Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 18:27   #41
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Evo ti na ovoj starnici spisak dzamija u gradu Banjaluci.Njih 19
http://www.cyberbulevar.com/bl/index.php?c=3&t=101
Sve su sravnjene sa zemljom.
U opstini je bilo jos 10-ak dzamija.
Ovo je tebi "nezavisan izvor"???

Domain Name: CYBERBULEVAR.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Sehic, Nermin ContactMiddleName [email protected] m
SAN IT
ATTN: CYBERBULEVAR.COM
c/o Network Solutions
P.O. Box 447
Herndon, VA 20172-0447
570-708-8780


Zebu prijatelju bas si neozbiljan.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 18:33   #42
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Ovo je tebi "nezavisan izvor"???

Domain Name: CYBERBULEVAR.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Sehic, Nermin ContactMiddleName [email protected] m
SAN IT
ATTN: CYBERBULEVAR.COM
c/o Network Solutions
P.O. Box 447
Herndon, VA 20172-0447
570-708-8780


Zebu prijatelju bas si neozbiljan.
Sta je za tebe nezavisni izvor? Obzirom da kulturocid(ponavljam se) koji se desio u manjem entitetu nije procesuiran u haskom tribunalu i ne postoje presude u kojima se navodi broj srusenih dzamija,ostaje samo da ti dam linkove za milion privatnih stranica,ili da odes u Banjaluku i ostale gradove u zlocinackom entitetu da brojis rusevine,ili da se javi bar jedan Banjalucanin na ovoj temi pa da ti potvrdi.Ali Banjalucani sute,kao sto su sutili tokom rata i poslije rata,kao sto su sutili o ubici covjeka na demonstracijama protiv obnove Ferhadije.
Pitam se jesi li uopste procitao moj uvodni tekst.Vidi ime autora.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 18:38   #43
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Sta je za tebe nezavisni izvor? Obzirom da kulturocid(ponavljam se) koji se desio u manjem entitetu nije procesuiran u haskom tribunalu i ne postoje presude u kojima se navodi broj srusenih dzamija,ostaje samo da ti dam linkove za milion privatnih stranica,ili da odes u Banjaluku i ostale gradove u zlocinackom entitetu da brojis rusevine,ili da se javi bar jedan Banjalucanin na ovoj temi pa da ti potvrdi.Ali Banjalucani sute,kao sto su sutili tokom rata i poslije rata,kao sto su sutili o ubici covjeka na demonstracijama protiv obnove Ferhadije.
Pitam se jesi li uopste procitao moj uvodni tekst.Vidi ime autora.
Procitao sam pa sta? Mislis ako je autor Srbin i pise protiv Srba da je automatski u pravu. Jel' i Kusturica u pravu kad kaze da ste vi poturceni Srbi? Ime autora mi apsolutno nista ne znaci.

Kao drugo mora da postoji neka nezavisna organizacija koja vodi evidenciju o porusenim vjerskim objektima. Ovo sto tvoj "pajdo" Nermin drzi ne spada u tu kategoriju.

Spomenuo si gore izvore islamske i katolicke zajednice, da vjerovatno bih bio skeptican prema njihovim izvorima kao sto bi i ti prema izvorima pravoslavne.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 18:39   #44
Sta kaze islamska zajednica

http://test.rijaset.ba/index.php?opt...k=view&id=1471

Quote:
Poznato je da je su u Banja Luci tokom agresije na našu zemlju vojne i paravojne snage pod kontrolom bosanskih Srba porušile svih 17 banjalučkih džamija, od kojih su neke bile pravi rariteti islamske arhitekture i svjetske kulturne baštine i arhitektonske vještine i umjeće.
Je li ovo nezavisan izvor? Cekamo Banjalucane da potvrde...
To je broj srusenih dzamija u gradu.Na sirem podrucju,u opstini,broj dostize oko 30-ak srusenih dzamija.
U banjaluckoj biskupiji je sruseno oko 80 katolickih crkvi.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 18:40   #45
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Ovo je tebi "nezavisan izvor"???

