Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 09:35   #81
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
Smatram da je zakon dobra stvar..."natjerati" ce se vlasnike nekoristenih nekretnina da ih aktiviraju..nadam se da ce time i cijene najma pasti, isto tako i cijene grad. zemljista, jedna uplatnica umisto njih 4-5 ili koliko vec..onaj tko ima manje placati ce manje a onaj tko ima vise placati ce vise...posteno
Ti si se tek sada ukljucila na temu? Ili si sve procitala do sada?

Po upisu vjerujem da nemas svoju nekretninu odnosno da si negdje podstanar. Znaci hrvatski jal viri iz tebe.

Pa nisu vlasnici svih tih kako ti kazes neiskoristenih nekretnina tebi ukrali nekretnine i tebe necim zakinuli.

Sagradili su ih od svojih para, odricanjem od drugih gusta, parama koje su sami zaradili i na koje su platili sve poreze i namete; Ukljucujuci i namete za gradjevinsku dozvolu kao i poreze na materijal, platili radnike ako nisu nesto sami itd. I sada ih imaju. A ako nisu bas oni sagradili, nasljedili su ih od roditelja koji su ih sami sagradili.

I sto znaci neiskoristena? Evo ja imam vise nekretnina i sve ih koristim, placam porez na kuce za odmor i komunalnu te ih odrzavam, farbam i popravljam kada treba ukljucujuci i okucnicu. Nije da je neiskoristena i godinama zjapi prazna. Ne vidim zasto bi ti sada u mojim vikendicama zivjela. Pa nismo ih gradili da ti zivis u njima nego mi.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 09:37   #82
Smatram da je udruga lipa kukavičje jaje koje je uzelo na vrijeme primat nad pitanjem oko poreza na nekretnine, ovim potezom su dobili na da upotrijebim tu riječ vjerodostojnosti, a zapravo realno nisu napravili ništa. Kontrolirana opozicija da pokrije na vrijeme medijski prostor oko ovog pitanja. Očekujem u slijedećoj iteraciji oko ovog poreza ozjave tipa "sada smo sigurni da će sve ostat po starom", "uvjerili su nas" itd itd. I porez ide.

Ostale korisne budale su tu da razvodne situaciju, poslužit će kada zatreba. Pa tko će kada udruga lipa zakaže podržat te šarlatane živi zid, hameda bangouru, žensku koja je udana za stranca itd itd.
jdoric is offline  
Old 09.08.2017., 09:40   #83
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Smatram da je udruga lipa kukavičje jaje koje je uzelo na vrijeme primat nad pitanjem oko poreza na nekretnine, ovim potezom su dobili na da upotrijebim tu riječ vjerodostojnosti, a zapravo realno nisu napravili ništa. Kontrolirana opozicija da pokrije na vrijeme medijski prostor oko ovog pitanja. Očekujem u slijedećoj iteraciji oko ovog poreza ozjave tipa "sada smo sigurni da će sve ostat po starom", "uvjerili su nas" itd itd. I porez ide.

Ostale korisne budale su tu da razvodne situaciju, poslužit će kada zatreba. Pa tko će kada udruga lipa zakaže podržat te šarlatane živi zid, hameda bangouru, žensku koja je udana za stranca itd itd.
Neće ići. Odgađat će se svako nekoliko i nikad ga neće biti.
Jer ćemo se mi protivnici istoga potruditi da ga ne bude.

Ali možete i vi potpisivati svoje peticije i organizirati svoje referendume.
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:42   #84
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
Smatram da je zakon dobra stvar..."natjerati" ce se vlasnike nekoristenih nekretnina da ih aktiviraju..nadam se da ce time i cijene najma pasti, isto tako i cijene grad. zemljista, jedna uplatnica umisto njih 4-5 ili koliko vec..onaj tko ima manje placati ce manje a onaj tko ima vise placati ce vise...posteno
Nije. Moje nekretnine su starije od ove drzave. Sad ih ova drzava zeli naplatiti, zasto? Je li ova drzava vlasnik moje nekretnine ili mojeg zemljista? Ovaj zakon je pljacka naroda u rangu recimo nacionalizacije u Jugi.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 09.08.2017., 09:42   #85
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Smatram da je udruga lipa kukavičje jaje koje je uzelo na vrijeme primat nad pitanjem oko poreza na nekretnine, ovim potezom su dobili na da upotrijebim tu riječ vjerodostojnosti, a zapravo realno nisu napravili ništa. Kontrolirana opozicija da pokrije na vrijeme medijski prostor oko ovog pitanja. Očekujem u slijedećoj iteraciji oko ovog poreza ozjave tipa "sada smo sigurni da će sve ostat po starom", "uvjerili su nas" itd itd. I porez ide.

