Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 08:20   #41
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post




zaklopka ( nije škodina ali tak izgleda )
nalazi se u krugu označenom .
dobro očistiti i napraviti adaptaciju . naučiti ecu na nove postavke. jako bitno .
da bi to mogao sve mora biti ok (rekao si da je ) dakle u memoriji ecu-a nesmije biti greške , zagrijati na radnu temperaturu i pokrenuti proces adaptecije . ( sve jako utiče na potrošnju )
hvala na odgovoru.Ovo ću napraviti uskoro.
rambo1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 08:28   #42
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Cuj cdrw ja npr. imam metode i s 50 kn i to 20 put racunato kolko km se moze po kazaljci. Dosta precizno izracunam. Ali isto tako sam isprobao i full , pa odvozit 100 pa do full. Znam i vise ljudi kaj toce po 50-100 kn i po km znaju kolko jos imaju a voze se na debelim rezervama i to su ljudi su od 40+ godina, nikad nisu ostali bez benzina.Isto ja nikad nisam u Tempri ostao, a vozilo se i ispod razine gdje je 0 , u minusu. Sad mareu ne zelim mucit s rezervom pa prva veca crta glumi rezervu, ima 6 crta, sesta je full. 6 godina tocim po 50 kn 90 posto tocenja. Gradske voznje, malo se vozim. Navika iz kvarta.
Dakle, bez suvisle racunice. Natoci pun rezervar, resetiraj parcijalni brojac i vozi do rezerve. Opet natoci do vrha i podijeli litre pomnozene sa sto sa brojem kilometara. Npr 45 litara * 100 / 523 km = 8.6 l/100 km.

Po ovoj tvojoj racunici ne bi bilo cudno ni da si dobio 20 l/100km ni 2 l/100km.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:31   #43
nije toliko stvar ni u rezervi nego u maloj kilometraži.
ako se mjeri potrošnja, onda je izračun točniji sa pređenih 500 km nego sa 50. jer sa tih 50, dosta su tri preticanja i dva hladna starta i ode potrošnja u nebesa.
i onda mjeriti potrošnju po kazaljci čiji pomak ovisi o smeću u rezervaru, prigušnici i kolko brzo uđeš u zavoj....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:03   #44
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Dakle, bez suvisle racunice. Natoci pun rezervar, resetiraj parcijalni brojac i vozi do rezerve. Opet natoci do vrha i podijeli litre pomnozene sa sto sa brojem kilometara. Npr 45 litara * 100 / 523 km = 8.6 l/100 km.

Po ovoj tvojoj racunici ne bi bilo cudno ni da si dobio 20 l/100km ni 2 l/100km.
Eh treba imat 600 kn x2 da se full utoči. Problem je što se malo vozi, jedan tank bi držo i 2-3 mjeseca bez jebemti. Pa je lakše po 50 kn. A i življiji je auto kad malo benzina ima, manja masa jelte. Zato i točim tak, da mi treba auto svaki dan točio bi full uvijek. Ovak mi ni nije isplativ auto, al često mi dobro dođe.

Zadnje uređivanje Mairon : 29.12.2011. at 11:08.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:18   #45
Uz toliko "česte" i "duge" vožnje (ako tank traje 2 - 3 mjeseca!) mislim da je potrošnja u granicama, bez obzira na način mjerenja.

Mislim da je u ovom slučaju važnije da auto uopće hoće upaliti, nego koliko će potrošiti.

A usput... uz troškove osiguranja, ulja i slične fiksne troškove, zanemarimo čak i vriejdnost automobila, koliko u ovom slučaju košta jedan kilometar vožnje s tim autom, bez obzira na potrošnju???
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:26   #46
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Uz toliko "česte" i "duge" vožnje (ako tank traje 2 - 3 mjeseca!) mislim da je potrošnja u granicama, bez obzira na način mjerenja.

Mislim da je u ovom slučaju važnije da auto uopće hoće upaliti, nego koliko će potrošiti.