Domain Name: CYBERBULEVAR.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Sehic, Nermin ContactMiddleName [email protected] m
SAN IT
ATTN: CYBERBULEVAR.COM
c/o Network Solutions
P.O. Box 447
Herndon, VA 20172-0447
570-708-8780


Zebu prijatelju bas si neozbiljan.
Imaš u Glasu srpskom od septembra 1995. godine do marta 1996. godine seriju članaka o srušenim džamijama u BL.
maliko is offline  
Old 20.09.2007., 18:41   #46
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Ovo je tebi "nezavisan izvor"???

Domain Name: CYBERBULEVAR.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Sehic, Nermin ContactMiddleName [email protected] m
SAN IT
ATTN: CYBERBULEVAR.COM
c/o Network Solutions
P.O. Box 447
Herndon, VA 20172-0447
570-708-8780


Zebu prijatelju bas si neozbiljan.
 
Old 20.09.2007., 18:48   #47
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Ovo je tebi "nezavisan izvor"???

Domain Name: CYBERBULEVAR.COM

Administrative Contact, Technical Contact:
Sehic, Nermin ContactMiddleName [email protected] m
SAN IT
ATTN: CYBERBULEVAR.COM
c/o Network Solutions
P.O. Box 447
Herndon, VA 20172-0447
570-708-8780


Zebu prijatelju bas si neozbiljan.

