Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2009., 09:32   #2001
Slide show - ne full screen

Volio bi imati slide show slikica na desktopu no ne preko cijelog ekrana nego samo onako sa strane (cca 1/4 ekrana a i manje)...
Ima li možda Win7 neki gadget?

Vjerojatno moram malo bolje počačkati po Win7...
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:13   #2002
imaš gadget slide show..

desni klik miša-gadgets..
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 21:56   #2003
Pitanje.Instalirao sam jučer win7 i skužio da mi je na sistemskoj particiji uz nove windwse ostali i svi komplet programi od prijašnjih windowsa xp,jel se smije to brisat jer me upozorava nekaj da bi moglo doći do problema,pa mi nikaj jasno,a glupo mi je da mi i to zauzima 10 gigi bez veze,hvala
nimele9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:56   #2004
Quote:
nimele9 kaže: Pogledaj post
Pitanje.Instalirao sam jučer win7 i skužio da mi je na sistemskoj particiji uz nove windwse ostali i svi komplet programi od prijašnjih windowsa xp,jel se smije to brisat jer me upozorava nekaj da bi moglo doći do problema,pa mi nikaj jasno,a glupo mi je da mi i to zauzima 10 gigi bez veze,hvala
Nisi formatirao hard disk/particiju prilikom instalacije?

Trebaš formatirati inače ti fileovi ostaju a potpuno su nepotrebni, štoviše ako su ti dva OS-a na istoj particiji to nije nimalo dobro!!
USB_stick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 23:51   #2005
Pitanje! windows 7 instalacija

intaliram win. 7 32 b. i kod instalacije mi se pojavljuje error code 0x80070241 missing files ??
Pokušao sam snimiti na manjoj brzini dvd(pošto sam je skinio s neta kao svaki pravi hrvat) i sve moguće fore ali uvijek isto kod 27 % mi javlja istu grešku !!!
vot to do pipol help!
rakia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 02:58   #2006
Quote:
rakia kaže: Pogledaj post
intaliram win. 7 32 b. i kod instalacije mi se pojavljuje error code 0x80070241 missing files ??
Pokušao sam snimiti na manjoj brzini dvd(pošto sam je skinio s neta kao svaki pravi hrvat) i sve moguće fore ali uvijek isto kod 27 % mi javlja istu grešku !!!
vot to do pipol help!

Riješenje je program: Xilisoft ISO Burner, koji ima mogućnost odabira brzine na 2X, to je prava brzina.

ss
soric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 03:15   #2007
Quote:
nimele9 kaže: Pogledaj post
Pitanje.Instalirao sam jučer win7 i skužio da mi je na sistemskoj particiji uz nove windwse ostali i svi komplet programi od prijašnjih windowsa xp,jel se smije to brisat jer me upozorava nekaj da bi moglo doći do problema,pa mi nikaj jasno,a glupo mi je da mi i to zauzima 10 gigi bez veze,hvala

Redoslijed instalacije:

1. Ubaciti bootabilni win7 u DVD Rom ( dakako, u BIOS_u odrediti boot s
DVD Roma
2. Kad vas pita da li želite boot s DVD_a klik YES
3. Odabrati jezik instalacije
4. Odabrati regionalni setting ( postavke ) dakako, hrvatski ( radi kune,
siječnja i ostalog )
5. Ako je nova instalacija win7, na već postojeće windowse, treba napraviti
DELETE particije na kojoj su bili stari windowsi, a zatim formatirati tu
particiju i zatim početi čistu instalaciju windowsa.
Ne unositi serial ( ono: 5x5 znakova )
6. Treba biti strpljiv 15-20 minuta ( ovisi o brzini kompića)
7. O loaderima, mislim, na ovom forumu, ne bi se smjelo govoriti.
soric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 09:59   #2008
aaaa, ja cu izludit...pri svakom gasenju kompa ali svakom, taman da ga ocu upalit za 5 minuta ili 5 sati meni je monitor bacen u neki svoj standby mode ili koji vrag, jednostavno ne reagira na nista, vadim kabel iz kartice, nista, ni ne javi mi da je izvucen...dok ga dobijem da se "probudi" i proradi izvadam majmunarije...neznam do ceg bi bilo...pocelo je s win7, dok na xpima tog problema nikad bilo... mozda neki vrag u power plan-ovima trea pogledat ili kaj (monitor inace fujitsu siemens, model neznam tocno koji, al nije do njega, sto posto sam uvjeren) vise pametan nisam
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:46   #2009
pozz. i ja za sada imam same pohvale za w7, ali me muči jedan problem, kako da maknem onaj shit od administrator pass. znači svaki put kad palim komp, prije samog podizanja sustava zatraži da mu upišem pass, kako da to maknem, i druga stvar je kako da ugasim ono kad ništa ne radim na kompu neko vrijeme on se sam ugasi
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 13:47   #2010
Quote:
soric kaže: Pogledaj post
Redoslijed instalacije:

