Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 16:46   #61
jedino što sad gotovo svi imaju ISO 9001
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 19:49   #62
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
jedino što sad gotovo svi imaju ISO 9001

to znaci da certifikacija ne bi trebala predstavljat problem....


a ja izmucila jadnog konzultanta...
nije ni cudo sto je reko da mu nitko do sad nije imao takvu dokumentaciju
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:57   #63
Ajme meni, jadnoga li naroda. Imati ISO samo za reklamu, a koristi ne vidi nitko. Očigledno da svi radite u tvrtkama koje ne mogu ni u snu primirisati na tržište EU. Tako ti je to, kad radiš s HR državom, naravno da ti ne treba nikakva kvaliteta, nikakve norme, "papiri" su tu samo da vam zagorčaju život, i sl.
Ionako ISO sustav nije garancija kvalitete, posjedovanje istog samo znači da si ti u stanju napraviti kvalitetan proizvod/uslugu, a ne da ti to zaista i radiš.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:13   #64
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Ionako ISO sustav nije garancija kvalitete, posjedovanje istog samo znači da si ti u stanju napraviti kvalitetan proizvod/uslugu, a ne da ti to zaista i radiš.
pa da, upravo tako. kaj mi treba da mi netko tvrdi da mi je stanju pružiti uslugu ako ne dobijem kvalitetu? boli me kiki jel on u stanju, bitno mi je samo da dobijem kvalitetu. danas ionako svatko može reći da je sve u stanju.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 18:03   #65
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Očigledno da svi radite u tvrtkama koje ne mogu ni u snu primirisati na tržište EU.

Naprotiv, radim u tvrtci koja primarno izvozi u EU, onda u ostatak svijeta. Postotak prodaje na domaćem tržištu je beznačajan.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 18:13   #66
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
pa da, upravo tako.
Ne, nije tako. ISO sustav ne govori uopce jesi li u stanju proizvest "kvalitetan" proizvod (ukoliko govorimo o primjeni u upravljanju kvalitetom), vec o tome da koristis određenu metodologiju u procesu upravljanja kvalitetom tj. da je tvoja metodologija u skladu sa standardom.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:33   #67
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
vec o tome da koristis određenu metodologiju u procesu upravljanja kvalitetom tj. da je tvoja metodologija u skladu sa standardom.

hmm, ali oni zapisuju kako mi radimo... nijedan proces unutar firme nije promjenjen, tj jesu 2, uvedeni su DODATNI zapisi....
iskreno, ne vidim nikakvo konkretno poboljsanje, samo nasu dobru volju da napravimo silnu papirologiju....


__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:36   #68
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Tako ti je to, kad radiš s HR državom, naravno da ti ne treba nikakva kvaliteta, nikakve norme, "papiri" su tu samo da vam zagorčaju život, i sl.
nazalost ova drzava radi na tom principu, samo gleda gdje i kako ce ti zagorcat zivot, uvest dodatni porez i otezat ti opstanak na trzistu...

i onda se stvara averzija prema papirima, makar oni i pomagali
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 09:12   #69
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
vec o tome da koristis određenu metodologiju u procesu upravljanja kvalitetom tj. da je tvoja metodologija u skladu sa standardom.
činjenica da je moja metodologija rada u skladu sa standardom ni u jednom trenutku ni aspektu ne garantira kvalitetu mog konačnog proizvoda. stara priča o naglasku na formi umjesto sadržaju.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:37   #70
A čuj... ISO kojeg posjeduješ govori ljudima da bi ti mogao... samo kad bi htio.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:24   #71
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
A čuj... ISO kojeg posjeduješ govori ljudima da bi ti mogao... samo kad bi htio.
otprilike tako..
iako sam jucer tijekom sastanka dobila par ideja za unaprijeđenje poslovanja, ne kazem da ih bez ISO-a ne bi dobila, ali ipak..

sad ih "samo" treba sprovest u djelo...

i drzat se toga, tako da vidim neku prednost ISO-a
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:26   #72
zna li tko kako dobiti sredstva od države za sufinanciranje certifikacije ISO-a
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:28   #73
Bojim se da se malo previše generalizira i banalizira oko ISO certifikata, i to najviše zbog ISO 900x koji su općenite norme kvalitete (a kojeg je dio HR firmi izgubio, ali i dalje drže uokvirene certifikate iz recimo 2001. godine) . Postoje ISO certifikati po kojima morate raditi ako želite npr. za prehrambenu ili farmaceutsku industriju. Revizija je na godišnjoj bazi, a onaj kome je najinteresantnije da je vaš certifikat i dalje valjan je vaš kupac (jer vaš proizvod s kojim on dalje radi MORA biti od certificiranog proizvođača) - jer ako ste popušili certifikat, onda vam fino kupac otkazuje narudžbu, a vi se slikajte sa svojim proizvodnim kapacitetima.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:05   #74
Serija normi HRN ISO 9000 označava sve što organizacija radi kako bi ispunila:

zahtjeve klijenata za kvalitetom i
primjenjive zakonske propise, nastojeći
povećati zadovoljstvo klijenata i
postići stalno poboljšanje svojih rezultata kod ostvarivanja tih ciljeva

