Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 21:43   #5261
E da, deks mi je super, puno bolji od glicerina.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:03   #5262
Naravno tu je i HA
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:38   #5263
Cure koje ste same radile kreme ili nešto znate o tome, trebam pomoć. Naručila sam dvije kreme od neke cure sa facea. Naravno prirodne kreme, svega finog nabrojanog u sastavu. Međutim, danas sam dobila te fantastične kreme i obje isto mirišu/smrde na Pavlovićevu kremu za dječju guzu. Kad sam to napisala u privatnoj poruci silno se uvrijedila. rekla da nemam pojma, nek si malo pročitam itd. Malo mi to smiješno, jer već 25 godina koristim kreme za lice, unatrag par godina prirodne, pa me ovo malo osupnulo. Pretpostavljam da je taj smrad od baze za kreme i da svega ostalog ima minimalno pa taj smrad prevlada Hvala na odgovoru
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:25   #5264
a što navodi kao sastav? Ovaj miris pavlovićeve može biti od lanolina
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:40   #5265
Kod jedne je:
hijaluron, kokosovo ulje, maslinovo ulje, ulje sjemenki grožđa, macerat smilja

Kod druge:

eterično ulje slatke naranče,hladno tiješteno ulje argana, kokosa, badema,shea maslac, hidrolat naranče, voda glicerol.


Sastavi su skroz različiti, ali one su iste. Baš smrde ko Pavlovićeva. Ne mogu to na lice staviti
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:09   #5266
To ne mogu niti biti cijeli sastavi krema. Nedostaju emulgatori, poredak sastojaka je naveden čudno. Uobičajeno je da je prvo navedeno onio što je u kremi najzastupljenije i tako redom do najmanjeg postotka. Kod prve kreme hijaluron, a kod druge eterično ulje, a niti jedno niti drugo ne može jednostavno biti najzastupljenije.

Ova druga krema bi trebala mirisati po naranči. Ima eu naranče i hidrolat naranče pa bi trebala imati i miris naranče?!

Jesu li to kreme za suhu kožu?
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:15   #5267
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
To ne mogu niti biti cijeli sastavi krema. Nedostaju emulgatori, poredak sastojaka je naveden čudno. Uobičajeno je da je prvo navedeno onio što je u kremi najzastupljenije i tako redom do najmanjeg postotka. Kod prve kreme hijaluron, a kod druge eterično ulje, a niti jedno niti drugo ne može jednostavno biti najzastupljenije.

Ova druga krema bi trebala mirisati po naranči. Ima eu naranče i hidrolat naranče pa bi trebala imati i miris naranče?!

Jesu li to kreme za suhu kožu?
Toliko i ja znam, da se sastojci slažu po zastupljenosti, ali napisano je točno tim redom. Prva je okoloočna, a druga za cijelo lice. I da, kreme su za suhu kožu. Očekivala sam kod ove druge bar miris naranče, ali ne obje identično mirišu, meni na žalost smrde. Baš kao Pavlovićeva za guzu
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:18   #5268
A mislim, ko mi je kriv kad idem tako naručivati. Al ono, žene po faceu uglavnom hvale, pa reko ajde, kud svi Turci ...
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:25   #5269
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Toliko i ja znam, da se sastojci slažu po zastupljenosti, ali napisano je točno tim redom. Prva je okoloočna, a druga za cijelo lice. I da, kreme su za suhu kožu. Očekivala sam kod ove druge bar miris naranče, ali ne obje identično mirišu, meni na žalost smrde. Baš kao Pavlovićeva za guzu
Nisam tu opasku napisala misleći da ne znaš kojim redom se slažu sastojci na etiketi, nego sam samo željela naglasiti da je zbrda-zdola napisan sastav (i misleći da si ti identično prepoisala isti).
A pitala sam da li je za suhu kožu jer tada je moguće da je koristila lanolin kao emulgator (za povezivanje vodene i masne faze) i onda je moguće da ti smrdi kao Pavlovićeva. A pitanje je u čemu je macerirano smilje
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:33   #5270
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Nisam tu opasku napisala misleći da ne znaš kojim redom se slažu sastojci na etiketi, nego sam samo željela naglasiti da je zbrda-zdola napisan sastav (i misleći da si ti identično prepoisala isti).
A pitala sam da li je za suhu kožu jer tada je moguće da je koristila lanolin kao emulgator (za povezivanje vodene i masne faze) i onda je moguće da ti smrdi kao Pavlovićeva. A pitanje je u čemu je macerirano smilje
Ma nisam mislila loše kad sam rekla da toliko i ja znam, samo sam potvrđivala što si ti napisala Znači moguće da je sve to zbilja u sastavu,ali da i dalje smrdi i da nije nužno loša?
A baš mi je problem taj smrad staviti na lice.
Da kupim nekog ulja i umutim unutra da ubije taj smrad?
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:45   #5271
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Ma nisam mislila loše kad sam rekla da toliko i ja znam, samo sam potvrđivala što si ti napisala Znači moguće da je sve to zbilja u sastavu,ali da i dalje smrdi i da nije nužno loša?
A baš mi je problem taj smrad staviti na lice.
Da kupim nekog ulja i umutim unutra da ubije taj smrad?
ma sve ok

Ova druga bi već trebala mirisati na naranču, ima i eterično ulje i hidrolat naranče, a oni oboje lijepo intenzivno mirišu i naranča se inače baš osjeti u kremi kad je ima....

