Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 17:29   #1
Požurnica

dakle, da li mi netko može reći kako bi otprilike trebla izgledat požurnica i što da u njoj napišem, i, naravnoi, hoće li to uopće uzeti u obzir ili je to samo tako bezveze (planiram ju slati svaki dan jer mi je užasno hitno). i molim da netko odgovori na pitanje, koje je camus postavila u topicu ne/pravomoćna presuda - zašto našima treba tako dugo da priznaju stranu presudu??? koliko im uopće dugo treba da pozovu na prvo ročište??????? hvala
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:26   #2
OPĆINSKOM SUDU U VELIKOJ GORICI
-parničnom/izvanparničnom odjelu- (izaberi)



Poslovni broj: ______ (to ti je broj pod kojim ti se u sudu vodi predmet)

TUŽITELJ: Markić Marko iz Velike Gorice, V. Nazora 5
TUŽENIK: Vladimir Vladić iz Zagreba, Zvonimirova 66

RADI: (napišeš radi čega se vodi spor)


POŽURNICA
TUŽITELJA/TUŽENIKA (izaberi)

U predmetu koji se kod Općinskog suda u Velikoj Gorici vodi pod gore navedenim poslovnim brojem zadnja radnja poduzeta je 5. listopada 2007. godine.
Ovim putem tužitelj/tuženik moli hitno daljnje postupanje naslova u gore navedenom predmetu.

U Velikoj Gorici, 03. ožujka 2008. godine


Tužitelj/Tuženik:
(Ime i prezime + potpis)

Zadnje uređivanje pravnik 3 : 04.03.2008. at 00:03.
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:28   #3
kaj baš mora pista tuženik/tužitelj? jer, radi se o priznavanju strane sudske presude, rastave braka, koja je u austriji pravomoćna itd. šta da onda napišem - predlagatelj i ?
i još jedno pitanje, oni kad zakažu prvo ročište, na tom prvom donesu rješenje i onda to rješenje šalju drugoj stranci (koja je btw. u austriji) i čekaju određeno vrijeme da se ona žali ili ne žali na to rješenje. jel tako? pa me zanima dal se na prvom ročištu mogu pojavit obje stranke, tako da odmah tamo izjave da se oboje slažu s rješenjem i da se neće žaliti i onda je to gotovo taj dan?

mislim, stvar je dosta hitna, trudna sam i tako...

Zadnje uređivanje Katrin : 04.03.2008. at 15:06.
 
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:05   #4
cim netko tko zna dodje, odgovorit ce ti. nisu svi online 24/7
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:45   #5
Mogu li dvije stranke imati istog odvjetnika?

možda glupo pitanje, ali... po 10. put objašnjavam - u vodnikovoj predan zahtjev za priznavanje rastave braka u austriji, sve je pravomoćno, bez žalbe itd. da bih skratila onaj proces slanja rješenja u austriju, mislila sam da obje strane angažiraju odvjetnika u zg, daju mu punomoć da može primati riješenja kako bi sve bilo što brže gotovo. pa me zanima sad da li mogu imati istog odvjetnika? hvala
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:46   #6
Treba li se požurnica slati običnom poštom ili se može poslati Sudu na e-mail?
lluisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:49   #7
Quote:
lluisa kaže: Pogledaj post
Treba li se požurnica slati običnom poštom ili se može poslati Sudu na e-mail?
poštom, ali preporučeno
Nasumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:52   #8
[QUOTE=zečica;12921375]kaj baš mora pista tuženik/tužitelj? jer, radi se o priznavanju strane sudske presude, rastave braka, koja je u austriji pravomoćna itd. šta da onda napišem - predlagatelj i ?
i još jedno pitanje, oni kad zakažu prvo ročište, na tom prvom donesu rješenje i onda to rješenje šalju drugoj stranci (koja je btw. u austriji) i čekaju određeno vrijeme da se ona žali ili ne žali na to rješenje. jel tako? pa me zanima dal se na prvom ročištu mogu pojavit obje stranke, tako da odmah tamo izjave da se oboje slažu s rješenjem i da se neće žaliti i onda je to gotovo taj dan?

predlagatelj i protustranka, mogu se pojaviti obje stranke i bit će brže gotovo
Nasumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 20:23   #9
kako napisati požurnicu za vlasnički list,svi papiri su predani prije godinu dana,ali još uvijek ništa...ako netko ima savjet?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 00:10   #10
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
kako napisati požurnicu za vlasnički list,svi papiri su predani prije godinu dana,ali još uvijek ništa...ako netko ima savjet?
Za požurnicu uzmeš komad papira i napišeš zamolbu. Možeš mi na pm poslati mail pa ću ti poslati ogledni primjerak
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:16   #11
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Za požurnicu uzmeš komad papira i napišeš zamolbu. Možeš mi na pm poslati mail pa ću ti poslati ogledni primjerak
Hvala puno
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 21:58   #12
Pozdrav, može li mi netko dati primjer požurnice za rješavanje ovrhe?
zvonimir2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:35   #13
na mišu imaš ljevu i desnu tipku, jel tako? je, a izmedju onaj kotačić, e pazi sad... taj kotačić vrti prema gore dok ne nađeš odgovor na tvoje pitanje.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:23   #14
Vidim da je tema bas zastarela ali treba mi savet hitno.

Drzavljanka sam RH, bila sam udata za Srbina, u Srbiji. Posle sam se razvela. Sad hocu da tu presudu priznaju u RH. A vidim da se ovde spominju rocista itd. Cemu to kada bivsi nije drzavljanin RH i kad nas je vec sud u Srbiji razveo. Zar nije dovoljno da presam prevedenu presudu sa zahtevom za priznavanje strane sudske presude...
Disneylina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.