Normni niz ISO 9000:2000 obuhvaća tri norme: ISO 9000, ISO 9001, ISO 9004 koje su istodobno i europske norme (EN) i u Hrvatskoj prihvaćene kao nacionalne norme (HRN).

HRN EN ISO 9000:2000; Sustavi upravljanja kvalitetom – Temeljna načela i riječnik
HRN EN ISO 9001:2000; Sustavi upravljanja kvalitetom – Zahtjevi
HRN EN ISO 9004:2000; Sustavi upravljanja kvalitetom – Upute za poboljšanje sposobnosti; za certifikaciju sustva i samoocijenjivanje u poduzeću (organizaciji)
HRN EN ISO 19011:2003; daje upute za neovisno ocjenjivanje/audit sustava upravljanja kvalitetom i sustava upravljanja okolišem

Novo izdanje norme ISO 9001:2008 «Sustavi upravljanja kvalitetom» stupilo je na snagu 14. 11. 2008.
ISO 9001:2008 ne sadrži nikakve nove zahtjeve.
24 mjeseci nakon izdanja ISO 9001:2008 postojeći certifikati izdani prema normi ISO 9001:2000 neće vrijediti.
Sjajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:09   #75
ISO 14000

Treba mi hitno primjer priručnika ISO 14000 , za neku manju firmu, kancelarijsku, nezahtjevnu, od prljavaca ima samo kompjutere, papir i stare baterije/+ fluoro cijevi/+ i ostalo..šta ja znam..
Molim ako mi možete pomoći i poslati na PM..
Znam..
Nije u redu..nije korektno..inače ja sam uvijek bio prvi protiv toga..
Ali treba mi..jako...
Specifični razlozi...

Aj me sad izvrjeđajte..
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:10   #76
Ciao,

probala sam naci neku info na netu o tom ISO 9000. Mene zanima onaj prakticni dio.. provedba i implementacija. Tocnije onaj dio sa konzultantima.

Po kojem principu se daje ponuda za usluge? Jel to vezano uz djelatnost i/ili veličini poduzeća? Ili se prvo snimiti stanje u nekom pod. i onda se daje ponuda'

Kako se firme stite od zlouporabe podataka? Jeste li potpisali sa konzultantom kakav ugovor o tajnosti podataka?

Do mene je dosla info da je hrvatsko trziste jos neuredjeno i da razne "upitne" firme izdaju certifikate.. tako da sam dosta skepticna oko svega toga.
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 08:25   #77
u svakom slučaju traži više ponuda. cijena ovisi o veličini tvrtke, broju lokacija, količini procedura, samom konzultantu (i njegovoj udaljenosti-zbog putnih troškova)
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:17   #78
I procedure!?
Okej, znaci bila sam u pravu.... u svakom slucaju treba prvo snimit stanje da bi se dala ponuda... ili ?

Koliko puta vam je konzultant dosau u firmu? Jeli 5 puta malo ili taman?
I koliko dugo su same predcertifikacijske aktivnosti trajale kod vas?
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:35   #79
ne mora se posebno snimati stanje. informacije za ponudu se mogu dati na jednom sastanku ili razgovoru (pa i telefonski).
a, ja mislim da 5 dolazaka, što se obično nudi, nije dovoljno. mi smi imali konzultanta koji je bio desetak (a možda i više) puta (zapravo smo dogovorili da dolazi po potrebi), što se pokazalo ok, pa sad na isti način radimo i mi.
predcertifikacijske aktivnosti... pisanje dokumentacije traje koliko su ljudi u firmi motivirani da to rade. par mjeseci rekao bih, za srednje veliku tvrtku. i kada se sustav uspostavi i počne primjenjivati, trebalo bi proći 3 mjeseca do certifikacijskog audita (da imaju šta auditirati, jeli...). najmanje mjesec dana prije certifikacijskog audita napraviti interni audit, da bi se stigle odraditi korektivne radnje...
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:23   #80
Evo ovdje imaš o kvaliteti općenito:
http://www.kvaliteta.net/index.htm
Megla78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.