A usput... uz troškove osiguranja, ulja i slične fiksne troškove, zanemarimo čak i vriejdnost automobila, koliko u ovom slučaju košta jedan kilometar vožnje s tim autom, bez obzira na potrošnju???
Nemam ja fabiu, ja sam se ubacio na temu samo. Kilometar vožnje je vjerujem strašan A tank je 63 litre inaće. Više bi izdržao 2 mjeseca, nego 3 pretjerao sam.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:36   #47
Taj motor troši oko 8 litara kombi vožne iz iskustva ako je vozilo ispravno.
Ako ste sigurni da tolko puno troši, a ne želite ići u servis, treba probat metodom eliminacije rješavat, odnosno tražiti uzrok, po meni negdje gubi gorivo, odnosno curi, znači probat od rezervoara pa do motora sve,pregledat da negdje ne curi..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:45   #48
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Cuj cdrw ja npr. imam metode i s 50 kn i to 20 put racunato kolko km se moze po kazaljci. Dosta precizno izracunam. Ali isto tako sam isprobao i full , pa odvozit 100 pa do full. Znam i vise ljudi kaj toce po 50-100 kn i po km znaju kolko jos imaju a voze se na debelim rezervama i to su ljudi su od 40+ godina, nikad nisu ostali bez benzina.Isto ja nikad nisam u Tempri ostao, a vozilo se i ispod razine gdje je 0 , u minusu. Sad mareu ne zelim mucit s rezervom pa prva veca crta glumi rezervu, ima 6 crta, sesta je full. 6 godina tocim po 50 kn 90 posto tocenja. Gradske voznje, malo se vozim. Navika iz kvarta.
Quote:
rambo1979 kaže: Pogledaj post
100 ćuna-60km nema nikakve metode.
A jebi ga dečki - tak se potrošnja ne mjeri. Dakle znate koliko vam auto troši ko što i vlada zna kolika je rupa u proračunu. Oko puta pi metoda.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:49   #49
Ma znam da troši marea 1.6 oko 10-11 po gradu, a kratke rute 12. Isto otvorena oko 7-8. Jednom sam napunio do vrha i isao vozit po gradu/autoputu/otvorenoj 100km i natocit opet do vrha. Autoput je bio gas do poda, ostalo normalno, ispalo je 9.9. Ovaj sa fabiom se očito više vozi od mene, pa neka proba metode koje su tu rečene gore.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 12:03   #50
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A jebi ga dečki - tak se potrošnja ne mjeri. Dakle znate koliko vam auto troši ko što i vlada zna kolika je rupa u proračunu. Oko puta pi metoda.
meni je covjek sa diplomom tvrdio da mu yaris trosi 13 litara... pitam kako si sracunao, kaze podjelio kilometre sa litrima usutim... ajde pokusaj obrnuto pa ces dobiti, i onda je bio zadovoljan :-).

tako i ovaj gore tanka stotku u fabiju i kaze da se isplati :-)
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:19   #51
Dakle ne radi se tu o rapravama o netočnostima mjernih uređaja, točnosti samog očitanja uređaja, pogrešnim statističkim obradama rezultata dobivenih preciznim mjerenjem udaljenosti i utrošenih litara, već o tome da poneko čak računa km/l misleći da računa l/km. Sjajno! Ovo mi popravilo cijelu 2011. Živio forum.hr.
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:05   #52
Najtragičnije je što se ovdje raspravlja o abnormalnoj potrošnji fabije kojoj otvarač teme nije na normalan način izmjerio potrošnju. I on nema novaca da natanka auto do vrha. I traži savjete o popravku s tim da kvara vjerojatno i nema. Stvarno se koji put čovjek zapita tko sve smije vozit auto. Zamisli kad bi svi tankali po 50 kn. Nadam se da tih 50 kn platiš s karticom pa tako napraviš još veči red.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:48   #53
Ili natenkirat benzin od sto oktana u fabiju.

I stavit aditiv u motor od 60 kn.

svetogrđe..

Kako li je tek obavit veliki servis?

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.