Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 11:47   #21
danas:
7 h - 2 jaja na žlici ulja, šnita kukuruznog
11 h - 100 g tjestenine sa umakom (1 režanj češnjaka, tuna iz konzerve u salamuri, paradajz, paprika i malo passate), 2 svježe mrkve
14 h - šaka badema, jogurt
18 h - zrnati i jogurt
azucena is offline  
Old 29.11.2010., 20:40   #22
c.c.c ..." niti pisnu niti zubi škrinu... " ...da bar...

- mandarina
- int. kruh+ džem
- šaka badema
- fiiina chicken salata: malo zelene, malo kupusa, bijelo pileće, šampinjoni pečeni, preliveno sa malo soya sosa i acceta
- pola ricote, avokado, bademi
- upravo skužih da danas nema voća pa ću pojest još mandarinu

di ste svi fino jedete???? ili mršavite
__________________
Aries vs. Aries
ksrena is offline  
Old 29.11.2010., 21:15   #23
depresija. pms. smak svijeta. duševno pomračenje.

ness, mlijeko
abc sir, 100 gr, 1 neko crno k+ pecivo
3 svatovska mala kolačića
šačica kikirikija iz ljuske, odvratno, idući put pržim, ili bolje - ne jedem
bolonjez bez tjestenine, cikla salata, pola snite domaceg mojesanorazenog kruha
3 mala svatovska kolacica
jos malo odvratnog kikirikija
mentalni suicid
jabuka

nasla sam neke stare slike na kojima imam preko 86. izgubila sam apetit. vječno, nadam se.
Kris79 is offline  
Old 29.11.2010., 21:44   #24
ja sam danas shebala....
uništit će me moje društvo...
moram na pusti otok i samo lovit ribu i jest salatu i voće koje uberem
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Old 29.11.2010., 21:55   #25
danas:

d: zobene, jogurt, gorki kakao, agavin sirup
m: red čokse 75%
r: integralna tjestenina sa rajčicom i začinima
m: pola jabuke
v: 3 žlice posnoga, 4 krastavčića

baš mi je dobar taj posni iz Lidla...da sam znala, kupila bih više
Sagitta is offline  
Old 29.11.2010., 21:57   #26
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
depresija. pms. smak svijeta. duševno pomračenje.

ness, mlijeko
abc sir, 100 gr, 1 neko crno k+ pecivo
3 svatovska mala kolačića
šačica kikirikija iz ljuske, odvratno, idući put pržim, ili bolje - ne jedem
bolonjez bez tjestenine, cikla salata, pola snite domaceg mojesanorazenog kruha
3 mala svatovska kolacica
jos malo odvratnog kikirikija
mentalni suicid
jabuka

nasla sam neke stare slike na kojima imam preko 86. izgubila sam apetit. vječno, nadam se.
ne se sekirati, sutra je novi dan!

btw. kad je vaganje tj. ažuriranje tablice?
Sagitta is offline  
Old 29.11.2010., 22:22   #27
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
ne se sekirati, sutra je novi dan!

btw. kad je vaganje tj. ažuriranje tablice?
ko i obicno. u srijedu primam brojke, u cetvrtak javna dražba. ko će manje
Kris79 is offline  
Old 29.11.2010., 22:27   #28
bok curke! primate me natrag?
zastranila sam trebam šamar i poticaj od sutra opet krećem s pisanjem menija i nadam se da ću ovaj put izgurat do cilja.
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Old 29.11.2010., 22:30   #29
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post

baš mi je dobar taj posni iz Lidla...da sam znala, kupila bih više
Milbona?
Trenuto mi samo taj sir paše, kad se sjetim onog Dukatovog slabo mi dođe


Danas:
- zobene, sojino mlijeko, mljeveni lan, rogač
- cvjetača pire, pileće bijelo narezano na trakice na naglo, matovilac
- 3 mandarine
- posni, paradajz, cikla, malo piletine od ručka
- bućine koštice, jabuka, par badema
pítā is offline  
Old 30.11.2010., 07:58   #30
jučer:

D: kava s mlijekom, dvije
R: hot dog
V: juha s rezancima, dinstani lungić, žlica tjestenine, kiseli krastavac...

i to je to bilo

danas:

D: dvije kave s mlijekom, 500g jogurt light
R: će biti krvavice sa zeljem
V: mandarine možda...
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 30.11.2010., 08:56   #31
Nije me bilo, ali sam bila dobra.
Napokon pala na 71.9kg, nakon valjda 10 dana stajanja na 72.4kg. Malo mi je motivacija padala, sad je opet imam. Ujutro se probudila, uvijek si pređem rukama preko trbuha i uvijek pogodim dal će vaga pokazivati manje ili više, poznajem dobro svoje tijelo.