Pogledaj reakciju i osude Predsjednika banjalučkog Kriznog štaba zbog rušenja džamija u tom gradu a koje možeš pronaći u Srpskom Oslobođenju od 12.81992. godine.
maliko is offline  
Old 20.09.2007., 18:53   #48
Istina je u BL bilo je 17 dzamija! i ako niste znali veliki broj ih je obnovljen (mislim da nisu 2 ili 3 ali radi se i na njima). U Banjaluci ne vlada ista atmosfera koja je vladala 90-ih samo da se zna! Po pitanju napada na vjernike prilikom postavljanja kamena temeljca za Dzamiju Ferhadiju, to je uglavnom uradjeno iz ciste provokacije jer su vjersli celnici zakazali rok 7 dana prije pa ni policijske strukture se nisu mogle pripremiti u slucaju demonstracija(papa je najavio 6 mjeseci unaprijed pa nije bilo nikakvih problema, cak nije bilo ni protesta)! Druga stvar! poslije postavljanja kamena temeljca (prije 6-7 god) do danas uradjeno je veoma malo (poceli su prije nekoliko mjeseci) ali ce i to rusiti jer pametne arhitekte su ugradjivale u dzamiju isjecene ostatke stare dzamije! sad sto se tice arhitekture jedino Ferhadija i Arnaudija da su imale neku arhitektonsku vrijednost! Ostale su bile jednostavne malene cetverougane gradjevine (ne bas uredne) sa minaretom ili su bile drvene! sa katolicke crkve nisam siguran koliko ih je poruseno. Znam da je porusena crkva na Petricevcu i znam da im je razlog bio osveta na drugi svjetski rat gdje su Ustase izvrsile veliki pokolj nad srpskim stanovnistvom(naravno ja licno nikakvo rusenje ne opravdavam)! Katolicka crkva u centru nije ni taknuta kao ni samostan u Trapistima! I nemojte gledati samo jednu stranu! u drugdje su ruseni vjerski objekti i pravoslavni i katolicki i islamski tako da....
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 19:04   #49
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Istina je u BL bilo je 17 dzamija! i ako niste znali veliki broj ih je obnovljen (mislim da nisu 2 ili 3 ali radi se i na njima). U Banjaluci ne vlada ista atmosfera koja je vladala 90-ih samo da se zna! Po pitanju napada na vjernike prilikom postavljanja kamena temeljca za Dzamiju Ferhadiju, to je uglavnom uradjeno iz ciste provokacije jer su vjersli celnici zakazali rok 7 dana prije pa ni policijske strukture se nisu mogle pripremiti u slucaju demonstracija(papa je najavio 6 mjeseci unaprijed pa nije bilo nikakvih problema, cak nije bilo ni protesta)! Druga stvar! poslije postavljanja kamena temeljca (prije 6-7 god) do danas uradjeno je veoma malo (poceli su prije nekoliko mjeseci) ali ce i to rusiti jer pametne arhitekte su ugradjivale u dzamiju isjecene ostatke stare dzamije! sad sto se tice arhitekture jedino Ferhadija i Arnaudija da su imale neku arhitektonsku vrijednost! Ostale su bile jednostavne malene cetverougane gradjevine (ne bas uredne) sa minaretom ili su bile drvene! sa katolicke crkve nisam siguran koliko ih je poruseno. Znam da je porusena crkva na Petricevcu i znam da im je razlog bio osveta na drugi svjetski rat gdje su Ustase izvrsile veliki pokolj nad srpskim stanovnistvom(naravno ja licno nikakvo rusenje ne opravdavam)! Katolicka crkva u centru nije ni taknuta kao ni samostan u Trapistima! I nemojte gledati samo jednu stranu! u drugdje su ruseni vjerski objekti i pravoslavni i katolicki i islamski tako da....
Super da si se javio.Valjda ce tebi Mossad vjerovati o broju srusenih dzamija.
Idemo redom...
Ko je osuden za rusenje vjerskih objekata na porducju Banjaluke i generalno manjeg entiteta?
Nemoj reci da se ne zna ko je rusio vjerske objekte,Banjaluka zna,ali suti.Cijeli grad je to gledao svojim ocima i niko prstom nije maknuo da sprijeci rusenje bar jednog vjerskog objekta.
Sta je sa ubicom covjeka na demonstarcijama za postavljanje kamena temeljca Ferhadije?Nemoj reci da se ne zna ko je ubio covjeka.Zna cijeli grad,a i sire..
Ko je odgovarao za paljenje autobusa? Niko! Ali to je mali problem u odnosu na ubistvo covjeka.
A ovo sto kazes da su se tako ezstoke demonstracije desile zbog toga sto su VJERNICI URAIDLI PROVOKACIJU ZAKAZUJUCI 7 DANA RANIJE POSTAVLJANJE KAMENA je nevjerovatna glupost!
Lokalni mafijasi,cetnici,skinheadsi,su dan prije postavljanja kamena temeljca obisli sve banjalucke skole i naredili djeci da moraju doci na demonstracije.
Vlasnik kafica preko puta Ferhadije je dao 200KM onome ko ce skinuti islamsku zastavu i tako bi.Lik koji je to uradio,odmah je pusten i danas hoda slobodno Banjalukom.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:11   #50
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
U Banjaluci ne vlada ista atmosfera koja je vladala 90-ih samo da se zna!
S ovim se moram sloziti.Nema vise ko da se protjera,ubije,ili nesto da se srusi.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:23   #51
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Super da si se javio.Valjda ce tebi Mossad vjerovati o broju srusenih dzamija.Idemo redom...
Ko je osuden za rusenje vjerskih objekata na porducju Banjaluke i generalno manjeg entiteta?
Nemoj reci da se ne zna ko je rusio vjerske objekte,Banjaluka zna,ali suti.Cijeli grad je to gledao svojim ocima i niko prstom nije maknuo da sprijeci rusenje bar jednog vjerskog objekta.
Sta je sa ubicom covjeka na demonstarcijama za postavljanje kamena temeljca Ferhadije?Nemoj reci da se ne zna ko je ubio covjeka.Zna cijeli grad,a i sire..
Ko je odgovarao za paljenje autobusa? Niko! Ali to je mali problem u odnosu na ubistvo covjeka.
A ovo sto kazes da su se tako ezstoke demonstracije desile zbog toga sto su VJERNICI URAIDLI PROVOKACIJU ZAKAZUJUCI 7 DANA RANIJE POSTAVLJANJE KAMENA je nevjerovatna glupost!
Lokalni mafijasi,cetnici,skinheadsi,su dan prije postavljanja kamena temeljca obisli sve banjalucke skole i naredili djeci da moraju doci na demonstracije.
Vlasnik kafica preko puta Ferhadije je dao 200KM onome ko ce skinuti islamsku zastavu i tako bi.Lik koji je to uradio,odmah je pusten i danas hoda slobodno Banjalukom.

