Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 18:54   #261
ok,hvala
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:50   #262
opet ja
Ne mogu mu nikako smanjiti fibru,sad sam mu stavljala obloge. Žličicu lupoceta je dobio prije 3 sata,mislila sam mu večeras dati čepić pred spavanje.
Baš je cijeli bezvoljan,samo sjedi na meni ili mm-u,malo je mrkvice pojeo i cica dobro. Ta bezvoljnost me brine,ne znam jel to normalno,inače nikad nije iamo ovako visoku temp niti je trajala ovako dugo,ne znam što očekivati
Pedijatrica nam je rekla da se njoj čini ok,vjerojatno virus. Sutra su mu gotovi nalazi urina i krvne slike
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:53   #263
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
opet ja
Ne mogu mu nikako smanjiti fibru,sad sam mu stavljala obloge. Žličicu lupoceta je dobio prije 3 sata,mislila sam mu večeras dati čepić pred spavanje.
Baš je cijeli bezvoljan,samo sjedi na meni ili mm-u,malo je mrkvice pojeo i cica dobro. Ta bezvoljnost me brine,ne znam jel to normalno,inače nikad nije iamo ovako visoku temp niti je trajala ovako dugo,ne znam što očekivati
Pedijatrica nam je rekla da se njoj čini ok,vjerojatno virus. Sutra su mu gotovi nalazi urina i krvne slike
Kolika mu je temp? Nema potreba težiti tome da spustiš na normalne vrijednosti. Oko 38 je čisto zadovoljavajuće. Bit će bezvoljan, očito je bubanić. Ima li još koji simptom osim temperature? Curi li mu nosić? Kašlje li? Ima li prehlađenih oko njega?
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:34   #264
je,curi mu nosić i kašlje i meni je malo nos u komi
Valjda će mu sutra biti bolje
Hvala ti puno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:50   #265
Je, to će biti viroza. Nemoj se živcirat, brzo će proć. Bezvoljan može biti jer mu i nosić smeta, stavljaj mu kapljice fiziološke ili nešto slično, ako je jako začepljen i Operil P će pomoći. Vidit ćeš za par dana, bit će opet onaj pravi!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:41   #266
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
opet ja
Ne mogu mu nikako smanjiti fibru,sad sam mu stavljala obloge. Žličicu lupoceta je dobio prije 3 sata,mislila sam mu večeras dati čepić pred spavanje.
Baš je cijeli bezvoljan,samo sjedi na meni ili mm-u,malo je mrkvice pojeo i cica dobro. Ta bezvoljnost me brine,ne znam jel to normalno,inače nikad nije iamo ovako visoku temp niti je trajala ovako dugo,ne znam što očekivati
Pedijatrica nam je rekla da se njoj čini ok,vjerojatno virus. Sutra su mu gotovi nalazi urina i krvne slike
I mi odrađujemo sličnu virozu. Temperatura je bila prestrašna, tako da na Lupocet skoro da nije padala nego jednostavno samo nije dalje rasla tako da sam bila primorana kombinirati Lupocet i Ibuprofen. Inače, bez obzira koliko ne vjerujem u obloge i ribani krumpir u čarapama, stavljala sam joj ribani krumpir u čarape i uspijevala s time produžiti vrijeme između dvije doze Lupoceta. Temperatura bi uz to pala s npr. 38.8C na 38,4C taman da ne moram dati čepić. Držite se i javi kako je maleni.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:59   #267
pink, drž' te se, bit će to sve u redu

ja bi mu isto dala pred spavanje jedan čepić jer ne bih voljela da temperatura podivlja tijekom noći (mene uvijek strah toga da fibra naglo skoči). al koliko god može biti opasan nagli rast, tako može biti i pad temperature...zato nije dobro nakljukat ih svim i svačim, nego pomalo, odmjereno, pazit na razmak.... i mi doma uvijek imamo ibuprofen (daisy) ako baš treba brzinsko skidanje (on djeluje mnogo brže od paracetamola), ali nije baš da ga rado koristimo....

nedavno smo i mi imali visoku fibru nekoliko dana pa smo ga tuširali, nastojali ga rashladiti i pažljivo koristili stvari iz kućne apoteke...(nama je još bila i rota, pa smo uzimali deleron c - prah paracetamol jer zbog proljeva i povraćanja ništa drugo nije mogao...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:38   #268
cure hvala,ma što bi mi bez vas
Stavila sam mu lupocet čepić,temp je pala na 38,2 u guzi. Mm je kupio ibuprofen u sirupu pa ako se baš bude digla,to ću mu dati
Čeka me još jedna besana noć,točno sam izbezumljena kad me je nešto i nema šanse spavati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:15   #269
pink, šaljem vibre za mališu...bit će super ako možeš malo sa mužem na smjene prebroditi ovu noć...znam da nije lako zaspat, al mu neispavana sutra nećeš biti od neke koristi...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:23   #270
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
cure hvala,ma što bi mi bez vas
Stavila sam mu lupocet čepić,temp je pala na 38,2 u guzi. Mm je kupio ibuprofen u sirupu pa ako se baš bude digla,to ću mu dati
Čeka me još jedna besana noć,točno sam izbezumljena kad me je nešto i nema šanse spavati
Tako je i kod nas padala, ne dalje od 38, 2C i to je u redu. Razmak od Lupocet čepića i Ibuprofena bi trebao biti najmanje 3 sata. U našem slučaju, Ibuprofenu je trebalo cca 2.5 sata da počne djelovati, pogotovo ako sam joj dala sa nekakvom hranom. Drži se i vibre da malenom ubrzo bude bolje.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:11   #271
Bok svima.

