Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 17:14   #1041
Moj dargi isto tako. Sve je prepustio meni, jedino što mu je bilo važno je rstoran i muzika a sa ostalim se uopće ne želi zamarati, pa je sve prepušteno meni na volju!
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 23:05   #1042
Curke , nikako da vam se pridružim ......
samo da Vas pozdravim ........
NAJA-05.05. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 07:34   #1043
Eto drage moje, i ja sve organiziram sama...daleko od toga, svi se žele uključiti, pitaju me jel' ima šta novo u vezi vjenčanja, jel' sam šta smislila...a dragi je stvarno odličan, sve prepušta meni, ali voli svugdje ići sa mnom i sve to gledati...kaže da vidi koliko je to meni bitno i da želi sudjelovati, jer ipak se i on ženi....agenciju smo prvo mislili i otišli do jedne žene koja radi za časopis Vjenčanja, ali nekako mi se nije baš svidjelo, a i čini mi se nekako skupo...i sad žena nikako da odustane od nas, stalno zivka....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:48   #1044
Quote:
Magg kaže:
bebe, pod tolikim pritiskom nije ni cudo da si morala na infuzije, totalno si se iscrpila. al se isplatilo, sudeci po slikama
Isplatilo se, sve je bilo savrseno. Osim jednog mog frenda koji me ocito ne postuje ni mrvicu pa se prije izlaska torte na bazen skinuo u gace i otiso plivat u bazen, a na dvd-u ga se lijepo vidi u krupnom planu u gacama i carapama sa bocom pive u ruci odmah iza torte. Uz jos vecu organizaciju takve kretene ne mozes predvidjet. Cak mu je i direktor hotela rekao da se ne moze sad ic kupat, ali to je jedna budala svoje vrste koja ocito nema nimalo kulture. Sva sreca ni dragi ni ja to nismo uopce vidjeli, saznali smo tek kasnije kad su nam drugi rekli. A bilo je tu i guranja, taj koji se kupao je kasnije gurnuo mog bratica u bazen, a jedan drugi je isto gurnuo jednog decka. I onda je skoro doslo do tuce, sva sreca bilo je tu i trijeznih normalnih decki koji su to sprijecili. I hvala Bogu da nista od toga mi nismo vidjeli ni culi...stvarno ne znam kako to, ali nismo, jer da smo se i mi upetljali onda bi svi to primjetili i ode raspolozenje u k....
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:56   #1045
Quote:
BebeHappy kaže:
Isplatilo se, sve je bilo savrseno. Osim jednog mog frenda koji me ocito ne postuje ni mrvicu pa se prije izlaska torte na bazen skinuo u gace i otiso plivat u bazen, a na dvd-u ga se lijepo vidi u krupnom planu u gacama i carapama sa bocom pive u ruci odmah iza torte. Uz jos vecu organizaciju takve kretene ne mozes predvidjet. Cak mu je i direktor hotela rekao da se ne moze sad ic kupat, ali to je jedna budala svoje vrste koja ocito nema nimalo kulture. Sva sreca ni dragi ni ja to nismo uopce vidjeli, saznali smo tek kasnije kad su nam drugi rekli. A bilo je tu i guranja, taj koji se kupao je kasnije gurnuo mog bratica u bazen, a jedan drugi je isto gurnuo jednog decka. I onda je skoro doslo do tuce, sva sreca bilo je tu i trijeznih normalnih decki koji su to sprijecili. I hvala Bogu da nista od toga mi nismo vidjeli ni culi...stvarno ne znam kako to, ali nismo, jer da smo se i mi upetljali onda bi svi to primjetili i ode raspolozenje u k....

