Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 12:01   #2001
@amely, Miss Piggy

hvala na odgovorima, sve se nekako spremam drugi tjedan kod doktorice, da izvadim krv pa da vidim, dosad nisam imala nikakvih problema, osim blage anemije (doduše prošlo je nekoliko god od zadnjeg vađenja ), što se tiče žuči,nakon operacije nisam nikad imala problema

@Miss Piggy
ako opet osjetuiš neke tegobe sa želucem ne bi bilo loše da napraviš ultrazvuk ili nešto kamenci su opaki i znaju se vratiti
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:04   #2002
@ vampire weekend
menu ti je odličan, i super ako možeš tako, mogla bih i ja do tvoje večere ali tada bih pukla, otprilike onako kako je crazy chick napisala
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:51   #2003
dali netko ima iskustva sa kuhalom na paru Vita Cuisine od Tefala?
mislim da je i to jedan dobar način zdrave prehrane.
crazy chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:57   #2004
Quote:
crazy chick kaže: Pogledaj post
dali netko ima iskustva sa kuhalom na paru Vita Cuisine od Tefala?
mislim da je i to jedan dobar način zdrave prehrane.
ajme sad sam to malo potražila na netu i mislim da je super
ali mi je trenutno malo preskup, ako nabaviš javi da vidimo da li se investicija isplati. Ja sam nekidan kupila umetak za kuhanje na pari koji se stavi u lonac i radila sam samo šparoge, okus im je bio fantastičan
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:59   #2005
To kuhalo na paru je super stvar, ja već neko vrijeme razmišljam o njemu!
Hvala na pohvalama za menu!
Evo plana za današnji:

D: jabuka, malo svježeg sira, 1 kuhano jaje
R: leća u umaku od rajčica sa šampinjonima (leća + šampinjoni je ok?)
MOpet jagode (treba ih potrošiti)
V: 1 zrnati ili svježi sir s jogurtom
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 15:29   #2006
već sam to pitala, ali...

nikako ne mogu naći donin pekmez od šljiva bez dodanog šećera..

neka od vas je rekla da ga je našla u konzumu-e, pa pregledah sve konzume koji su mi došli pod ruku i njente..

došlo je do toga da moram pitat u kojem točno konzumu ima taj pekmez?

pomagajte....
Vorkosiganova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 19:21   #2007
Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
To kuhalo na paru je super stvar, ja već neko vrijeme razmišljam o njemu!
Hvala na pohvalama za menu!
Evo plana za današnji:

D: jabuka, malo svježeg sira, 1 kuhano jaje
R: leća u umaku od rajčica sa šampinjonima (leća + šampinjoni je ok?)
MOpet jagode (treba ih potrošiti)
V: 1 zrnati ili svježi sir s jogurtom
Držala se ja ovoga, s tim da sam za večeru ubacila par kriškica tvrdog sira, uza svježi, Tvrdi sir je ok??
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:25   #2008
Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
Držala se ja ovoga, s tim da sam za večeru ubacila par kriškica tvrdog sira, uza svježi, Tvrdi sir je ok??
Ne reci prerano, the night is young. Može malo tvrdog sira, zašto ne.

Mene još uvijek PMS drma, ali se držim. Vježbam svaki dan, jedem po pravilima... Bit će lakše kad se emocionalno i hormonalno ustabilim.

Sutra imam pravu poslasticu za ručak: salatu od šparoga, tikvica, mladog luka i grilanih kozica. Legla plaća.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:54   #2009
@Vorkosiganova

ja ga vidjela u Metrou
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:23   #2010
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Ne reci prerano, the night is young. Može malo tvrdog sira, zašto ne.

Mene još uvijek PMS drma, ali se držim. Vježbam svaki dan, jedem po pravilima... Bit će lakše kad se emocionalno i hormonalno ustabilim.

Sutra imam pravu poslasticu za ručak: salatu od šparoga, tikvica, mladog luka i grilanih kozica. Legla plaća.
wooow, super!

Ja prijavljujem da nisam posustala, nisam uopće gladna poslije večere Samo me taj tvrdi sir mučio, koliko ga i u kojoj mjeri Monti dozvoljava, doma imam baš neeki fini sličan Paškom...a na sireve sam uvijek bila jaaako slaba. I još jedno pitanje, smijemo li jesti umake od gorgonzola sira, npr s mesom ili nekim povrćem?
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:24   #2011
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Ne reci prerano, the night is young. Može malo tvrdog sira, zašto ne.

Mene još uvijek PMS drma, ali se držim. Vježbam svaki dan, jedem po pravilima... Bit će lakše kad se emocionalno i hormonalno ustabilim.

Sutra imam pravu poslasticu za ručak: salatu od šparoga, tikvica, mladog luka i grilanih kozica. Legla plaća.
Ma drži se, ne daj se!!
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:54   #2012
Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
wooow, super!

