Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 19:21   #1
Da li ste voljni pomoći? (pomoć na cesti)

Evo jučer mi je bio rođendan i cijeli dan je bio nekako tmuran i bezvoljan i na putu kući mi se desilo nešto posebno, na izlasku iz jedne krivine vidim tipa kako stoji kraj bicikla i u očima mu vidim da me molim da stanem.
Bilo je to u mjestu Igrane (Makarska) i ima sta da vidim, pukla mu je "osovina" na zadnjem kotaču koja prolazi kroz felgu i za koju kači prikolicu....
nema puno priče nego ukrcaj biciklo i prikolicu u kombija i pravac u Ploče (tu živim) u prvog tokara da pokuša pomoći čovjeku...
Nakon 2 sata tip je bio opet na cesti a o njegovom zadovoljstvu neću ni govoriti (tresao se od sreće), čak mu ni tokar nije ništa naplatio
uglavnom radi se o ovom tipu www.massiworldtour.com

Sad me zanima vaše mišljenje?
Jeste li voljni pomoći nekome na cesti u kvaru?

GO Massi........
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:10   #2
Pa normalno da bi pomogo. Ak je mrak onda bi dva put razmislio ali u svakom slučaju bi stao. Pa ljudi smo.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:19   #3
pa sto nebi pomogao, ne vidim zasto ne..
jedino ako je solvenac onda bi dvaput razmislio
al ako bi slovenca i povezao bome bi mu i naplatio

Zadnje uređivanje BB87 : 18.03.2011. at 20:25.
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:42   #4
Kao motorista par puta sam ostao u defektu dok sam stare rage vozio. I znalo je valjda 200 auta i svih ostalih vozila proć dok nije netko stao. A taj netko je obično motorista ili (rijeđe) kamionđija...

Tak da, stajem motoristima i kamionđijama...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:46   #5
sasvim je normalno da bi većina ljudi stala i pomogla nego me zanima što je presudno u tom trenutku koji traje manje 2-3-sekunde da odlučite da stanete i pomognete?
npr noć i kiša pada a iza krivine tip maše da stanete......
čovjek iz mog slučaja mi je kazao da je 3 sata stopirao i da nitko nije ni usporio....
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:01   #6
Quote:
BB87 kaže: Pogledaj post
pa sto nebi pomogao, ne vidim zasto ne..
jedino ako je solvenac onda bi dvaput razmislio
al ako bi slovenca i povezao bome bi mu i naplatio
a jel...a da je srbin (sjeti se 1991)

očito svi zaboravljate na vijesti iz crne kronike - opljačkan jer je pokušao pomoći, ukraden auto dok je pomagao drugom i sl...

sad ste svi kao neki dobrotvori...

da ja kojim slučajem trebam pomoć tražio bi i mahao al se nebi naljutio ni na koga ako ne želi stati. to je njegova dobra volja i ne očekujem da će star odmah prvi, jer ni on ne zna dali je to stvarno potrebna pomoć ili navlakuša.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:04   #7
Uvijek, ako mogu pomoći... Neznam jel tu spada guranje pokvarenih auta ali u tome sam već prvak
archibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 02:33   #8
Quote:
hit me kaže: Pogledaj post
nema puno priče nego ukrcaj biciklo i prikolicu u kombija i pravac u Ploče (tu živim) u prvog tokara da pokuša pomoći čovjeku...
Nakon 2 sata tip je bio opet na cesti a o njegovom zadovoljstvu neću ni govoriti (tresao se od sreće), čak mu ni tokar nije ništa naplatio
uglavnom radi se o ovom tipu www.massiworldtour.com

Sad me zanima vaše mišljenje?
Jeste li voljni pomoći nekome na cesti u kvaru?

GO Massi........
Jel ga Grunf uspio popravit?

Tvoj postupak je za svaku pohvalu ..i sam sam prije koju godinu ugostio jednog biciklista iz Švicarske i ponudio mu večeru i prenoćište. On je bio oduševljen i niezmjerno zahvalan. Još je ujutro marenda, moji mu napravili sendviće za put.
Tio je i platit jer nije zna kako se odužit. Ja sam se samo nasmija. Meni ta gesta ne znači praktički ništa, jedan pijat više-manje, jedan lancun više-manje, a njemu u dalekoj zemlji, daleko od kuće znači sve, al SVE.

Baš mi je on tada napomenio da mu je puka kostur negdi straga i da mu ga je jedan tip (negdi u Istri ako se dobro sićam) popravio i da mu nije ništa naplatio. On je bio oduševljen kako smo mi Hrvati uslužni ljudi i voljni pomoći strancu, ništa ne uzet zauzvrat. Netko će tvrdit suprotno, al eto, njegovo je iskustvo takvo.

A automobilima sam više puta uskaka u pomoć.
Najdraže mi je bilo kad sam jednom tipu na Fiatu/128 (ne sićam se više) s aluminijskim felgama pomoga minjat rezervni kotač..nije čovik ima ni dizalicu, ni ključ..ništa. Dignem auto, skinem kotač, idem stavit rezervni, al rezervni je naravno s čeličnom felgom i šarafi njegovi ne odgovaraju jer su duži. I skinem ja sa svog Fiata sa svakog kotača po jedan šaraf i zašarafim njegov rezervni.

Sestra pizdi u autu da jesam li normalan, da kako ja to mislim vozit bez šarafa..onda sam je uspio smirit kad sam reka da Renault ima na nekim modelima 3 šarafa na kotačima
Tipa dopratio do kuće, vratio mi šarafe i šibaj dalje. Lipo je pomoć drugome u nevolji.
Quote:
BB87 kaže: Pogledaj post
pa sto nebi pomogao, ne vidim zasto ne..
jedino ako je solvenac onda bi dvaput razmislio
al ako bi slovenca i povezao bome bi mu i naplatio
Naj se ljutit, al ako ozbiljno misliš razmišljanje ti je bezveze ..nadam se da ne misliš
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:15   #9
Dvosjekli mač

Bila je i tema o autostopistima.