Skužila sam da mi je lakše kad ujutro prije odlaska na posao pojedem sendvič (integralni kruh, 2-3 šnite neke salame, pa čak i šnita sira), kasnije nisam gladna toliko pa jedem jabuke, pijem jogurt i slično, dok ne dođem s posla.

E, da, što se tiče "slobodnog dana". Meni je to obično petak navečer, ali ne sad ono, da se nažderem svega i svačega, nego si priuštim tipa 3 čaše finog vina, pojedem par listića čipsa uz film ili šaku-dvije pereca navečer i slično. Ne privlači me više pomisao da se najedem skroz, ono, koliko god mogu staviti u sebe. Ne dođe mi želja niti za pizzom, niti za junk hranom, niti za vrhnjem, niti za čevapima, burecima itd.
Znam da sada možda zvuči da filozofiram, ali osjećam se dobro pa imam potrebu to s vama podjeliti.
ZNAM da je naslov topica takav kakav je, ALI... Imam osjećaj, da iako vi sve zdravo jedete i svjesne ste toga, svejedno imate stalno neke potrebe za hranom. Znači li to da vam se još nije desio onaj CLICK u glavi da radite ovo zbog sebe?
Možda pomogne moje iskustvo: Bila sam na dijetama puno puta u životu. Ovo je prvi puta da mogu reći da mi ničega ne fali, nemam PMS izljeva za čokoladom i sličnim smećem koje nam šteti. U glavi mi se posložilo; radim ovo zbog sebe. Ne razmišljam o hrani kada ne jedem. Uživam u pripremanju hrane, s guštom sjedam za stol i jedem svoje ručkove. Jedem sporo, uživam u svakom zalogaju. Pijem uvijek vodu ili čaj uz obrok, prije me zasiti. Nakon toga ne razmišljam o frižideru, niti o sadržaju koji on ima u sebi. Hranu doživljavam kao gorivo koje me pokreće, ne kao nešto što mi je zabranjeno. Ništa vam nije zabranjeno, postoji samo ono od čega se vi osjećate loše i tromo.
Nemojte samo misliti da vam sada solim pamet i da mislim da sam uspješnija od vas Želim samo s vama podjeliti svoje iskustvo jer ja sam se stvarno preporodila.
Još jedna stvar, za oblikovanje tijela, PLEŠITE!!! Zumba je promjenila moje tijelo potpuno! Uvijek sam imala mlohave ruke i mlohav trbuh; koliko god bi smršavila, uvijek bi mi ruke ostale jače. Odkada plešem, ruke su mi se prepolovile, a UOPĆE nemam osjećaj da vježbam, nego plešem i veselim se. Pa, probajte, od srca preporučam

Dakle, moj meni jučer:

D- Sendvič na putu za autobus
M- Jabuka, kava (žličica smeđeg šećera)
G- Jabuka i 2 dcl jogurta
R-Meksička mješavina sa malo čilija i bosiljka, pasiranom rajčicom, sa rižom, zelena salata
V - Par žlica posnog, dvije šnite podravca

Danas:
D- Sendvič sa 3 šnitice čajne
M-Nisam još imala, pila sam kavu
G-Jogurt, možda 2 integralna krekera, puni su vlakna, super su
R- Integralna tjestenina sa domaćom pasiranom rajčicom. Stavim bosiljka i malo češnjaka u granulama
- za dalje ću vidjeti, po osjećaju
- Pijem po 2-3 šalice nezaslađenog zelenog čaja na dan, super stvar
Eto, curke. Nadam se da nisam previše zagnjavila i da mi nitko ovaj (poduži) post neće uzeti za zlo.
Cahla is offline  
Old 30.11.2010., 09:07   #32
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Nije me bilo, ali sam bila dobra.
.
.
.

Želim samo s vama podjeliti svoje iskustvo jer ja sam se stvarno preporodila.
.
.
.

