Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2003., 23:38   #81
Caravan su progresivci, a Canterbury je bio pokret koji je uključivao nekoliko bandova (Soft Machine, Gong...) od kojih su Caravan u najmanjoj mjeri bili jazz-rock. Od navedenih bandova osobno su mi najdraži Gong; hrpetina nadrogiranih luđaka koji su patentirali ono što će se kasnije nazivati space-rock. Njihov album You ide u red klasika navedenog žanra. Sredinom sedamdesetih su Gong prešli u čisti jazz-rock, iako su, u nekim izdanjima bili pioniri miksanja jazz-rocka i hard-rocka (najbolji primjer je njihova stvar Heavy Tune s briljantnog Expresso II albuma).

Soft Machine su, posebno nakon trećeg albuma prešli u free jazz.

Što se tiče Caravana najboljim njihovim albumom se smatra In The Land of Grey and Pink. Posjedujem ga, ali ga osobno ne držim briljantnim, iako ima nekoliko sjajnih stvari. To se posebno odnosi na 23-minutnu Nine Feet Underground. Ostalo mi je nekako blijedo.
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 09:24   #82
Angry

Progresivci kažeš. A ja sam to tražio misleći da je to prog-rock i iznenedio se kad sam dobio CD, uzeo to zdravo za gotovo. I sad kad si ovo napisao, mislim da mi je podvaljeno nešto drugo. 23-minutna stvar? Idem baš to istražiti.
Ali svejedno je dobar CD.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 09:42   #83
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Zasto bi se sve promijenilo?
Samo sam htijela vidjeti da li ima ljubitelja jazza na forumu s obzirom da ima puno metalaca
Možeš me slobodno staviti na buddy listu.

Svi gore navedeni su svjetska klasa. To spada u opću kulturu. Jer kao što je netko rekao: nije tragedija što se nekomu nešto loše desi, nego je tragedija što ljudi propuste najbolje stvari u životu. A jazz je jedna od tih stvari.

Najbolje, ali stvarno najbolje, ga je slušati uživo. A must!
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 21:26   #84
A Chich Corea i Charles Mingus?
Stan Getz i Dizzy Gillespie?
A Wynton Marsalis?
A kako vam se svida cuban jazz ? BuenaVista Social club i to?
A kad smo kod zenskih glasova moj ide - Leni Horn
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 22:01   #85
Cool

Eh kada sam ja neposredno poslje rata svirao bas u Banja Luci, a ispred mene publika od vojaka i gejaka... Taj ti živalj tamo uopče nije razumio jazz, da ne rečem đez...
No da, ćistog bibapa mi nikad dosta, ali od šlagera se moglo živit... Čak su me i u kiča mećali, samo zato kaj sam se kupal svaki dan, ne?
Coltranea spominjem, pa Sonnyja Rollinsa i Thelonisusa Monka!!!
Monk je car. C-A-R!!!
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 23:15   #86
[QUOTE]diadora kaže:

A kako vam se svida cuban jazz ? BuenaVista Social club i to?


__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 08:45   #87
Quote:
Stjepan Đimi Stanić kaže:
Eh kada sam ja neposredno poslje rata svirao bas u Banja Luci, a ispred mene publika od vojaka i gejaka... Taj ti živalj tamo uopče nije razumio jazz, da ne rečem đez...
No da, ćistog bibapa mi nikad dosta, ali od šlagera se moglo živit... Čak su me i u kiča mećali, samo zato kaj sam se kupal svaki dan, ne?
Coltranea spominjem, pa Sonnyja Rollinsa i Thelonisusa Monka!!!
Monk je car. C-A-R!!!


Da, ali car-genije
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 13:50   #88
Banja luka... Jeste skuzili kako taj grad ima smijesno ime...?
Netko mi je rekao da je prije rata taj grad bio dost ql. Istina?
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 17:18   #89
[QUOTE]Alyssa Milano kaže:
Quote:
diadora kaže:

A kako vam se svida cuban jazz ? BuenaVista Social club i to?



Fora su...slusah ih dosta po ljeti i svidjeli su mi se...
ali inace sam vecinom u alter jazzu, fusionu, i modern jazzu...volim i blues, flamenco, itd...
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 18:42   #90
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
Da spomenem i jedan jazz-rock band, Caravan.
Imam samo njihov best of (The Canterbury Tales) i baš su dobri. Ništa drugo nisam našao.
I tako potaknut onime što mi je binguli reply-ao, došao sam do zaključka da CD koji ja imam nije Caravan, iako su pisale pjesme od njega. I googlam ja tako, upisujem pojmove rock-jazz, nabrajam instrumente, upisujem dužine trackova i ništa pa ništa. I onda iz očaja upišem "jazz-rock Phil Collins like vocal" jer na par trackova vokal mi zazvučao kao Phil, al malo čudnije. Kad ono saznam da to jest Phill i da svira bubnjeve. Inače, bend je Brand X, a CD koji imam je X-Track, njihov best of iz '86.

