Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 10:20   #1
Radni spor

Ekipa, koliko dugo je trajao neki radni spor kojeg ste vodili? Da li nakon presude županijskog suda (na žalbu) je odluka konačna ili poslodavac se može i dalje žaliti?

I muči me još, ako je otkaz dan bez valjanih razloga, da li se na sudu gleda samo to što je obrazloženo u otkazu ili poslodavac može dodavati (izmišljati) nove pojedinosti, okolnosti i sl.?

Hvala.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 17:56   #2
Nisam vodila spor, ali radim na sudu i viđam spise stare i po 20 godina... Je li presuda pravomoćna? Ako je, mislim da se ne možeš više žaliti, no možda bolje da ti netko drugi to odgovori.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:53   #3
Ma znam da može trajati jako puno, ali ako ima netko neko konkretno iskustvo kako to ide neka napiše. Puno hvala.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:15   #4
Radni sporovi idu brzo - ročišta idu svakih max 2 mjeseca. Trajanje zavisi i od broja svjedoka koji se pozivaju u toku rasprave, a sud na to nema utjecaja (u principu).
Žalbe na Županijskom idu brzo, rješavaju se za par mjeseci, samo što je pisarna jako spora, pa koji put treba više vremena dok pisarna otpremi rješenje, nego što se čeka da se donese rješenje.

Dalje - odluka postaje pravomoćna samo ako Županijski potvrđuje presudu nižestupanjskog (Općinskog). Ako ju poništava ili djelomično uvažava, onda se ide ponovo na Općinski. Ali sada žalba može ići maksimum dva puta.
Poslodavac se i na pravomoćnu presudu može žaliti, tj tražiti reviziju Vrhovnog suda, ali to ne odgađa pravomoćnost.

Gle, sad ti i o otkazu mogu razvesti markove konake, ali fakat ne vidim smisao.... a da ti konkretno kažeš kakav si otkaz dobio?
Kolko ti je precizno pitanje, tolko i odgovor, a ne da mi se za svaki odgovor pisati knjigu, jer netko oće bit "tajanstven" u svom pitanju.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 05:01   #5
Radni sporovi se rjesavaju konkretno u mom slucaju jako,jako sporo.Imao sam dva (imam jos jedan),pokrenut 2010,rocista svaka tri mjeseca.odluka donesena 11/2011,pa na zupanijski 3/2012.Rijesen na zupanijskom 1/2013,da bi bio otpravljen 6/2013 i vracen na opcinski.Ponovno rijesen 3/2014,pa na zupanijski 6/2014.Rijesen 11/2014,a otpravljen 1/2015.
Znaci punih 5 godina,za nesto sto bi trebalo biti rijeseno u 6 mjeseci.

Drugi predmet mi je na zupanijskom vec 15 mjeseci,a sutkinja koja ga rjesava,ove godine od 60-ak predmeta jedva da je dva rijesila.A da ne ulazim u 2014,a ima predmeta koji jos iz 2013 nisu rjeseni.

Nadam se da sam pomogao.
gaultier is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 20:01   #6
Hvala na odgovorima.

Da li možda znate koliko otprilike svjedoka sud u takvom sporu ispita, ima li neki maksimum, cca 5-10?
Ako se radni spor izgubi, da li je točno da je uvijek sudski trošak 2500 kuna?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 22:09   #7
Onoliko koliko svjedoka jedna i drga strana predlože. Sud eventualno može odbiti neke svjdoke, ako prosudi da nisu relevantni za spor.

Troškove? Da sudu, ali u tom slučaju moraš namiriti i odvjetničke troškove suprotne strane.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.