Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 10:49   #1
Igre na vjenčanju

Ok, u petom mjesecu je vjenčanje i imam problem. Budući da mi je ekipa (a i općenito cijeli svatovi) malo starija bacanje buketa neće definitivno proći, pa čak ni podvezica (jer su svi skoro u braku, ima nešto djece, ali to mi nema smisla...). E sad, da svatovi ne ispadnu potpuni promašaj, treba ni nešto, neka igra... shega... zezancija kojom ću razbiti ono klasično jedi-pleši-sjedi-pleši-pa opet jedi-pleši itd....
Mislila sam onu foru sa plesom i sa stolicama (moraju sjesti kad glazba stane) i pobjednici dobiju neki poklon, ali opet... koga i kako ekipu nagovoriti na to...
Eto, ako netko ima kakvu ideju bilo bi mi od velike pomoći.
(ili ako je o ovoj temi već bilo priče slobodno me uputite ili prebacite jer tražih to na forumu, ali ne nađoh)

Hvala.
..:sunscreen:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 12:46   #2
Quote:
..:sunscreen:.. kaže: Pogledaj post
Ok, u petom mjesecu je vjenčanje i imam problem. Budući da mi je ekipa (a i općenito cijeli svatovi) malo starija bacanje buketa neće definitivno proći, pa čak ni podvezica (jer su svi skoro u braku, ima nešto djece, ali to mi nema smisla...). E sad, da svatovi ne ispadnu potpuni promašaj, treba ni nešto, neka igra... shega... zezancija kojom ću razbiti ono klasično jedi-pleši-sjedi-pleši-pa opet jedi-pleši itd....
Mislila sam onu foru sa plesom i sa stolicama (moraju sjesti kad glazba stane) i pobjednici dobiju neki poklon, ali opet... koga i kako ekipu nagovoriti na to...
Eto, ako netko ima kakvu ideju bilo bi mi od velike pomoći.
(ili ako je o ovoj temi već bilo priče slobodno me uputite ili prebacite jer tražih to na forumu, ali ne nađoh)

Hvala.
mislim da se ne trebaš s time opterećivati...niti kod nas nije bilo podvezice i hrpetine običaja na koje je navikla...

svejedno je bilo odlično, papalo se i plesalo i svi sretni i zadovoljni

iskreno, bila sam na par svadbi di su se forsirale te neke igre kao da ljudima ne bude dosadno, ali su svi jedva čekali da ta agonija završi
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:03   #3
i ja mislim da se ne trebas opterecivati,bila sam na vencanju u inostranstvu gde su citavo vece smarali kojekakvim igrama,ma to je bilo nevidjeno mucenje,ljudi ce lepo jesti,piti,plesati,razgovarati....najlepse je kad je spontano,zar ne???

jedino mozes za decu osmisliti nesto,ja licno bih recimo kupila gomilu bojanki i flomastera i sve stavila na jedan sto za njih pa nek crtaju i zanimaju se,ili bih unajmila clauna ili madjionicara da ih malo zabavi,nesto mastovito


ako nesto budes planirala,samo ces biti opterecena vremenom i da li ces sve stici da odradis i onda uopste neces uzivati u svom danu,zaboravi na to,vazno je da vas dvoje tog dana uzivate!!!!!!
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:13   #4
Potpisujem ove postove gore... Mislim ja iskreno nisam bila niti na jednoj svadbi s tim igrama, ali iskreno ne bi mi se to dalo... Mislim da ljudi kad idu na svadbu, očakuju dobru klopu i dobru glazbu, a neke igrice...
Ovo za djecu je super fora... ja sam tak nešto misila je imam hrpu dječice svih uzrasta u obitelji, ali moj restoran ima dječiju igraonicu i spavaonicu za oan najmanje, tako da je mi je to odmah rješeno...
Ali ako ti misliš da iak trebate imati te igre i neke sheme, napravi tako... ti najbolje ipak znaš šta bi prošlo kod tvojih gostiju...
Ivona01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:24   #5
Ma sve mi jasno... ja sam jedna od onih koja je bježala (i još uvijek bježi) od tih stvari na vjenčanjima, pogotovo od buketa, ali samo zato što se uvijek radilo nekim igricama gdje bi se smijali drugima... Ja jesam za neki događaj, ali ako već treba nekoga sramotiti onda nek to budemo ja i dragi, a oni nek se nasmju lijepo na naš račun...
Neznam... istina je da mi to uopće ne treba i da doslovno ima tona drugih bitnijih stvari koje me trenutno muče, ali eto... ja kao sve to mogu pa hajd da još nešto i organiziram
(a da ne spominjem da smo odlučili plesati na Michaela Jacksona, jer je to naša pjesma od samog početka, i da se lomim svaki dan pokušavajući smisliti kako pomaknuti tijelo, a da ispadne.... ma bilo kako )
Btw. nisam od onih koji pate od toga... što jednostavnije to bolje... ja se planiram zabaviti, pa valjda će drugi kad vide nas kako čagamo (bez imalo smisla) čagati s nama, čisto da bolje izgledamo
..:sunscreen:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:51   #6
joooj znam jednu jako dobru igru koja je bila i starijima zanimljiva. Svi su plesali u parovima osim mladenkine mame (ali to može biti svatko) koja je plesala sa metlom i kad je prestala muzika ona si je nekog muškog zgrabila i u tom trenu svi moraju mijenjati partnere (mješoviti parovi samo!) a onaj koji ostane bez partnera pleše s metlom, i tak opet dok muzika ne stane. jako jako super
__________________
ERRARE HUMANUM EST
PIKA 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:29   #7
Ja nikad ne hvatam buket upravo zbog glupog plesa i kreveljanja s onim tko je uhvatio podvezicu. I mrzim što onda netko iz benda forsira i drami da sve moramo doći na podij. Meni se osobno ne sviđaju nikakve igre na svadbama i izbjegavam sudjelovanje u njima ako ih i ima.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:58   #8
ja isto osobno nisam podvezica tip, još buket hajde, al nisam ga nikad ulovila, pa nisam ni morala plesat s nekim (tog se i moj dragi užasava)

