Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 21:38   #161
Sutra je 31.10., a zakon nije još izglasan.
Što da mi stariji studenti učinimo?
Sve mi se čini da ću sutra morati otići i uplatiti ratu obveznog osiguranja.

Hoće li na zavodu imati razumijevanja i pričekati dok se taj zakon izglasa ili ću ako sutra ne napravim odjavu promašiti rok za odjavu/prijavu.
Što sad učiniti, već sam luda od Jovanovića i njegovih obećanja.
šarkopirkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:29   #162
Quote:
Effy kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na odgovoru. Nemam 26, ali pisalo je da svi studenti 18-26 trebaju predati i tu tiskanicu skupa s potvrdama s faksa, a dosad to nisam trebala, ali na kraju sam doznala da mlađi od 26 čak ni ne trebaju tiskanicu. No zlu ne trebalo, lako ispuniti, pogotovo ako se ne treba ovjeravati.

Inače, ako nekom nisu narodne novine u blizini, s ovog linka se može printat tiskanica, vrijedi kao i kupljena u NN:

http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskani...Tiskanica2.pdf
Ne, to ne vrijedi, ne možeš tu printati. Moraš ju baš kupiti, ta tiskanica ima 3 papira spojena, kad počneš pisati na prvom to se onak prekopira na one ispod (ak kužiš kaj mislim)
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 15:13   #163
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ne, to ne vrijedi, ne možeš tu printati. Moraš ju baš kupiti, ta tiskanica ima 3 papira spojena, kad počneš pisati na prvom to se onak prekopira na one ispod (ak kužiš kaj mislim)
Može i tu printati. Primjerak je isti kao i onaj koji se kupi, samo što se tamo prekopira, a ovdje će morati popunjavati ručno svaki od 3. lista, isto kao i referent na šalteru HZZO-a.
asja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 17:18   #164
Quote:
šarkopirkasta kaže: Pogledaj post
Sutra je 31.10., a zakon nije još izglasan.
Što da mi stariji studenti učinimo?
Sve mi se čini da ću sutra morati otići i uplatiti ratu obveznog osiguranja.

Hoće li na zavodu imati razumijevanja i pričekati dok se taj zakon izglasa ili ću ako sutra ne napravim odjavu promašiti rok za odjavu/prijavu.
Što sad učiniti, već sam luda od Jovanovića i njegovih obećanja.
meni su rekli da dođem nakon 1.11 dok se nešto bude znalo jer još ništa ne znaju . to je bilo prije nekih tjedan dana.
kad sam joj rekla da se bojim da ne bi ostala bez zdravstvenog - rekla mi je da se ne bojim toga. eto, ne bojim se
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 19:35   #165
Dobra večer...

Trebala bi mi hitna pomoć ako itko zna, bila bih mu zahvalna do neba i natrag!
Naime, do sad sam bila redovni student i bila sam osigurana preko faksa, a 1.10. sam bila na upisima i upisana sam kao redovni student i time sam računala da moje zdravstveno osiguranje i dalje ide preko njih, dok mi iz referade nisu 15.10. javili preko maila da sam prebačena na vanredni studij radi nekih komplikacija oko upisa. Ja sam to saznala tek 30.10. i sad čitam po internetu da više biro i hzzo nemaju veze jedan s drugim jer sam mislila da se mogu prijavit na biro kao nezaposlena i time steći osiguranje, ali vidim i da se spominje nekakav rok od 30 dana koji je meni očito prošao jer je danas 04.11. Zanima me preko koga/čega se mogu zdravstveno osigurat jer sam trudnica, ali nisam udana, pa nemogu niti preko dečka?

Puno vam hvala!
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 20:52   #166
Biro i HZZO odavno nisu povezani. Ali ako si se javila na biro u roku od 30 dana još imaš pravo osigurati se kao nezaposlena osoba.

Jeste li ti i dečko prijavljeni na istoj adresi?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:00   #167
Nisam se prijavila na biro jer sam mislila da se vodim kao redovni student i pohađala predavanja s redovnim studentima, a sad mi je već kasno jer je prošlo 30 dana.

Nismo prijavljeni na istoj adresi.

Po svemu sudeći, morat ću si sama plaćat zdravstveno dok ne rodim jer tada imam pravo biti osigurana preko djeteta do njegove prve godine, makar mi je tako patronažna rekla
Koliko mjesečno iznosi zdravstveno osiguranje po osobi ili se ono obračunava za svakog posebno?
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:08   #168
Odi sutra na HZZO s dokumentima. Zbrka je zbog studenata starijih od 26 godina koji se i dalje mogu prijavljivati pa probaj i ti napraviti prijavu.

S kojim datumom si dobila ispisnicu,odnosno prebacivanje na vanredni studij? Možeš dokazati da je to bilo 15.10.?

