Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 11:42   #361
ovaj je topic super, nisam još sve pročitala, ali hoću definitivno, evo da vam se pridružim i ja sam jedna od vas...meni su dijagnosticirali hipotireozu incipijens (hashimoto) prije pola godine...sa blago povišenim hormonom tsh (3,90 ili tako nešto), pijem letrox 100 mg pola tablete od tada i nedavno sam radila pretrage i sada mi je taj tsh opet u rasponu...i dobro se osjećam s te strane, za razliku od umora koji me lomio prije dijagnoze...antitjela sam nedavno radila, jedno mi je u rasponu...a drugo ima graničnu vrijednost...šta znače ta antitjela? ako netko može da laički objasni, ako je već pominjano u topicu, ne treba, nakandno ću pročitati...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 10.03.2007., 20:52   #362
dragi moji hipotireoticari, dolazim sa jednim prijedlogom:

kao sto se vec nekoliko puta primijetilo, ovaj topik se pocesto poklapa sa onim hipertireoticnim, pa iako povijesno postoje dva, mozda ne bi bilo lose otvoriti jedan topik, za sve vas koje muci ista zlijezda, bila ona hiperaktivna ili ulijenjena

Naravno, ova bih dva zatvorila, a taj novi otvorila i u prvi post stavila linkove na ove topike, jer sam sigurna da cete trebat postove koje ste tu (i tamo) pisali.

Imate li nekih gadnih primjedaba na tu ideju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 10.03.2007., 21:47   #363
Samo naprijed!! odlična ideja!!
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Old 15.03.2007., 18:12   #364
Evo, prema najavi, pozivam vas sve skupa na jedan topik o poremećajima rada štitnjače, da se prestanemo odvajati prema tome imamo li je previše ili premalo , ovdje.

Ovaj će topik biti zatvoren, a link na njega ostat će u prvom postu novog topika, ako vam za nešto zatreba.

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 22.03.2008., 15:46   #365
Mene puno toga zanima u vezi hipotireoze. Pijem euthyrox 75, imam 15 god i problem s debljinom koji je možda uzrok hipotireoze. Dali je to moguće uopće? Dali se može smršaviti i koje su najbolje dijete? Dali se uopće smije mršaviti? Dali je moguće prijeći iz stanja hipertireoze u hipotireozu? E da i dijagnostificiran mi je hashimotov tireiditis. TSH 3,9. Kakve veze ima dali popijem euthyrox pola sata prije doručka ili malo manje ili poslije doručka? Please bilo kakvu pomoć....
Marachica is offline  
Old 22.03.2008., 20:16   #366
naravno da je moguce. metabolizam ti je zbog hipotireoze usporen i jedini nacin da smrsavis ti je zapravo da ga ubrzas. aerobic, fitness, trcanje... bilo sto od toga ce ti pomoci. pretpostavljam da se osjecas jako umorno i bez energije i da ti trcanje nije ni na kraj pameti, ali pricam iz vlastitog iskustva, fitness i trcanje su me doslovno preporodili.

euthyrox obavezno najmanje pola sata prije dorucka. ja sam ga pila i po sat vremena ranije.

@kentaur - ja sam isto pila euthyrox 50 sve dok mi se TSH nije spustio na normalu, a nakon toga sam promjenila doktora koji mi je rekao da vise ne pijem. nakon 3 mjeseca TSH i dalje na normali, antitjela isto u granici normale.

jedino sto stitnjaca propada lagano, a on mi ne zna reci zasto... samo je rekao da to treba drzati pod kontrolom.

@polly - ne kuzim zasto ti je problem ici na kontrolu svaka 3 mjeseca. ne bojis se da se neki cvorici naprave? ili nesto jos gore?
lady in red is offline  
Old 22.03.2008., 20:17   #367
p.s. postoji vec tema o stitnjaci ako se ne varam... tamo su ljudi s vec dugogodisnjim iskustvom
lady in red is offline  
Old 29.07.2009., 12:51   #368
Već 2 godine sam bez ikakve terapije iako sam bila kod lječnika rekli su da je sve u redu smatrali su da je to sa psihičke strane, dali su mi normabel. Međutim i dalje sam se loše osjećala, umor, ponekad depresija, nezadovoljstvo, lupanje srca i osjećaj lupanja u ušima.. Najčešće sam se osjećala loše odmah ujutro. Prije par dana bila sam kod lječnika ustanovili su mi da imam povišen T4 a TSH i T3 normalni.Napravila sam ultrazvuk, imam čvoriće ali rekli su mi ništa strašno. Anti tijela su mi negativna.
Zanima me da li ima netko s takvim iskustvom? I koju terapiju koristi?
Mima_69 is offline  
Old 03.08.2010., 19:33   #369
Quote:
violent_femmes9 kaže: Pogledaj post
moji su free-T3 i free-T4 u granicama normale, TSH mi je bio lagano povisen ali sad vise nije (bez terapije), i imam pozitivna tireoglobulinska antitijela

radi se o subklinickom Hashimoto tireoditisu (autoimuni poremecaj, vezan za jos nesto autoimuno kod mene, ali to te ne zanima). jednom bi se mogao razviti u klinicki, pa cu piti levotiroksin, kad i ako se to zbude

znas li sto je uzrok smanjene funkcije tvoje stitnjace? pijes li ista?
oprostite i ja imam autoimuni hashimoto i jako me zanima za sta to jos moze biti vezano kakao kazete ?hvala unaprijed.
papiga is offline  
Old 03.08.2010., 19:42   #370
Postoji već tema o ovome:

www.forum.hr/showthread.php?t=204722&page=279
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.08.2010., 21:23   #371
Hvala, leeloo27.

Termination is offline  
Old 10.11.2010., 14:46   #372
Hipotireoza - problem s težinom i kako ubrzati metabolizam?

Dragi štitničari
Već tri godine imam dijagnosticiranu hipotireozu, sada mi je 25 godina. Za terapiju sam dobila Euthyrox, prvo 25mg pa mi je nedavno povećana terapija na 50 mg. U posljednjih godinu dana, tjelesna težina mi je porasla za 5kg, bez da sam promijenila prehrambene navike i navike kretanja.
Vjerujem da je to zbog hipotireoze, terapije ili čega već, no htjela bih vas pitati imate li kakve savjete
- kako ubrzati metabolizam
- koju prehranu koristiti
- kako pobijediti pretilost s ovim problemom štitnjače?

Hvala vam unaprijed....
:*
premorena is offline  
Old 10.11.2010., 15:08   #373
Postoji takva tema, čak je i na prvoj stranici. https://www.forum.hr/showthread.php?t=591496

A postoji i stara tema koja je zaključana i ne može se pisati na njoj al se može normalno čitati. https://www.forum.hr/showthread.php?t=204722
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.