Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2015., 23:52   #21
Quote:
mladi lik kaže: Pogledaj post
Ja planiram početi učiti za ispit.
Voljan sam učiti timski čisto radi podizanja efikasnosti savlađivanja gradiva.
Ispit ima 3 dijela:
- stečajno pravo
- građansko pravo, pravo društava i trgovačko pravo
- financije i računovodstvo

Išao sam slušati ispit prošle godine i svakako bih to preporučio.
Planiram sve prvo pročitati, otići slušati ispit zatim sve naučiti pa opet otići slušati ispit prije nego što prijavim ispit.
jel ima tko u splitu da uci za stecajnog upravitelja ??
zekyjuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 12:08   #22
[QUOTE=mladi lik;52958301]Ja planiram početi učiti za ispit.
Voljan sam učiti timski čisto radi podizanja efikasnosti savlađivanja gradiva.
Ispit ima 3 dijela:
- stečajno pravo
- građansko pravo, pravo društava i trgovačko pravo
- financije i računovodstvo

Išao sam slušati ispit prošle godine i svakako bih to preporučio.
Planiram sve prvo pročitati, otići slušati ispit zatim sve naučiti pa opet otići slušati ispit prije nego što prijavim ispit.[/Q
zekyjuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 16:33   #23
Quote:
zekyjuky kaže: Pogledaj post
jel ima tko u splitu da uci za stecajnog upravitelja ??

ja sam iz splita...ali,kakve veze ima jesi li iz splita ili ne,ako je ispit u ZG?

to sam položio prije skoro godinu dana...nije jednostavan ispit, u svakom slučaju

od tada (osim stečajeva po skrećenom postupku koji se odmah zaključuju), nisam dobio nijedan konkretan stečaj

navnodno je u zagrebu prošle godine bilo manje od 10 stečajeva u kojima je bilo neke imovine
u splitu niti toliko
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:02   #24
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
ja sam iz splita...ali,kakve veze ima jesi li iz splita ili ne,ako je ispit u ZG?

to sam položio prije skoro godinu dana...nije jednostavan ispit, u svakom slučaju

od tada (osim stečajeva po skrećenom postupku koji se odmah zaključuju), nisam dobio nijedan konkretan stečaj

navnodno je u zagrebu prošle godine bilo manje od 10 stečajeva u kojima je bilo neke imovine
u splitu niti toliko
ma pitam da li ima tko iz splita da ponovimo gradivo zajedno, znam da se poalze ispit u zg-u ?...koliko dugo ti je trebalo da naucis gradivo??.. ja sam bila na edukacijama i pocela sam sad ucit, pa cemo vidit...mislis da se ne isplati ovoliko mucit za taj ispit ??
zekyjuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:13   #25
edukacija u nn nije obvezna, jelda?

a šta je s obavljanjem posla povjerenika predstečajne nagodbe, vidjela sam da se i tamo vrte ista imena i čini mi se više pro-forme...
vuffek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 13:52   #26
Quote:
zekyjuky kaže: Pogledaj post
ma pitam da li ima tko iz splita da ponovimo gradivo zajedno, znam da se poalze ispit u zg-u ?...koliko dugo ti je trebalo da naucis gradivo??.. ja sam bila na edukacijama i pocela sam sad ucit, pa cemo vidit...mislis da se ne isplati ovoliko mucit za taj ispit ??
Quote:
vuffek kaže: Pogledaj post
edukacija u nn nije obvezna, jelda?

a šta je s obavljanjem posla povjerenika predstečajne nagodbe, vidjela sam da se i tamo vrte ista imena i čini mi se više pro-forme...

nije potrebna edukacija za prijavit ispit, ali ja sam isla cisto da mi bude lakse ucit
zekyjuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 17:29   #27
Spremam se za ispit za stečajnog upravitelja. Molim za bilo kakvu pomoć, mislim ako netko ima skriptu po kojoj je spremao ispit. Svaka pomoć i informacija je dobrodošla. Završio sam ekonomiju.
vekeric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:50   #28
U tijeku sam spremana ispita za stečajnog upravitelja. Ako ima dobrih duša koje bi podjelile najsvježija iskustva i dojmove te skripte po kojima su učili bio bih jako zahvalan. Puno bi mi koristilo. Hvala
Kriza89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 02:56   #29
Quote:
vuffek kaže: Pogledaj post
edukacija u nn nije obvezna, jelda?

a šta je s obavljanjem posla povjerenika predstečajne nagodbe, vidjela sam da se i tamo vrte ista imena i čini mi se više pro-forme...
gdje si to vidjela ?
da li za to isto treba polagati neki ispit ?
MIvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:01   #30
Quote:
mladi lik kaže: Pogledaj post
Ja planiram početi učiti za ispit.
Voljan sam učiti timski čisto radi podizanja efikasnosti savlađivanja gradiva.
Ispit ima 3 dijela:
- stečajno pravo
- građansko pravo, pravo društava i trgovačko pravo
- financije i računovodstvo

Išao sam slušati ispit prošle godine i svakako bih to preporučio.
Planiram sve prvo pročitati, otići slušati ispit zatim sve naučiti pa opet otići slušati ispit prije nego što prijavim ispit.
Pozdrav!

Ja sam isto završila ekonomiju pa se mislim možda polagati ispit za stečajnog upravitelja. Zanima me kako to izgleda na ispitu, kakav je princip pitanja? Kao amo reć pita neku glavu Zakona ili baš neki članak ili?
Unaprijed zahvalna za info!

