Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 16:50   #201
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Nista mene nije taknulo, nego je ovo sad jedan dokaz koliko internet tebi i slicnima tebi omogucava da pises sto zelis i koliko zelis... Bez obzira bila sala ili ne, ja ovdje nisam dosao da se salim, nego da nekome pomognem.

Kao sto kazes, glede doktora, znam da Dr. Cerina radi min-inv. kirurgiju hipofize. A kraljesnicu koliko znam radi po principima mikro-kirurgije...?
PLDD je minimalno invazivna kirurgija kralježnice, prema mojim skromnim saznanjima. Ili nije?
Lako za mene i ovakve kao ja, bitno da internet omogućuje super-stručnim altruistima lak pristup do raje.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:06   #202
Prvi puta cujem za to, no ako je istina to je dobro za sve pacijente...

Doduse nisam siguran odakle ti takva informacija, znas li nekoga kome je Dr. Cerina radio laser ili si cula da radi... Cisto da budemo sigurni da stvarno radi...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:12   #203
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Prvi puta cujem za to, no ako je istina to je dobro za sve pacijente...

Doduse nisam siguran odakle ti takva informacija, znas li nekoga kome je Dr. Cerina radio laser ili si cula da radi... Cisto da budemo sigurni da stvarno radi...
Ja sam sigurna, a ti ako hoćeš biti siguran zovi Vinogradsku i pitaj.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:13   #204
ljudi moram biti iskren i reci da niste u redu. ako se planirate prepirati onda otidjite na neki forum di je neka tema svadjanje pa se tamo ispucavajte....eto cisto toliko...a glede doktora,moze biti i doktor Kurcic(sa izvinjenjem)samo da mi pomogne i bit cu mu zahvalan do kraja zivota ko god bio....
P.S. ajde malo smirite hormone i pomognite nama na otimistican nacin a ne prepirkom...i da gsm ipak se moram slozit sa tobom da je ovo tema: operacija diskus hernije....
HVALA...respect...
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:25   #205
Quote:
peruskod kaže: Pogledaj post
ljudi moram biti iskren i reci da niste u redu. ako se planirate prepirati onda otidjite na neki forum di je neka tema svadjanje pa se tamo ispucavajte....eto cisto toliko...a glede doktora,moze biti i doktor Kurcic(sa izvinjenjem)samo da mi pomogne i bit cu mu zahvalan do kraja zivota ko god bio....
P.S. ajde malo smirite hormone i pomognite nama na otimistican nacin a ne prepirkom...i da gsm ipak se moram slozit sa tobom da je ovo tema: operacija diskus hernije....
HVALA...respect...
Čuj, ja sam u istom ili vrlo sličnom sranju kao i ti. Oprosti ako te smetalo ovo, nije bilo u lošoj namjeri.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:02   #206
ma malo me zasmetalo jer tu smo iskljucivo zbog nasih stanja a ne da se prepiremo....a sto je tebi? kraljeznica isto ili nesto drugo???
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 22:26   #207
Quote:
peruskod kaže: Pogledaj post
ma malo me zasmetalo jer tu smo iskljucivo zbog nasih stanja a ne da se prepiremo....a sto je tebi? kraljeznica isto ili nesto drugo???
Da. Dijagnoza iz teme, i to malko kompliciranija, plus što mi nije jedina. Trpim bolove više-manje stalno.

http://egwellness.com/products/products.html

Ovo je najzanimljivije što sam uspjela iskopati na temu liječenja kralježnice neoperativnim putem. Jučer sam naručila knjigu. Daju ti skinuti jedno poglavlje besplatno. U slučaju da još imaš volje za neoperativno liječenje, možda ti pomogne.

