Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 00:54   #81
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post

Meni je naprosto smiješno vaše oduševljenje. Onaj koji je u životu te nesreće da se namjeri na BPD-ovku i narcisa dobro zna s kim se susreće.
A jebi ga. Ti si očito doživjel neku vrstu traume pa ti to nije jasno. Jednostavno moj fokus je isključivo na slijedu misli i teksta koji izlazi iz njene tipkovnice. Omagija me. Uostalom moralne ograde smo ionako ostavili po strani. Jasno je da sa tim njenim poremećajima psihičkim i cjeloukupnim životnim traumatičnim događajima od rane mladosti ona ima pravo dobiti prolaznu kartu moralnosti u rvata. To je neki kulturološki minimum. I naravno zvuči joj tekst jako sexy. To ne smijem nikako zaboraviti. Možemo se lagat jedino da to nije tako. Ali čemu?
Joshua is offline  
Old 01.10.2017., 01:02   #82
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ti baš nisi čitao puno kad imaš takve moralne išjuze. Sve sami besramnici u povijesti književnosti. Uzrujaš se dok dođeš do druge stranice.
Postoji nekakav civilizacijski konsenzus da je iz djela besramnika generalno poželjno izvući i poneki zaključak ne bi li u svakidašnjici mogao biti bolja osoba. Autorica, makar načitana, je očito iz literature izvukla jako malo metazaključaka...

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A jebi ga. Ti si očito doživjel neku vrstu traume pa ti to nije jasno. Jednostavno moj fokus je isključivo na slijedu misli i teksta koji izlazi iz njene tipkovnice. Omagija me. Uostalom moralne ograde smo ionako ostavili po strani. Jasno je da sa tim njenim poremećajima psihičkim i cjeloukupnim životnim traumatičnim događajima od rane mladosti ona ima pravo dobiti prolaznu kartu moralnosti u rvata. To je neki kulturološki minimum. I naravno zvuči joj tekst jako sexy. To ne smijem nikako zaboraviti. Možemo se lagat jedino da to nije tako. Ali čemu?
Kažem ti, nemam traume, učim na tuđim nesrećama.

Što ti znači "prolazna karta moralnosti"? Misliš da psihički poremećaj može/treba biti joker karta za činjenje nemoralnih postupaka?
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Old 01.10.2017., 01:06   #83
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Postoji nekakav civilizacijski konsenzus da je iz djela besramnika generalno poželjno izvući i poneki zaključak ne bi li u svakidašnjici mogao biti bolja osoba. Autorica, makar načitana, je očito iz literature izvukla jako malo metazaključaka...
Stvarno?
Iz umjetničkih djela izvlačiš pouke kako biti dobra osoba?
Onda je najbolje da čitaš Bibliju i ništa sem toga.
Ovo je stvarno jedna od žešćih gluposti koju sam pročitala.

Svatko tko cijeni pisanu riječ zna da nije poanta da te sve pročitano načini malim skučenim čatom koji propisuje moralna pravila. Ili si ti Zlatan himself? Brijem da bi palio one knjige iz kojih se ne može naučiti kako biti čedan i moralan.
ex anais is offline  
Old 01.10.2017., 01:13   #84
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post

Kažem ti, nemam traume, učim na tuđim nesrećama.

Što ti znači "prolazna karta moralnosti"? Misliš da psihički poremećaj može/treba biti joker karta za činjenje nemoralnih postupaka?
Dobro.Trauma je možda preteška riječ. Očito si imao nekakvo iskustvo sa osobama toga tipa. Apsolutno u njenom slučaju da ako se to smatra nemoralom. No ja ne znam koliko si ti upoznat sa biografijom autorice? I moraš imat na umu da razgovaraš sa njenim obožavateljem. Stoga nema potrebe za čuđenjem zakaj ja volim toliko njen tekst,a ne tražim moralnu odgovornost. Pogotovo moralnu odgovornost ovoga tipa koju ti tražiš.
Joshua is offline  
Old 01.10.2017., 01:17   #85
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Stvarno?
Iz umjetničkih djela izvlačiš pouke kako biti dobra osoba?
Onda je najbolje da čitaš Bibliju i ništa sem toga.
Ovo je stvarno jedna od žešćih gluposti koju sam pročitala.

Svatko tko cijeni pisanu riječ zna da nije poanta da te sve pročitano načini malim skučenim čatom koji propisuje moralna pravila. Ili si ti Zlatan himself? Brijem da bi palio one knjige iz kojih se ne može naučiti kako biti čedan i moralan.
Ti ovo ozbiljno?

