Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 21:13   #721
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Molim vas neku pametnu, budući da sam sad u laganoj depresiji zbog toga
TincH,

jesi li možda vlasnik neke nekretnine? jer u tom slučaju možeš priložiti vlasnički list, također možeš priložiti ovjereni izvadak stanja na računu tj dokumente koji bi trebali uvjeriti amere da ti nije namjera trajno ostati u USA
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:23   #722
Quote:
Supplier kaže: Pogledaj post


TincH,

jesi li možda vlasnik neke nekretnine? jer u tom slučaju možeš priložiti vlasnički list, također možeš priložiti ovjereni izvadak stanja na računu tj dokumente koji bi trebali uvjeriti amere da ti nije namjera trajno ostati u USA
Hm, u vrijeme prvog pokušaja dizanja vize na računu ću sigurno imati nekoliko tisuća kuna, kasnije još i više.
Ne znam je li im to dovoljno? Jebiga, mlada sam. Nemam velike zalihe.
Glede nekretnine, mogu nagovoriti roditelje da mi pripišu stan na moje ime na neko vrijeme, ili barem apartman na moru

kisikana, čula sam i ja za neke ljude koji su dobili bez problema.
Inače, od prijateljice koja je tamo dobit ću garantno pismo, i sve što treba, nadam se da me neće zaribati taj glupi posao

Hvala vam
Pišite i dalje ako znate neke cake.

Čula sam da mi je spol olakotna okolnost.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 07:37   #723
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Sad mislim da ne samo da prelazak granice s osobnom nece olaksavati prijelaz granice, vec ce ga zasigurno OTEZAVATI, biti ce ju lakse prelaziti s putovnicom, nego vaditi te "kartone" pa ih onda stambiljati itd...
Mda, zamisli tragedije - dođeš na granicu, pokažeš osobnu, ovaj uzme prazni karton sa stola, lupi štembilj, da ti ga skupa s osobnom, odeš.

Zbilja, komplicirano do bola
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 08:10   #724
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Molim vas neku pametnu, budući da sam sad u laganoj depresiji zbog toga
A da probas? Plati 100 dolara, skupi papire, ionako ides na intervju kod sluzbenika i objasnis mu svoju situaciju. Ako ti odbiju vizu, onda mozes traziti novi posao i trazit vizu ponovno.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 08:59   #725
Pa probat ću svakako na vrijeme, ali voljela bih znati sve mogućnosti koje mi mogu pomoći da je ipak lakše dobijem.
Ne mogu se ja veselit putu dok mi takvo što visi na niti. Jučer sam se našla s curama, i čim su krenule kokodakat o detaljima putovanja, ja sam se skiselila ko kakvo derište
Nisam mogla reći ni a
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:35   #726
Čuj i nije ti baš sjajna situacija, ali ipak nemaš šta izgubiti ako ideš probati!
Veliki ti je minus šta nemaš nikakvu potvrdu o stalnom zaposlenju niti studiraš...po njihovom razmišljanju ti nemaš ništa šta te drži ovdje u Hrvatskoj i idealan si kandidat da ostaneš u USA pogotovo jer ideš kod frendice! Pretpostavljam da nisi udana i nemaš djece!
Šta se tiče potvrde o deviznom računu...oni ti traže oko 100 USD po danu boravka mada im to ne igra neki veliki faktorjer puno više uzimaju u obzir ovo drugo! Ja sam dva puta vadila vizu i dobila oba dva puta, a nisamimala potvrdu o računu već samo garantno pismo i potvrdu o stalnom zaposlenju i tri zadnje plaće!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:40   #727
Quote:
bionda kaže: Pogledaj post
Čuj i nije ti baš sjajna situacija, ali ipak nemaš šta izgubiti ako ideš probati!
Veliki ti je minus šta nemaš nikakvu potvrdu o stalnom zaposlenju niti studiraš...po njihovom razmišljanju ti nemaš ništa šta te drži ovdje u Hrvatskoj i idealan si kandidat da ostaneš u USA pogotovo jer ideš kod frendice! Pretpostavljam da nisi udana i nemaš djece!
Šta se tiče potvrde o deviznom računu...oni ti traže oko 100 USD po danu boravka mada im to ne igra neki veliki faktorjer puno više uzimaju u obzir ovo drugo! Ja sam dva puta vadila vizu i dobila oba dva puta, a nisamimala potvrdu o računu već samo garantno pismo i potvrdu o stalnom zaposlenju i tri zadnje plaće!
Majke ti, da mi netko plati ne bi otišla trajno živjeti u USA
Smijem li im to reći?
Ne. Nisam udana. Nemam ni djece. Samo sam mlada žena koja još uvijek nema stalan posao i koja bi malo putovala dok još može
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:19   #728
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Mda, zamisli tragedije - dođeš na granicu, pokažeš osobnu, ovaj uzme prazni karton sa stola, lupi štembilj, da ti ga skupa s osobnom, odeš.

