Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 13:56   #5621
pozdrav zanima me kako dobiti americku vizu? imam 22, upisana sam u srednju dopsinu jos uvijek, radim u njemackoj. kao maloljetnik sam bila 2 tjedna u skoli u USA pa tada nije bio problem. vidim da treba potvrda o zaposljenju,lista zadnje 3 place, te adresa gdje ce se boraviti? novaca na racunu imam, no to nije na racunu kao zadnje 3 place. help please
NisanJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 14:46   #5622
Postoji li negdje popis država čiji državljani trebaju ili ne trebaju vizu za RH? Čitam MVEP website, ali nije najsretnije organiziran po mom mišljenju.

Trebala bih načelno objasniti grupi studenata koji dolaze na jedan event najesen tko treba, a tko ne treba vizu te koji je postupak dobivanja i složiti tekstić za website s najbitnijim informacijama i linkovima.

Ono što sam dosad iščitala na stranicama MVEP:
- "Svi stranci koji su nositelji valjanih schengenskih isprava, kao i oni koji su nositelji viza i dozvola boravka Bugarske, Cipra i Rumunjske, ne trebaju dodatnu (hrvatsku) vizu za Hrvatsku.", radi se o Europljanima tako da bi koliko ja znam vizu trebali samo Turska i Azerbajdžan (iz te moje ekipe ljudi)
- zahtjev za one koji ipak trebaju vizu - može se ispuniti online na nekoliko jezika, a za boravak do 15 dana se može zatražiti i na graničnom prijelazu
- putne isprave moraju vrijediti 3 mjeseca od kraja boravka, klasika

Jesam nešto krivo shvatila, ili je to to?

Ono što još ne znam:
1. Plaća li se išta?
2. Koliko se čeka?

Svaka informacija je dobrodošla
mima7891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 16:44   #5623
Ovako, hrvatska vizna politika je istovjetna onoj tzv. Schengenskog skupa zemalja. Stoga, ova stranica ti to najbolje objašnjava:

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_p..._Schengen_Area

Dalje, iz te je stranice zgodno istaknuti kartu na kojoj se baš lijepo vizualno vidi koje zemlje moraju imati riješenu vizu za Hrvatsku, bez obzira da li ishodili baš Schengensku ili pak hrvatsku ili u trećem slučaju, vize za Rumunjsku, Bugarsku i Cipar:

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_p...quirements.png

Ukoliko neka osoba želi baš hrvatsku vizu, tada će ispuniti ovu aplikaciju:

http://www.mvep.hr/en/consular-infor...a-application/

Što se cijene vize tiče, ona dođe 460 HRK, odnosno 60 EUR, odnosno 67 USD:

http://www.mvep.hr/en/consular-infor...rocedure/fees/

Treba imati na umu da se od državljana pojedinih država, a za ishoditi bilo schengensku, bilo hrvatsku vizu, potražuje i jamstveno pismo, a koje dođe 200 HRK ili u drugim valutama ekvivalentan iznos:

http://www.mvep.hr/en/consular-infor...-of-guarantee/

Što se trajanja procedure izdavanja vize tiče, to zavisi od države do države... Za npr. turske državljane, to je vrlo brza procedura jer moraju malo toga ili skoro ništa dokazivati i dokumentirati, a za neke zna potrajati jer se traži i izlazak policije kod osobe koja je dala jamstveno pismo ili kod smještajnog kapaciteta, a to onda produžuje razdoblje kada će viza biti izdana... U svakom slučaju, a što se hrvatske vize tiče, u prilično povlaštenom su položaju državljani Rusije, Ukrajine i Turske, a koji stvar rješavaju preko ove aplikacije:

https://crovisa.mvep.hr/

Za sve ostale, pa i za državljane Azerbajdžana koje navodiš, to je ipak nešto malo zahtjevnija procedura... Što se europskih država tiče, a koje Hrvatska priznaje, vizu trebaju i Ukrajinci, Rusi, Bjelorusi i Kosovari, a ako u "europske" zemlje ubrojimo i Zakavkazje, tada vizu moraju imati pored Azerbajdžana i Gruzijci i Armenci.

