Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 22:35   #41
Kršćanski je biti krajnje nezainteresiran za intimni (osobni) život svoga bližnjega te ga prepuštati njegovoj privatnosti, ispovijedi i prijateljskom povjerenju, a biti krajnje zagrijan za njegove socijalne i egzistencijalne uvjete života.
U našem re(li)gionu kršćanstvo je prevrednovano - socijalno ravnodušno, a tračem i glasinama pregrijano.

A Isus nije rekao: "što saznate (iskopate) o jedom od moje najmanje braće za mene ste saznali", nego: "što učinite jednom od moje najmanje braće meni ste učinili." A govorio je o gladnima, žednima, bolesnima, zatvorenicima...
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:51   #42
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Kršćanski je biti krajnje nezainteresiran za intimni (osobni) život svoga bližnjega te ga prepuštati njegovoj privatnosti, ispovijedi i prijateljskom povjerenju, a biti krajnje zagrijan za njegove socijalne i egzistencijalne uvjete života.

Ako je tako kako kažeš, zašto se onda crkva bori protiv gay brakova kad je krajnje nezainteresirana za intimu te populacije?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:10   #43
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ovu temu otvaram prvenstveno zbog toga što me zanimaju vaša iskustva po ovom pitanju iz naslova, prije svega idealni bi bili odgovora koji nisu baš oduvijek praktični vjernici nego su osobe koje su jedno vrijeme možda malo "zapustile" vjeru ili nisu bile vjernici pa su se "obratile" i odlučile vjerovati jer nekako mislim da će oni možda najbolje primijetiti tu razliku. Ali naravno - mišljenja svih su dobrodošla.

razgovarala sam nedavno s jednom osobom koja mi je rekla da njezin vjernički način života, molitva, sv.pričest, misa, ispovijed i sl. jako utječe na krug ljudi kojima je okružena.... u smislu da joj iz života izlaze ljudi koji su protiv Boga , koji su zli i općenito nisu dobre osobe.... a u život joj ulaze samo plemeniti i dobri ljudi.....biste li to pripisali vjeri il pukoj slučajnosti?!

ja mislim da se molitvom može utjecati na to da se iz kruga "prijatelja"jednostavno udalje neke osobe ako nisu za nas prave a mi toga možda nismo svjesni
Pa da, na neki način.
Recimo, ja verujem da je ekploatacija ljudi i izgradnja vlastite dobrobiti na tuđoj nesreći zlo, i okružujem se, kad je krug prijatelja u pitanju, uglavnom ljudima koji misle to isto.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.