Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 22:02   #3861
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ne znam si pomoći nakon smrti oca, problem je akutni stres nakon kroničnog stresa... Što se tiče psihoterapije oboje su licencirani.
Ako ti je psihijatrica kod koje si već bila "legla", onda se odluči za nju. Ako ne, onda pokušaj sa psihologom. Tako bih vjerojatno ja napravila, ti možeš i nekako drukčije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:13   #3862
chrissy
Nema potrebe za oboje ako je riječ o nekoj vrsti suporta ili neke dublje psihoterapije koja bi dulje trajala.* Ako je riječ o ovom drugom, to se i ne preporuča. U slučaju da se odlučiš za psihologa, a bit će potrebe za nekim privremenim psihofarmacima (npr. u slučaju nesanice, tjeskobe i sl.) da ti pomognu lakše preproditi taj period, tada ćeš trebati i psihijatra jer psiholog nema ovlasti prepisivati lijekove. Inače, takve lijekove ti može prepisati i tvoj liječnik obiteljske medicine.



*ovdje je samo riječ o različitim procesima; pod dubljom psihoterapijom ne mislim na nešto što povlači za sobom da je osoba u teškom ili težem stanju od one kojoj je savjetovan ili se odlučila za suport
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:42   #3863
Ako je financijski moguce prvo psiholog a zatim psihijatar
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:58   #3864
Molila bih ako netko zna da mi kaže radi li dr Tihana Jendričko privatno? Ako da, gdje joj je ordinacija u Zagrebu? Hvala!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:16   #3865
Radi al gddje joj je ordinacija, imate pp
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:11   #3866
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Ne trebaš je kod srinkicu križati, jer svakako da to sto kaze ne govori bez veze. Medjutim, dokazano znanstveno ili ne, ne znaci da te razlike u doziranju ne djeluju. Moja srinkicu se smijala kad sam joj rekla koja mala doza meni značajno utječe na cjelokupno stanje. Ali možda treba uzeti u obzir da, unatoč znanstvenoj nepotvrdjenosti, veoma različito reagiramo pri primjeni nekih lijekova.
Ma moguće da je htjela reć nešto skroz deseto, recimo da su to simptomi ustezanja, a ne standardni učinak manje doze, međutim problematičan je čitav koncept gdje se ja na tel. moram navlačit s nekim državnim službenikom da mi da odobrenje za liječenje, i pred kojim sam ja taj koji ispadam gnjavator, a zapravo je on taj koji je parazit kojeg nitko nije niti tražio za mišljenje, nego mi je ga je nasilno nametnula država.
Neću je za sad mijenjat samo zato jer su ostali u prosjeku još i gori.

Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Daj, pa to te zeza, vrati joj istim sarkazmom

Nego ne pratim te više. Koji je ono glavni problem? Ti si navikao na 1mg Rivotrila dnevno, a ona ti napisala 0,5 dnevno i sad ti LOM-ica neda recept za novu kutiju prije isteka roka od 50 dana (50 x Rivotril 0,5 mg)?
Uopće me ne zeza, i kad bi me zezala to bi bilo krajnje neprofesionalno ponašanje, ona je to ozbiljno rekla, i bez nekih loših primisli, i odgovorio sam joj kako je trebalo, međutim što meni uopće treba sve to skupa.

Glavni problem je taj što mi njeno propisivanje terapije, u kombinaciji sa šestotjednim čekanjem od pregleda do pregleda, stvara prepreku u bržem dolasku do odgovarajućih lijekova i doza, i to pod uvjetom da mi ih uopće piše, jer im pogađa ego kad im sam kažeš što hoćeš da ti pišu, budući da ih je država ovlastila za to da oni pišu, a ti radiš kako oni napišu, umjesto da njihova uloga bude savjetodavna za onog tko to želi i tko im za tu uslugu i plati, a lijekovi dostupni na tržištu u slobodnoj prodaji.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:35   #3867
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Molila bih ako netko zna da mi kaže radi li dr Tihana Jendričko privatno? Ako da, gdje joj je ordinacija u Zagrebu? Hvala!
Ovo i mene zanima pa ukoliko netko ima informaciju neka podijeli. ☺
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:55   #3868
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
u kombinaciji sa šestotjednim čekanjem od pregleda do pregleda
Pa to je zbilja dugo čekanje. Moram priznati da nikad nisam (kod nitijednog HZZO psihijatra) morala tako dugo čekati na termin.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:26   #3869
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Pa to je zbilja dugo čekanje. Moram priznati da nikad nisam (kod nitijednog HZZO psihijatra) morala tako dugo čekati na termin.
Meni je neki standard uvijek bio mjesec dana, a kod ove zadnje je par zadnjih puta bilo 6 tjedana.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:18   #3870
Molim vas preporuku za privatnog psihijatra u Zg-u.
Imam problema sa socijalnom fobijom, anksioznosti općenito, problemi sa prilagođavanjem na posao. Bila sam prije par god na kbt kod privatnog psihologa, a poslije toga na Rebru kod psihijatra (pila sam AD) i već par god ne idem nigdje i nitko mi nije uspio pomoći.

