Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2015., 13:44   #5441
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
S koliko kg je beba na kraju rođena? Jesi li sitnije građe, jesi spominjala da se bojiš poroda? Pitam jer mi je nekako nevjerojatno da su te samo zbog 4kilnate bebe poslali na carski.
Rodjena je sa 3740. Niska sam i prvi porod je bio na carski. Nisam nista spominjala da se bojim poroda a i da jesam to njima nista ne znaci. Zapravo sam zeljela izbjeci carski i prvi i drugi put al eto...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:22   #5442
Ja rodila i vecu bebu, bez opcija za CR... Od strane doktora...

A i da pitam opet...
Ima li tko iskusta sa dr Gasparovic, kroz trudnicku ambulantu i za porod?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 06:20   #5443
[QUOTE=J&B;55122157]Ja rodila i vecu bebu, bez opcija za CR... Od strane doktora../QUOTE]
Nakon jednog carskog vec?
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 08:00   #5444
To mi je bila prva beba. Nekako sam skuzila da je i tvoja bila prva... :/
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 08:37   #5445
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
To mi je bila prva beba. Nekako sam skuzila da je i tvoja bila prva... :/
Ja sam imala puno vise indikacija za carski i to sam i napisala. Naravno da se carski ne radi samo zato jer je beba procijenjena na 4 kg, to samo po sebi nije indikacija za carski
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 08:53   #5446
Naravno 😊
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 22:38   #5447
Koliko sam razumijela, ako je prvi porod bio cr, moguce da bude i drugi ali to cu znati tek 2 dana prije termina, ako se porod ne pokrene prije? (indikacija: suzena zdjelica, mekonijum, 10sati dripa i epiduralne i nisam se otvarala vise od 6cm, s tim da je 1cm pomaka bio unutar posljednjih 6sati poroda). Pitam jer neznam kakva je praksa, da l narucuju na cr prije termina? Jer ne bi to voljela. Daleko od toga da ne bi voljela i cr al to ne mogu birati.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 08:37   #5448
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Koliko sam razumijela, ako je prvi porod bio cr, moguce da bude i drugi ali to cu znati tek 2 dana prije termina, ako se porod ne pokrene prije? (indikacija: suzena zdjelica, mekonijum, 10sati dripa i epiduralne i nisam se otvarala vise od 6cm, s tim da je 1cm pomaka bio unutar posljednjih 6sati poroda). Pitam jer neznam kakva je praksa, da l narucuju na cr prije termina? Jer ne bi to voljela. Daleko od toga da ne bi voljela i cr al to ne mogu birati.
iskreno, ne znam ni ja kakva im je praksa, meni je bilo tako kako sam napisala, vjerujem da je sa svakim drugačije, nemaju neko baš pravilo. najbolje da na kontroli pitaš...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:02   #5449
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
A i da pitam opet...
Ima li tko iskusta sa dr Gasparovic, kroz trudnicku ambulantu i za porod?
U trudničkoj gruba S oproštenjem - gurne prste u tebe kao da si već 6 cm otvorena, jebemu miša a žena je Fala lepa, nebi više k njoj
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:16   #5450
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
U trudničkoj gruba S oproštenjem - gurne prste u tebe kao da si već 6 cm otvorena, jebemu miša a žena je Fala lepa, nebi više k njoj
😮 a ja planiram kod nje, po preporuci...
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 07:09   #5451
Quote:
petra_:) kaže: Pogledaj post
iskreno, ne znam ni ja kakva im je praksa, meni je bilo tako kako sam napisala, vjerujem da je sa svakim drugačije, nemaju neko baš pravilo. najbolje da na kontroli pitaš...
Sada sam 33t ali brzo ce i TA pa cu saznati. Hvala :-)
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 19:09   #5452
