Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2009., 01:43   #1
Ukidanje viza za USA

Evo, napokon, zahvaljujuci svemogucem GWB, uskoro ce poceti evakuacija Hrvata na obale Novog Svijeta:

Hrvatska ušla u program ukidanja viza za SAD

Komentare molim.
Tvrtko1995 is offline  
Old 17.01.2009., 01:51   #2
Drago mi je procitati da su Hrvatska i SAD zapocele proces ukidanja viza i nadam se da ce se i to dogoditi u ocekivanom vremenu. Svako olaksanje ulaska ljudi iz Hrvaske u SAD moze samo pomoci Hrvatskoj.
Evil Kanevil is offline  
Old 17.01.2009., 02:26   #3
KAo i sve nove stvari na Balkanu, svi (ali bas svi) ce htjeti isprobati!
Tvrtko1995 is offline  
Old 17.01.2009., 05:49   #4
Dobre vijesti...

dugo ochekivane....sad samo moram otic doma da promjenim putovnicu....

Pa di si ti Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj 2009 tebi i tvojoj obitelji!!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 17.01.2009., 06:35   #5
Ko voli nek' izvoli! Svakako dolaze u najtolerantniju zemlju na svijetu sve dok te ne skinu prije ulaska u avion...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 17.01.2009., 06:57   #6
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Dobre vijesti...

dugo ochekivane....sad samo moram otic doma da promjenim putovnicu....

Pa di si ti Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj 2009 tebi i tvojoj obitelji!!
Hvala lijepo, tebi i tvojima, takodjer.
Tu sam. Imao sam goste oko Bozica, a u zadnje vrijeme radim k'o manijak. Posla ima za krepati.
Tvrtko1995 is offline  
Old 17.01.2009., 14:02   #7
kul, napokon cu otici vidjet NY bez izigravanja muzeve prtljage ko kad sam isla prvi put u london
Keya is offline  
Old 17.01.2009., 15:12   #8
napokon ću i ja vidjeti svijeta
ba.ba.bambucha is offline  
Old 17.01.2009., 16:23   #9
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
kul, napokon cu otici vidjet NY bez izigravanja muzeve prtljage ko kad sam isla prvi put u london
He he, znam o čemu govoriš. Ali draga gledaj to s vedrije strane. Američka ambasada je jedini mjesto gdje sam prava sponzoruša i uživama. ( znaš ono u formularima na sva pitanja tipa. Ko vam financira put? Ko vam je kupio kartu i slična pitanja, odgovoor je moj Danac )
murtela is offline  
Old 17.01.2009., 17:14   #10
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
He he, znam o čemu govoriš. Ali draga gledaj to s vedrije strane. Američka ambasada je jedini mjesto gdje sam prava sponzoruša i uživama. ( znaš ono u formularima na sva pitanja tipa. Ko vam financira put? Ko vam je kupio kartu i slična pitanja, odgovoor je moj Danac )

hm da, samo mene su za london pitali da donesem potvrdu od banke (stanje na racunu) i tri zadnje place da se vidi da radim a kad sam rekla da sam sponzorirana od gradjana EU onda je bilo "moze, al samo ako i on ide s tobom"
Keya is offline  
Old 17.01.2009., 18:06   #11
Tih 18 mjeseci (po Bushu, ali njega vise nema !!!!) koliko treba da prode pokusni rok, vrlo lako se moze navuci na tkoznakada (vidi obecanja EU), malomalo pa jopet nova putovnica, ali lijepo zvuci...... biometrijska. Nevjerujem da ce biti neke navale za poc va meriku sa ovim rekordnim deficitom i nezaposlenima, a tko je iso u posjetu i do sada je mogal poc. E a koliko ce se to iz maloljudne hrvatske pokupiti i krenuti putpodnoge vidjeti cemo......docekati cemo ih ovdje......
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 17.01.2009., 18:23   #12
sad ce hrvati u jameriku na skijanje
ostavit ce 'tesko zaradjene i ustedjene pare' u jamerici

ici ce u bargain weekend shopping
dobro za jameriku, dobro za sverc-komerc hrvatske