1. Ubaciti bootabilni win7 u DVD Rom ( dakako, u BIOS_u odrediti boot s
DVD Roma
2. Kad vas pita da li želite boot s DVD_a klik YES
3. Odabrati jezik instalacije
4. Odabrati regionalni setting ( postavke ) dakako, hrvatski ( radi kune,
siječnja i ostalog )
5. Ako je nova instalacija win7, na već postojeće windowse, treba napraviti
DELETE particije na kojoj su bili stari windowsi, a zatim formatirati tu
particiju i zatim početi čistu instalaciju windowsa.
Ne unositi serial ( ono: 5x5 znakova )
6. Treba biti strpljiv 15-20 minuta ( ovisi o brzini kompića)
7. O loaderima, mislim, na ovom forumu, ne bi se smjelo govoriti.
Hvala na opsežnom i detaljnom odgovoru,makar sam se fakat trudio pazit pri instalaciji na to ali mi se se čini da mi nije bilo ponuđeno formatiranje particije kao kod xp-a,jel dovoljno onda obrisat sa harda stare windowse,pošto nisam primjetio da išta od tih starih programa postoji u listi instaliranih progrma u control panelu,hvala
nimele9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:31   #2011
Koliko 7 uzima hard diska? Imam piratsku verziju i teži oko 7 GB (oko dva i po na DVD-u)?
pjanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:45   #2012
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
aaaa, ja cu izludit...pri svakom gasenju kompa ali svakom, taman da ga ocu upalit za 5 minuta ili 5 sati meni je monitor bacen u neki svoj standby mode ili koji vrag, jednostavno ne reagira na nista, vadim kabel iz kartice, nista, ni ne javi mi da je izvucen...dok ga dobijem da se "probudi" i proradi izvadam majmunarije...neznam do ceg bi bilo...pocelo je s win7, dok na xpima tog problema nikad bilo... mozda neki vrag u power plan-ovima trea pogledat ili kaj (monitor inace fujitsu siemens, model neznam tocno koji, al nije do njega, sto posto sam uvjeren) vise pametan nisam
Pa, jesi li pogledao kakve su ti "Power Options"? Ja svoje nisam mijenjao, "Balanced (recommended)", tj. monitor se gasi nakon 10 minuta, spavanje nakon 30 minuta.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:59   #2013
Quote:
mitnica kaže: Pogledaj post
pozz. i ja za sada imam same pohvale za w7, ali me muči jedan problem, kako da maknem onaj shit od administrator pass. znači svaki put kad palim komp, prije samog podizanja sustava zatraži da mu upišem pass, kako da to maknem, i druga stvar je kako da ugasim ono kad ništa ne radim na kompu neko vrijeme on se sam ugasi
1) admin password: klikni na Start, utipkaj "run", Enter, u polje Open: utipkaj control userpasswords2, na kartici "Users" makni kvačicu sa "Users must enter a user name and password to use this computer."

2) otvori Control Panel, utipkaj "power options", odaberi ili kreiraj željeni "power plan"
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:02   #2014
Quote:
pjanko kaže: Pogledaj post
Koliko 7 uzima hard diska? Imam piratsku verziju i teži oko 7 GB (oko dva i po na DVD-u)?
Meni trenutno nešto manje od 12 GB.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:07   #2015
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Meni trenutno nešto manje od 12 GB.
..učemu je onda stvar,?..napominjem da je kod mene 32-bitna verzija; sigurno je nešto okljaštreno,..
pjanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:11   #2016
Kako namjestiti da vas 7 ne pita svaki put kada želite izbrisati nešto? Naime, svaki mi put traži dopuštenje administratora i to mi se odjednom počelo događati.
__________________
La la da pa da le na da na!
MCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:56   #2017
Quote:
MCM kaže: Pogledaj post
Kako namjestiti da vas 7 ne pita svaki put kada želite izbrisati nešto? Naime, svaki mi put traži dopuštenje administratora i to mi se odjednom počelo događati.
evo ti video tutorial http://www.youtube.com/watch?v=HvO2JhS5t98
0:58 do 3:13 uživaj!!!!
Matija94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 10:25   #2018
Treba mi NET Framework 3.5 SP1 za neke prgrame (pita me na instalaciji) pa me zanima kakva je situacija na WIN7?
Da li slučajno WIN7 ima to već u sebi ili se treba dodatno instaliravati?
Tražio sam na netu no nailazim na samo na neke bete
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 10:58   #2019
pomoć,molim vas ovako imam sedmicu i imam 4gb ram-a ali piše 3.25 usable kako da to popravim?

Zadnje uređivanje Fosna : 11.11.2009. at 13:41.
Darkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 10:59   #2020
i da 64 bitna verzija
Darkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.