Jbte koji si ti lik....tebe samo interesuje broj srusenih dzamija i nista drugo. I sad kad se javio ovaj momak ti mu samo vjerujes za broj a ostalo te ne interesuje.

Evo sad ti iskreno kazem ne vjerujem ti da je poruseno 30 dzamija. Nemas nikakvih dokaza i vjerujem ovom momku da od tih 17 "porusenih" da i nisu bile "prave" dzamije.

P.S. Zaboravio si napomenuti da je Milosevic licno organizovao autobuse iz Srbije da dodju na demonstracije.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:25   #52
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Jbte koji si ti lik....tebe samo interesuje broj srusenih dzamija i nista drugo. I sad kad se javio ovaj momak ti mu samo vjerujes za broj a ostalo te ne interesuje.

Evo sad ti iskreno kazem ne vjerujem ti da je poruseno 30 dzamija. Nemas nikakvih dokaza i vjerujem ovom momku da od tih 17 "porusenih" da i nisu bile "prave" dzamije.

P.S. Zaboravio si napomenuti da je Milosevic licno organizovao autobuse iz Srbije da dodju na demonstracije.
Ne ocekujem da ces nakon 15 godina progledati.Ne postoje prave i neprave dzamije.Ferhadija je bila najveca tj. ogromna dzamija,ostale su bile manje.Hajde sad trollaj drugu temu.

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 21.09.2007. at 01:14. Reason: Bez nepotrebnih klasifikacija.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:27   #53
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Slijepac,ne ocekujem da ces nakon 15 godina progledati.Ne postoje prave i neprave dzamije.Ferhadija je bila najveca tj. ogromna dzamija,ostale su bile manje.Hajde sad trollaj drugu temu.
Sta je ba zebu, sad kad sam te uhvatio u lazi ne zelis dalje da diskutujes?

Masala. Sledeci put kad hoces ozbiljnu diskusiju postavi i ozbiljne linkove i dokaze za tvoje tvrdnje pa ces dobiti i ozbiljnu diskusiju.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:28   #54
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Sta je ba zebu, sad kad sam te uhvatio u lazi ne zelis dalje da diskutujes?

Masala.
Kakvoj lazi? Je li potvrdio da je u gradu Banjaluci bilo i sruseno svih 17 dzamija? Jeste.Koja laz?
Mossade ne ocekujem mnogo od tebe,ali bar budi pristojan pa nemoj trollati.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:31   #55
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Kakvoj lazi? Je li potvrdio da je u gradu Banjaluci bilo i sruseno svih 17 dzamija? Jeste.Koja laz?
Mossade ne ocekujem mnogo od tebe,ali bar budi pristojan pa nemoj trollati.

Dobro je zebu, sa 30 porusenih samo dosli do 17. Popravljas se. Nemam namjeru da nastavljam ovu besmislenu diskusiju.

Pozdrav!
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:33   #56
17 u gradu,30-ak u opstini.To sam napisao na prosloj stranici

Quote:
Sta kaze islamska zajednica

http://test.rijaset.ba/index.php?opt...k=view&id=1471


Quote:
Poznato je da je su u Banja Luci tokom agresije na našu zemlju vojne i paravojne snage pod kontrolom bosanskih Srba porušile svih 17 banjalučkih džamija, od kojih su neke bile pravi rariteti islamske arhitekture i svjetske kulturne baštine i arhitektonske vještine i umjeće.