Da, čita se, osim radi zabave, i radi edukacije i znatiželje o svijetu, i radi vježbe kritičkog razmišljanja, radi stavljanja u tuđe cipele, radi osvještavanja emocija i radi razvoja empatije... Dakle, među ostalim, zato da osim razbibrige izvučeš nešto što će te činiti barem marginalno boljom osobom.
Svako općeprihvaćeno i kvalitetno književno djelo, svaki klasik, sadrži neke od gore navedenih efekata.

Ne znam što ti čitaš ako se s gornjim ne slažeš. Možda aerodromski chick lit ili trash YA romane.
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Old 01.10.2017., 01:40   #86
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Ti ovo ozbiljno?

Da, čita se, osim radi zabave, i radi edukacije i znatiželje o svijetu, i radi vježbe kritičkog razmišljanja, radi stavljanja u tuđe cipele, radi osvještavanja emocija i radi razvoja empatije... Dakle, među ostalim, zato da osim razbibrige izvučeš nešto što će te činiti barem marginalno boljom osobom.
Svako općeprihvaćeno i kvalitetno književno djelo, svaki klasik, sadrži neke od gore navedenih efekata.

Ne znam što ti čitaš ako se s gornjim ne slažeš. Možda aerodromski chick lit ili trash YA romane.
Anais Nin i Henry Miller su te zasigurno učinili ovakvim moralistom, npr.

Nah, nema smisla.
To je kao s onim ljudima koji proputuju svijet, a u glavi selo moje malo.
ex anais is offline  
Old 01.10.2017., 01:53   #87
Ne treba umjetnost nista vise od autenticnosti, a njeno pisanje izrazava i njenu patnju i intenzitet dozivljavanja (na kom joj pomalo zavidim). Mislim da je nemoguce s takvim intenzitetom vodit normalan zivot, a ona ga se ne bi odrekla. To je izbor jedno ili drugo.
Mozda i nije izbor, kad si u jednom ne znas do drugog.
mantisa is offline  
Old 01.10.2017., 01:58   #88
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Anais Nin i Henry Miller su te zasigurno učinili ovakvim moralistom, npr.

Nah, nema smisla.
To je kao s onim ljudima koji proputuju svijet, a u glavi selo moje malo.
Ajd nemoj svisoka, ti koja fangirlaš nad tehničkom vještinom pisanja i ne vidiš dalje od kompozicije rečenice.

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne treba umjetnost nista vise od autenticnosti, a njeno pisanje izrazava i njenu patnju i intenzitet dozivljavanja (na kom joj pomalo zavidim). Mislim da je nemoguce s takvim intenzitetom vodit normalan zivot, a ona ga se ne bi odrekla. To je izbor jedno ili drugo.
Mozda i nije izbor, kad si u jednom ne znas do drugog.
Pa o tome pričam već u prvom i drugom postu ovdje - nema autentičnosti. To je gluma.
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Old 01.10.2017., 02:01   #89
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj svisoka, ti koja fangirlaš nad tehničkom vještinom pisanja i ne vidiš dalje od kompozicije rečenice.

Pa o tome pričam već u prvom i drugom postu ovdje - nema autentičnosti. To je gluma.
Na osnovu cega to tvrdis?
mantisa is offline  
Old 01.10.2017., 02:15   #90
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Ajd nemoj svisoka, ti koja fangirlaš nad tehničkom vještinom pisanja i ne vidiš dalje od kompozicije rečenice.

Pa o tome pričam već u prvom i drugom postu ovdje - nema autentičnosti. To je gluma.
Za razliku od tebe, u stanju sam cijeniti umjetnost čak i kad ne spada u visokomoralne okvire, dapače, sva najbolja umjetnost je nastala iz suprotnih pobuda.