I ja sam, kao i ti, bila odlučila - dosta mi je svega, idem na operaciju, pa nek me reže Marko ili Janko kako god hoće, samo da ovo više prestane.
Ali to je bilo prije nego što sam vidjela statistike uspješnosti operacija na kralježnici i moguće komplikacije i rizike. Sad sam u fazi "operacija je krajnji izlaz", ali vidjet ću još koliko ću moći izdržati.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:53   #208
evo mogu i jamoja mama je operirala L5/S1 prije 15 god u vinogradskoj,isto je bilo li-la,al od bolova u lijevoj nozi najviše u listu,više nije znala kaj bi,išla je i na injekcije u kičmu,nekih 5-6h super,nakon toga opet bolovi i tak tjedan dana i odlučila se za op,sve je prošlo super osim što joj se sećer povisio,valjda od stresa,tak je reko dr,nakon toga 3 tjedna u naftalanu,preporodila sebolova nema,super,čuvala se,nije teško dizala....,a evo sad pred nekih par mjeseci počela ju boljet opet lijeva noga,trne,nema osjećaja u njoj,bila je na EMNG,nalaz je polineuropatija srednje teška,preporučena je fiz terapija koju je obavila,puno je lakše,ali sad me zanima dal joj je to opet kičma kriva ili to oštećenje živca je do noge,ako netko zna od vas
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 02:13   #209
za godivu:ja ne gledam vise statistike jer ja zelim zivjet normalno a ne u ovim bolovima...i jebes vjezbe kad te ubija doslovce dok vjezbas jer se jos vise vrsi komresija na zivac pa je sve gore i gore...ja cu definitivno na operaciju...jer ipak...od toga se ne umire...
a za sparinu: ja sam se toliko toga nacitao o toj hebenoj diskus herniji da mogu reci da je MOZDA doslo do slucaja kada se ostatak diska koji nije bio uklonjen pri operaciji,opet pomjerio sa vremenom i opet pretisnuo zivac...i opet standard boliovi...ja bi na tom mjestu preporucio magnetsku,jer ipak magmetska daje sliku kraljeznice dok se EMNG-OM ispituje ostecenje iliti koliko su zivci prohodni i zdravi....
eto toliko od mene...poz ...
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:20   #210
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
evo mogu i jamoja mama je operirala L5/S1 prije 15 god u vinogradskoj,isto je bilo li-la,al od bolova u lijevoj nozi najviše u listu,više nije znala kaj bi,išla je i na injekcije u kičmu,nekih 5-6h super,nakon toga opet bolovi i tak tjedan dana i odlučila se za op,sve je prošlo super osim što joj se sećer povisio,valjda od stresa,tak je reko dr,nakon toga 3 tjedna u naftalanu,preporodila sebolova nema,super,čuvala se,nije teško dizala....,a evo sad pred nekih par mjeseci počela ju boljet opet lijeva noga,trne,nema osjećaja u njoj,bila je na EMNG,nalaz je polineuropatija srednje teška,preporučena je fiz terapija koju je obavila,puno je lakše,ali sad me zanima dal joj je to opet kičma kriva ili to oštećenje živca je do noge,ako netko zna od vas
Moguce da je rijec od recidivu... Ako je puno lakse treba se nositi s time, nauciti zivjeti jer nakon otvorene operacije kraljesnice u 30-40% slucajevi ljudi imaju upravo takve probleme...

Medjutim, ako se problemi nastave ili pogorsavaju, preporucio bih ti MRI. Naravno, zadnju rijec ima vas doktor.