Pa, probajte, od srca preporučam

Dakle, moj meni jučer:

D- Sendvič na putu za autobus
M- Jabuka, kava (žličica smeđeg šećera)
G- Jabuka i 2 dcl jogurta
R-Meksička mješavina sa malo čilija i bosiljka, pasiranom rajčicom, sa rižom, zelena salata
V - Par žlica posnog, dvije šnite podravca

Danas:
D- Sendvič sa 3 šnitice čajneM-Nisam još imala, pila sam kavu
G-Jogurt, možda 2 integralna krekera, puni su vlakna, super su
R- Integralna tjestenina sa domaćom pasiranom rajčicom. Stavim bosiljka i malo češnjaka u granulama
- za dalje ću vidjeti, po osjećaju
- Pijem po 2-3 šalice nezaslađenog zelenog čaja na dan, super stvar
Eto, curke. Nadam se da nisam previše zagnjavila i da mi nitko ovaj (poduži) post neće uzeti za zlo.

drago mi je što se dobro osjećaš...mislim da svi prije ili kasnije osjete takav "ushit" i to je stavrno dobar osjećaj...samo, treba biti ustrajan! vaga ponekad (barem meni) stoji po 2 tjedna i više na istome, pa opet nije razlog za biti u bedu
super što si našla vježbanje koje te veseli, to je najbolje

i još jedan savijet, zamijeni onu čajnu sa npr. purećim prsima, a smeđi šećer zamijeni sa fruktozom

Sagitta is offline  
Old 30.11.2010., 09:37   #33
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
drago mi je što se dobro osjećaš...mislim da svi prije ili kasnije osjete takav "ushit" i to je stavrno dobar osjećaj...samo, treba biti ustrajan! vaga ponekad (barem meni) stoji po 2 tjedna i više na istome, pa opet nije razlog za biti u bedu
super što si našla vježbanje koje te veseli, to je najbolje

i još jedan savijet, zamijeni onu čajnu sa npr. purećim prsima, a smeđi šećer zamijeni sa fruktozom

Ma, to ti govorim, imala sam samo čajnu u frižideru, napravila sendvič sa njom, neće me ubiti 3 šnitice, niti se zbog toga grizem. Ali, da, inače jedem pureća prsa (skupoooo, ali fino)
Heh, žličica smeđeg šećera na dan nije nikoga ubila Osim te kave, ne šećerim ništa drugo, tako da se ne zamaram
E, da, nisam još pročitala sve otprije, jesu Atlantis i Tinker još ovdje, ili su nestale?
Cahla is offline  
Old 30.11.2010., 10:51   #34
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj, da iako vi sve zdravo jedete i svjesne ste toga, svejedno imate stalno neke potrebe za hranom. Znači li to da vam se još nije desio onaj CLICK u glavi da radite ovo zbog sebe?

Meni se desio. I nemam više stalne potrebe za hranom (ovih par dana imam ali to jer si uzimam neke B vitamine koji otvaraju apetit - ali to sam samo više gladna ali nemam potrebe određenom/junk hranom). Jer, svaki dan ili skoro svaki dan spremam svojima kolače/palačinke/muffine i uopće me to ne privlači. Čokolade i ostali slatkiši (osim one s visokim udjelom kakaoa) i čipsevi su mi fakat koma, toootalno nezdrava hrana i ne mogu si zamislit da uopće i pomislim to stavit u sebe. Kod mene je 'problem' što obožavam kuhati i spremati hranu pa zato skoro stalno o njoj razmišljam
I da, volim znati što jedem, koji namirnice/začini su u toj hrani pa ću rađe biti malo gladna nego skočiti u prvu pekaru ili fast food i pričekati dok dođem doma ili kupim neke bademe/jogurt/voćku do pravog kućnog obroka. U najgorem slučaju spremiti ranije pa nositi sa sobom.
pítā is offline  
Old 30.11.2010., 11:10   #35
Quote:
Cahla kaže: Pogledaj post
ZNAM da je naslov topica takav kakav je, ALI... Imam osjećaj, da iako vi sve zdravo jedete i svjesne ste toga, svejedno imate stalno neke potrebe za hranom. Znači li to da vam se još nije desio onaj CLICK u glavi da radite ovo zbog sebe?
tako je. ja imam neke lucidne momente, ali oni su rijetki i brzo prodju.
u meni zive 2 mene (dobra i loša), jača je ona koju više - hranim.

kad sam dobro (emotivno, psihicki, mirna, sretna i ispunjena) onda mi je hrana sasvim usputna. jedem da bi se nahranila i pri tom uzivam. kad nisam dobro, jedem da bi se utjesila. i pri tome je vazno da je hrana sto nezdravija, jer ostalo ne prolazi pod utjehu.

