Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 00:03   #4881
Smile Primanje Hrvatske penzije u Engleskoj

Bok Svima skupa,

Pretrazila sam forum I nisam uspjela naci ovo isto pitanje. Ako ga ponavljam, izvinjavam se unaprijed.

Da li je itko iz Hrvatske preselio u Englesku gdje mu/joj dolazi Hrv. penzija? Ako da, kako se to sredi?

To pitam jer ima sanse da nam moja mama dode zivjeti s nama krajem godine.

Unaprijed Velika Hvala.
__________________
12.06.2010
bluexena76 is offline  
Old 12.05.2013., 01:13   #4882
Ne znam puno o tome, ali u principu penzije u HR se mogi uplačivati na bankovni račun, neka gospođa Mama uzme karticu i može podizati novac u Engleskoj. Ne znam da li je to od neke pomoći?
Blues Dada is offline  
Old 12.05.2013., 06:12   #4883
Kaj nemre British Post donosit?
Phil Lynott is offline  
Old 12.05.2013., 09:02   #4884
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ne znam puno o tome, ali u principu penzije u HR se mogi uplačivati na bankovni račun, neka gospođa Mama uzme karticu i može podizati novac u Engleskoj. Ne znam da li je to od neke pomoći?
Točno, diže na bankomatu! HZMO sigurno nema ugovor sa njihovom poštom o nošenju mirovina kao sa hrvatskom, a uslugu slanja na adresu u inozemstvu će si sigurno naplatit!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 12.05.2013., 10:01   #4885
Molim te da ne otvaras zasebne teme, vec postoji tema o Engleskoj.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 12.05.2013., 12:44   #4886
Quote:
bluexena76 kaže: Pogledaj post

Da li je itko iz Hrvatske preselio u Englesku gdje mu/joj dolazi Hrv. penzija? Ako da, kako se to sredi?

To pitam jer ima sanse da nam moja mama dode zivjeti s nama krajem godine.
Da. Nikako, jednom godišnje dođu u Hrvatsku i dignu svih 11-12 penzija. Oni koji ne žele plaćati proviziju i konverzije. Oni koji hoće, odu na bankomat u Engleskoj i dignu.
Eurifesa is offline  
Old 12.05.2013., 19:54   #4887
Thumbs down

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Molim te da ne otvaras zasebne teme, vec postoji tema o Engleskoj.
Hvala na "ohrabrenju" za pitanja.
__________________
12.06.2010
bluexena76 is offline  
Old 12.05.2013., 19:57   #4888
Znaci, plenzija ne moze dolaziti na engleski racun. To sam pitala.
Hvala
__________________
12.06.2010
bluexena76 is offline  
Old 12.05.2013., 22:08   #4889
penzija moze doci na engleski racun ali ne besplatno.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 13.05.2013., 02:22   #4890
Quote:
bluexena76 kaže: Pogledaj post
Hvala na "ohrabrenju" za pitanja.
I molim bez spama.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 16.05.2013., 13:55   #4891
Imam još jedno pitanje: cura treba dati zahtjev za vizu i još neku potvrdu, i ona mora navesti adresu stanovanja gore. Kak sad to izvesti, s obzirom da je ugovor o radu i certificate of sponsorship došao poštom i sve, ona nije uopće bila gore, pa kak da napiše neku adresu? Jel bi se tu mogla staviti adresa nekog hostela ili tako nešto, s obzirom na činjenicu da tek kad dođemo gore idemo naći neki stan, a za prvih par dana bi uzeli neku sobu u hostelu dok se malo ne snađemo?
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Old 30.05.2013., 23:58   #4892
Pozdrav! nudi mi se prilika za posao u Londonu u hotelu St. Ermins, pa me sada zanima: kolika je neka minimalana(zadovoljavajuca) plata radnika u ugostiteljstvu/hotelijerstvu u Londonu? koliko bih mogao da trazim od njih da mi daju,sta da ocekujem,,koliki su neki normalni troskovi za jednu osobu u vidu: rente nekog omanjeg stana (dovoljan za zivot normalan),rezije,prevoz,hrana...?? I oni mi nude live-in accomodation,sta mu to dodje? hvala
pspman is offline  
Old 31.05.2013., 10:00   #4893
Dobro jutro svima
fantasticno vrijeme zar ne ... imali smo 2 minute sunca yeaaa....
jamesbond is offline  
Old 31.05.2013., 10:28   #4894
Quote:
pspman kaže: Pogledaj post
Pozdrav! nudi mi se prilika za posao u Londonu u hotelu St. Ermins, pa me sada zanima: kolika je neka minimalana(zadovoljavajuca) plata radnika u ugostiteljstvu/hotelijerstvu u Londonu? koliko bih mogao da trazim od njih da mi daju,sta da ocekujem,,koliki su neki normalni troskovi za jednu osobu u vidu: rente nekog omanjeg stana (dovoljan za zivot normalan),rezije,prevoz,hrana...?? I oni mi nude live-in accomodation,sta mu to dodje? hvala
Live in je kad ti oni daju smjestaj... Mislila sam da ti je to jasno...??