Slažem se sa tobom, to su najgluplje moguće situacije koje se na vjenčanju mogu dogoditi a aktere istih jednostavno ne mogu razumijeti, šta ti se mora dogoditi u glavi, ma takvi nisu niti vrijedni komentara....kad ti uložiš toliko truda i očekuješ da će tvoje vjenčanje biti najljepši dan tvog života i onda dođe jedan kreten koji se ''natočio'' i gle čuda zabrijao na ''agresivu''...ma strašno!!!!Draga moja ovo tvoje je strašno ali ja sam svojim očima na vjenčanju vidjela kako se tuku i to pošteno...to je PRESTRAŠNO, na svu sreću mladenka to nije vidjela jer mislim da bi ju to uništilo!!!!Ja sam na našem vjenčanju na svu sreću bila pošteđena takvih igrokaza ali me je iskreno bilo strah da se tako nešto ne dogodi jer nikad ne možeš znati....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:23   #1046
BebeHappy

To je strasno!!! Hvala Bogu niste nista od toga primjetili. Ja takve ljude ne razumijem, ko da ne znaju sta taj dan mladencima znaci.
Mene je takvih situacija isto strah, na nasem vjencanju ce biti isto par kandidata koji vole popit a onda nisam bas pri sebe.. A ovaj od restorana je rekao ako bude neka frka i ako se ne da sprijecit da se slavlje prekida.. Mislim da bi bila u stanju ubiti onda...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:31   #1047
Quote:
BebeHappy kaže:
Isplatilo se, sve je bilo savrseno. Osim jednog mog frenda koji me ocito ne postuje ni mrvicu pa se prije izlaska torte na bazen skinuo u gace i otiso plivat u bazen, a na dvd-u ga se lijepo vidi u krupnom planu u gacama i carapama sa bocom pive u ruci odmah iza torte. Uz jos vecu organizaciju takve kretene ne mozes predvidjet. Cak mu je i direktor hotela rekao da se ne moze sad ic kupat, ali to je jedna budala svoje vrste koja ocito nema nimalo kulture. Sva sreca ni dragi ni ja to nismo uopce vidjeli, saznali smo tek kasnije kad su nam drugi rekli....
Baš je bio jako zločest i očito jako No, dobro bitno da vas mladence to nije uspjelo uzrujati!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:38   #1048
Bebe takve se stvari uvijek mogu dogoditi! I kod nas " hvala Bogu" ima onih koji vole više cugnuti, al se nadam da neće biti nikakvih ispada. Svi će dobiti jezikove juhe od mene prije, onak za preventivu!

A sada što se tiče organizacije. Oduvijek sam mislila da ću sve sama za svoju svadbu sređivati (uz naravno konzultacije s dragim) al saznavši da se u blizini mog grada otvorila nova agencija za vjenčanja, sve mi se više sviđa ta ideja da oni preuzmu barem dio organizacije. Ima tu dosta posla! Čujem i da nisu skupi, pa ih planiram uskoro obići! Pa ćemo vidjeti.
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:46   #1049
any i kikica agencija ne bi trebala naplaćivati svoje usluge, pazite na to. ima nekih i oko mene...kvazi-agencija, al ovi "moji" meni ne naplaćuju ništa, osim ako ću posudit/kupit neke baš njihove stvari, tipa onih pokrivala za stolice. Agencije imaju ugovore s cvjećarima/slastičarima/restoranima/... od kojih dobivaju proviziju kad ih uzmeš preko njih. Dakle, ja sam agenciji prepustila hotel, a onda ću i kolače i cvijeće i sve potrebno za dekoracije + snimatelj i fotograf, sve to ću preko njih i imam zagarantirano da neću platiti ni lipe više nego bi platila da sve radim sama (tj. da trčim okolo) i isto sve biram i dajem im svoje ideje...al zato ću ja odmarat dok oni trčkaraju uokolo za mene. i još će osigurat besplatne dostave i prenest neke stvari od mene doma u hotel.