A što se tiče Gonga, našao sam njihova 3 CD-a za naručit (Angel's Egg, Shamal i You), pa ih možda i uzmem, pogotovo ako su preteča space rocka.
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 18:50   #91
Quote:
BillGatesMustDie kaže:
I onda iz očaja upišem "jazz-rock Phil Collins like vocal" jer na par trackova vokal mi zazvučao kao Phil, al malo čudnije. Kad ono saznam da to jest Phill


e da, slušajte Tamaru Obrovac. živio etno-jazz! živiooo!
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 08:43   #92
Brand X. Dobro je to odbubnjao kralj kuruze. Što se tiče Gonga i ovih albuma koje si nabrojao Angel's Egg i You su dio bizarne trilogije o planeti Gong, a uključuje još album Flying Teapot, koji je i prvi u trilogiji. Ipak, od svih nabrojanih najbolji je You. Angel' s Egg je posljedica narkomanskog ludila, iako je vrlo dobar. Shamal je čisti jazz rock album. Oni su devedesetih nastavili trilogiju, pa Gong sada imaju pet albuma o istoimenoj planeti. Zadnji album te sage je, po meni, briljantan. Zove se 2000. ili nekako slično. Nisam doma pa da pogledam.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 08:48   #93
Osim, gotovo pukok nabrajanja tko koga voli/sluša, bilo bi lijepo pročitati ZAŠTO slušate jazz i što vas to u srce dira?
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 23:58   #94
za jazzere i publiku otvoren je Crojazz Forum . Nije potrebna registracija i nema beskonačnog traženja topica.
Keep Jazz alive!
Music
music is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 14:36   #95
onaj tko voli pazljivije slusati glazbu i voli neobicna rjesenja u glazbi taj kad tad poslije popa i rocka dodje do jazza. mada se sablonizirani nacin sviranja moze naci i u jazzu, pogotovo big bandovi i recimo ovaj danasnji turbopopularni elektronski nazovijazz. mislim da svatko ima svoje razloge zasto voli ovog ili onog, ili zasto mu je neki album osobit a neki nije. recimo, netko je prije naveo da je chat baker kuruzni, a meni je njegov melankolicni heroinski zvuk trube i vokal nesto najljepse. isto tako su mi neki albumi pat methenya pri srcu, a neki razvikani pain in the ass. nitko jos nije spomenuo ornette colemana, takodjer jednog od genija avangardnog jazza s kraja pedesetih i pocetka 60-ih. isto tako nekom je buena vista... super, a meni je taj album grozan, ponajprije zbog coodera koji sebe istice u prvom planu. mislim da je ubio prirodnost ostalih na tom albumu. Tko zeli dobru kompilaciju kubanskog jazza preporucam "Cuban Revolucion Jazz" dupli cd.

volim jazz (izmedju ostalog) i drago mi je da ima i takvih topica.

pozdrav
Hulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 19:21   #96
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Ma naravno samo vi pisite a ja cu skidat mp3 s neta od vasih navedenih koje nemam
Samo vi nastavite pisat
Autumn
Sram te bilo Allysa! Kakav si ti gotovan, drugi da ti naprave listu 108 najboljih, a ti ćeš sve poskidat.
Gdje ti je suosjećanje za sirote jazzere. Kupi bar neki CD.
Largo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 09:33   #97
Charlie Haden
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:11   #98
Quote:
Largo kaže:
Sram te bilo Allysa! Kakav si ti gotovan, drugi da ti naprave listu 108 najboljih, a ti ćeš sve poskidat.
Gdje ti je suosjećanje za sirote jazzere. Kupi bar neki CD.
Imam i ja jazz CDee doma
Sta tu moram sve prijavljivat ko na carini?
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 15:58   #99
OK. Potraži onda Kevin Mahaganya(My Romance). To ti je dobro za barit komade, provjereno. Ako želiš nešto tvrđe ili antologiju onda stari Miles, sve je super, i nađe se na netu ako nemaš nikog da ti sprži.
__________________
Kad sam bio mlad, bio sam jako zgodan.
Largo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 17:16   #100
Za Jazzoljupce je otvoren FORUM . Nije potrebna registracija i nema dugog traženja topica. Navalite!
music is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.