trenutno je - anarhija. samo zato jer sam totalno psihicki razmrdana.
Kris79 is offline  
Old 30.11.2010., 11:28   #36
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
tako je. ja imam neke lucidne momente, ali oni su rijetki i brzo prodju.
u meni zive 2 mene (dobra i loša), jača je ona koju više - hranim.

kad sam dobro (emotivno, psihicki, mirna, sretna i ispunjena) onda mi je hrana sasvim usputna. jedem da bi se nahranila i pri tom uzivam. kad nisam dobro, jedem da bi se utjesila. i pri tome je vazno da je hrana sto nezdravija, jer ostalo ne prolazi pod utjehu.

trenutno je - anarhija. samo zato jer sam totalno psihicki razmrdana.
Heh, ja kad sam loše, nemam apetita. Ponekad se toliko nerviram, da povračam od toga.
Pusti to, hranu ćeš unijeti, okus je trenutno zadovoljstvo, a taložiti će ti se bezveze. Nakon tolikog truda i muke koje si prošla, jel vrijedno?
meni pomaže jedna rečenica, a veli "Trenutak na usnama - Vječnost na bokovima".
E, i da, na frižideru imam sliku one glumice iz Step up-a 2 i 3, ima predobro tijelo. Ona mi je motivacija, kada dostignem takvo tijelo, znati ću da sam uspjela.
Cahla is offline  
Old 30.11.2010., 11:36   #37
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
tako je. ja imam neke lucidne momente, ali oni su rijetki i brzo prodju.
u meni zive 2 mene (dobra i loša), jača je ona koju više - hranim.

kad sam dobro (emotivno, psihicki, mirna, sretna i ispunjena) onda mi je hrana sasvim usputna. jedem da bi se nahranila i pri tom uzivam. kad nisam dobro, jedem da bi se utjesila. i pri tome je vazno da je hrana sto nezdravija, jer ostalo ne prolazi pod utjehu.

trenutno je - anarhija. samo zato jer sam totalno psihicki razmrdana.
ovo je vrlo poznat fenomen...i meni se to godinama dešavalo...u jednom periodu života sam zbog nekoliko mjeseci izrazitog stresa natukla 19 kg

kad sam konačno došla k sebi trebalo mi je godinu dana da ih skinem, ma da nikad nisam skinula sve

treba jednostavno riješiti neke stvar sam sa sobom i biti na čistu da ćeš se toga držati...

evo, ja sam u (nedavnoj) trudnoći dobila (samo) 11 kg iako sam se silno bojala da ću završiti kao slon, začudo uopće nisam imala napade gladi niti specijalne prohtjeve, jela sam normalno...i evo sada, 10-11 mj. nakon poroda sam skinula svih 11 i još 7kg... zanči sveukupno 18 kg
Sagitta is offline  
Old 30.11.2010., 11:56   #38
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
ko i obicno. u srijedu primam brojke, u cetvrtak javna dražba. ko će manje : zubo:
ja ću se za čudo izvagat,jer želim znat na čemu sam!

Quote:
mala cHrna kaže: Pogledaj post
bok curke! primate me natrag? : zubo:
zastranila sam : tuzni: trebam šamar i poticaj od sutra opet krećem s pisanjem menija i nadam se da ću ovaj put izgurat do cilja.
Naravno da te primamo! Pitanje je : dal ti primaš sebe?
ili dal se slažeš sa "uvjetima korištenja?"

Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
tako je. ja imam neke lucidne momente, ali oni su rijetki i brzo prodju.
u meni zive 2 mene (dobra i loša), jača je ona koju više - hranim.

kad sam dobro (emotivno, psihicki, mirna, sretna i ispunjena) onda mi je hrana sasvim usputna. jedem da bi se nahranila i pri tom uzivam. kad nisam dobro, jedem da bi se utjesila. i pri tome je vazno da je hrana sto nezdravija, jer ostalo ne prolazi pod utjehu.
Evo napokon sam se pronašla u ovom opisu!!
To je ono kak i ja funkcioniram!!

Quote:
Cahla;30266810" kaže:
Trenutak na usnama - Vječnost na bokovima".
Oprosti al morala sam ovo podebljat da se i iz aviona vidi!!
Soo soo true!!!


Kod mene je problem kaj bi ja i ovce i novce u ovom slučaju, ja bi se htjela zdravo hranit i zdravo smršavit i zdravo održavat težinu,a s druge strane obožavam junk food
I znate onu uzrećicu " s kim si - takav si" ? E pa moje društvo obožava klopat,čim veći junk to bolje, i užasno mi je teško reći NE... jer ja to želim pojest, meni su hambići i pomfri i pizze fini! Jedino će me spriječit loš osjećaj u želudcu nakon klope,dakle,mora mi prvo pozlit da smanjim te izlete u junk svijet

I zato ja svako malo ili se hranim jako zdravo,ili jako nezdravo..
ko dvije mene, kak Kris veli....