ali sam bila na svadbama gdje je bilo i drugih sadržaja osim plesa, kao što su razne igre koje mladenci igraju, tipa: svatko od mladenaca uzme jednu njenu i jednu njegovu cipelu, a kum i/ili kuma, ili animator im postavlja pitanja tipa:
tko će više zajedničkih novaca trošiti? i onda digneš šuzu onog za kog misliš da je taj/ta. mogu se napraviti i 4 znaka, dva s tvojom, dva s njegovom slikom. I onda umjesto cipele, dignete znakove u zrak.
ja sam svojoj kumi napravila i pitanja da moraju na a/b/c odgovarat o drugome, pa kao tko više zna, s tim da smo kum i ja prije ispitali nju i njega o sitnicama za koje misle da onaj drugi ne zna i smjestili im još i neka nenajavljena smješna pitanja. super je bilo.

a inače alternativa plesu i jelu su još svakako karaoke: totalni hit
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:00   #9
Quote:
..:sunscreen:.. kaže: Pogledaj post
Ok, u petom mjesecu je vjenčanje i imam problem. Budući da mi je ekipa (a i općenito cijeli svatovi) malo starija bacanje buketa neće definitivno proći, pa čak ni podvezica (jer su svi skoro u braku, ima nešto djece, ali to mi nema smisla...). E sad, da svatovi ne ispadnu potpuni promašaj, treba ni nešto, neka igra... shega... zezancija kojom ću razbiti ono klasično jedi-pleši-sjedi-pleši-pa opet jedi-pleši itd....
Mislila sam onu foru sa plesom i sa stolicama (moraju sjesti kad glazba stane) i pobjednici dobiju neki poklon, ali opet... koga i kako ekipu nagovoriti na to...
Eto, ako netko ima kakvu ideju bilo bi mi od velike pomoći.
(ili ako je o ovoj temi već bilo priče slobodno me uputite ili prebacite jer tražih to na forumu, ali ne nađoh)

Hvala.
Te igre obično imaju neki bandovi, probaj se dogovoriti sa bandom koji ti svira da oni sve izorganiziraju. Ako su momci iz banda dobri zabavljači i animatori mislim da to ne bi bio problem. Imaš bezbroj igra, jedna je od tih koje si spomenula, onda imaš ples sa jabukom između čela je stave parovi pa ko duže izdrži, pa sa štapovima između koljena. Ekipa se stavi u dvije kolone, parovi nasuprot jedan drugom pa štap među koljena i hodati 2 - 3 metra predati štap drugome među koljena, skakanje u vrećama, karaoke, modne revije... svašta sam vidjela na pirevima, ali su sve bandovi to izorganizirali. Smijeha ko u priči bilo, a to je najbitnije. Sretno!
__________________
Tanita
tanitatomi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:06   #10
joj ja ne volim te igre, meni je to čisto maltretiranje a imam dojam da je tak i većini
nemoj se nervirati nije loše samo plesati i jesti - to ti ljudi uostalom i očekuju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:33   #11
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
joj ja ne volim te igre, meni je to čisto maltretiranje a imam dojam da je tak i većini
nemoj se nervirati nije loše samo plesati i jesti - to ti ljudi uostalom i očekuju
potpisujem ovo