Nisam znala gdje bih postavila pitanje, a mislim da nema potrebe za otvaranjem nove teme, pa ću pitati vas.
Naime, radi se o mojoj nećakinji.

Ima 2,5 godine, prošli tjedan je po noći dobila temperaturu 40, koja je do jutra pala na 38.
Doktorica je rekla da ima običnu virozu i da će samo proći.
Do danas se tako "vukla" sa povišenom temperaturom, ali ne preko 38 (s time da ni nije imala temperaturu preko dana, već je obično porasla navečer).

Danas popodne je sve bilo OK, kada je odjednom temperatura skočila na 40, počela se žaliti da ju nešto boli, ali ne zna objasniti šta i teško diše, jako teško.
Moja sestra je sada otišla s njom doktoru (u zaraznu), ali ja umirem od brige.

Je li tko imao slično iskustvo? Brinem se do besvijesti.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 19:45   #272
da nije bakterija,to mi vuče na to. Angina možda?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:37   #273
I meni vuce na neku bakteriju.Ja bih odmah uradila bris grla,pregled uha i urinokulturu. Javi da znamo kako je curica.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:55   #274
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
I meni vuce na neku bakteriju.Ja bih odmah uradila bris grla,pregled uha i urinokulturu. Javi da znamo kako je curica.
Ima laringitis i upalu pluća.
Nisu ni stigli do zarazne, već su skrenuli u Klajićevu (bila im bliže), jer se počela toliko gušiti da su se bojali hoće li stići do zarazne.

Van sebe sam.
Dali su joj Klavocin i sada su još uvijek na nekakvim pretragama.
Krvna slika nije dobra, ali detalje oko tog nalaza ne znam.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:51   #275
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ima laringitis i upalu pluća.
Nisu ni stigli do zarazne, već su skrenuli u Klajićevu (bila im bliže), jer se počela toliko gušiti da su se bojali hoće li stići do zarazne.

Van sebe sam.
Dali su joj Klavocin i sada su još uvijek na nekakvim pretragama.
Krvna slika nije dobra, ali detalje oko tog nalaza ne znam.
Bice sve dobro,vidjet ces.Mala djeca to sve lakse podnesu.Ja joj saljem puno dobrih zelja da sto prije ozdravi,mrvica mala.Javi nam se,
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:06   #276
Kako bi rekla nasa uciteljica-saljemo joj zagrljaj zdravlja!!!!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:35   #277
šaljemo joj jedan big hug
Upala pluća će proći sa antibioticima,gušila se vjerojatno od laringitisa. Laringitis traje obično jednu noć,tako da će ujutro vjerojatno biti drugačiji kašalj i neće je gušit.
Mi smo prošli torture sa laringitisom,reci sestri da bi joj bilo dobro da nabavi inhalator jer stvarno je odličan za respiratorne probleme
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:54   #278
Evo, danas je OK (koliko može biti s u upalom pluća).
Nije se noćas gušila i spavala je više-manje cijelu noć.

Mora danas u Klajićevu pulmologu da pogleda sliku pluća.

Ma, nije mi jasno kakav je taj njezin pedijatar - poslao ju je prošli tjedan doma, kao ima virozu, a nije ju poslao ni vaditi krv, ni ništa.
Koga god pitam, svi mi kažu da njihovi pedijatri odmah šalju vaditi krv da se vidi je li u pitanju nešto bakterijski ili virusno.
Njen pedijatar je zaključio da je to viroza napamet i eto ti upale pluća.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 14:39   #279
Uff, ipak je virusna upala pluća.
Uglavnom, nemaju joj baš što dati od lijekova.
Čula sam da postoje nekakvi lijekovi za virusnu upalu pluća, ali da ih nema kod nas.
Navodno su neki ljudi te lijekove naručivali iz Engleske, ali ne znam ništa o tome, čak niti da li se smiju davati djeci.

Ne znam kako djeca to prebolijevaju, ali znam da je općenito virusna upala pluća jako upasna i nepredvidiva.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:04   #280
Ne brini,nije nista strasno.Vazno da je dijete u pravim rukama i na pravoj terapiji.Sestra neka promijeni pedijatricu-upala pluca se mora "cuti" na slusalicama.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.