Jedini koji se ovdje postavlja svisoka si ti. Sa svojim moraliziranjem, naricanjem "tko nije poginuo od ruke narcisa, ne zna kako je to" i uvredljivošću čedne tetke koja je upravo vidjela poljubac na TV-u. Dvoje preljubnika.
ex anais is offline  
Old 01.10.2017., 04:12   #92
Nije li moralnost relativna? Nema objektivne moralnosti osim u čistih kršćana kojima je Bog propisao što da rade.
Sve ostalo je moralni relativizam i upravo nas je autorica tražila da joj pomognemo natjerati vodu na njen mlin, naći joj razlog za amoralnost iliti osvijestiti je i promijeniti.
Super pišeš ženo, ono napiši knjigu, svaka čast na vokabularu. Inače, malo si kontradiktorna ako ne trolaš tj. Kažeš da si osvijestila već da svi varaju i imaju paralelku i kažeš da je lik serijski jebač, što implicira da možda uz tu svoju curu jebe osim tebe još par njih, pa ti zaista nisi ništa doli samo brojčica u njegovim aktivnostima, a tek nimalo bitna za cijelu priču gdje te on zamijeni momentalno.
Sama ta činjenica da se on nije zaljubio I u tebe + da je serijski jebač ti govori da si samo jedna kuglica na boru, nisi baš TI razlog što maloj dečko nije normalan. Drugo da se on zaljubio u tebe dok je eto u vezi... on tebe iskorištava. I neće se on promijeniti, a tu malu jadnicu može spasiti samo ona sama ako progleda ili joj intuicija proradi.
Obično nije teško zgodnoj elokventnoj ženi naći drugog jebača, mislim čemu dvojbe takvog intenziteta? Sa 40 valjda već znaš možeš li biti ljubavnica tj. ovo je kategorija ispod ljubavnice, ili ne možeš. To ljudi znaju bez psihoanalize, naprosto trebala bi znati kakva si i osjetiti možeš li ili ne.
Nisam znala da je sex tako glorificiran u zrelim godinama, da se do njega na ovaj način mora dolaziti, jebo sex u kojem se nakon njega moram psihoanalizirati. Jebo i takvog muškaraca i njegov svečani kurac. Mislim što dobivaš osim samodestrukcije i njegovog kurca? Taj užitak ti zasijeni sve to moraliziranje kasnije, a trebala si naučiti do sada da to nije uopće vrijedan užitak ako nakon njega danima se propitkuješ.
I nisam primijetila da svi varaju jer nisu svi ni Brad Pitt iliti Angelina Jolie da im se ono drugi bacaju pod koljena pa svaki dan mogu nekog drugog ubosti. Baš suprotno, većinom vidim mediokritetske parove, koji samo sve lošije izgledaju s godinama, i sva sreća da su se uopće uparili. Nisu to neke fatalne ličnosti po tim brakovima.
malin is offline  
Old 01.10.2017., 09:44   #93
Cool



Za gospu

..zenska se sprda i igra..kvalitetno..jako kvalitetno..tekst zanimljiv i mastovit...i to bi bilo to...

Trazit detalje u pozadini.. rijeci i djela...biblija u 4 ujutro..jos nedilja...madonna mia cara...

american beauty is offline  
Old 01.10.2017., 10:22   #94
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
To je kao da se hrpi govana nasprejanoj zlatnim sprejem divite zbog krasnog zlatnog odsjaja i odbijate da vam se ukaže na bit te hrpe.
aj' priznaj da ti je bar malo njena bohemština zagolicala maštu.
wild rider7 is offline  
Old 01.10.2017., 10:51   #95
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Naprosto ste mi smiješni jer zbog vještog pisanja ignorirate srž teksta. To je kao da se hrpi govana nasprejanoj zlatnim sprejem divite zbog krasnog zlatnog odsjaja i odbijate da vam se ukaže na bit te hrpe.
I ja sam je gustao citat. I volio bih da se cesce vrati pa neka prska zlatni sprej do mile volje.
Kao da nemalo puta gledamo i citamo govna na forumu.hr koja nisu ni sa cim kamuflirana i smrde do stanja gusenja. Kao npr sada tvoja.
Daj smiri se.
jamesbond is offline  
Old 01.10.2017., 12:03   #96
vivian,
meni uz zgađenost ide i prezir, a uz taj paket više nema mjesta požudi.. a ako je nešto zasmrdilo nemreš se pravit da nije
osim ako je to neka perverzna igra samokažnjavanja, metaforički skat, jel

ili se zapravo stvarno naslađuješ nad tom malom curičkom, a ovo je priča
..
al puno previše se baviš sa sobom ženo; man'se silnih introspekcija i fatalnih zaključaka o sebstvu, bogati ko da si emo teen

Zadnje uređivanje Orak : 01.10.2017. at 12:17.
Orak is offline  
Old 01.10.2017., 12:07   #97
Orak ti nisi poželjela vodit ljubaf sa Vivian nakon pročitanog?
Joshua is offline  
Old 01.10.2017., 12:08   #98
nisam
Orak is offline  
Old 01.10.2017., 12:12   #99
Interesantno. I zakaj prezir? To mi nije baš jasno?
Joshua is offline  
Old 01.10.2017., 12:17   #100
kajjaznam, valjda jer sam bahata i prepotentna
Orak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.