netko je gore spomenuo bojanke za djecu, to ću i ja imati jer će ih biti jako puno.. pa sve fino na jedan stol i nek uživaju
ako hoćeš, ovdje http://www.vjencanjesnova.com/cl_bojanka.html imaš besplatan download bojanke i slikovnice za malene goste
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:35   #12
baš simpa ta bojanka
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:38   #13
je, i meni se sviđa
pa nek se zabave.. bar koliko je dugo to moguće s klincima
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:52   #14
mi smo mislili bacanje pozivnice (edit podvezice ) uobličiti u neku bajku: Nekada davno živjeli princ i princeza. Princezu je oteo strašni zmaj i zatočio ju u svom dvorcu zlatnom podvezicom.
Princ neće postati kralj dok ne izbavi princezu. I tako princ počne sakupljati hrabre ratnike (prozivaju se dečki koji nisu oženjeni).
Kada princ oslobodi princezu zlatne podvezice i postaje kralj, podvezicu dobiva ratnik koji ubije zmaja.E sad, to smo zamislili kao onaj veliki balon što se unutra stavljaju mali za podvezicu, te bi dečki njega morali probušiti gađajući ga s poda (on bi visio). Taj dio nismo izradili do kraja, treba vidjeti čimo bi se mogao balon gađati da se ne probuši odmah pri prvom bacanju D:

Zadnje uređivanje zlocka : 09.03.2010. at 20:13.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:03   #15
valjda podvezice?
hehehe, dakle tema vjenčanja je nešto bajkovito?
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:05   #16
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
mislim da se ne trebaš s time opterećivati...niti kod nas nije bilo podvezice i hrpetine običaja na koje je navikla...

svejedno je bilo odlično, papalo se i plesalo i svi sretni i zadovoljni

iskreno, bila sam na par svadbi di su se forsirale te neke igre kao da ljudima ne bude dosadno, ali su svi jedva čekali da ta agonija završi
Upravo tako... uostalom kaj ima loše u jedi-pleši kombinaciji

nema mi goreg nego kad me dave sa nekim glupavim igrama u kojiima ono moraš sudjelovati i sad se mi kao nešto super zabavljamo
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:07   #17
Quote:
PIKA 24 kaže: Pogledaj post
joooj znam jednu jako dobru igru koja je bila i starijima zanimljiva. Svi su plesali u parovima osim mladenkine mame (ali to može biti svatko) koja je plesala sa metlom i kad je prestala muzika ona si je nekog muškog zgrabila i u tom trenu svi moraju mijenjati partnere (mješoviti parovi samo!) a onaj koji ostane bez partnera pleše s metlom, i tak opet dok muzika ne stane. jako jako super
Ludilo brale
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 20:15   #18
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
valjda podvezice?
hehehe, dakle tema vjenčanja je nešto bajkovito?
haha, ispravila
pa i nije, ali mi se čini ok ubaciti priču, možda će i klincima biti zanimljivo. možda bi princ/kralj dobio mač i neki kul ogrtač te bi najbolji ratnik to dobio u nasljedstvo zajedno sa podvezicom
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:22   #19
I meni su te igre općenito jadne. Ne kažem da nema dobrih, ali u većini slučajeva to ispadne nekako neorganizirano. Ali, negdje sam počitala jednu simpatičnu foru s plesom koja mi se čini lako izvediva - bend pozove sve parove da dođu zaplesati na podij, onda zamole da na podiju ostanu samo oni koji su u braku, pa samo oni koji su u braku duže od 10 godina, pa duže od 20, 40 godina... dok na kraju ne ostane jedan par s najdužim bračnim statusom. Njima mladenci daju neki mali poklon (buket ili nešto slično) a bend mladencima zaželi da i njihov brak tako dugo potraje. To mi zvuči baš onako romantično i za mladence i za ekipu, (pogotovo ako je ekipa uglavom starija).
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 05:30   #20
blah, ja sam radila pripreme sale na par vjencanja gdje su bile te igre. ima ih par simpa, ali mi je to generalno bezveze!
u sustini su to bili ustogljeni, umrtvljeni gosti, pa mi je djelovalo kao da jadni mladenci pokusavaju da ih na bilo koji nacin zabave. i to na mnogo los nacin.
par puta sam vidjela da na vjencanjima cijelu noc prikazuju svoje fotke sa projektorom. fotke kada su bili mali, pa prvi zubici mladenaca, pa oni u pelenama, pa na ljetovanju, pa na zurkama, prva pijancenja ... uzas!
konkretno jedno vjencanje ... svi gosti dosli, smjestili se ...
kumin poklon je bio da mladoj odsvira njenu omiljenu kompoziciju na klaviru. mlada se naslonila na stub pored klavira, zatvorila oci i uziva, bila je tu i koja suzica. ´ajd dobro. nakon toga aplauz i mlada zamoli za malo paznje zbog slika. na projektoru idu fotke i ona poneku objasni.
kada su se gosti smorili posle 100-tinjak fotki, mlada ih pozove da izadju u bastu da salju "save the date" karte.
onda su svi ponovo usli u restoran, pa su mladenci imali tu kao igru, izvlacili su ceduljice sa imenima iz sesira, pa su gosti morali ustati i naslikati nesto na platnu, da oni eto imaju uspomenu.
strogo smaranje i maltretiranje gostiju.
ja taj "uzitak" ne bih priredila svojim gostima.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.