"Pomozi sirotu na svoju sramotu"

Hoćeš pomoći čovjeku, neko te spuca i onda te frajer još tuži za ozljede!?

Danas je sve vrlo triki, u biti nesmiješ ni detetu dati po riti a da mali ne zove plavi telefon!?

Kaj se pomoći na cesti tiće to je nekad spadalo u nepisani cestovni bonton. Danas se taj bonton primjenjuje u zaostalim ruralnim krajevima, dok ćeš istovremeno u centru Zagreba biti okrožen s miljonom ljudi koji će te mirno gledati kako sam guraš svoj auto. Pomoći će ti eventualno neki bosanac koji je tek stigao...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:35   #10
Mene najviše muče te pljačke. Jer ljudi su gamad i svačim se služe. I zato kažem ak sam sam i mrak je razmislio bi dobro prije. Inače da je sve normalno i radi se samo o pomoći li ne pomoći pa normalno da bi stao.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:21   #11
Quote:
hit me kaže: Pogledaj post
Evo jučer mi je bio rođendan i cijeli dan je bio nekako tmuran i bezvoljan i na putu kući mi se desilo nešto posebno, na izlasku iz jedne krivine vidim tipa kako stoji kraj bicikla i u očima mu vidim da me molim da stanem.
Bilo je to u mjestu Igrane (Makarska) i ima sta da vidim, pukla mu je "osovina" na zadnjem kotaču koja prolazi kroz felgu i za koju kači prikolicu....
nema puno priče nego ukrcaj biciklo i prikolicu u kombija i pravac u Ploče (tu živim) u prvog tokara da pokuša pomoći čovjeku...
Nakon 2 sata tip je bio opet na cesti a o njegovom zadovoljstvu neću ni govoriti (tresao se od sreće), čak mu ni tokar nije ništa naplatio
uglavnom radi se o ovom tipu www.massiworldtour.com

Sad me zanima vaše mišljenje?
Jeste li voljni pomoći nekome na cesti u kvaru?

GO Massi........
Svaka čast, sreća da si imao kombi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:22   #12
Možeš pomagati ako se vozikaš po cesti i nemaš pametnijeg posla ali ako žuriš na posao, pa po djecu u vrtić, školu, punica, fuš....ne možeš ni sebi pomoći a kamoli drugima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:54   #13
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
U svakom svom postu navedeš ovu stranicu.... malo mi je to postalo sumnjivo....
Zaboravio je samo na pokrivenost, koje nikad nema kad ti baš treba...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 12:33   #14
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
a jel...a da je srbin (sjeti se 1991)

očito svi zaboravljate na vijesti iz crne kronike - opljačkan jer je pokušao pomoći, ukraden auto dok je pomagao drugom i sl...

sad ste svi kao neki dobrotvori...

da ja kojim slučajem trebam pomoć tražio bi i mahao al se nebi naljutio ni na koga ako ne želi stati. to je njegova dobra volja i ne očekujem da će star odmah prvi, jer ni on ne zna dali je to stvarno potrebna pomoć ili navlakuša.
Ajde nađi mi jednu takvu vijest.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 12:46   #15
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Kaj se pomoći na cesti tiće to je nekad spadalo u nepisani cestovni bonton. Danas se taj bonton primjenjuje u zaostalim ruralnim krajevima...
I vidiš sad di ja to živim
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:52   #16
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ajde nađi mi jednu takvu vijest.
Operirali su redovito prije neku godinu na relaciji Lipovac-Zagreb. Frajer ti maše iz auta da ti je guma prazna, ti izađeš pogledat a drugi isprazni sve vrijedno u autu dok te ovaj zašprehava. Ista je fora ako njemu stanaš pomoć promjenit gumu. 2 maloljetnice zaklale taksistu...

Primjera miljon...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:54   #17
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
I vidiš sad di ja to živim
Nisam htio nikoga uvrijediti, ali ljudi u "metropolama" umiru u samoći!?
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:55   #18
Bilo na "Istrazi", rekonstrukcija jednog takvog događaja... Ako je dan i procjenim da je sve ok, nema ništa sumnjivo, pomogao bi. Ugl, sve zavisi o vremenu i prostoru, ali ako mogu pomoći, zašto ne. A, što se tiće prevare, pa jebemu suncze to bar nije problem (šala)
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:07   #19
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Nisam htio nikoga uvrijediti, ali ljudi u "metropolama" umiru u samoći!?
Pa nisam se ja uvridio. Viš smajlija iza.
Al je uvreda reć nekome da živi u ruralnom području? Je? E sad sam se uvridio!
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:29   #20
Volim na svakakve načine pomagati ljudima, ali da ću stat i nekome pomoć ili pokupiti nekoga tko stopira, bome neću nikada. Previše sam slučaja čuo gdje su ljudi koji su htjeli pomoći izvukli deblji kraj. Samo mi fali da me netko ili napadne ili opljačka. Ako nekome stane auto i treba pomoć, neka lijepo uzme mobitel i nazove HAK ili AMC... Prije će mu oni pomoći nego ja. Druga stvar bi bila da se dogodila nesreća...
A često po Zagrebu viđam stopere... Neka lijepo da 10 kn za jednosmjernu kartu i sve pet. Prije će tako stići na odredište nego čekajući da netko stane. Prije bih stao i uvalio čovjeku 10 kn da plati tramvajsku/autobusnu kartu i na taj način mu olakšao, nego mu dopustio da uđe u moj auto.
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.