Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 22:02   #301
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Smatram da smo na ovaj način mi diskriminirana članica EU i nemamo ista prava kao i drugi, što nikako nije u redu! Također, nešto me jako zbunilo: bio sam nedavno u Mađarskoj i oba puta, tj. i na ulasku i izlasku iz Mađarske su me tražili da otvorim prtljažnik i pokažem stvari, a ispitivali su me i kamo sam se zaputio! Jako me to frustriralo, jer radi se o unutarnjoj granici unutar EU...
Za ostale granice ne znam, ali ovo s Mađarskom je počelo otkad su migranti krenuli i kod nas. U Mađarsku intenzivno idem od 2012., i do tad su me samo jednom pitali gdje idem i jednom gepek otvorio, a sad je to svaki put skupa sa skeniranjem vozačke i osobne, a nekad i prometne. Isti je režim i na granici Mađarske i Rumunjske, i pritom nema diskriminacije, otvaraju gepek svi, bez obzira odakle su.
skylark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 01:49   #302
Rumunjska i Bugarska su clanice Eu duze od nas pa jos uvijek nisu u Schengenu. I nece biti jos dugo godina radi ciganije koju izvoze po Njemackoj i ostalim drzavama clanicama tj prose i zive od socijale.

Nismo time diskriminirani jer nismo jos udovoljili zahtjevima za Schengen. Takodjer i ove tzv izbjeglice su nam sjebale taj plan, tako da cemo se nacekati dok udjemo u taj sengenski prostor.

Ako ti je za utjehu ne treba nam viza za Kanadu dok Rumunjima i Bugarima treba. Znaci cak smo i u necemu bolji od ood eu clanica koje su usle prije nas u tu istu Eu.

Madjarska je nezavisna drzava i ima pravo kontrolirati svoje granice kako zeli, a ne kako joj eu pizduni iz Bruxellesa narede. Nisu dupelisci kao mi.

I Njemacka ima kontrolu na svojim granicama, Austrija vojsku u stanju pripravnosti. Sve to i a i vise zasto nismo u Schengenu mozemo zahvaliti babi iz bivseg DDR tj Merkelici...Ali njeno vrijeme je proslo...federalni izbori su uskoro.
Takodjer na pokrajinskim izborima u Mecklenburg Vorpommern je dozivjela debak a AFD uskrnuce. Jos ako se zainati CSU u Bayernu ona je politicki krepana koza uskoro...
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 12:02   #303
Molim pomoc ako netko zna.
Istekla mi putovnica a trebao bi za 7 dana letiti za London.
Zanima me jeli moguce ici avionom u Englesku s osobnom iskaznicom.
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:51   #304
Quote:
zloglasni kaže: Pogledaj post
Molim pomoc ako netko zna.
Istekla mi putovnica a trebao bi za 7 dana letiti za London.
Zanima me jeli moguce ici avionom u Englesku s osobnom iskaznicom.
da.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:00   #305
S osobnom uredno možeš u gotovo sve države Europe, ne samo EU. Mislim da se jedino na istoku ne može u nijednu bivšu sovjetsku državu koja nije članica EU.

Znači osim cijele EU (bez iznimke) s osobnom možeš i u Norvešku, Švicarsku, Island, Monako, sve ex yu zemlje, itd. Možeš i u većinu prekomorskih teritorija Francuske, Španjolske, Portugala...

