Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2006., 00:10   #41
Quote:
Simba-OS kaže:
Tjedan dana od dana kad prvi put uzmeš gitaru u ruke? No way. Za tjedan dana ne možeš naučiti niti osnovne akorde odsvirat. Kažem od svirat, a ne samo istrkeljat nešto "kao". Jamčim.
mislila sam da mislis tjedan dana od kad si vec neki bog naucio svirat....
ajde dobro...za balkan ti treba mjesec dana mozda ako cemo tako gledati...od prvog uzimanja gitare u ruke...ali mjeseci??? no way
Old 10.12.2006., 00:12   #42
i naravno..tu se podrazumijeva da sviras svaki dan...a ne ono...jednom tjedno
Old 10.12.2006., 00:26   #43
eh, frend mi je pokazao osnovne akorde a dalje nekoliko sati dnevno vjezbanja... prvo triba nauciti ritam i dobro stiskati zice. onda prelaze akorda u akord. prve jednostavnije solaze sam naucio tek nakon mozda 2 mjeseca.
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 01:19   #44
Quote:
supermirko kaže:
da si imalo pametan i razborit (ko ja) učio bi svirat bubnjeve,a ne gitaru ko ostale propalice i pizduni senzitivni
:uberkul:
Probao ja, al me hebala koordinacija ruku i nogu..
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 01:25   #45
Quote:
reptilia kaže:
mislila sam da mislis tjedan dana od kad si vec neki bog naucio svirat....
ajde dobro...za balkan ti treba mjesec dana mozda ako cemo tako gledati...od prvog uzimanja gitare u ruke...ali mjeseci??? no way
Biti perfekcionist je prokletstvo. Počeo sam tako da sam desnom rukom morao namještati prste lijeve za akorde. Onda vježba, vježba, vježba....pling...pling...pling...tek kad sam bio u stanju svirati akorde potpuno čisto i mijenjati ih bez zastajanja i "namiještanja" sam krenuo u skidanje pjesama. Sad, koliko je to zapravo vremena bilo...bilo to prije 20 godina.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 01:47   #46
Ton po ton.

Old 10.12.2006., 17:49   #47
Quote:
Simba-OS kaže:
Probao ja, al me hebala koordinacija ruku i nogu..
terba prvo na air drums to izdrilat
Old 10.12.2006., 20:57   #48
Sad razmisljam da na klasicnu gitaru stavim sve metalne zice. Inace, te zice kad se kupuju koliko ih bude u paketu?
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:23   #49
Quote:
scroller kaže:
Sad razmisljam da na klasicnu gitaru stavim sve metalne zice. Inace, te zice kad se kupuju koliko ih bude u paketu?
Meni su metalne gore. Razlika se ipak osjeti. Ja sam žice kupovao na komad, pa za komplete ne znam. Valjda šest?!?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:42   #50
Quote:
scroller kaže:
na klasicnu gitaru se nikad ne stavljaju metalne zice, jer ces je upropastiti. unistices i vijke i steg. ako nisi siguran da li ti je gitara klasicna ili akusticna (western) i koje zice trebas, najbolje je da pogledas od cega su ti vijci napravljeni. ako su vijci (tj. onaj dio na koji se namotava zica) plasticni onda idu plasticne zice i obratno. ovo sa plasticnim zicama nemoj bukvalno shvatiti, jer je preko plasticnih bass zica namotan fini metal. pretpostavljam da u onoj tvojoj gitariji za dumije to vjerojatno negdje pise. i zice se kupuju u kompletu, jebemu. pa to bar nije skupo.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:48   #51
Quote:
parliament kaže:
na klasicnu gitaru se nikad ne stavljaju metalne zice, jer ces je upropastiti. unistices i vijke i steg. ako nisi siguran da li ti je gitara klasicna ili akusticna (western) i koje zice trebas, najbolje je da pogledas od cega su ti vijci napravljeni. ako su vijci (tj. onaj dio na koji se namotava zica) plasticni onda idu plasticne zice i obratno. ovo sa plasticnim zicama nemoj bukvalno shvatiti, jer je preko plasticnih bass zica namotan fini metal. pretpostavljam da u onoj tvojoj gitariji za dumije to vjerojatno negdje pise.
Imas pravo, dio na koji se omotavaju žice plastican je. Cuo sam jos da metalne zice na klasicnoj gitari mogu iskriviti vrat, ali nisam bas siguran u to. Ipak cu uzet set žica za klasicnu gitaru.
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:55   #52
zice se uvijek kupuju u kompletu i mijenjaju (zavisno koliko sviras) bar jednom u dva mjeseca. ako na klasicnu gitaru stavis metalne zice, prvo ces urezati plastiku u vijcima, tako da se gitara nece vise moci nastimati, jer ce zica u tim brazdama stalno kliziti, drugo iskrivices vrat, jer je metalnu zicu potrebno nategnuti jace od plasticne i trece, steg (u kojem se proizvodi zvuk) ce ti se poceti dizati tj. odljepljivati od rezonatora i tako ce gitara biti totalno unistena.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:02   #53
Quote:
Balkan
Budi moja voda
Lutka za bal
Od mora do mora
Ja se konja bojim
Majko stara
86% Crvene jabuke...
Zaboravili ste Smoke on the water.

I ovo sto kazete da se na klasicnoj lakse uci mislim da nije istina. Ja od prvoga
dana sviram akustaru, i mogu reci da sam puno bolji od svojih vrsnjaka koji cak sviraju duze od mene, a akorde sam svladao bez problema Na akusticnoj se dobiva na cvrstini.

