Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2003., 15:17   #1
Question Da li netko zna?

Da li netko zna postoji li kakva knjiga o povijesti konceptualne umjetnosti na hrvatskom jeziku, ili nešto opčenito o razvoju i smislu konceptualne umjetnosti.

Hvala.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2003., 15:53   #2
i ja sam to trazila - nisam nasla nista opsirnije. ipak, probaj kopat, mozda ti nadjes nesto. ako zelis nesto doznat o toj temi peporucujem ti internet, pod uvjetom da se sluzis engleskim jezikom, dakako
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 15:04   #3
Služim se engleskim u toj mijeri što uglavnom nešto što me zanima utrapim nekome da mi prevede, svojedobno sam pričao engleski jako dobro, cak toliko dobro da sam uspijevao nasmijati enegleze, ali to je bilo odavno.

Ljudi što vi mislite o konceptualnoj umjetnosti, svuda pršte neke vido instalacije, instalacije kao takve itd. Iskreno rečeno ja baš sam upao onako dragovoljno u jedan projekt, za koji vijerujem da nema nikakvog smisla, ali eto za mene neistraženo podrućje, a ja uglavnom ništa ne odbijam osim letenja avionom, nakon što sam zamalo dobio infarkt.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 18:08   #4
Šteta što se ne služiš engleskim,al ako ga ipak uskoro naučiš,
predlažem slijedeće knjige:
-kao dobar uvod poslužit će ti "Conceptual Art (Art and Ideas)"
Tonyja Godfreya
-"Conceptual Art (Themes and Movement)" Petera Osborna
-"From Margin To Center:The Spaces of Installation Art" Julie H.Reiss

i da ne duljim,ima zbilja puno knjiga...ovo će ti biti dovoljno.


off-topic -Kako napreduju instrukcije? Nisam vidjela dugo tvoju instruktoricu,a jucer sam joj poslala SMS i pitala kako napredujete, a ona je vrlo opširno odgovorila:Francuski ko francuski.
Gazelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2003., 20:09   #5
E hvala, postoje li te knjige u našim knjižarama?

Pa možda je u pravu tvoja prijateljica, kakav može biti francuski nego kao francuski. Dobro napredujemo, barem ja tako mislim...

Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 12:37   #6
Knjige koje sam nabrojala mogle su se kupiti u Algoritmu,
a da li ih trenutno tamo ima, ne znam.
Gazelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 19:11   #7
Ima knjiga od Miška Šuvakovića, nažalost, u izdavanju takve literature, još uvijek zaostajemo za Srbijom, oni su uvijek imali kvalitetne enciklopedije i sl. Za još podataka provjerim, al imala sam knjigu(debeeelu) u rukama i super je! Na naslovnoj strani je globus od Mangelosa. Crni omot. Konceptualni znalci su je proglasili Biblijom konceptuale.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.