__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:41   #3871
Za Rijeku znam privatno da je dobar dr. Girotto, dr. Petris. A u riječkoj bolnici dobra je dr. Janković. Meni puno pomogla. Odlična doktorica.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:40   #3872
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Molila bih ako netko zna da mi kaže radi li dr Tihana Jendričko privatno? Ako da, gdje joj je ordinacija u Zagrebu? Hvala!
Ponovo kvotam u nadi da će netko podijeliti informaciju. ☺
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 22:36   #3873
Kakva su iskustva s dr. Jandričko? Sluša li ili samo da lijekove?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:43   #3874
Pozdrav,

Molim vas ako mi netko može pomoći jer mi tek sad ništa nije jasno...Trenutno imam psihijatra kod kojeg se liječim i on mi je rekao da ne bi bilo loše da krenem na psihoterapije ( po tome bi se dalo zaključiti da on nije educiran za psihoterapije ako sam dobro shvatila uvodni post o razlici između psihijatra, psihologa i psihoterapeuta)? Kome da se javim za psihoterapije? Da li da odem kod psihologa i mogu li istovremeno ići i kod psihijatra i kod psihologa (kod jednog po ljekove kod drugog na razgovor)? Više ništa ne kužim, maloprije sam došla od doktorice opće prakse, išla sam kod nje po uputnicu za psihoterapije a ona mi je rekla da bi to moj psihijatar trebao odrađivati sa mnom i da će mi dati uputnicu samo ako ga želim promijeniti i krenuti kod nekog drugog...
ForeverNever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 05:27   #3875
Quote:
ForeverNever kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim vas ako mi netko može pomoći jer mi tek sad ništa nije jasno...Trenutno imam psihijatra kod kojeg se liječim i on mi je rekao da ne bi bilo loše da krenem na psihoterapije ( po tome bi se dalo zaključiti da on nije educiran za psihoterapije ako sam dobro shvatila uvodni post o razlici između psihijatra, psihologa i psihoterapeuta)? Kome da se javim za psihoterapije? Da li da odem kod psihologa i mogu li istovremeno ići i kod psihijatra i kod psihologa (kod jednog po ljekove kod drugog na razgovor)? Više ništa ne kužim, maloprije sam došla od doktorice opće prakse, išla sam kod nje po uputnicu za psihoterapije a ona mi je rekla da bi to moj psihijatar trebao odrađivati sa mnom i da će mi dati uputnicu samo ako ga želim promijeniti i krenuti kod nekog drugog...
Da mozes ici kod jednog i drugog,slusaj sebe
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 05:44   #3876
Quote:
ForeverNever kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molim vas ako mi netko može pomoći jer mi tek sad ništa nije jasno...Trenutno imam psihijatra kod kojeg se liječim i on mi je rekao da ne bi bilo loše da krenem na psihoterapije ( po tome bi se dalo zaključiti da on nije educiran za psihoterapije ako sam dobro shvatila uvodni post o razlici između psihijatra, psihologa i psihoterapeuta)?[
Ne nužno. Trebaš ga pitati hoće li ti on biti i pshoterapeut, a ako neće kome da se obratiš. S obzirom da on predlaže psihoterapiju, trebao bi ti za to napisati i preporuku.
Quote:
Kome da se javim za psihoterapije?
Psihoterapeutu. A koje mu je bazično zanimanje - psihijatar, psiholog, soc. radnik, itd., nije sad neka prebitna stavka ako je osoba educirana i licencirana u pojedinom pravcu.
Quote:
Da li da odem kod psihologa i mogu li istovremeno ići i kod psihijatra i kod psihologa (kod jednog po ljekove kod drugog na razgovor)?
Ako je psiholog educiran i za psihoterapiju, samim time je i psihoterapeut, tada odi kod njega, Ako nije, onda ti tu ne može pomoći.
Da, možeš ići kod psihoterapeuta na psihoterapije, a u isto vrijeme kod psihijatra na kontrolu psihofarmaka.

Quote:
Više ništa ne kužim, maloprije sam došla od doktorice opće prakse, išla sam kod nje po uputnicu za psihoterapije a ona mi je rekla da bi to moj psihijatar trebao odrađivati sa mnom
Neće ako nije psihoterapeut.
Quote:
i da će mi dati uputnicu samo ako ga želim promijeniti i krenuti kod nekog drugog...
Neka ti on napiše preporuku i ne bi trebalo biti problema dobiti uputnicu za psihoterapiju. Ako problema bude, tada mijenjaj liječnicu jer je krava.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 07:27   #3877
Ako.ima mogucnosti neka ide privatno
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:41   #3878
Koja je razlika između psihoterapeuta i psihoanalitičara?
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:33   #3879
Psihoanaliza je oblik psihoterapije. Ili da precizno odgovorim, psihoanalitičar se dodatno educirao baš za psihoanalizu (može raditi i psihoanalitičku psihoterapiju koja je proizašla iz psihoanalize i ima dodirnih točaka s njom), a psihoterapeut je opći naziv za osobu koja ima edukaciju iz nekog oblika psihoterapije (BKT, gestalt, psihoanalitička, transakcijska analiza, realitetna, kibernetika itd.)
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:26   #3880
Pozdrav,

ne znam gdje da postavim ovo pitanje, ali zanima me može li osoba s dijagnozom dobiti besplatnog socijalnog radnika i financijskog savjetnika

Imam skoro 40, usprkos svim talentima živim na rubu gladi kao i 90% ljudi iz moje branše, uz to bolujem od psihičkih poremećaja i fizičkih bolesti i pijem lijekove - i hitno mi je potreban neki savjetodavac u vezi toga kako sama - dakle, bez ikakve pomoći rodbine - preživjeti. Psihijatar koji me prati nije do kraja kvalificiran za to, on mi samo može dati neke savjete i sugestije, ali meni je potrebno nešto poput menadžera za siromašne i bolesne, ali u koje se isplati uložiti jer već imaju (imam) pozamašne reference.

Merci beaucoup
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.