Pozdrav
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:02   #211
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
evo mogu i jamoja mama je operirala L5/S1 prije 15 god u vinogradskoj,isto je bilo li-la,al od bolova u lijevoj nozi najviše u listu,više nije znala kaj bi,išla je i na injekcije u kičmu,nekih 5-6h super,nakon toga opet bolovi i tak tjedan dana i odlučila se za op,sve je prošlo super osim što joj se sećer povisio,valjda od stresa,tak je reko dr,nakon toga 3 tjedna u naftalanu,preporodila sebolova nema,super,čuvala se,nije teško dizala....,a evo sad pred nekih par mjeseci počela ju boljet opet lijeva noga,trne,nema osjećaja u njoj,bila je na EMNG,nalaz je polineuropatija srednje teška,preporučena je fiz terapija koju je obavila,puno je lakše,ali sad me zanima dal joj je to opet kičma kriva ili to oštećenje živca je do noge,ako netko zna od vas
I ja sam operirala L5/S1! Ja nisam prije toga išla na nikakve terapije, ležala sma u biti 2 mjeseca u krevetu jer sam čekala prvo mjesec dana na termin kod jednog doktora, pa me on poslao na magnetsku i onda je ta operacija u biti brzo nakon toga zakazana. Operacija je bila prije neke 4 godine i nemam nekih posljedica na svu sreću. Pazim se, ne saginjem se4 nego čučnem (iako koji put prekršim, ali rijetko), pokušavam ne dizat teško, ali nekad mi se neda gnjavit druge da mi pomognu za pola minute nošenja hihi Bila sam nakon operacije 3 tjedna na rehab i otad više nikad nisam bila na rehab. Osjećam se dobro, naravno, nakon dužeg sjedenja na tvrdoj stolici osjećam bolove u leđima, ali dobro...to mi je normalno

Moguće je da je kod tvoje mame opet došlo do oštećenja živca, što je čak i često kod ovakvih operacija da se opet to vrati, posebno kod starijih ljudi (ne znam koliko ti mama ima godina, ali pod stariji mislim iznad 35). Jedan čovjek što je bio sa mnom na rehab je pričao da je prošle godine operirao herniju diska i javilo mu se opet, ali mislim da se on nije baš pretjerano čuvao. Nekima se vrati, nekima ne...ovisi i o mišićima kralježnice - treba ih ojačati!
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:38   #212
Quote:
peruskod kaže: Pogledaj post
za godivu:ja ne gledam vise statistike jer ja zelim zivjet normalno a ne u ovim bolovima...i jebes vjezbe kad te ubija doslovce dok vjezbas jer se jos vise vrsi komresija na zivac pa je sve gore i gore...ja cu definitivno na operaciju...jer ipak...od toga se ne umire...
Ovaj link koji sam ti gore stavila nisu vježbe, nego učenje pravilnog sjedenja, ležanja, ustajanja, stajanja, disanja. Znanje o pravilnom držanju tijela koje možeš vidjeti kod sve male djece (ono kako sjede uspravno kao metle, npr.) i nekih afričkih i azijskih plemena kod kojih su problemi s kičmom gotovo nepoznanica, a svakodnevno rade teške fizičke poslove.

Autorica je žena (zove se Eshter Gokhale) koja je i sama u mladosti patila od diskus hernije i nakon neuspješne operacije odlučila proučiti razliku u stavu tijela kod bolesne i zdrave kralježnice. Otputovala je u Afriku, Indiju, Brazil, napisala pravu antropološku studiju i objasnila što mi činimo krivo i loše za svoju kralježnicu, a ova plemena čine ispravno, zbog čega praktički nemaju bolesti mišićno-koštanog sustava. Nakon što je izliječila sebe, počela je podučavati druge kako da učine isto. Sada vodi školu u Kaliforniji, a za one koji ne mogu doći na njezine tečajeve napisala je knjigu s puno crteža i fotografija koji objašnjavaju ispravne i pogrešne kretnje. Hvale ju neurolozi, neurokirurzi, pa čak i jedan nobelovac. Rijetko se oduševim nekim ili nečim, ali njene ideje mi se čine zaista izuzetne i vrlo logične, a osim toga, njena metoda tretira uzrok (neispravna upotreba tijela) degenerativnih promjena na kičmi koje uglavnom počinju hernijacijama diskova, dok operacija tretira isključivo posljedice, a neispravno držanje, nerazvijeni mišići koji daju potporu kralježnici, pogrešno nošenje tereta, itd. ponovno dovodi do istog problema - zato su rehernijacije i reoperacije toliko česte.