razgovarajte s više njih prije odluke i bit će
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:04   #1050
Draga Sly, evo stalno visim na forumu, a nikako da se javim. I ja se udajem 11.11. i drago mi je da ima još neko. Mislila sam da svi biraju proljeće. Mada sam i ja htjela tako. no s obzirom da me je dragi zaprosio početkom ove godine, njemu je bilo predugo čekati i eto tako smo i mi odlučili da će to biti na Martinje. Pusa!!!!
anaklementina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:04   #1051
Kitty znam da to tako inače funkcionira. Mislim da i ovi naplaćuju samo ono što ti posude. Ostalo ne znam. Moram otići do njih. I da, oni su jedina agencija na našem području!
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:12   #1052
Quote:
kitty b kaže:
any i kikica agencija ne bi trebala naplaćivati svoje usluge, pazite na to. ima nekih i oko mene...kvazi-agencija, al ovi "moji" meni ne naplaćuju ništa, osim ako ću posudit/kupit neke baš njihove stvari, tipa onih pokrivala za stolice. Agencije imaju ugovore s cvjećarima/slastičarima/restoranima/... od kojih dobivaju proviziju kad ih uzmeš preko njih. Dakle, ja sam agenciji prepustila hotel, a onda ću i kolače i cvijeće i sve potrebno za dekoracije + snimatelj i fotograf, sve to ću preko njih i imam zagarantirano da neću platiti ni lipe više nego bi platila da sve radim sama (tj. da trčim okolo) i isto sve biram i dajem im svoje ideje...al zato ću ja odmarat dok oni trčkaraju uokolo za mene. i još će osigurat besplatne dostave i prenest neke stvari od mene doma u hotel.

razgovarajte s više njih prije odluke i bit će
Nije istina da ne uzimaju provizije, uzimaju i to kako, ali ne direktno
Poznam osobno vlasnicu jedne agencije i to jako poznate, ali please ne pitajte me za ime jer ne zelim reci, ne zbog nje nego su svi takvi.

Vi recimo odredite kakvo cvijece zelite za aranziranje, i vi ga dobijete ali ne za onu cijenu koju ste platili nego za bar 30 % manje( ovo mi je potvrdilo i nekoliko cvijecara koji su imali ambicije sklopit ugovore sa nekom od agencija ali su ipak odustali u pravi cas).
A iskreno ta vlasnica mi je rekla da ju mogu uzet ali da moram bit svijesna da cu svugdje po malo bit zakinuta , e sad neki to i uspiju skuzit a neki ne)
Zato sam ja odustala od svega i smatram da sam sama sposobna sve organizirat jer ne zelim da nesto platim recino 5000 kuna a dobijem u vrijednosti od 4500.

Nadam se da me nitko nije krivoo shvatio, ali samo sam zeljela sa vama podjelit onu istinu koju malo tko zna , jer i agencija isto tako zivi od vase svadbe, tj. ne samo agencija nego svi zaposlenici. I zato vas zakidaju na nekim elementima koje ne primjetite
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:13   #1053
Quote:
kitty b kaže:
any i kikica agencija ne bi trebala naplaćivati svoje usluge, pazite na to. ima nekih i oko mene...kvazi-agencija, al ovi "moji" meni ne naplaćuju ništa, osim ako ću posudit/kupit neke baš njihove stvari, tipa onih pokrivala za stolice. Agencije imaju ugovore s cvjećarima/slastičarima/restoranima/... od kojih dobivaju proviziju kad ih uzmeš preko njih. Dakle, ja sam agenciji prepustila hotel, a onda ću i kolače i cvijeće i sve potrebno za dekoracije + snimatelj i fotograf, sve to ću preko njih i imam zagarantirano da neću platiti ni lipe više nego bi platila da sve radim sama (tj. da trčim okolo) i isto sve biram i dajem im svoje ideje...al zato ću ja odmarat dok oni trčkaraju uokolo za mene. i još će osigurat besplatne dostave i prenest neke stvari od mene doma u hotel.