Još jedan detalj... Važno je imati na umu da nije svaka schengenska viza valjana za ulazak u Hrvatsku. Pri tome na umu imam činjenicu da se nikako ne može raditi o jednokratnoj schengenskoj vizi, već ista mora biti s dva ulaza ili multi tip vize!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 11:30   #5624
Evo friske informacije za dobivanje vize za JAR

Bio jucer u Budimpesti pa evo kako stvari stoje:
Viza se rješava osobno u najbližoj ambasadi koja je u Budimpešti, telefonski se dogovori termin, prikupi se potrebna dokumentacija i pravac u Budimpeštu. Sveukupno nas je bilo 4 u ambasadi i svi smo bili Hrvati

Cijena vize je 43€ i mora se platiti barem 4 dana prije dolaska u ambasadu. U putovnici morate imati barem 3 prazne stranice. Dokumentacija: Ispunjeni formular za zahtjev vize, potvrda da ste zaposleni i dokaz da ćete dobiti godišnji odmor, platne liste zadnja 3. mjeseca, promet zadnja 3. mjeseca na vašem računu i dovoljno sredstava na računu, dokaz da imate povratnu aviokartu, zdravstveno osiguranje, dvije fotke. Ako putujete iz zemlje gdje ima žute groznice onda morate biti i cijepljeni. Ako vam fali nešto od dokumentacije neće vam izdat vizu kao što je bilo s gospođom koja je čekala s nama u ambasadi te je morala naknadno poslati još jedan papir, pa će joj viza tek biti gotova drugi tjedan. Naša viza je bila gotova isti dan
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:11   #5625
Super, hvala za ovaj info. Da li se termin može baš dogovorit, jer ja sam sebi iskombinirala da budem u budimpešti 02.09. tako da bi to taj dan rjesavala. Da li je to prerano, jer je putovanje tek u 12. misecu, nadam se da nije.
Jel imaš kakav savjet kako samozaposlena osoba - obrtnik ove dokaze prilaže. Sam sebi potvrđuje godišnji? Koliko je dovoljno sredstava na računu? Malo me jedino to brine, jer on kao obrtnik ne isplacuje placu sam sebi, vec prema placenim doprinosima ima pravo dignuti toliko i toliko s racuna svaki mjesec.

Ove sve potvrde da sam zaposlena, da će mi dat godišnji, itd. na engleskom ili? Hvala ti unaprid na odgovorima
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:31   #5626
Quote:
rambla kaže: Pogledaj post
Super, hvala za ovaj info. Da li se termin može baš dogovorit, jer ja sam sebi iskombinirala da budem u budimpešti 02.09. tako da bi to taj dan rjesavala. Da li je to prerano, jer je putovanje tek u 12. misecu, nadam se da nije.
Jel imaš kakav savjet kako samozaposlena osoba - obrtnik ove dokaze prilaže. Sam sebi potvrđuje godišnji? Koliko je dovoljno sredstava na računu? Malo me jedino to brine, jer on kao obrtnik ne isplacuje placu sam sebi, vec prema placenim doprinosima ima pravo dignuti toliko i toliko s racuna svaki mjesec.

Ove sve potvrde da sam zaposlena, da će mi dat godišnji, itd. na engleskom ili? Hvala ti unaprid na odgovorima
Mi smo bas za jucer dogovarali termin posto je kod nas bio praznik, a u mađarskoj nije, tako da može

Nije prerano, ti i tako moras navesti tocne datume putovanja

Potvrde na engleskom moraju biti, fino napises da imas godisnji da si zaposlen poštambiljas i to je to

e sad neznam koliko je dovoljno, ali normalno isprintas preko internet bankarstva promet po racunima, sve ce ti objasniti tetka kad zoves za termin

e da i potvrda gdje si smješten
__________________
www.putoholicari.com

Zadnje uređivanje Cartman : 27.05.2016. at 13:15.
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 18:12   #5627
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ovako, hrvatska vizna politika je istovjetna onoj tzv. Schengenskog skupa zemalja. Stoga, ova stranica ti to najbolje objašnjava:

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_p..._Schengen_Area

(...)



Ajme, hvala, koliko informacija! Zapravo se ovo odnosi na samo nekoliko osoba u mom slučaju i nadam se da mogu proći bez plaćanja, spominje se da su oslobođeni ako su predstavnici neprofitnih organizacija i dolaze na event organiziran od strane neprofitnih.
mima7891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 07:26   #5628
Može li samo potvrda?

Viza za Indoneziju (let Venecija - Jakarta) se hrvatskim državljanima uz naplatu pristojbe od 35 USD, i na rok do 30 dana, izdaju na aerodromu u Jakarti. Mogućnost produljenja vize za dodatnih 30 dana. Putovnica mora vrijediti još najmanje šest mjeseci od dana ulaska u Indoneziju te mora imati dovoljno praznih stranica za unos vize.

Da li je ovo točna informacija?
pospot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 07:49   #5629
Quote:
pospot kaže: Pogledaj post
Može li samo potvrda?

Viza za Indoneziju (let Venecija - Jakarta) se hrvatskim državljanima uz naplatu pristojbe od 35 USD, i na rok do 30 dana, izdaju na aerodromu u Jakarti. Mogućnost produljenja vize za dodatnih 30 dana. Putovnica mora vrijediti još najmanje šest mjeseci od dana ulaska u Indoneziju te mora imati dovoljno praznih stranica za unos vize.

