Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 22:16   #81
Kod mene kao napasnica raste agava, ako te zanima, slične su.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 22:40   #82
Smile

Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Kod mene kao napasnica raste agava, ako te zanima, slične su.
Agavu imam i ja skoro 20 g. staru.Da je napasna je,svake godine barem 20 mladih počupam.svake god.isto
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:41   #83
Užas, moji susjedi imaju jednu golemu i samo mi šalje ispod stepenica mlade Imam i neku pjegavu aloju malu koja je narasla 1 m u širinu i prekasano cvate crveno u proljeće.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:16   #84
Evo jednog slatkog kaktusica sa par problemcica, bas sam hepi da sam nasla ovaj topic. Ne znam ni priblizno koja je vrsta, ali loptastog je oblika, promjera kojih 5-6cm i ima male zute cvijetice. Imam ga oko godinu dana i raste jadnicak ne znam ni sama kako.

Kao prvo, nema sigurno odgovarajucu zemlju, ali to cu nabaviti vec nekako.

Kao drugo, ne kuzim dal ga trebam zalijevati ili ne.. Na pocetku nisam, kasnije jesam i ponasa se jednako.

Hm..trece, tresnuo je mojoj prijateljici na tlo i sada je na jednom djelicu pozutio i kao da se susi.. Uz to, na dva mjesta sam vidjela bijele tockice, kao da ga je probolo nesto pa je izaslo malo bijele tekucine van. Sta bi to moglo bit?

Nije bio kod mene par mjeseci pa ne znam sta mu se tocno izdesavalo.. Molim Vas za savjete jer me boli srce vec.. Hvala!
Elenoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:35   #85
jel ima netko od vas slucajno nesto ovakvo ? hvala
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 08:16   #86
mislim da je to neka vrsta cereusa, ja nemam baš takav, ali imam sličan, mali c. peruvianus
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 19:38   #87
Smile

Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Užas, moji susjedi imaju jednu golemu i samo mi šalje ispod stepenica mlade Imam i neku pjegavu aloju malu koja je narasla 1 m u širinu i prekasano cvate crveno u proljeće.
Aloja ti je dolje ili u Zgb.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:20   #88
Dolje, raste u zemlji na najjačem suncu. Ak te zanima potražim koja je točno. Mogu ti odvojit mladicu ako shvatim kako
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:43   #89
Evo, mislim da je ova ili jako slična http://www.plantoftheweek.org/week126.shtml
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:58   #90
Smile

Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Evo, mislim da je ova ili jako slična http://www.plantoftheweek.org/week126.shtml
Mislim da nije ta ,tražim ljekovitu,mislim da će Kikca pomoći
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 07:56   #91
Šta nije aloe barbadensis ljekovita?
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:34   #92
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Šta nije aloe barbadensis ljekovita?
Da budem iskren nemam pojma .pročešljati ću literaturu,ću se javim.Nisam još sa aloe vericama na ti.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:56   #93
Ja sam bila brža i pročešljala. Kopiram vam samo jednu rečenicu koja je dovoljna za rješavanje ove nedoumice:
U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:59   #94
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Ja sam bila brža i pročešljala. Kopiram vam samo jednu rečenicu koja je dovoljna za rješavanje ove nedoumice:
U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
Svaka čast.sada sam i ja pametniji.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:13   #95
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Ja sam bila brža i pročešljala. Kopiram vam samo jednu rečenicu koja je dovoljna za rješavanje ove nedoumice:
U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
Svaka čast Hvala
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:44   #96
znate li mozda gdje se peyote kaktus moze nabavit u zg?

hvala.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:05   #97
Smile

Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Ja sam bila brža i pročešljala. Kopiram vam samo jednu rečenicu koja je dovoljna za rješavanje ove nedoumice:
U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
Barbadensis je najljekovitija,aha.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 20:15   #98
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
znate li mozda gdje se peyote kaktus moze nabavit u zg?

hvala.
Nisam ga nikad vidjela, imaju dosta neobičnijih kaktusa u bauhausu i baumaxxu, ako nađeš, javi, i mane zanima!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 04:12   #99
Quote:
Elenoar kaže: Pogledaj post
Evo jednog slatkog kaktusica sa par problemcica, bas sam hepi da sam nasla ovaj topic. Ne znam ni priblizno koja je vrsta, ali loptastog je oblika, promjera kojih 5-6cm i ima male zute cvijetice. Imam ga oko godinu dana i raste jadnicak ne znam ni sama kako.

Kao prvo, nema sigurno odgovarajucu zemlju, ali to cu nabaviti vec nekako.

Kao drugo, ne kuzim dal ga trebam zalijevati ili ne.. Na pocetku nisam, kasnije jesam i ponasa se jednako.

Hm..trece, tresnuo je mojoj prijateljici na tlo i sada je na jednom djelicu pozutio i kao da se susi.. Uz to, na dva mjesta sam vidjela bijele tockice, kao da ga je probolo nesto pa je izaslo malo bijele tekucine van. Sta bi to moglo bit?

Nije bio kod mene par mjeseci pa ne znam sta mu se tocno izdesavalo.. Molim Vas za savjete jer me boli srce vec.. Hvala!
U principu, vrijedi pravilo da kaktuse ljeti zalijevas 1 sedmicno, zimi (period oktobar-mart) prezimljavaju na temperaturi od 5-10 stepeni i ne zalijevaju se. Pod ovim uslovima kaktusi ce cvjetati.
Ako zimi prezimljavaju u toploj prostoriji, potrebno ih je zalijevati, ali malo, svakih 15-20 dana u podlozak.
Mada se za kaktuse kaze da je najbolje voditi se onom - ako sumnjas bi li ih zalila ili ne, onda bolje ne. Suho mogu prezivjeti, od puno vode strunu.

Ako si ga prije godinu dana dobila sa malim zutim cvjeticima koji su i sad tu, radi se o vjestackim cvjetovima koje je najbolje izvaditi, jer su zabodeni u biljku.
Te bijele tackice, ubodi koje si opisala - pretpostavljam da si ih uocila nakon sto je kaktus tvojoj prijateljici tresnuo na pod - vjerovatno su tragovi ispadanja tih vjestackih cvjetova.
Ja sam svoj prvi kaktus naivno kupila sa cvjeticima i vjerovala da su pravi. Ali me cudilo kako ima cvjetove u dvije razlicite boje. U saksiji je bilo 5 kuglica, a jedna je imala cvjetove jedan krug zute, drugi krug, malo nize, roze cvjetice cini mi se. Na netu sam nasla da su cvjetovi lazni i da ih trebam povaditi, ali da ce oziljci na kaktusu ostati. Uradila sam to i oziljci jesu ostali, ta kuglica raste sporije i deformisana je u odnosu na ostale koji nisu bili izbuseni vjestackim cvjetovima.

Neke vrste kaktusa rastu jako sporo i to nije nista neuobicajeno.
Ovdje u BiH po cvjecarama najvise ima Mamilarija, pa pretpostavljam da je slicna situacija i kod vas.
Koji kaktus ti imas tesko je reci.
Evo slika par mamilarija (zovu se tako bas zbog ovih pipaka - mamila), pa pogledaj...



http://www.cactus-succulents.com/Mam...-albiflora.jpg
http://www.cactus-succulents.com/Mam...ia-mainiae.jpg
http://www.cactus-succulents.com/m_mark.jpg

Na ovoj stranici imas mnogo slika kaktusa, pa pregledaj malo, vidi na koji tvoj kaktus najvise lici.
http://www.cactus-succulents.com/cac...ery-1.html#acn
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:00   #100
Imam takav i mislim da je echinopsis grandiflora
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.