Je li ovo nezavisan izvor? Cekamo Banjalucane da potvrde...
To je broj srusenih dzamija u gradu.Na sirem podrucju,u opstini,broj dostize oko 30-ak srusenih dzamija.
U banjaluckoj biskupiji je sruseno oko 80 katolickih crkvi.
Haj sad vozdra!
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:35   #57
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
17 u gradu,30-ak u opstini.To sam napisao na prosloj stranici



Haj sad vozdra!
I ja ti rekoh da ti ne valja izvor.

Vozdra!
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 19:36   #58
@pmisobl
cekam odgovor
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 19:53   #59
Quote:
Super da si se javio.Valjda ce tebi Mossad vjerovati o broju srusenih dzamija.
Idemo redom...
Ko je osuden za rusenje vjerskih objekata na porducju Banjaluke i generalno manjeg entiteta?
Nemoj reci da se ne zna ko je rusio vjerske objekte,Banjaluka zna,ali suti.Cijeli grad je to gledao svojim ocima i niko prstom nije maknuo da sprijeci rusenje bar jednog vjerskog objekta.
Sta je sa ubicom covjeka na demonstarcijama za postavljanje kamena temeljca Ferhadije?Nemoj reci da se ne zna ko je ubio covjeka.Zna cijeli grad,a i sire..
Ko je odgovarao za paljenje autobusa? Niko! Ali to je mali problem u odnosu na ubistvo covjeka.
A ovo sto kazes da su se tako ezstoke demonstracije desile zbog toga sto su VJERNICI URAIDLI PROVOKACIJU ZAKAZUJUCI 7 DANA RANIJE POSTAVLJANJE KAMENA je nevjerovatna glupost!
Lokalni mafijasi,cetnici,skinheadsi,su dan prije postavljanja kamena temeljca obisli sve banjalucke skole i naredili djeci da moraju doci na demonstracije.
Vlasnik kafica preko puta Ferhadije je dao 200KM onome ko ce skinuti islamsku zastavu i tako bi.Lik koji je to uradio,odmah je pusten i danas hoda slobodno Banjalukom.
1.Nije niko osudjen kao ni za rusenje pravoslavnih i katolickih vjerskih objekata u Hercegovini!

2.Vjerovatno znaju (ja ne znam majkemi )!

3.Reci mi da li bi ti ispao junak da u vremenu opste anarhije gdje na ulici seta vojska i unosi red (u ovom slucaju nered) da im kazes "nemoj rusit dzamiju! muslimani su nasi prijatelji i one misle samo sto je najbolje za nas"!

4.Pocinjenu stetu na autobusima platio je grad Banjaluka

5.Za tog momka koji je ubio covjeka nisam siguran! cuo sam da je negdje iz Sandzaka (Srbin) al to su samo price! mozda policija zna i krije al narod (vjeruj mi ) ne zna

6.Skinheadsa nema u Banjaluci i nisu obisli sve skole jer sam ja u to vrijeme isao u skolu i stavise naredjeno nam je da ne napustamo ucionice

7.Vlasnik kafica hehe imas li ti dokaze da nekog za tako nesto okrivis?
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 20:05   #60
"Provodili smo i specijalna istraživanja i prikupljanja podataka o uništavanju kulturnog nasljeđa i vjerskih objekata kao i drugih zaštićenih civilnih objekata. Prema rezultatima tih istraživanja, koja nisu potpuno okončana, potpuno je uništeno 917 objekata koji pripadaju Islamskoj zajednici, dok je 731 lakše ili teže oštećen, uništeno je ili oštećeno 311 objekata Katoličke zajednice, 34 Pravoslavne i 7 Jevrejske, 850 sela je potpuno uništeno. Registrovali smo 214 napada na bolnice i druge zdravstvene ustanove, kao i 132 napada na druge kulturne i obrazovne institucije ( škole, biblioteke, univerzitete...)."


http://www.idc.org.ba/o%20nama.html
Diomed is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.