Zbilja, komplicirano do bola
Oh, Aastone, Aastone, e, kad bi bar bilo sve tako jednostavno! Ali na zalost NIJE! Mozda nisi dobro cuo i procitao sto su rekli, a rekli su: "Karton ce izdavati Republika Hrvatska, a sadrzavati ce IME, PREZIME, ADRESU i BROJ OSOBNE ISKAZNICE"! Prema tome, dok (pretpostavljam na nasoj strani granice) tip ispise sve te podatke u karton, svejedno islo to rukom ili kompjuterom, ali trajat ce dok se ispise, proci ce bar (u najboljem slucaju) dvije-tri minute po covjeku, pa sad onda racunajte koliko ce se vremena gubiti, sad ce osim na slovenskoj strani nastajati cepovi i na nasoj strani granice Bas tuzno, grozno i jadno! A k tome, taj "kartoncic" ce sluziti samo za SLO, HU i I, a ako nekog ulove recimo u Austriji ne gine mu stroga kazna! Zasto se onda nasi nisu mogli dogovoriti i s CIJELOM EU, ili ako nista drugo bar recimo s Austrijom u koju cesto idemo pa da onda i tamo vrijedi taj nacin prijelaza granice?! Ima li mozda tko nesto vise informacija o svemu tome?!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:14   #729
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
A k tome, taj "kartoncic" ce sluziti samo za SLO, HU i I, a ako nekog ulove recimo u Austriji ne gine mu stroga kazna!
Naši će izdavati taj kartončić?
Pa dobro, neka je i tako ali sumnjam da će biti neka komplicirana procedura a uvijek bolje i to nego putovnica, pogotovo za one koji rijetko odlaze upravo u jednu od spomenute tri zemlje.

A ovo za Austriju vrijedi i sad, ako te ulove bez putovnice - najebo si. Šta je tu čudno?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 00:12   #730
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja radim u struci (kao novinar) no nažalost lovu primam "na crno", točnije na bratov studentski ugovor. Čak nemam ni ugovor na određeno, niti onaj o autorskom djelu koje bi eventualno mogla priložiti uz zahtjev.

Zanima me što mi je u trenutnoj situaciji činiti kako bi umanjila šanse za odbijanje zahtjeva?
Hvala.
Jel ti može urednik napisati potvrdu da radiš za njih? To bi ti pomoglo, a njemu /njoj nema štete jer neće to ameri slati poreznoj upravi.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 00:19   #731
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Jel ti može urednik napisati potvrdu da radiš za njih? To bi ti pomoglo, a njemu /njoj nema štete jer neće to ameri slati poreznoj upravi.
Može, i napisat će
Nema tu nikakvog problema.
Al svejedno me frka, no pokušat ću.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:05   #732
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Naši će izdavati taj kartončić?
Pa dobro, neka je i tako ali sumnjam da će biti neka komplicirana procedura a uvijek bolje i to nego putovnica, pogotovo za one koji rijetko odlaze upravo u jednu od spomenute tri zemlje.
A ovo za Austriju vrijedi i sad, ako te ulove bez putovnice - najebo si. Šta je tu čudno?
Aastone, lijepo da si ti uvijek uglavnom optimistican, i ja bih rado da procedura bude sto jednostavnija! Ali, koliko god jednostavna bila - skeptican sam prema tome i siguran sam da ce to znatno usporavati promet i otezavati putovanja! Naime, bez obzira TKO popunjavao te kartone (granicni organi ili putnik osobno), te bez obzira KAKO (rucno ili strojno), trebat ce VREMENA dok se unesu ti podaci (Ime, adresa, broj osobne). A iovako su cesto velike guzve na granicama, pa zamisli sad kad se jos vise bude gubilo vremena na to! A ipak, koliko god brzo islo - i udaranje ziga ipak oduzme neko vrijeme, a osobna je bila uvijek kao svojevrstan "pokaz" i islo je s njom lijepo i glatko...
Inace, mislim da su nasi pogrijesili da se nisu vise borili da ostane za nas ISTI rezim kao do sada! A jedan od argumenata je mogla biti Svicarska: ona NIJE u EU, NIJE niti u Schengenu, a njeni gradjani ulaze u EU samo s osobnom, bez ikakvog popunjavanja kartona i zigosanja! Dakle, NE stoji ono sto su Slovenci isticali da "gradjani niti jedne zemlje NE-clanice ne mogu ulaziti bez putovnice"!
I kao sto rekoh, da je i takva procedura kakva je - ali zasto se onda nasi nisu mogli izboriti da onda taj "kartoncic" vrijedi za CIJELU EU, ili bar jos i za Austriju, koja nam je tu blizu?
I jos jedno pitanje, na koje nemam odgovora: a STO CE SE DOGODITI S OSOBOM KOJA IZGUBI KARTON (ali ne i osobnu) PRIJE IZLAZA IZ SLOVENIJE? Prijava za ilegalan boravak, ili?
Mislim da bi nasi ipak morali uzvratiti protumjerom, pa i Slovencima uvesti te kartone!
Pa, to je sada za nas da covjek ode npr. u Brezice ili Catez procedura kao da putujes na drugi kontinent! Tako se npr. na ulazu u neke daleke, egzoticne, zemlje moraju popunjavati kartoni i formulari, ali tamo ipak NE putujemo "svaki dan"!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:25   #733
A sto se dogadja s osobom koja izgubi putovnicu? Isto ce se dogoditi i s osobom koja izgubi taj karton. Jer ce taj karton postati zamjena za putovnicu. Osim toga, nece ti kod svakog prelaska granice ispunjavati karton, vec samo jednom, i taj karton ce imati nekoliko mjesta za zigosanje. Mislim da guzve nece biti nista vece, jer granicu ne prelaze samo HR drzavljani, vec i drugi (BIH, SRB, Bugari, Rumunji.....), kojima svaki puta provjeravaju putovnice i vize.