Quote:
mjeseci za balkan???ajmeee
pa to naucis za tjedan dana
Naucis za 30 sekundi ako si svladao akorde
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:39   #54
Pitanje, može li mi neko reći koji je najbolji program za učenje sviranja gitare, pa da skinem sa neta, ako Bog da!?
Hvala
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 23:01   #55
Tek sam naucija pozicije za A, E, D, Em, G akorde, ne izmijenjujem ih bas dobro za sad, bili treba nastaviti uciti akorde da za sve znam namistit prste, ili bi treba bas dobro naucit ovih par koje vec znam da bi nastavija?
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 23:26   #56
Quote:
scroller kaže:
Tek sam naucija pozicije za A, E, D, Em, G akorde, ne izmijenjujem ih bas dobro za sad, bili treba nastaviti uciti akorde da za sve znam namistit prste, ili bi treba bas dobro naucit ovih par koje vec znam da bi nastavija?
Ono što si do sad naučio ponavljaj svakodnevno, ali to ne znači da ne možeš ići dalje. Kad uhvatiš E, spusti prste za žicu dolje i to ti je Am.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 00:05   #57
Za točno skidanje pisama imaš program GP4 ili GP5 (Guitar pro) di se točno vidi koji ton na kojoj žici odzvanja a i čuje se muzika.Iako ti ja to nebi savjetova jer u stadiju kad učiš netribaju ti solaže jer to je učenje napamet.Akordi,pozicije prstiju,ljestvice...pa sve ostale mudrolije.
Mislin da bi desom rukom triba svirat a minjat i vrtiti ih u krug.Tj. svirat malo kombinaciju D-A-D-A i tako ih sve izvrtiti da možeš sa bilo koje pozicije akorda doći na drugu.Svaki dan ponovi sve od prije i nauči nešto novo.vrime radi svoje
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:03   #58
Prvo počni svirat pjesme sa SAMO DVA AKORDA.

To je NAJLAKŠE (lakše bi bilo da pjesma samo ima jedan akord, ali, kakva bi to pjesma bila?!), a ti dobivaš zadovoljstvo što ZNAŠ ODSVIRAT CIJELU PJESMU samo s poznavanjem dva akorda - a to zadovoljstvo te OHRABRUJE za dalje napredovanje.

Pjesme s dva akorda su (okej, možda imaju treći na bridgeu, ne znam sad, ali nije bitno) PONEKAD - Psihomodo Pop - E i A,
SATISFACTION - Rolling Stones, E i A
The Weeping song - Nick Cave, F i Gm
i masa drugih...

Onda, kad ti izmjenjivanje E i A, naprimjer, bude išlo ko od šale, spreman si ubacit i treći akord - G.

A onda možeš svirat nevjerojatno mnogo pjesama! Evo, recimo, Mršavi pas od Majki je E,G i A. I tako, poznavajući samo tri akorda, znaš svirat već nekoliko cijelih pjesama. Najteže u ovome svemu je na internetu nać pjesme koje idu na ove akorde. Ali pimplajući u raznim ritmičkim šemama po ova tri akorda, možda sam otkriješ neke pjesme koje na njih možeš pjevat.

Imaj na umu da ŠTO SI VIŠE NAUČIO, SVE LAKŠE USVAJAŠ NOVO. Zato je početak tako jebeno težak i obeshrabrujuć, jer tad još ne znaš ništa, prsti mičeš pre svjesno (dakle, presporo), u mozgu ti nisu stvorene te sinaptičke veze ili kako li se to zove...

Uglavnom, vježbaj mijenjanje akorda svirajući neku pjesmu ili dio pjesme, jer će te to oraspoložit i dat neki smisao i cilj. Nemoj samo drling-drlong, drling-drlong, i čekat da naučiš, pa da jednog dana nešto suvislo možda i odsviraš! Tako će ti bit dosadno, pa bi se vrlo brzo mogo ohladit od gitare.
I sviranje jednostavnih pjesama od dva akorda će ti dokurcat, ali u ovom slučaju će to bit zamor pjesmom, a ne gitarom, pa ćeš naći drugu pjesmu na iste akorde, pa treću, pa ćeš iscrpit sve pjesme na ta dva akorda, pa ćeš se odlučit malo pomučit i ubacit i taj treći akord. Pa četvrti...
Old 11.12.2006., 23:11   #59
Quote:
Mršavi pas kaže:
Prvo počni svirat pjesme sa SAMO DVA AKORDA.

To je NAJLAKŠE (lakše bi bilo da pjesma samo ima jedan akord, ali, kakva bi to pjesma bila?!), a ti dobivaš zadovoljstvo što ZNAŠ ODSVIRAT CIJELU PJESMU samo s poznavanjem dva akorda - a to zadovoljstvo te OHRABRUJE za dalje napredovanje.

Pjesme s dva akorda su (okej, možda imaju treći na bridgeu, ne znam sad, ali nije bitno) PONEKAD - Psihomodo Pop - E i A,
SATISFACTION - Rolling Stones, E i A
The Weeping song - Nick Cave, F i Gm
i masa drugih...

Onda, kad ti izmjenjivanje E i A, naprimjer, bude išlo ko od šale, spreman si ubacit i treći akord - G.
Hvala na savjetima, trazim jos pjesama sa dva akorda.
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:43   #60
Imam super ucitelja.
OkatoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.