Ja prijavljujem da nisam posustala, nisam uopće gladna poslije večere Samo me taj tvrdi sir mučio, koliko ga i u kojoj mjeri Monti dozvoljava, doma imam baš neeki fini sličan Paškom...a na sireve sam uvijek bila jaaako slaba. I još jedno pitanje, smijemo li jesti umake od gorgonzola sira, npr s mesom ili nekim povrćem?
evo, upravo listam Montignac za Hrvate, gdje u jelovnicima 1.faze nalazim i ovo:
RUČAK:-salata od rajčica
- teleći odresci s pršutovim vrhnjem
- pirjani grašak
-pladanj sa sirevima
tako da pretpostavljam da ako idu sirevi za desert, da mogu i zajedno sa mesom ipak je to isti obrok? a prije sam i ja pitala za grašak i meso, izgleda da je to njemu ok
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 12:11   #2013
Hvala ti, odmah mi je lakše
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:20   #2014
Današnji plan (molim vas da me ispravite ako je nešto slučajno krivo, jer su ove dvije knjige njegove nekad kontradiktorne)

D: naranča; pahuljice s jogurtom 0,5 %
MO: jabuka
R: juneća šnicla dinstana na malo maslinovog ulja i vodi i luku + zelena salata
V: ne znam još, možda opet 1 zrnati sir + 1 čaša jogurta
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:34   #2015
Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
wooow, super!

Ja prijavljujem da nisam posustala, nisam uopće gladna poslije večere Samo me taj tvrdi sir mučio, koliko ga i u kojoj mjeri Monti dozvoljava, doma imam baš neeki fini sličan Paškom...a na sireve sam uvijek bila jaaako slaba. I još jedno pitanje, smijemo li jesti umake od gorgonzola sira, npr s mesom ili nekim povrćem?
Kao što je Anne Elliot već rekla, sirevi su ok. Monti ima recepte za meso s umakom od gorgonzole tako da slobodno možeš!

I ja sam slaba na sireve tako da te potpuno razumijem. Trudim se ne pretjerivati, ali gricnem svako-toliko. Baš sad imam fetu u fridžu i mislim da ću s njim puniti šampinjone sutra.


Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
Današnji plan (molim vas da me ispravite ako je nešto slučajno krivo, jer su ove dvije knjige njegove nekad kontradiktorne)

D: naranča; pahuljice s jogurtom 0,5 %
MO: jabuka
R: juneća šnicla dinstana na malo maslinovog ulja i vodi i luku + zelena salata
V: ne znam još, možda opet 1 zrnati sir + 1 čaša jogurta
Mogla bi slobodno i prilog uz meso, ili još neko povrće uz večeru. Tako, da ne pregladniš.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:45   #2016
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Kao što je Anne Elliot već rekla, sirevi su ok. Monti ima recepte za meso s umakom od gorgonzole tako da slobodno možeš!

I ja sam slaba na sireve tako da te potpuno razumijem. Trudim se ne pretjerivati, ali gricnem svako-toliko. Baš sad imam fetu u fridžu i mislim da ću s njim puniti šampinjone sutra.




Mogla bi slobodno i prilog uz meso, ili još neko povrće uz večeru. Tako, da ne pregladniš.
Hvala ti! odmah mi je lakše i zbog gorgonzole, ne mogu živjet bez nje
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:09   #2017
Nema na čemu!

Curke, kako stojite sa seitanom? Radi se od integralnog pšeničnog brašna tip 850, ali nakon svih ispiranja vodom trebali bi ostati uglavnom samo proteini. Čini vam se to ok? Čitala sam da su Montinjakuše na Coolinarici radile sa seitanom, ali nigdje na netu nisam eksplicitno našla GI.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:19   #2018
Ps. ta 1 juneća šnicla je stvarno veeeelika, još jad se "istuče" i rastanji-od nje nastanu 3 šnicle osrednje veličine. Nadam se da to nije too much za ručak? Uza zdjelu zelene salate
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:25   #2019
Quote:
vampire weekend kaže: Pogledaj post
Ps. ta 1 juneća šnicla je stvarno veeeelika, još jad se "istuče" i rastanji-od nje nastanu 3 šnicle osrednje veličine. Nadam se da to nije too much za ručak? Uza zdjelu zelene salate
Kod mesa se ne pouzdajem u vizualni dojam već gledam grame. Ostatak vremena kad sam brojila svaku kaloriju. Za jedan ručak meni je sasvim dosta oko 200-250g mesa, naročito ako se samo speče, a ne zdinsta.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:05   #2020
Hvala ti nisam ga vagala, ali imam dojam da je prihvatljiva količina... Evo držala sam se rasporeda, za večeru je bio opet 1 zrnati sir i 1 kefir (0,9 % m.m.) i to je to za danas Dosadna sam već sa zrnatim sirevima, ali nakupovala ih mama pun frižider pa trošimo
vampire weekend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.