... aaa sto ti je ostavstina gw busha
ode on nakon toliko godina, i ostavi hrvate da ganjaju osmubinladena ... za ulaznu vizu, da vide sto je je svjetska sila nekad bila ... nema sto!!
todaytonight is offline  
Old 17.01.2009., 19:02   #13
Samo da se ne desi obrnuto pa da Ameri navale ic u Hrvatsku zivit.
bijesna glista is offline  
Old 17.01.2009., 19:37   #14
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu??? Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?
Kolinda kaže: "Hrvatska spremna ispuniti sve potrebne uvjete, od uvođenje biometrijskih putovnica, do potpisivanja sporazuma o razmjeni informacija, zaštiti granica i sprječavanju terorističkih aktivnosti"
Ovo meni smrdi da će Ameri sad steći kontrolu nad još jednom državom jer će pod krinkom "potencijalnih terorističkih aktivnosti" moći kontrolirati sve stanovnike te države.
Johnny Boy is offline  
Old 17.01.2009., 20:00   #15
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Samo da se ne desi obrnuto pa da Ameri navale ic u Hrvatsku zivit.
e, brate mili, ote mi iz usta

pa moraju i oni negdje ici gdje se jos mogu osjecati ko ameri
u albaniju, u hrvarsku, latviju, litviju i to

to po Tvrtku zakljucili, a kokica i njeni im zagarantirala
todaytonight is offline  
Old 17.01.2009., 20:13   #16
Quote:
Johnny Boy kaže: Pogledaj post
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu???
Da, upravo to.
Quote:
Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?
Mocices ostati koliko normalno traje turisticka viza. Cinimi se da je to tri mjeseca kako si i napisao. No, nitko te nece sprijeciti da odes van SADa na pola dana i vratis se na nova tri mjeseca.
Evil Kanevil is offline  
Old 17.01.2009., 20:14   #17
Talking

Quote:
Johnny Boy kaže: Pogledaj post
I kaj to za nas znači osim kaj nećemo morati ići u ambasadu po vizu??? Da li ćemo tada moći otići u US na godinu dana ili će ostati rok od max 3 mjeseca kao s turističkom vizom?
To znaci upravo samo ovo podebljano.....ali od prije par dana 12.januara 09 obavezna je prijava najmanje tri dana prije puta u usa (72 sata) na"Electronic System for Travel Authorization" (ESTA) internet stranici i ispunjavanje formulara sa "skakljivim" pitanjima ? koja su se do sada ispunjavala u avionu u roku od tri dana stize odgovor OK ili ne koji vazi dvije godine !
I to je to max tri mjeseca turisticki posjet tzv."Visa Waiver Program" u kojem je vecina eu drzava.....mada mislim da Grcka ,Bugarska,Rumunjska,Cipar i Poljska i dalje trebaju klasicnu vizu za USA
(Slovenci su vec dugo u tom bezviznom rezimu)

Ali to nije boravak na godinu dana....za to ce uvijek trebati viza

Ali....Hrvatska tek treba da udje u taj "Visa Waiver Program" znaci jos minimalno 18 mjeseci tako ce vjerovatno istovremeno uci i u EU i "Visa Waiver Program"

P.s:
Koliko vidim Hrvatska jos nema biometrijsku putovnicu....znaci od toga nista dok ne budete svi imali slike ko robijasi u putovnicama....nema smjesak,nema frizura,ono gledaj pravo u kameru.....

PPS::
Bio sam u pravu Grci...trebaju klasicnu vizu
Currently, 35 countries participate in the Visa Waiver Program, as shown below:
Andorra Iceland Norway
Australia Ireland Portugal
Austria Italy San Marino
Belgium Japan Singapore
Brunei Latvia Slovakia
Czech Republic Liechtenstein Slovenia
Denmark Lithuania South Korea
Estonia Luxembourg Spain
Finland Malta Sweden
France Monaco Switzerland
Germany the Netherlands United Kingdom
Hungary New Zealand

a visa must be requested if the traveler:


* Wants to remain in the United States for longer than 90 days, or envisions that they may wish to change their status (from tourism to student, etc.) once in the United States;
* Wants to work or study in the United States, wants to travel as a working foreign media representative, wants to come to the United States for other purposes not allowed on a visitor visa, or intends to immigrate to the United States;
* Is a national of the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, the Republic of Korea, or the Slovak Republic AND DOES NOT HAVE an electronic passport with an integrated chip;

Zadnje uređivanje General Veresija : 17.01.2009. at 20:58.
General Veresija is offline  
Old 17.01.2009., 21:08   #18
....cujemo se za 18 mjeseciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 17.01.2009., 21:24   #19
Talking

Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
....cujemo se za 18 mjeseciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii
.....glede a bogami i unatoc

the first Assistant Secretary (acting as Under Secretary-equivalent) for Policy at the United States Department of Homeland Security Stewart Baker announced that Croatia is expected to join the Visa Waiver program by 2011.
General Veresija is offline  
Old 18.01.2009., 20:29   #20
super moci cu u BHPhoto u NYC po jeftinu fotoopremu
radije ostavim 20 000 kuna u NYC nego 40 000 kuna ovdje.
MOLOKAI is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.