Lp
Chaty987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:03   #31
Quote:
vekeric kaže: Pogledaj post
Spremam se za ispit za stečajnog upravitelja. Molim za bilo kakvu pomoć, mislim ako netko ima skriptu po kojoj je spremao ispit. Svaka pomoć i informacija je dobrodošla. Završio sam ekonomiju.
Ista stvar! Unaprijed zahvalna!
Lp
Chaty987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:06   #32
Quote:
Kriza89 kaže: Pogledaj post
U tijeku sam spremana ispita za stečajnog upravitelja. Ako ima dobrih duša koje bi podjelile najsvježija iskustva i dojmove te skripte po kojima su učili bio bih jako zahvalan. Puno bi mi koristilo. Hvala
Pozdrav!
Evo i ja se javljam... je li ima kakvih informacija?
lp
Chaty987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 13:17   #33
Stručni ispit za stečajnog upravitelja

Dragi kolege pravnici,

trenutno se nalazim na stručnom osposobljavanju, po svemu sudeći neću ovdje kasnije dobiti posao tako da tražim neke alternative i mogućnosti za kasnije zapošljavanje...

Zanima me dakle ispit za stečjanog upravitelja. Nigdje ne mogu iščitati treba li za polaganje ispita određeno radno iskustvo.

Pravilnik o polaganju na tu temu kaže samo ovo:

Pretpostavke i podnošenje prijave za polaganje stručnog ispita

Članak 7.


(1) Stručni ispit može polagati osoba koja ima završen diplomski sveučilišni studij odnosno završeno visoko obrazovanje s najmanje 300 ETC bodova.

(2) Prijava za polaganje stručnoga ispita podnosi se ministarstvu nadležnom za poslove pravosuđa.

(3) Prijavi iz stavka 2. ovog članka prilaže se dokaz o završenom diplomskom sveučilišnom studiju odnosno završenom visokom obrazovanju iz stavka 1. ovog članka, a kandidati koji su položili pravosudni ispit ili ispit za ovlaštenog državnog revizora odnosno ovlaštenog revizora prijavi prilažu i dokaze o tom položenom ispitu. Prijavi se prilaže i dokaz o uplati troškova polaganja stručnog ispita.

(4) Ministarstvo nadležno za poslove pravosuđa rješenjem utvrđuje ispunjava li kandidat uvjete za polaganje stručnog ispita.


Zanima me iz prve ruke jeli tko polagao taj ispit, nakon koliko vremena, ili je prošao edukaciju Narodnih Novina za pripremu tog stručnog ispita.

Osim toga, ako netko ima bolju ideju kako nakon stručnog osposobljavanja doći do posla, neka ju slobodno podijeli. Stečajno pravo me oduvijek zanimalo, pa me to nekako ''vuče'', ali svi su ostali prijedlozi su dobrodošli.
adacta033 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:42   #34
STA svi polože i onda drže informacije za sebe? Lijepo...
Na stranici ministarstva ne mogu naći ni kada su ispiti...
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 17:23   #35
Obnavljam temu, i mene ovo zanima
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 18:28   #36
Dragi kolege budući stečajni , sve oko ispita i svega je obavijeno velom tajne. Stečajni ne žele dijeliti iskustva , ne postoji skripta, ne postoji ništa, postoji mogućnost slušanja ispita za kojise u Min. prav. treba prijaviti (kao ograničen je broj) itd.
Problem je najviše taj što nema skripte . Mogli bi se dogovoriti čisto da u različito vrijeme odemo poslušati a vidimo kako se ispituje, iz glave, po karticama, tko ispituje itd...
Za sada je literatura dostupna na netu. Ja sam s dala truda pa sam ju svu skinula (svih onih 4 strane nabrojenih zakona), oko 1500 stranica. (dobro može se to smanjiti ja sam direktno sa ius infa ili NN skidala)...
Sve u svemu, ogromna nekolegijalnost ovih koji su položili.

Kad idete na drue ispite barem malo komunicirate sa supatnicima...
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 21:42   #37
Pozdrav
Ima neka dobra duša da podijeli iskustva sa završne provjere znanja i iskustva s mentorima?
Pitanja odnosno teme radnji sa prošlih rokova, jel ima kakva edukacija za pisanje te radnje i bilo koje druge informacije su dobrodošle..
Inače ispit sam položila, sva tri dijela, pa ako netko ima pitanja rado cu pomoć...
hancamasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2019., 17:30   #38
Evo jucer sam saznala neke korisne informacije pa da podijelim. Ovako kazu iz ministarstva da cim se obave u sudu rocišta i mentor da potpis moze se pristupit zavrsnoj provjeri znanja. U većini slučajeva ovaj dio s mentorom je formalnost, ne radite nista i on ce vam dat potpis. E onda da bi znali šta i kako napisati radnju poželjno je da idete na edukaciju tj.radionice koje organizira ministarstvo. Predavači na radionicama su ispitivači na ispitu i sastavljaju tu zavrsnu provjeru, upravitelji sa kojima sam pricala su svi isli tim putem. Radionice počinju iduci cetvrtak ima ih 6, imate na stranicama ministarstva, prve tri su svakako bitne. Odsluša se tih 6 ili manje, ovisi o vama, i ako ste obavili u sudu i s mentorom, imate velike šanse za uspjeh. Eto, uglavnom je to sve. Znaci nemora se cekat godinu dana od ispita ,moze se brze rijesit sve i doci na a listu. Eto, sretno svima. I vazno, ta edukacija sad je jedina ove godine.
hancamasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 16:29   #39
Ekipa pozdrav svima, je li netko u zadnje vrijeme pripremao ovaj ispit i kakve su procedure? Učite li strogo iz zakona i na što se treba posebno orijentirati??
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.