Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 21:07   #1
Maltretiranje telefonom

Izvjesna me osoba, znam koja, već otprilike godinu dana maltretira telefonom, zove se skrivenog broja, sluša sa druge strane, dahće, ne spušta slušalicu..pa sa nekakvih vip me brojeva piše raznorazne poruke svakakvog sadržaja..ali ni po čemu dokazivo da je to osoba "x".
Već sam promijenila broj i ne isplati se, osoba je iz kruga ljudi gdje vrlo lako sazna svaki moj novi broj.
To već umara i zaista je maltretiranje. Zvala sam službu za korisnike i oni po toj opciji nemogu ništa, jer nema elemenata kaznenog djela pa se nemogu obratiti policiji da bi nadalje policija od njih tražila ispis...bla,bla.. pozivi dolaze sa skrivenog broja, a sms poruke sa brojeva za jednokratnu upotrebu.
E pa sad, molim vas, da li se je netko susretao sa ovakvim problemom i šta da učinim?
Napominjem da sam već jednom promijenila broj i kako mi je br na pretplatu nije ga baš ugodno mijenjati a niti je ugodno poslovnim partnerima svako malo javljati " ebok, ovo je opet moj novi broj..."
Zna li netko išta o tome?
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:50   #2
prijavi policiji. nema veze što ti se javlja sa brojeva za jednokratnu uporabu, svaki broj ima kod koji se veže uz kod mobitela, a kad se pronađe mobitel, pronaći će se i vlasnik. a ako znaš tko je, policija će obaviti razgovor s njim po tvojoj prijavi. možda te onda prestane uznemiravati. ako ne prestane, morat ćeš ići na ovaj gornji način (dokazivanjem).


e da - nije mi jasno zašto se uopće javljaš na takve pozive sa skrivenim brojem?
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 23:01   #3
zato što se nadam da jednog dana, ako odlučim prijaviti, i ako policija traži ispis sa tog broja da se tamo vidi miljarda poziva upućenog prema mom broju...a uostalom nekad se ne javim a nekad stavim na stol pa neka troši kune. ali nije uopće zanimljivo.

bila sam jednom u policiji, stvarno mi je pukao film ali su me otkantali jer da nema elemenata kaznenog djela, nema se tu šta raditi..samo zvanje i to što šuti je bezveze, neka promjenim broj. haaalo? šta da ga svaki tjedan mijenjam? eto savjeta naše policije.
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 01:15   #4
karamelice, moram te nažalost razočarati, i znam da će ovo možda ružno zvučati, ali reći ću ti moje iskustvo.

Moje roditelje je maltretirao tako jedan tip, znali su tko je, bila je prijava policiji, ali ono, znaš nema dokaza.

I tako jedno večer bio sam ja kući, naravno, poslovično je zvonio kućni telefon oko 3 ujutro, i ja sam se ovaj put javio.

Nakon što sam se izderao i poslao u pičku materinu dotičnu osobu, i zaprijetio se da ako još jednom nazove, da ću mu doći na kućni prag pa da malo popričamo, otada više nije zvao.

Sve ovisi o kakvoj je budali riječ, ali meni se čini da s obzirom na nemoć ( nedjelotvornost ) policije, ovakav agresivan čin je jedino rješenje ( bar je u mom slučaju bilo tako, što ne mora značiti da će biti kod tebe tako ).
Dakako, pretpostavljam da si žena, pa se nemoj povoditi baš za mojim primjerom, jer tko zna kakva je budala u pitanju, pa da ti se isti zakači na vrat.

Nadam se da ćeš rješiti svoj problem, jer ako išta mrzim to je onda ovo, i ja bih osobno dao dugogodišnje zatvorske kazne za ovakve stvari.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:09   #5
hvala Anton, jer ljudikoji to nisu prošli i teško da razumiju. Policija je nemoćna ili se pravi da je nemoćna, druga riječ je ljenost..i u nekom trenutku čovjek izgubi živce. Ja se samo nadam da će tom nekom jednostavno to dosaditi..
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 05:00   #6
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
hvala Anton, jer ljudikoji to nisu prošli i teško da razumiju. Policija je nemoćna ili se pravi da je nemoćna, druga riječ je ljenost..i u nekom trenutku čovjek izgubi živce. Ja se samo nadam da će tom nekom jednostavno to dosaditi..