Da nešto kupiš i umutiš, to bi moglo biti onda eterično ulje koje lijepo intenzivno miriši, a to baš i nije za preporuku stoga što postoji preporuka koji postotak eteričnog ulja može ići na lice. Krema možda već sadrži taj određeni postotak. Zato bi bilo najbolje da nekako ipak ostvariš komunikaciju s osobom koja ti je kreme izradila i zamoliš ju točan sastav krema.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:10   #5272
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
ma sve ok

Ova druga bi već trebala mirisati na naranču, ima i eterično ulje i hidrolat naranče, a oni oboje lijepo intenzivno mirišu i naranča se inače baš osjeti u kremi kad je ima....

Da nešto kupiš i umutiš, to bi moglo biti onda eterično ulje koje lijepo intenzivno miriši, a to baš i nije za preporuku stoga što postoji preporuka koji postotak eteričnog ulja može ići na lice. Krema možda već sadrži taj određeni postotak. Zato bi bilo najbolje da nekako ipak ostvariš komunikaciju s osobom koja ti je kreme izradila i zamoliš ju točan sastav krema.
Osoba baš nije susretljiva, kako to obično bude . Kad sam napislal da sam dobila kreme i da sam razočarana jer obje isto mirišu, rekla je da nemam pojma i da ne vrijeđam njene kreme, jer su deseci tisuća ljudi zadovoljni njenim kremama a samo ja nisam Eto. A prije kupovine sam pitala sastav i to što sam gore napisala mi je ona napisala.
A ništa, pozdravit ću se s njima, šta ću. Bar više neću tako bezvze kupovati

Kupovala sam u Gradskim ljekarnama Zagreb njihove kremice, ljetos sam potrošila dvije s kolagenom i elastinom i u sebi je imala ulje slatke naranče. Prekrasno je mirisala, pa sam mislila da će i ova. Ali kad mi vrag neda mira, pa sam išla probati nešto drugo, a ove iz Gradskih ljekarni su fantastične.
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:15   #5273
Ja sam si smiksala neku sličnu kremu i meni moja isto smrdi i to zbog ulja sjemenki grožđa. Vrlo vjerojatno je zbog toga, usudila bih se reći.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:38   #5274
ja sam već rekla, meni na pavlovićevu baca lanolin kao emulgator. Ali mirisi su stvarno osobni doživljaj. Meni recimo sjemnke grožđa nemaju nekakav značajan miris. Posve mi je neutralno ulje
Tallyy nemoj bacati kreme. Probaj ih. Možda ti se svide. A ako ne možeš baš na lice i blizu nosa, maži nogice navečer, laktove... ma potrošit će se
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:44   #5275
Quote:
Tallyy kaže: Pogledaj post
Osoba baš nije susretljiva, kako to obično bude
ne znam baš da je to običajeno. svatko kome je stalo do svog proivozvoda, prodaje te naravno kupca, bi naprotiv trebao biti susretljiv. ovo mi zvuči totalno nezrelo i neprofesionalno.
nemoj mi vrijeđati kreme, svašta
Napiši joj negativnu recenziju, javno. hoće li bar onda probat razjasnit situaciju ili će pak sasut hrpu uvreda?


EDIT: ovo što Elly piše... Pitaj prvo koji je emulgator.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:01   #5276
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
ne znam baš da je to običajeno. svatko kome je stalo do svog proivozvoda, prodaje te naravno kupca, bi naprotiv trebao biti susretljiv. ovo mi zvuči totalno nezrelo i neprofesionalno.
nemoj mi vrijeđati kreme, svašta
Napiši joj negativnu recenziju, javno. hoće li bar onda probat razjasnit situaciju ili će pak sasut hrpu uvreda?


EDIT: ovo što Elly piše... Pitaj prvo koji je emulgator.
I meni je to nezrelo. Zapravo cijeli odgovor mi je vrlo smiješan. Ispada da smiješ samo hvaliti, a ne daj Bože reći da ti se ne sviđa, to se ne smije, to je odmah uvreda. Ja sam napisala samo da mi je čudno da su kreme identične, a kao različiti su sastavi i da smrde, e jebemu smrde. Šta da radim, ne mogu reći da mirišu. Kupovala sam stvarno dosta tih prirodnih krema i ovakvu još nisam dobila.
Sad sam na Ignoru Ne bi htjela biti zločesta, ali puno je tu nepravilnosti. Dobila sam kremu bez ikakve deklaracije. Ne znam smije li se to tako prodavati. Na njoj piše samo naziv itd...
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:06   #5277
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ja sam si smiksala neku sličnu kremu i meni moja isto smrdi i to zbog ulja sjemenki grožđa. Vrlo vjerojatno je zbog toga, usudila bih se reći.
Ajd kad si mi same mućkamo, pa ne znamo baš sve i onda se dogodi i da smrdi Ali netko tko kaže da je prodao desetke tisuća krema i ako su bile ovako smrdljive, onda svaka čast
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:08   #5278
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja sam već rekla, meni na pavlovićevu baca lanolin kao emulgator. Ali mirisi su stvarno osobni doživljaj. Meni recimo sjemnke grožđa nemaju nekakav značajan miris. Posve mi je neutralno ulje
Tallyy nemoj bacati kreme. Probaj ih. Možda ti se svide. A ako ne možeš baš na lice i blizu nosa, maži nogice navečer, laktove... ma potrošit će se
Stavila ja to na lice, to samo stoji, ništa se ne upija. Stavila jutros bb kremu preko nje, ajme majko, kao da sam stavila na nešto užasno masno, jedva razmazala i čini mi se da mi posvijetlilo bb kremu. Čudo jedno Biće za mazanje stopala
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:51   #5279
da, mene sve vodi lanolinu kao glavnom krivcu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:30   #5280
Zvuci kao neka muljatorica: redoslijed sastojaka bez veze, nema emulgatora, konzervansa, "10000 prodanih kremica"... ja to na lice ne bih stavljala
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.