Ostale korisne budale su tu da razvodne situaciju, poslužit će kada zatreba. Pa tko će kada udruga lipa zakaže podržat te šarlatane živi zid, hameda bangouru, žensku koja je udana za stranca itd itd.
A moze biti da je sve to dogovoreno. Odnosno cijeli taj igrokaz. Od toga je Petrov ispao najvise smjesan - jer otvoreno laze; Da si bio protiv tog poreza kao predsjednik Sabora tada nesto bi i napravio ti i sa svojim zastupnicima koji tamo sjede. A ne dizati ruke Za.

U svakom slucaju ako se porez ne ukine trajno - sve sto smo pricali i dalje je aktualno i dalje ce se dogoditi.

I zakon o koncesijama treba ukinuti. Pogotovo sume, vode, otoke, plaze.

Nasi politicari se ponasaju kao bogati nasljednici industrijalca koji je umro. I sada su ovi navikli na zivot na visokoj nozi i rasprodaju obiteljsko zlato i srebro da sto duze tako zive. A kasnije - koga briga;
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 09:43   #86
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kao što je cijena najma pala u državama koje imaju taj porez.
Moš mislit. Može jedino rasti.
Nekorištene nekretnine?
Po opustjelom hrvatskom selu?
Kako će ih aktivirati?
Da ih mogu aktivirati već bi ih davno aktivirali.
Ovdje niste u pravu za najam, Hrvatska je specifična, ljudi se iseljavaju, ima hrpa praznih nekretnina koje se ne koriste i u gradovima.
jdoric is offline  
Old 09.08.2017., 09:44   #87
Treba kontinuirano održavati pritisak protiv poreza. Političari ga žele uvesti bez obzira na stranku jer će oni od njega moći više trošiti za sebe. SDP je kao protiv, azapravo se potajno nadaju da će ga HDZ uvesti jer kontaju da će kad tad doći na vlast i onda raspolagati prikupljenim novcem.
Zato bunt treba biti gromoglasan.
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:45   #88
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa odgoda nije niti sluzbena; naime on je to rekao na intervju. Nije nista sluzbeno potipisao ili poslao dopis da se sluzbeno zakon odgodi. U nadi da narod prestane pricati o tome.

A mi ne zelimo odgodu - mi zelimo ukidanje. Sto mene briga ako zakon ne dodje 1.1.2018 nego dodje 1.1.2019; isto sranje drugo pakovanje.
negdje sam cula/procitala da je maric jucer izjavio kako je ta odgoda samo do pocetka 2018....dok kao oni ne naprave dodatne analize (citaj ne zaplaše ili obmane građane).

a, i obzirom na na ono što je jucer rekao plenkovic i na ovo iz vecernjaka, vjerojatno do "prave" odgode nece zapravo ni doci

"Javna kampanja pojedinih udruga i javnih osoba protiv poreza na nekretnine trebala bi dobiti i službeni odgovor. Ministarstvo financija pozvalo je medije da im dostave sva svoja pitanja vezana uz porez na nekretnine na koje će dati odgovore, a poreznici dodatno pripremaju i simulacije kojima žele uvjeriti građane da je strah od novog poreza posve neopravdan."

https://www.vecernji.hr/vijesti/pore...aknada-1187210
tanita is offline  
Old 09.08.2017., 09:45   #89
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Super za ovu odgodu. S guštom sam glasovao protiv uvodenja ovog poreza. Imam 4 stana i ovaj porez bi me bolno rebnuo. Bolje da te novce koji fale lokalnoj samoupravi za funkcioniranje, uplaćuju svi gradani solidarno, nego neki više, a neki manje.
He,he, ja imam 10 apartmana i muči me ist problem kao itebe
Nadam se da će razum prevladati i da neću morati plaćati više.
To jednostavno nebi bilo fer. Neznam što bi falilo da, kao i do sada svi uplaćujemo podjednako.Ovako samo stvaraju podjelu među ljudima
PS,i ja sam glasovao protiv
popo1 is offline  
Old 09.08.2017., 09:47   #90
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Kao što je cijena najma pala u državama koje imaju taj porez.
Moš mislit. Može jedino rasti.
Nekorištene nekretnine?
Po opustjelom hrvatskom selu?
Kako će ih aktivirati?
Da ih mogu aktivirati već bi ih davno aktivirali.
1.neznam..nemam podatke od prije ili poslije..
A za sve ovo ostalo..pa ako je opusteno onda nemas brige jer ce oni koji su siromasniji placati manje...ionak ovaj porez nije nista nego objedinjavanje nameta koje ionako placaju pa ta opustosena hrvatska sela nece imati brige..tamo ionako sama sirotinja..tribali bi prihvatiti onda zakon kao takav..druga je stvar ako imas 5-6 kuca...tvoj problem...Ako imaju visak nekretnina onda im nece biti problem placati dodatno pa makar ta nekretnina bila u nekoj zabiti..ako ti nezans sto ces sa svojom nekretninom viska..mozda je nisi triba ni kupiti a bogami ni uzeti u nasljede
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 09:47   #91
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Ovdje niste u pravu za najam, Hrvatska je specifična, ljudi se iseljavaju, ima hrpa praznih nekretnina koje se ne koriste i u gradovima.
Pa nećeš ni ti ni ovaj ići tamo odakle se iseljavaju, htjet ćeš u Split, Zagreb, Dubrovnik, i sl.