Placa u ugostiteljstvu?? To sve zavisi koliko ti imas iskustva u nekom poslu i na kojoj si poziciji., ugostiteljstvo/ hospitality moze biti konobar , bermen, a moze biti i hotel director i. F&B manager itd... Isto tako zavisi koliko taj hotel ima zvjezdica, i kakve su inace place u tom hotelu...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 31.05.2013., 16:52   #4895
Immigration and Worker Authorisation

Britanski Home Office je donio prijedlog regulativa oko zapošljavanja hrvatskih građana u UK nakon ulaska u EU. Nema bitnih novosti, ali je malo detaljnije objašnjeno kako će se provoditi zapošljavanje u prijelaznom periodu od 5 godina. I kako će se kažnjavati oni koji ta pravila budu kršili.

Očekuje se da će ovaj prijedlog biti uskoro prihvaćen i u Parlamentu.

Cijeli prijedlog možete pročitati tu:

http://www.legislation.gov.uk/ukdsi/2013/9780111539156
Mrs Cookie is offline  
Old 31.05.2013., 18:00   #4896
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
Live in je kad ti oni daju smjestaj... Mislila sam da ti je to jasno...??

Placa u ugostiteljstvu?? To sve zavisi koliko ti imas iskustva u nekom poslu i na kojoj si poziciji., ugostiteljstvo/ hospitality moze biti konobar , bermen, a moze biti i hotel director i. F&B manager itd... Isto tako zavisi koliko taj hotel ima zvjezdica, i kakve su inace place u tom hotelu...
hvala ti puno... oni obezbedjuju smestaj u njihovom hotelu,e sad da li je free of charge ili imam nekih obaveza ,ne znam... pa 2000 je neki minimum prosek koliko sam video na nekim sajtovima...
pspman is offline  
Old 02.06.2013., 18:33   #4897
Quote:
pspman kaže: Pogledaj post
hvala ti puno... oni obezbedjuju smestaj u njihovom hotelu,e sad da li je free of charge ili imam nekih obaveza ,ne znam... pa 2000 je neki minimum prosek koliko sam video na nekim sajtovima...
Koji posao bi radio u tom hotelu?
Kako si našao posao?
Hotel mi se čini OK, 4*, centar... ako je to ovaj http://www.sterminshotel.co.uk/
sandra555 is offline  
Old 02.06.2013., 20:24   #4898
trazis online.ubacis cv i cekas.

http://www.fish4.co.uk/

http://www.reed.co.uk/
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 04.06.2013., 20:26   #4899
Quote:
pspman kaže: Pogledaj post
hvala ti puno... oni obezbedjuju smestaj u njihovom hotelu,e sad da li je free of charge ili imam nekih obaveza ,ne znam... pa 2000 je neki minimum prosek koliko sam video na nekim sajtovima...
Inace ako kazu live in, treslo bi biti sve besplatno...
2000 funt mjesecno?? Prije ili poslije poreza? Kako si o izracunao??
Na koju poziciju bi isao i da l ti taj hotel sreduj i vizu ili kako???
Inace ako aamo tako "ubacis " CV preko neta, na taj nacin je jako tesko sposlovati vizu....
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 04.06.2013., 21:20   #4900
slabo u zadnje vrijeme online, znam.jedino da mu neko posalje yellow pages pa direktno salje kompanijama i preskoci recruitment agency.

vjerovatno je £2000 prije poreza ako kaze da je vidio po sajtovima.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.