Da li je ovo točna informacija?
Viza on arrival je besplatna za 30 dana, ali ako planiraš produzit tada moraš trazit ovu verziju s plaćanjem. Ako imaš besplatnu vizu tada ne mozeš produzit
Marcus66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:10   #5630
Quote:
Marcus66 kaže: Pogledaj post
Viza on arrival je besplatna za 30 dana, ali ako planiraš produzit tada moraš trazit ovu verziju s plaćanjem. Ako imaš besplatnu vizu tada ne mozeš produzit
znači siguran si da je viza on arrival besplatna?

Ovo je copy paste s linka:

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...nezija,95.html

*Hrvatskim državljanima, nositeljima običnih putovnica, koji putuju turistički ne treba viza za boravak do 30 dana. Ulazak u Indoneziju moguć je u zračnim lukama: Batam (BTH), Denpasar-Bali (DPS), Jakarta Soekarno-Hatta (CGK), Medan Kuala Namu (KNO) i Surabaya (SUB).
pospot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:25   #5631
Jep... Besplatna
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:16   #5632
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Jep... Besplatna
Hvala!
pospot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 10:25   #5633
Jel zna mozda netko da li su Turci ispunili jos onih 5 tocaka i vize su ukinute?
Wild Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 12:22   #5634
Ne - i tu se ne nazire kraj...


"You may have heart of gold, but so does hard-boiled egg."
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 10:56   #5635
Je li tko bio u Armeniji u zadnje vrijeme?

Vizu ne trebamo, no zanima me treba li nam putovnica za ulazak u zemlju ili možemo samo sa osobnom? Hrvatska je na popisu zemalja gdje piše: "The citizens of the following countries with all types of passports are exempt from the requirement to obtain a visa to enter the Republic of Armenia. They can stay in the territory of Republic of Armenia up to 180 days per year."

Meni se čini da bi osobna trebala biti ok?
mima7891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 11:06   #5636
Nigdje u ovom što si napisala ne piše da ne treba putovnica i da se može ući s osobnom.
Čak štoviše, vrlo jasno napisano da treba putovnica.

The citizens of the following countries with all types of passports ....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 19:45   #5637
Zna li netko da li je potrebna viza za Tursku samo za ulazak na njihov aerodrom tj. avion iz Beograda slijeće u Tursku i onda presjedam za Ameriku u drugi avion tako da me zanima da li je potrebna viza i u tom slučaju samo kratkog zadržavanja na njihovom aerodromu?
vipera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 00:34   #5638
Pozdrav svima. Imam jedan problem u vezi Ds-160 formulara za b2 turisticku usa vizu.
Kod pitanja koje si zemlje posjetio u zadnjih 5 godina greskom nisam naveo jednu zemlju ciji pecat imam u staroj putovnici.
Nova biometrijska putovnica je izdana prije 2 mjeseca i nema jos nikakve vize ni pecate.
Mogu li ja jednostavno ispuniti novi ds-160 i za njega platiti naknadu i zakazati interview? A ovaj nek stoji na standby? Ili bolje koristiti ovaj postojeci i nista ne dirati ako ne pitaju?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 02:27   #5639
Quote:
vipera kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li je potrebna viza za Tursku samo za ulazak na njihov aerodrom tj. avion iz Beograda slijeće u Tursku i onda presjedam za Ameriku u drugi avion tako da me zanima da li je potrebna viza i u tom slučaju samo kratkog zadržavanja na njihovom aerodromu?
Ne treba, al trenutno je aerodrom razjeban pa ti ne treba ništa
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 11:13   #5640
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Imam jedan problem u vezi Ds-160 formulara za b2 turisticku usa vizu.
Kod pitanja koje si zemlje posjetio u zadnjih 5 godina greskom nisam naveo jednu zemlju ciji pecat imam u staroj putovnici.
Nova biometrijska putovnica je izdana prije 2 mjeseca i nema jos nikakve vize ni pecate.
Mogu li ja jednostavno ispuniti novi ds-160 i za njega platiti naknadu i zakazati interview? A ovaj nek stoji na standby? Ili bolje koristiti ovaj postojeci i nista ne dirati ako ne pitaju?
Mislim da ne trebaš brinuti oko toga. Malo vjerojatno da će ti gledati staru putovnicu, a ne znam na koji drugi način bi mogli saznati da si bio tamo. I ja sam, onako, otprilike navela zemlje u kojima sam bila.
Osim toga, to pitanje ponajviše služi da detaljnije provjere ljude koji su putovali u zemlje rasadnike terorista. Ako je riječ o nekoj "benignoj" zemlji, kao što vjerojatno i jest, zaista ne vidim problem. Tako da nemoj ništa ponovo ispunjavati ni plaćati. Jedino ako si baš zaboravio pripomenuti da si bio u Afganistanu, onda bi to moglo biti nezgodno.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.