Gdje to ima nekretnina koja se ne koristi na dobroj lokaciji s potencijalom zarade, a da nije neki imovinsko pravni spor?
Nisam takvu još vidio.
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:47   #92
Quote:
popo1 kaže: Pogledaj post
He,he, ja imam 10 apartmana i muči me ist problem kao itebe
Nadam se da će razum prevladati i da neću morati plaćati više.
To jednostavno nebi bilo fer. Neznam što bi falilo da, kao i do sada svi uplaćujemo podjednako.Ovako samo stvaraju podjelu među ljudima
PS,i ja sam glasovao protiv
Krenula je internet armija
jdoric is offline  
Old 09.08.2017., 09:50   #93
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A moze biti da je sve to dogovoreno. Odnosno cijeli taj igrokaz. Od toga je Petrov ispao najvise smjesan - jer otvoreno laze; Da si bio protiv tog poreza kao predsjednik Sabora tada nesto bi i napravio ti i sa svojim zastupnicima koji tamo sjede. A ne dizati ruke Za.

U svakom slucaju ako se porez ne ukine trajno - sve sto smo pricali i dalje je aktualno i dalje ce se dogoditi.

I zakon o koncesijama treba ukinuti. Pogotovo sume, vode, otoke, plaze.

Nasi politicari se ponasaju kao bogati nasljednici industrijalca koji je umro. I sada su ovi navikli na zivot na visokoj nozi i rasprodaju obiteljsko zlato i srebro da sto duze tako zive. A kasnije - koga briga;
Tako je, ukinuti zakone o koncesijama jer vidimo da ih se nitko ne pridrzava, prepraviti Ovrsni zakon, smanjiti postojece poreze.
Drzava ima novaca, samo sto totalno neracionalno trosi.
(O pljackanju da i ne pricamo).

Nasi politicari su valjda jedini koje ni mrvu nije briga za vlastiti narod, druge drzave u EU (iznimka je Grcka), isto gule svoj narod, ali ipak daje narodu i da diše. A nasi su nas scepali za gušu, a zraka sve manje imamo.

U Ustav treba unijeto ovo o vodama, kao sto su Slovenci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 09.08.2017., 09:50   #94
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
1.neznam..nemam podatke od prije ili poslije..
A za sve ovo ostalo..pa ako je opusteno onda nemas brige jer ce oni koji su siromasniji placati manje...ionak ovaj porez nije nista nego objedinjavanje nameta koje ionako placaju pa ta opustosena hrvatska sela nece imati brige..tamo ionako sama sirotinja..tribali bi prihvatiti onda zakon kao takav..druga je stvar ako imas 5-6 kuca...tvoj problem...Ako imaju visak nekretnina onda im nece biti problem placati dodatno pa makar ta nekretnina bila u nekoj zabiti..ako ti nezans sto ces sa svojom nekretninom viska..mozda je nisi triba ni kupiti a bogami ni uzeti u nasljede
Ti u biti želiš kazneni porez onima koji imaju. Na takve su i računali vlastodržci, na hrvatski jal.

Ovo nije objedinjavanje nameta, jer će plaćati i oni koji nisu plaćali komunalnu.

Zašto bih išta plaćao na svoju ušteđevinu?
Plaćaš li ti na svoju ušteđevinu ikakav porez?
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:50   #95
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Gdje to ima nekretnina koja se ne koristi na dobroj lokaciji s potencijalom zarade, a da nije neki imovinsko pravni spor?
Nisam takvu još vidio.
Imas - zove se vlastita vikendica na moru koji koristis ti sam za sebe dok je sezona i dok si na moru jer si je za to i isao graditi. Logicno zar ne?
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 09:51   #96
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa nećeš ni ti ni ovaj ići tamo odakle se iseljavaju, htjet ćeš u Split, Zagreb, Dubrovnik, i sl.