Evo još jednom link, koga zanima:

http://egwellness.com/about/what_it_is.html

Da Kalifornija nije toliko daleko, najradije bih iz ovih stopa otišla na njezine tečajeve.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:51   #213
bas sam si jedan dan razmisljao kad sam gledao neki dokumentaraco tim plemenima(jadni oni oni ako imaju takvih sranja moraju trpit,nemaju opcija bas)...al kad pogledas realno sto kazes, oni nemaju fotelju recimo da bi se uvalili u nju i krivili si kicmu,sjdili dugo za kompjuterom itd...zato i imaju problema manje...
ti si narucila tu knjigu vec ili...? koliko kosta?
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:55   #214
ali istina je da se svi baziraju na kriza...a sto sa prsnim dijelom...jer to ipak nije isto....ja pokusavam dok sjedim recimo ravno skroz sjedit ali nakon 5min me pocme tako boljeti pa moram odustat i opet se nagnut u krivu poziciju...pa sam opet na istom...jbga
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:56   #215
Nekakvo je pravilo da su bolovi u krizima ucestaliji. U torkalnom dijelu i kada se problem pojavi (recimo hernija), jako je cesto da ne uzrokuje apsolutno nikakve probleme. No istina je da je torkalnu kraljesnicu najteze lijeciti jer je pristup najkompliciraniji...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:57   #216
i jos nesto...vidio sam jednu stolicu koja kosta 700 kn i nema naslona. iskljucivo je napravljena za ljude sa bolivima u kraljeznici.
ja sam osobno probao sjediti na njoj i mogu reci samo pohvale.
stolica je konstuirana tako da sjednes i koljena stavis na neki njezin nastavak i jednostavno te tjera da sjedis RAVNO...upravo zbog njezine konstrukcije.
Tako da je u svakom slucaju planiram kupiti...jer ipak zdravlje nema cijene...
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:59   #217
Quote:
peruskod kaže: Pogledaj post
bas sam si jedan dan razmisljao kad sam gledao neki dokumentaraco tim plemenima(jadni oni oni ako imaju takvih sranja moraju trpit,nemaju opcija bas)...al kad pogledas realno sto kazes, oni nemaju fotelju recimo da bi se uvalili u nju i krivili si kicmu,sjdili dugo za kompjuterom itd...zato i imaju problema manje...
ti si narucila tu knjigu vec ili...? koliko kosta?
Četrdesetak dolara s poštarinom, čini mi se. Naručila sam ju i nadam se da će stići uskoro. Klikneš na "books" tamo, pa ćeš vidjeti. Jedno poglavlje možeš skinuti besplatno, da vidiš otprilike o čemu se radi.

I ja sam mislila kao i ti, mi sjedimo, oni se više kreću, itd. Međutim, stvar je u tome da oni kad sjede, sjede ispravno, a mi krivo, kad hodaju, to također rade ispravno, itd... sjedenje može biti ljekovito za kičmu, ako se radi na pravi način, trčanje može štetiti ako se radi na krivi, itd.

Npr. možeš vidjeti žene u Burkini Faso koje skupljaju nekakve rakove iz potoka i čine to i po 12 (ili čak 17, ne sjećam se točno) sati na dan, ali nisu savijene u struku kao što se mi savijamo, nego se savijaju iz kukova (ispod guzice) tako da im kičma ostaje potpuno ravna. I ne boli ih.

Ako imaš vremena i volje, pogledaj ovaj filmić http://www.youtube.com/watch?v=-yYJ4hEYudE, ona će ti sve to objasniti puno bolje nego ja. Otkrila sam je tek prekjučer i još uvijek pojma nemam o detaljima, ali okvirna ideja me oduševljava.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:59   #218
Probaj sjediti na pilates lopti. Kratkorocno je dobra i biti ce ti lakse sjediti. Dugorocno nema nikavog efekta.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:59   #219
znam GSM...zato mi i i ova laserska najlogicnije i najjednostavnije zvuci...pa cemo vidjet...mozda me izlijece sa tim
peruskod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:01   #220
Iskreno se nadam da imas indikacije za zahvat... Valjda ce uskoro poceti raditi i T kraljesnicu.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.