Osim toga, nisu Slovenci ti koji su nam uveli kartone, vec EU. I u EU postoje dvostruki kriteriji sto se tice starih i novih clanica EU. Slovenija je morala ispuniti jako stroge uvjete da bi usla u Schengenski sustav, stare clanice to nisu trebale tako striktno uvoditi. U Ljubljani su morali radi Schengena izgraditi novi terminal na aerodromu da bi se mogle fizicki razdvojiti EU od ne-EU destinacija. Bas me zanima jesu li u Klagenfurtu ili Innsbrucku to morali napraviti. Ili u Trstu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 00:30   #734
Jel' mi potrebno imati rezervaciju avionske karte kad idem na razgovor za USA vizu? Na stranicama ambasade se ne spominje (ili sam ćorava) ali mi neki ljudi pričaju da treba
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 07:40   #735
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Aastone, lijepo da si ti uvijek uglavnom optimistican, i ja bih rado da procedura bude sto jednostavnija!
A šta ću sad raditi paniku oko toga? Da je svo zlo u tome bilo bi ok. Inače kad idem na put autom mene više brinu druge stvari kao npr: da ne platim kakvu kaznu, da nemam porblema s autom itd itd. Ovi kartoni su mi zbilja minorni problem. Oni koji se sjećaju prelazaka granice za vrijeme bivše države složit će se da su onda imali samo kartone da bi se od sreće tukli nogom u guzicu

Usporedba sa Švicarskom ne stoji nikako jer kao šta nukac kaže u ''poštenoj'' EU su uvijek postojala dupla ili čak trodupla mjerila.
I kome da naše MVP uvede kontra mjere? Dok smo mi plaćali skupe vize za UK oni su tu upadali s osobnom, i to je samo jedan od mnogih primjera. To šta ti predlažeš je nerelano. Volio bi i ja da amerima opčimo vize, da svi sa NZ putovnicom čekaju na vize mjesecima, i da svi građani EU mogu u Hr isključivo s putovnicom a slovenci s kartonima. Ali politika je kurva, a upravo ona određuje takve stvari.
Čak i kad jednog dalekog dana budemo u toj nesretnoj EU i tada će se na nas primjenjivati neka posebnija pravila, a kamoli neće sada.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:46   #736
Quote:
unspeakable kaže: Pogledaj post
Jel' mi potrebno imati rezervaciju avionske karte kad idem na razgovor za USA vizu? Na stranicama ambasade se ne spominje (ili sam ćorava) ali mi neki ljudi pričaju da treba
Ne moraš. Uostalom, ni ne znam kako rezerviraš avio kartu, kada nikad nisam vidio tu opciju, već samo kupnju. Možda preko agencije. Hotelsku rezervaciju već možeš dobiti, ako ćeš boraviti u nekom od hotela i to bi ti moglo samo ići na ruku ako dofuraš sa svim ostalim.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:31   #737
moze nabrzaka o potrepstinama za vizu za rusiju?
thanx. :-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:20   #738
Pozdrav svima!
Ukratko cu objasniti svoju pricu.
Imam djeda u New York kojeg bi voljeo posjetiti. A problem je u tome da su me vec dva puta odbili za vizu.
Iako se zaposlen i imam garantno pismo i dovoljno novaca na racunu nisam zadovoljio uvjete za turisticku vizu.
Molio bi nekog ako mi moze pomoci u dobivanju turisticke vize da mi se javi na PM. Za uslugu bi naravno nagradio!
Hvala
matkoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:41   #739
Ne moraš postati isto pitanje u više tema. Odgovoreno ti je u podforumu dijaspora.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:35   #740
malo mi je frka s vremenom, a i na poslu sam, pa ne stignem cijelu temu listati, al jel zna netko moraju li slike za rusku vizu biti posebne velicine, biometrijske,... ili standardne za putovnicu?
Ak netko zna, imam vremena jos 45 minuta, do 17.20
Calamity Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.