razgovarajte s više njih prije odluke i bit će
Moja iskustvo s agencijom je katastrofa. 500 kn koštaju njihov prijedlog restorana i muzike, a ostalo su sve njihovi proizvodi koje kao naplaćuju po realnim cijenama. Prijedlozi restorana su bili ok, ali prijedlog muzike katastrofa. I samo nešto zavlače i mudruju
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:16   #1054
to sam ustvari htjela reći...ja sam neke, pa recimo da su prospekti, dobila od agencije...ali onda sam sama išla popričati s nekim ljudima, npr. kod cvjećara, kao da sam ih sama našla...ponudili su mi određenu cijenu a onda sam tek spomenula agenciju. i nisu mi promjenili ponudu, nisu je povisili...a nisu nikako mogli znati da sam zbog agencije došla jer, naravno, i inače ljudi dolaze sami sve se dogovorit.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:17   #1055
Quote:
Wedding kaže:
Nadam se da me nitko nije krivoo shvatio, ali samo sam zeljela sa vama podjelit onu istinu koju malo tko zna , jer i agencija isto tako zivi od vase svadbe, tj. ne samo agencija nego svi zaposlenici. I zato vas zakidaju na nekim elementima koje ne primjetite
Podržavam tvoje mišljenje.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:20   #1056
Quote:
kitty b kaže:
to sam ustvari htjela reći...ja sam neke, pa recimo da su prospekti, dobila od agencije...ali onda sam sama išla popričati s nekim ljudima, npr. kod cvjećara, kao da sam ih sama našla...ponudili su mi određenu cijenu a onda sam tek spomenula agenciju. i nisu mi promjenili ponudu, nisu je povisili...a nisu nikako mogli znati da sam zbog agencije došla jer, naravno, i inače ljudi dolaze sami sve se dogovorit.
Ne kuzim, dal je ponuda bila veca, manja ili ista, nego sto ti ju je agencija ponudila?
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:21   #1057
ne znam...ja ne plaćam ništa direktno agenciji. oni su mi našli hotel, nisu to naplatili, a sad je na meni da odem s ljudima u hotelu pričat. i svima direktno moram platiti, od fotografa do cvjećara. znači preporuka od agencije, dogovor i plaćanje svakome direktno.
pretpostavljam da ipak nisu sve agencije iste. a ima i nekih drugih stvari...recimo, fotografa sam praktički našla sama, a oni već imaju s tom mojom agencijom takav dogovor da bez obzira uzeo ih ti preko agencije ili ih našao sam, oni agenciji plaćaju postotak.

ja za sad imam samo dobra iskustva...al opet, ja jesam "control freak" i uvijek gledam di ću naći neku "rupu" u pravilima, da bi povoljnije prošla. tako i u vezi vjenčanja. gledat ću im svaki korak...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:26   #1058
Curke stvarno ne mogu ništa napamet govoriti dok ne odem u tu agenciju. I ja sam sposobna da sve sama organiziram što ću i napraviti, a agenciju ako budem angažirala, uzet ću samo za dekoriranje restorana. Ionako ću od njih posuđivati navlake, vaze, stolnjake i dr. pa ako nešto malo treba nadoplatiti da to oni urede i sve me dočeka spremno na dan svadbe onda sam za. Ne sviđa mi se kada dan prije vjenčanja moraš cijeli dan ukrašavati salu, a onda na sam dan svadbe misliti jel cvijeće stiglo, jel postavljeno gdje treba i sl.. Ako me mogu riješiti dodatnog stresa za naravno ne prevelike novce onda ih uzimam!
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:26   #1059
wedding u tome je stvar, meni agencija ne nudi nikakve cijene, pakete il ne znam što. oni daju preporuke uz koje dobiješ, recimo, demo dvd za snimatelja, pakete fotografija za sve ostalo i tako to...znači, oni meni daju različite ideje, a ja mogu i nemoram ići s tim...oni su mi preporučili i vizažisticu i di da kupim vino, fino, domaće da glava ne boli i tako to...a onda se ja direktno s ljudima dogovaram što bi. onda kad je to dogovoreno (recimo s cvjećarnom kakve bi aranžmane), agencija će preuzet dostave i postavljanje istih u sali...
oni predlažu one za koje oni misle da su najbolji, daju ti ideje dekoriranja i to...a onda je na tebi odluka.
sam razgovor u agenciji ne košta ništa, mogu s njima i 5 puta ići pričati i neće to naplatiti. a dobijem ideeeeja masu!
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 15:28   #1060
Quote:
Kikica26 kaže:
Bebe takve se stvari uvijek mogu dogoditi! I kod nas " hvala Bogu" ima onih koji vole više cugnuti, al se nadam da neće biti nikakvih ispada. Svi će dobiti jezikove juhe od mene prije, onak za preventivu!
I moji su dobili, za preventivu, jer sam znala da se tako nesto moze ocekivat...a onda je ovaj to napravio za inat...prije toga je reko mom dragom da sta ih ima upozoravat, da nisu oni decki iz crne kronike...i otiso u bazen.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.