Jedino što ti osobna mora bit "novija", odnosno izdana nakon 1.1.2003.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:31   #306
Jučer na frankfurtskom aerodromu. Bokte kao da sam pušku nosio sa sobom na ramenu. Ispipali me sa strane od A do Ž kao da dolazim iz Afganistana. proveli kroz skener/rengen. Sa strane stoje 2 policajca sa H&K MP5 od kojih jedan izgleda kao beskućnik. Podsjetio me odmah na one stare milicionere od kojih se neki nisu niti šišali niti brijali pa ona masna kosa preko ušiju na onu kapu. Ipak, s obzirom na Pleso gdje moraš skidat i cipele i remen() su super. Neka više moderniziraju taj sustav kontrole jer mi se ne da skidati remen s hlača.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:03   #307
Hmm čudno da su te dodatno pipali iako si prošao kroz onaj veliki rak-rentgen
Za mene, prije mj-dva, nikakvih problema, ali su dragoj pretresli tašnu, jer kao pretrpana je, ne treba tako, ne vidi se kroz skener.
*unknown* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:10   #308
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Jučer na frankfurtskom aerodromu. ................
a po državi im se šeta par sto tisuća ljudi za koje ne znaju tko su niti što su
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 19:55   #309
Quote:
*unknown* kaže: Pogledaj post
Hmm čudno da su te dodatno pipali iako si prošao kroz onaj veliki rak-rentgen
Za mene, prije mj-dva, nikakvih problema, ali su dragoj pretresli tašnu, jer kao pretrpana je, ne treba tako, ne vidi se kroz skener.
Jos on meni kraljina sam otkopčava remen. Ja krenuo sam otkopčavati kad on preuzeo. Pogledao mi u hlače, prošao rukama po obrubu bokserica i to je to. Htio me skinut jebonja ali me prije pitao koji mi je materinji jezik. Ja rekao hrvatski i odustao je. Prije toga me cijelog ispipao kao u filmovima. Od nogavica to trepavica. Treš samo takav. Svo to stajanje me koštalo da sam umalo zakasnio na slijedeći let.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 23:44   #310
Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
Ovako imam jedno relativno brzo pitanje , pošto nisam baš stručnjak za te integracije u svim aspektima ne vjerujem da ce ljudima koji se nesto vise kuze u tu domenu biti problem odgovoriti na to pitanje.

Naime glasao sam ZA na referendumu u EU jer sam mislio da ce to 1.7.2013-e Hrvatskim građanima otvoriti granice. Znaci cim udemo, u ponoc se na Slovenskoj granici gase one rampice i niko te više ništa ne pita. I sad me sokirao jedan tekst sa srpskog B92 u vezi Bugarske i Rumunjske koje su vec dosta dugo clanice EU-a

Link teksta mozete vidjeti ovdje

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=586975

I pitam se wtf sad to znaci ? kakav šengen i granice za clanicu EU-a ?

Kad sam prosle godine u 12 mjesecu isao u Njemacku nakon prođene granice sa Slovenijom kroz Austriju i Njemacku sam proletio bez da me iko išta pitao, nije bilo nikakve granice, zaustavljanja. Naprosto kućice na granici su bile ugašene i tamo ni ziva dusa nije radila. Ohrabrenim viđenim zamišljao sam si istu stvar za Hrvatsku 1.srpnja.2013-e. Znači već de fakto 2.srpnja.2013-e kao građanin Hrvatske proletim kroz Slovensku granicu autobusom ili autom bez da mi u PUTOVNICU GRANIČNIK LUPA ŠTAMBILJ kad sam ušao i da onda mogu ostati samo 3 mjeseca uz to , za mene je to ogromno poniženje jer se osjećam kao gorila iz Afrike, a ne građanin centralne Europske države da mi neko uvjetuje smijem li ostat 3 mjeseca ili ne u protivnom će mi Slovenac tamo na granici raditi scenu i sramotu, ako si ostao samo 1 dan duze od 3 mjeseca koliko po pravilima sada smiješ kao građanin RH.

Zamisljao sam si 2.srpnja.2013-e za mene kao Hrvata nema stambilja i datuma ulaska u putovnici niti zaustavljanja na granicnim kućicama i de fakto u EU mogu ostat koliko mi srce pozeli pošto više nema lupanja štambilja u putovnicu.

I sad kad sam vidio ovaj clanak u vezi Bugarske i Rumunjske ostao sam zaprepasten.

Znaci li sad to da sam ja Nox Vidmate VLC sve krivo shvatio i da i nakon 1.srpnja.2013-e granice za nas Hrvate i dalje ostaju ? znaci nema "leta" autom ili busom preko granice Slovenije bez zaustavljanja ?

Ak je tak , izujem se na tu EU i mene koji sam glasao "ZA" nadajuci se da cu kao gradanin Hrvatske preletit granicu sa Slovenijom isto kao sto Slovenac prelazi onu sa Austrijom.

e ti stričeki u svjetlijim uniformama tj carinici se miču a ti možeš natovariti svoj auto/kombi sa raznom robom i nitko te neće ništa pitati.a putovnicu/osobnu ćeš pokazati policajcu...
levar.javontae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.