Plaćala bi cca 350 kn mjesečno, ali to ti je zadnja opcija. Nemoj se tako prijavljivati dok ne iscrpiš sve opcije.
Isto tako nemoj raditi fiktivnu prijavu u radni odnos, pogotovo zbog trudnoće. To se u startu eliminira.

Ima još opcija da se osiguraš preko Ureda državne uprave u svojoj županiji, ali to osiguranje je ograničeno.

Znači, sutra odmah u HZZO. Javi što je bilo.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:19   #169
Nisam ni dobila ispisnicu niti imam ikakav dokument da sam vanredni student.

Znaš li možda koji mi dokumenti trebaju jer stranice od HZZO-a ne rade, pa nemam gdje provjerit?
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:21   #170
Moraš imati potvrdu fakulteta. Za prijavu ti treba tiskanica 2, osobna iskaznica i potvrda fakulteta o prijelazu na vanredni studij.

Prethodno se moraš odjaviti. Kako si sad osigurana?
Ako si preko roditelja na tiskanici 3 koju predaješ u njihovu firmu ako su zaposleni, a ako su nezaposleni ili umirovljenici možeš sama izvršiti odjavu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:31   #171
Do 01.10. sam bila preko fakulteta osigurana od 2010. godine.
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:50   #172
Onda nemaš nikakvih problema da se sutra osiguraš uz potvrdu fakulteta.
Najprije si trebala mi to napisati.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:57   #173
Uh, nadam se da je tako! Puno ti hvala!
Sutra ću po potvrdu, pa na hzzo. Javim šta je bilo...
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 13:23   #174
Sve riješila!

Podignula potvrdu na faksu da sam bila redovni student do 15.10. i s time i tiskanicom 2 otišla na HZZO i normalno su mi produžili osiguranje.

Zikomid, puno ti hvala
__________________
That's how I roll.
Mrs.EM2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 13:30   #175
Super
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 14:05   #176
Quote:
WilliamsF1 kaže: Pogledaj post
Kako sam mogao znati za to? Nisam dobio nikakvu obavijest od HZZOa da to trebam napraviti.

Što ako se ne odjavim?
zašto bi te hzzo trebao o tome obavještavati....o svojim pravima si dužan sam brinuti...pa nisi više u dječjem vrtiću...imaš već 26 godina

danas se ljudi s 30 godina ponašaju i razmišljaju kao da im je 10
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 00:05   #177
Ma nemoj.
Jesam možda pravnik da znam sve njihove zakonske izmišljotine?
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 00:11   #178
taj rok postoji oduvijek već 100 godina...ne trebaš biti pravnik da bi se brinuo o svojim pravima i obvezama
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 08:34   #179
Quote:
WilliamsF1 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj.
Jesam možda pravnik da znam sve njihove zakonske izmišljotine?
Ti ne moraš znati niti jedan propis iz zdr.osiguranja niti biti pravno potkovan.
Obvezan si brinuti o svojim pravima, pa kako znaš pitati ovdje, isto možeš napraviti i u HZZO-u.

To što se ti nisi odjavio, a znaš da nemaš pravo na zdr.osiguranje, samo ti može uvećati problem, pogotovo ako koristiš zdr.usluge. Kad tad bit ćeš odjavljen po službenoj dužnosti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 11:50   #180
@ Zikomid (ili bilo tko tko zna odgovor na pitanje )

Do sada je bilo ovo:

Redovni studenti status u obveznom zdravstvenom osiguranju,u pravilu, stječu kao članovi obitelji preko roditelja i taj status, ako su stariji od 18 godina života, zadržavaju sve dok se nalaze na redovnom srednjem, odnosno visokom obrazovanju, odnosno do kraja redovnog obrazovanja, a najduže do navršene 26. godine života.

Po novom zakonu, studenti su vlastiti nositelji osiguranja, pa im je osnova fakultet.

Moja interpretacija novog zakona je da oni studenti koji imaju više od 26 i studiraju duže od 8 godina, ali možda su bili osigurani (kao većina nas) preko roditelja do 26. godine sa novim zakonom će imati pravo na besplatno ZO.

Razgovarajući sa ljudima, neke buni to što smo i do 26. godine bili ZBOG faksa osigurani, a sada PREKO faksa, pa neki misle da je to ustvari ista osnova (studiranje), pa da u ovih 8 godina ulazi i ovo razdoblje do 26.god dok smo bili kao članovi obitelji?

I zna li tko šta je sa zamrzavanjima godine i ovih novih predviđenih 8 godina?
Uzima li se to u obzir ili ne?

Nadam se da sam dobro objasnila šta me muči
__________________
Q: [to Chakotay] Facial art. Ooh, how very wilderness of you.
crvenooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.