- jer odgovori na sva pitanja ipak nisu u domeni čovjeka.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 23:53   #35
mali uvod :)

Obećala, obećala...pa polako.
Ovdje pričamo o energiji i usmjeravanju, korištenju i pražnjenju, drugačijim načinima spoznaje.- zato mislim da je ovo ilustrativan primjer za to u kakvoj su vezi kreativnost i seksualna energija, na to se na kraju svodi pitanje, ako se ne varam.
Radi se o kreativnom netipičnom geniju.
Energija kojom je "blagoslovljen" odmalena (nisam sigurna da li je u pitanju dar u smislu da ima nešto čega nema u drugima, ili se radi o daru "nesputavanja" prirodnih mogućnosti, istina je vjerovatno "out there", i ovo možemo razložiti ako želite) je u svakom slučaju abnornmalna. Prije nego je progovorio (a kasno je progovorio, više je volio da daje sam sebi odgovore, i ti suludi odgovori su bili velika istina za njega do kasnijih godina, neki i dan danas)počeo je crtati. Na nivou odraslog talentovanog crtača. Šutljiv i miran je oduvijek bio. Ali ludnica u glavi se recimo ispoljavala kroz pismene radove u školi. Bili su uvijek puni krvi, klanja, ubijanja, sa neočekivanim komičnim obrtima koji bi učinili da nastavnici zanemare onaj zastrašujući momenat. Počeo je da svira klavir u 9-toj, slučajno, nije tražio da ga upišu, i poslije bukvalno dva mjesecapočeo je sam stvarati. Muzika je izlazila iz njega nekontrolisano, po 50 kompozicija u mjesec dana, a dijete koje ne zna ni zapisati to, i to kakva muzika. Simfonije u glavi, a ne može izbaciti van, nego kako može na klaviru, pa probajte zamisliti orkestrirani klavir i malo dijete koje ne zna što je to dirigentski štapić, a kamoli ga koristiti
(ovaj momenat sa klanjem i destrukcijom mislim da je bitan, ono dva iskonska nagona, Život i Smrt, mrzim izraze Eros i Tanatos, volim pročitati kod drugih, ali sebi debilno zvučim, jer nisam "stručnjak", ali sam ih eto ubacila da bude bliže).
I tako on nije svjestan čime raspolaže, u međuvremenu sam savlada gitaru u brzinski kratkom roku, već uveliko solira, pravi neku psihodeliju od muzike i na gitari, a možda je tek bio krenuo u srednju školu.
Eto prvih frustrirajućih momenata, koji su bili okidači za prve, samo njemu tada znane krize (eto danas meni, a od sutra i vama). Počinju "upadi" raznoraznih stanja pomalo.
Može dalje?
Morate me ohrabriti malo, nisam presigurna u sebe i stalno mislim da vam baš i neće biti interesantno, a trudim se da napravim nešto konstruktivno, zaista.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:02   #36
prosvjetljenje

Postoje "prosvjetljujući" momenti svakako.
A mislim da ih ima svako od nas. Sad u kojoj mjeri, vezano za šta, bla, bla...drugo pitanje.
Ima pojedinaca kojima se jednostavno spontano dešavaju neke stvati ...i sve to ima veze sa energijama opet...u manjoj mjeri sam upoznata sa tim koliko kojekakve "duhovnjačke" tehnike zapravo išta znače. I tu treba izdvojiti mali broj u odnosu na većinu, vjerovatno. Ili ih shvatiti kao fazu kod tih malobrojnih...
Ima ljudi tako jednostavnih, tako običnih, koji sami od sebe na čudesan način emituju čistu i pozitivnu, umirujuću energiju. Oni su mi totalno posebna kategorija. Kao da su obestrašćeni rođeni.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:06   #37
dakle po redu;
crazy child,
ne bih baš rekao da te nisam ozbiljno shvatio tamo, prije da se baš ne slažem s tvojim mišljenjem, predrasuda se trudim imati što manje, da čuo za kundalini, jako davno, i nešto o načinima kako ju polako dovesti do vrha, a uz put osvještavati po redu kak već ide, samo nisma nigdje našao tvrdnju da tu seks pomaže...,
osim da se ne ponavljam, neke tantričke preporuke idu u tom smjeru, očigledno su ljudi davnih dana bili prilično opsjednuti raznim načinima postizanja spoznaje, ili prosvjetljenja, kako vam dragu, i uglavnom su rekli da baš ne bi trebalo sksati ako si na "putu" ozbiljno, i to ne zbog nekih moralnih predrasuda nego čisto energetski, što su kasnije velike religije utkale u svoja učenja i tako stvorile gomile psičkih bolesnika koji se boje slobodno izražavati svoju seksualnost..
eh, ekstaza, to je ono kad ti se oči okreću i kad gubiš svijest?, to je ok, lijepo biološki složeno kako bi se ljudi čim više seksali i radili još više ljudi koji će se seksati itd...itd, no još ne vidim vezu toga i viših ili drugačijih, ili čak kundalinijevskih načina spoznaje ,
čisto osobno, ljubav? eh ljubav?, da i seks, slažem se s tobom no to je ipak druga tema, i ljubav kakva god bila uz seks isto tako ne sprečava gubitak energije, da, to je prekrasan , moćan osjećaj, navodno i tu ima stupnjeva i kad dosegneš neku višu, kozmopolitsku ljubav prirodno gubiš volju za seks, ne treba ti više,
eto i ja ušao u teoretska razmatranja

heh, vau vau, kako došo na ideju, jednostavno; pročitao u takvoj duhovnoj literaturi, a praktičnu provedbu mi omogućila JNA

sviđa mi se tvoja definicija prosvjetljenih,
no ipak to nije baš tako jednostavno, ovisno kroz prizmu kojeg svjetonazora gledaš stvari
nemoj reći da među nam nema prosvjet.., mogla bi gadno zaj..