Lijep pozdrav svima, sada sam u 34TT (druga trudnoća, sina sam 2010. g.rodila na SV. Duhu) i odlučila sam roditi u Petrovoj jer mi je najbliža (nemamo auto; da imamo, išla bi u Vinogradsku), pa me zanimaju friškija iskustva; poznanica je rodila 6.6.,no njeno iskustvo mi ne može biti referenca jer jer išla na indukciju (prenjela je 2tjedna). Rekla mi je da nema spavaćica bolničkih, da si moram uzeti svoje, te da su njoj, zbog duljine poroda dopustili da si pijucka vode i tu i tamo pojede bonbon jer je bila na izmaku snaga. Što se tiče smještaja, jako je zadovoljna, isto kao i sa osobljem, da dolaze na svaki poziv, da su susretljivi i žele pomoći. Mene zanima da li gore nadohranjuju bebače ako mami baš ne ide dojenje (na Sv.Duhu nisu bili baš nešto pretjerano zainteresirani za pomoć). Što ste uzele za bolnicu, kaj mi sve treba (osim onog osnovnog, higjienske potrepštine, medicinska dokumentacija, tona uložaka....).
I malo off topic pitanje, gdje da nabavim "potrošne" spavaćice, znači neke jeftinije i ne lijepe (u svim dućanima imaju te neke fora i ful skupe, koje mi je bed kupiti samo za bolnicu, pa da ih zaflekam. Inače ne nosim spavaćice, pa ih ne bi mogla iskoristiiti za spavanje doma.
Hvala!
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 09:01   #5453
Bok moze mi mozda ko reci dali je aktualan popis ljecnika po danima koji je rade u trudnickoj abulanti u petrovoj koji je na njihovim stranicama.
nekicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:53   #5454
Quote:
nekicaa kaže: Pogledaj post
Bok moze mi mozda ko reci dali je aktualan popis ljecnika po danima koji je rade u trudnickoj abulanti u petrovoj koji je na njihovim stranicama.
Da jos je aktualno.
Molim cure koje su ležale na cefu da podijele iskustvo, kakve su sobe, kupaone?
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 22:31   #5455
Sto se to dogodilo s TA!? Zavrsila za 2sata a sestre panicarile da je guzva. Prije, 2012/2013 je bilo normalno cekati 3-4sata... Mozda jer nisam radila ctg? Kakva su vasa iskustva?
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:38   #5456
Moje iskustvo, dva puta sam bila tamo (prvi puta za konzultacije oko terapije, drugi put prvi pregled u TA), došla sam oko pola 10, 10 i bila gotova oko 11 oba puta, nije bilo nikakvih "zastoja" u primanju bolesnica, nije bilo tak puno žena, možda 15ak. sve ide "ko na traci". nisam primjetila da su sestre bile u "panici", doduše, pregled je bio jako brzo gotovo, po meni malo prebrzo, nisam baš dobila odgovore na pitanja, sve se nekako riješava "u letu". U poprilično neugodnom i bolnom sjećanju će mi ostati pregled kod dr. Blajića, brrrrrr, tako da, ako baš ne morate srijedom u TA, nemojte k njemu.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 13:57   #5457
Meni su ostala neugodna iskustva od dr.Veceka. Obavezno bi nakon pregleda malo krvarila. A eto, u prvoj t sam i puno duze cekala u TA, i to pod normalno 3 sata bez obzira dosla u 7h ili 10h. Mozda sad bude bolje
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 17:59   #5458
Bok curke - Hrvatski nije mi prvi jezik, tako da nadam se da cete razumijeti sto pitam...Uskoro cu roditi u petrovoj i imam pitanje se tiće posjete satove. Pročitala sam da su posjeti satovi od 16:30-17:00 ili tako nešto...samo pola sata? Jel može moj muž doći izvan te satove?? Ili on može samo vidjeti bebu za pola sata svaki dan?

što se tiće izlazak iz bolnice - ako sve je uredu i imate vaginalno porod, možete ići doma na treći dan poslije poroda? Ili jel taj dan sto ste rodili prvi dan, i onda samo dva dana poslije toga?

Hvala vam unaprijed! I nadam se da cete razumijeti moje pitanje
Sarah1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:54   #5459
Da, posjete su od 16 i 30 do 17 sati i samo tada muž može vidjeti bebu. Ne znam kako je u slučaju kada se uzme apartman uz nadoplatu, da li su posjete cijeli dan ili su isto ograničene.

Što se tiče izlaska iz bolnice - izlazi se treći dan, dan poroda se računa kao nulti, npr. ako rodiš u ponedjeljak i sve bude ok, izlaziš u četvrtak.
mah mah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:34   #5460
Hvala Mah Mah na informacijama Steta da su apartmani skupi. Mislim da su 850kn po noci.
Sarah1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.