Gdje to ima nekretnina koja se ne koristi na dobroj lokaciji s potencijalom zarade, a da nije neki imovinsko pravni spor?
Nisam takvu još vidio.
Prenia sam ti prije sa jednog drugog foruma, samo u kaštelima ima 4000 stanova koji se ne koriste uopće i broj raste, u splitu je još veći, ljudi kupuju beton i drže ga praznim, di ja živim su 3 prazna stana u kojima nitko ne živi niti su u najmu, još ima 2 koji se iznajmljuju 3 miseca liti.
jdoric is offline  
Old 09.08.2017., 09:53   #97
Quote:
jdoric kaže: Pogledaj post
Prenia sam ti prije sa jednog drugog foruma, samo u kaštelima ima 4000 stanova koji se ne koriste uopće i broj raste, u splitu je još veći, ljudi kupuju beton i drže ga praznim, di ja živim su 3 prazna stana u kojima nitko ne živi niti su u najmu, još ima 2 koji se iznajmljuju 3 miseca liti.
Ne vjerujem u to. Zašto bi itko držao praznu nekretninu kad je može iznajmljivati.
No svejedno, sve i da je prazna, nema se što plaćati porez na nju zbog toga.
Imam i ja jedan ormar u kući prazan, pa što. I jedno auto vrlo rijetko vozim.
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:53   #98
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
druga je stvar ako imas 5-6 kuca...tvoj problem...Ako imaju visak nekretnina onda im nece biti problem placati dodatno pa makar ta nekretnina bila u nekoj zabiti..ako ti nezans sto ces sa svojom nekretninom viska..mozda je nisi triba ni kupiti a bogami ni uzeti u nasljede
Pa eto u Engleskoj postoji porez na nasljedstvo i u prvom nasljednom redu (roditelji-djeca) tako da cesto puta djeca odbe nasljedstvo ako nemaju s cime platiti taj porez. No, znas pravila igre i znas sto te ceka pa ili prihvatis i platis ili odbijes.

Ne mozes sada napisati - nisi triba uzeti u nasljedje - kada je kod nas doslovce stoljecima bila druga porezna politika. A ne brini - nitko nije kupio kucu u zabiti zato ih i imas hrpu na prodaju i nitko nece kupiti. Odi malo po Lici i Slavoniji. Zapravo dobar je to kraj; no nema posla. Pa nema niti ljudi.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 09:54   #99
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Imas - zove se vlastita vikendica na moru koji koristis ti sam za sebe dok je sezona i dok si na moru jer si je za to i isao graditi. Logicno zar ne?
Ali ona se koristi.

Imam i ja stan u Zg koji koristim povremeno, 3-4 puta godišnje, ali se koristi.
Kexx is online now  
Old 09.08.2017., 09:55   #100
Prvo, nijedan porez nije 'pošten', ali tu smo gdje jesmo i porezi moraju postojati, tako da su sve te populističke priče o jadnim bakicama u stanovima od 100.000€ što se mene tiče glupost. Za dugoročni razvoj zemlje bi sigurno bilo bolje da se imovina oporezuje malo više, a rad puno manje. Mene osobno bi vjerojatno jači porez na imovinu kačio više nego rasterećenje rada, tako da nisu svi zagovaratelji ovog poreza 'ljubomorni jer nemaju nekretnine'.

Podržavam porez na nekretnine, ali samo ako se s druge strane kompenzira daljim rasterećenjem rada (recimo još jedna iteracija Marićeve porezne reforme), te ako se ne bi više od 50% prikupljenog iznosa moglo trošiti nenamjenski. Uz ovakav prijedlog, tu bi se zapravo radilo o novcu koji služi za uhljebljivanje na lokalnoj razini. Da je Hrvatska zemlja sa dugom tradicijom demokracije, gdje su ljudi svjesni da imaju političku moć na lokalnoj razini i istu koriste - onda ne bi bio problem.

Dakle, treba se napraviti analiza i vidjeti koliko bi otprilike bio efekt (udar) na građane, i za iznos veći od toga građane rasteretiti na strani rada. Naravno, neki bi prošli bolje, neki lošije - ali u pravilu mladi i produktivni članovi društva bi prošli bolje (imaju manje imovine/nekretnina, veća primanja, itd.).
krcmije is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.