imal sam jednom davno isti problem...samo sto je to bilo u eri telefona, a ne ovoj mobitela koji su ocito za doticno maltretiranje dusu dali...
sa fiksnim je bilo lako, doduse tribalo se cekati neko vrime da se sve sredi al je na kraju uspilo....mada sam u tih godinu dana izludila i na nekin acin konstantno bila napeta, ljuta i u strahu tako da te u potpunosti razumim...
sad sa mobitelom je totalno druga stvar....
al opet imas neke olaksice kod mobilne telefonije; ne odgovaraj toj osobi uopce....ono kad ti broj nije poznat ili je skriven....jer cak kad otklopis i pustis da trosi pare ti indirektno na taj nacin sudjelujes u ciloj igri....
ne shvacam kako ne mozes reci ljudima kojima dajes svoj broj mobilnog da ga ne dile dalje nikome bez tvog znanja...
ja sam poucena iskustvom mojima doslovce zabranila...tako da ako neko trazi moj broj od nekog drugog, ta osoba me nazove il posalje poruku, kaze ko trazi broj i jel ok da mu/joj ga da....
inace ja to radim po inerciji...cisto jer mi je bez veze diliti okolo tude brojeve bez da konzultiram osobu na koju se to odnosi....
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 21:06   #7
hej ja sam to rjesila na drugaciji nacin.... osoba koja mi je slala poruke,imala je posebnu karticu za takve stvari, uglavnom poruke su bile neugodne, sexualnog sadrzaja, pa sam to tako i rijesila, bacila mi kolegica bubu u uho, prijavila sam se na smokvu i stavila broj muskima da se javljaju, nakon toga poruke su stale, jer mislim da nije ni stigla pisati poruke od silnih sto su joj dolazile i pozivi, blabla.... ali mislim da je to zasluzila takva osoba. inace mi takve gluposti ne padaju na pamet. pa probajte, u mom slucaju je upalilo!!! sretno!
tinkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 00:11   #8
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
Već sam promijenila broj i ne isplati se, osoba je iz kruga ljudi gdje vrlo lako sazna svaki moj novi broj.
Očito tvoj krug ljudi olako daje tvoj broj. Možda ne znaju za tvoj problem, pa ako ih netko traži tvoj broj, ni ne misle da će ga zloupotrijebiti, pa ti lijepo promijeni broj još jednom i svima kojima daš broj izričito zabrani da ga ikome daju. Nema tu - broj se lako sazna. Ne sazna se tako lako ako ljudi koji imaju tvoj broj nisu totalni debili i idu davati tvoj broj nakon što si ih upozorila da to ne rade.

Nažalost, policija ti tu puno ne može, osim ako si spremna podizati privatnu tužbu. Barem su meni tako bili rekli.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:21   #9
za pocetak kupi mobitel koji ima block listu ili crnu listu brojeva, npr samsung E250 ili neki drugi novi model. ovaj sam ti spomenula jer je bolesno jeftin a super mobic... imas mogućnost blokade 10 brojeva. i za sms i za pozive. i lijepo svaki njegov br samo tamo spremis. kako funkcionira: tako da njemu normalno zvoni tebi tel, a tebi se na ekranu ne pojavljuje nista. pojma nemas da te taj br zvao, poslje samo od operatera obrises poruku da imas propusten poziv s tog nekog br ko da ti je bio mob ugasen. njemu skida lovu za poruke ti poruke na dobivas.... e ako te zivcira i usluga da brises poruke operatera onda i to ugasis jednostavnim kodom zavisi na kojoj si mrezi. samo ga utipkas na ekran i ugasi se tko-je-zvao

imam ja s tim iskustva slusaj provjereno nec br mjenjat radi kretena covjece.... dopizdit ce i njemu zvat kad ne bude tvoje reakcije, jer on se sad hrani time sta ti smeta, sta te zivcira... takvi jadnici zive za mrvu takve paznje pa makar bila to i izjava piz** ti materina kretenu!! naprosto procvjetaju


e da od operatera mozes zatraziti i uslugu zabrana CLIR broja. nesto se placa vise neznam ni koliko bilo je oko 20kn, sad je na tele2 jos uvijek 20kn, tako da niti jedan skriveni br poziv nemozes primit....
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:27   #10
E pa sad, molim vas, da li se je netko susretao sa ovakvim problemom i šta da učinim?



e imam ja iskustvo sa tim..uglavnom služba mi rekla što i tebi..išla sam na policiju i rekli su mi ako nema nekih konkretnih prijetnji a meni nije bilo nego više od desetak poziva dnevno sa skrivenog i tako mjesecima iz dana u dan..ako bi digla slušalicu,samo bi šutio...ugl.. policiji sam dala njegove podatke da ga zapišu i sve...i pristali su..jer ako mi se šta desi želim da znaju šta je...
onda sam sa nekim muškim,malo jačim otišla u njegovu privatnu sredinu i rekla mu mirnim tonom u facu da sve znam,da policija ima njegove podatke i da kao nastavi mu slijedi prijava i da se odmakne...i začudo upalilo je...pozivi se smanjili na jedan tjedno i prestalo...
sada sam i promijenila broj pa ludilo...
a mislim da ti bi se trebala maknit od njega pa ako treba i od ljudi koji mu mogu dat broj,ili ih barem upozorit da ne daju...
lady_in_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:27   #11
Quote:
lady_in_blue kaže: Pogledaj post
onda sam sa nekim muškim,malo jačim otišla u njegovu privatnu sredinu i rekla mu mirnim tonom u facu da sve znam,da policija ima njegove podatke i da kao nastavi mu slijedi prijava i da se odmakne...
"Snagatori" uvijek ostave dobar dojam na takve isfrustrirane idiote koji se skrivaju iza anonimnih poziva.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.