da, danaye,
već rekoh da sama apstinencija po sebi ne znači baš ništa ukoliko taj višak energije ne trošiš ili usmjeravaš,
a zašto prosvjetljeni ne bi pisali?, robujete arhaičnom svaćanj takvih ljudi - samo sjede negdje u pećini, jedu žohare i meditiraju??
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:19   #38
neću zezati, evo obećavam
okolina je gluha potpuno, sujete koliko hoćeš, država mu priznaje talenat, pa mu imenuje mentora, poznatog i cijenjenog kompozitora, da radi s njim ne bi li poslije osnovne škole otišao na Akademiju. Mentor umre. Otprilike jedini čovjek koji je do kraja imao načina da priča s njim (jer je mali mali težak na priču) da mu se približi.
Mali ostane u srednjoj kod isfrustriranog, sujetnog, licemjernog idiJota, inače pedofila i seksualnog manijaka (BTW i direktora škole), da uči klavir.
Eto kočnica. I prvih glavobolja.
Pismeni radovi su sve bizarniji i sve je više krvi, prozivaju se roditelji da nešto nije u redu sa njim, ali na kratko jer je uglavnom sve u redu. Okolina je navikla da je on "drugačiji", jer je genije.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 00:26   #39
S druge strane uživa povlastice, ide mu klavir, a u osnovnoj nikad nije imao koncentracije, pa mu se gledalo kroz prste, ali nije naviknut na nikakvu disciplinu, rad, učenje i sl.
Ide mu klavir, pa sujetni direktor, ne bi li prestigao ostale profesore u školi, njega ...i još neke, stalno sklanja sa nastave, upisuje im sam ocjene, te on baš nikako niti jednu ozbiljnu radnu naviku nije stekao. Loše.
To s klavirom, ide, drnda, vježba, nema tu neke discipline u pravom smislu riječi.
A profesorova sujeta mu ne dozvoljava da komponuje. Ako ga ovaj čuje da svira nešto svoje, poludi, samo onako bojom u licu. Navodno cijeni njegov talenat, ne može pred drugima negirati, a opet mu ne da nikako da komponuje, i drži ga u školi po cijelli dan. U učionici, na klaviru,
I povremeno mu daje alkohol da pije s njim.
Ako mali treba da se druži, to su isključivo izleti u prirodi sa profesorom i još par "zatočenika" iz klase.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 11:20   #40
čitam, čitam i tak..

ne znam kaj bi "pametno" rekla.

možda prvo malo o energijama- čist ono, fizika i to.
na temelju mojih iskustava(a i na temelju nekih knjiga koje trenutno čitam) dolazim do zaključka da se u prirodi konstantno odvijaju energetska punjenja i pražnjenja počevši od staničnog nivoa pa nadalje.

Isto je i sa seksom. Sve predradnje vode ka podizanju seksualne energije, nakon čega dolazi do pražnjenja(orgazma).

S obzirom na to da meni osobno nije cilj dosegnut prosvjetljenje, osobito ne preko manipuliranja seksualnom energijom koja uistinu jest najjača biološka energija svih živih bića, nego samo upoznati sebe, na tu temu nemam puno kaj za reć(tu mislim na raznorazne metode manipulacije i usmjeravanja seksualne energije da bi se došlo do viših sfera duhovnosti).

To se može činiti, po mom osobnom mišljenju, na puno drugih načina. Osim toga, naglo buđenje i usmjeravanje seksualne energije u svrhu dostizanja nekakvih prosvjetljenja, često na nepripremljenom duhu može izazvati katastrofalne posljedice.

Nekako osobno mislim da u ovom materijalističkom svijetu moramo naučiti za početak pravilno voditi ljubav(tu namjerno izbjegavam seks, jer ateisti današnjeg doba imaju seksualni odnos, a mi duhovnjaci bi ipak trebali naučiti voditi ljubav) jer i to je vrlo snažno duhovno iskustvo kroz koje se istovremeno prima i daje energija.

Osobno ne vidim nikakvih problema i smetnji prema duhovnom razvoju nepoštivanjem apstinencije. Čak naprotiv..

Nekako mi se to prožima međusobno i jedno potpomaže drugo(duhovni razvoj pomaže pravilno vođenje ljubavi, a pravilno vođenje ljubavi duhovni razvoj).

Osim toga, uvijek sam nekako zazirala od "agresivnih" metoda koje obećavaju ekspres put ka prosvjetljenju pa bilo to buđenje kundalinija ili neke druge tehnike..
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.