Stvar je time gora kaj ja imam možda za skinut još 2-3 kile i "samo" učvrstit tijelo... da imam 20 kila za skinut,vjerojatno bi bila disciplirana! a ovak si svako tolko nešto oprostim, kažem sama sebi da neću u ekstreme,pa završim u lošem ekstremu!

Za čips prodajem dušu..

Neznam kak da mi se sve to zgadi...

Ima jedna fora iz knjige "Vitka bez dijete", kaže ženska nek svu lošu hranu pošpricamo Raid sprejem pa nam neće pasti na pamet da to jedemo
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Old 30.11.2010., 12:20   #39
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Ima jedna fora iz knjige "Vitka bez dijete", kaže ženska nek svu lošu hranu pošpricamo Raid sprejem pa nam neće pasti na pamet da to jedemo
ajd mi to daj na čitanje
Kris79 is offline  
Old 30.11.2010., 12:48   #40
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
ja ću se za čudo izvagat,jer želim znat na čemu sam!



Naravno da te primamo! Pitanje je : dal ti primaš sebe?
ili dal se slažeš sa "uvjetima korištenja?"



Evo napokon sam se pronašla u ovom opisu!!
To je ono kak i ja funkcioniram!!



Oprosti al morala sam ovo podebljat da se i iz aviona vidi!!
Soo soo true!!!


Kod mene je problem kaj bi ja i ovce i novce u ovom slučaju, ja bi se htjela zdravo hranit i zdravo smršavit i zdravo održavat težinu,a s druge strane obožavam junk food
I znate onu uzrećicu " s kim si - takav si" ? E pa moje društvo obožava klopat,čim veći junk to bolje, i užasno mi je teško reći NE... jer ja to želim pojest, meni su hambići i pomfri i pizze fini! Jedino će me spriječit loš osjećaj u želudcu nakon klope,dakle,mora mi prvo pozlit da smanjim te izlete u junk svijet

I zato ja svako malo ili se hranim jako zdravo,ili jako nezdravo..
ko dvije mene, kak Kris veli....

Stvar je time gora kaj ja imam možda za skinut još 2-3 kile i "samo" učvrstit tijelo... da imam 20 kila za skinut,vjerojatno bi bila disciplirana! a ovak si svako tolko nešto oprostim, kažem sama sebi da neću u ekstreme,pa završim u lošem ekstremu!

Za čips prodajem dušu..

Neznam kak da mi se sve to zgadi...

Ima jedna fora iz knjige "Vitka bez dijete", kaže ženska nek svu lošu hranu pošpricamo Raid sprejem pa nam neće pasti na pamet da to jedemo
Meni je najteže kad sam kod dečka. To bude obično petak popodne/predvečer/večer i slijedeće jutro. On trenira neku borilačku vještinu, srodnu Jiu jitsu-u i može jesti kasno, to ga ne jebe. Kad napravi sebi, meni zamiriši, još si prije toga popijem malo vina, baš mi jebeno zamiriši. I onda si dopustim, ne previše, ali dopustim si. Jeb'ga, nekad ne mogu izdržati. Naravno, uvijek me pita, citiram "mačak, znam da ne večeraš kasno, ali, kada bi ti se nešto jelo, što bi to trenutno bilo?" I onda napravi to što mi se jede (jer izaberem ono što je zdravije i za njega).
Doručak, da ne pričam.... On napravi za nas dvoje kajganu sa 6 jaja, lukom, buđolom, stavi kečapa sa strane i brdo kruha. Nekad stavi i topljenog sira u kajganu. Bokte, to mi je kalorija za sve obroke u danu koje pojedem! Onda ja napravim nekako; pojedem dva jaja (kajgana), bez kečapa i kruha, uz to si napravim nekakvu salaticu. On vidi da ne gladujem, vesel je jer me nahranio, ja znam da sam jela s njim, a jela sam zdravo.
Ali, uz njega sam dobila 10 kila. Jeli smo dosta, jeli smo kasno, cugali smo svaki treći dan, nakon toga opet jeli... Dok mi nije puko film!
Veli da se sad sexam bolje, da sam agilnija i da bolje jašem
Cahla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.