Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2004., 19:32   #201
Quote:
OrangeC2 kaže:


Ja ne vidim nacina za neku dublju suradnju izmedju lijevih i islamnskih ekstremista. Iako ovi potonji imaju socijalnu idmenziju, cijeli njihov koncept je suprotan lijevome, stovise, blizi je konceptu onih protiv kojih se bune. Htjeli bi biti kalif umjesto kalifa, to je sve.
Ali oni žele biti kalifi NA SVOME!

Dok, tvoji kalifi žele biti svoji na TUĐEMU!

Socijalna dimenzija je samo jedan od segmenata... ima tu još prikrivenih karata u rukavu.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 19:54   #202
Jes vidla Rambi, sta mi napravi! Otkad spomenu one brkove sa slagom, Ile nikako da me se okane!

Ma di mi se djede ona treca kutija Praxitena ...
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 20:58   #203
Vrlo zanimljivo da se IL nasao u drustvu extremnih ljevicara i islamista

Covjek bi pomislio da je stvar potrebno pogledat kroz malo siri kontekst.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:05   #204
Quote:
rambi kaže:
Nisam paranoik.
Ne bi se reklo po broju ovtorenih topic-a i antiislamskim stavovima.



Quote:
Ne vidim gdje to Izrael gubi.
Nisi ti toliko glupa da ne vidis.
BTW ni balvanasi '91. nisu vidjeli pocetak svog kraja.


Quote:
Tema je Europa.
Da tema je Evropa koja bi mogla okrenuti ledja Izraelu, to je sustina teme i razlog zbog kojeg si otvorila topic.

Arik
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:13   #205
Quote:
galjego kaže:
Ne bi se reklo po broju ovtorenih topic-a i antiislamskim stavovima.
Gdje ti vidis moje protuislamske stavove? U mom primjecivanju islamista? Da li su tebi to mozda sinonimi? Meni, npr., nisu.

Inace, ja zivim na Bliskom istoku, nama su svi susjedi muslimani... dakle, kontekst ti nije jaca strana... glavno je etiketirati, se razme.

Quote:
galjego kaže:
Nisi ti toliko glupa da ne vidis.
BTW ni balvanasi '91. nisu vidjeli pocetak svog kraja.
Danas je telavivska burza dostigla brojke od prije pocetka Intifade... istovremeno Palestinci su sve siromasniji i sve nezadovoljniji Arafatom...

Quote:
galjego kaže:
Da tema je Evropa koja bi mogla okrenuti ledja Izraelu, to je sustina teme i razlog zbog kojeg si otvorila topic.
Odakle ti takav zakljucak? Europljani u vecini podupiru ekstremnu ljevicu?

Quote:
galjego kaže:
Arik
Arik... skraceno od Ariel.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:30   #206
Quote:
rambi kaže:
Gdje ti vidis moje protuislamske stavove? U mom primjecivanju islamista? Da li su tebi to mozda sinonimi? Meni, npr., nisu.

NIKAD nisi osudila nijedan potez izraelske vlade spram nevino ubijenih Palestinaca. Za svaku nevino ubijenu zrtvu nasla si opravdanje visim interesima ili istorijskim razlozima.

Quote:
glavno je etiketirati, se razme
Uf, nemoj da pocnem tebe citirati, ne treba se vracati daleko u tvoje postove.

Quote:
Danas je telavivska burza dostigla brojke od prije pocetka Intifade... istovremeno Palestinci su sve siromasniji i sve nezadovoljniji Arafatom...
Cim smaknu Arafata, Izrael ce se povuci u medjunarodno priznate granice, pocece povratak izbjeglica, Palestincima ce drasticno porasti standard......... ...... ........ ................. .......... ........

Quote:
Arik... skraceno od Ariel.
Slobo od Slobodan, a znamo ko mu je tepao najvise.
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:47   #207
Quote:
galjego kaže:
NIKAD nisi osudila nijedan potez izraelske vlade spram nevino ubijenih Palestinaca. Za svaku nevino ubijenu zrtvu nasla si opravdanje visim interesima ili istorijskim razlozima.
Ma nemoj ... inace, ti si mi spocitavao antiislamske stavove; ovdje je rijec o nacionalnom sukobu, ne vjerskom, a Palestinaca ima i krscana... odnosno, ima li ih jos treba pitati Arafata.

Quote:
galjego kaže:
Uf, nemoj da pocnem tebe citirati, ne treba se vracati daleko u tvoje postove.
Samo izvoli.

Quote:
galjego kaže:
Cim smaknu Arafata, Izrael ce se povuci u medjunarodno priznate granice, pocece povratak izbjeglica, Palestincima ce drasticno porasti standard.
Sve ti se izmijesalo. Nema medjunarodno priznatih granica (sjecas se - linije prekida vatre, rezolucije koje govore o pregovorima...).

O izbjeglicama sam vec mislila da se shvatilo da nekog masovnog povratka nece biti (Izrael tako prestaje biti Izrael)... a sto se tice standarda... bio jedan od najvecih u regiji prije Intifade...

Quote:
galjego kaže:
Slobo od Slobodan, a znamo ko mu je tepao najvise.
Ovdje je bilo rijeci o tome da se u Izraelu svi zovu nadimcima... a mozda Arik kao Tito
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 02:14   #208
Quote:
rambi kaže:
Ma nemoj ... inace, ti si mi spocitavao antiislamske stavove; ovdje je rijec o nacionalnom sukobu, ne vjerskom, a Palestinaca ima i krscana... odnosno, ima li ih jos treba pitati Arafata.
a sto se tice standarda...
Hajde zakacila si se za rijec evo preformulisati cu:

NIKAD nisi osudila nijedan potez izraelske vlade spram nevino ubijenih MUSLIMANA.
Za svaku nevino ubijenu zrtvu nasla si opravdanje visim interesima ili istorijskim razlozima.

Quote:
bio jedan od najvecih u regiji prije Intifade...
Ti si zaboravila zasto je pocela intifada, cak ni vjerske objekte ne ostavljate na miru. Treba zgaziti ponos do kraja, zar ne?

Quote:
Sve ti se izmijesalo. Nema medjunarodno priznatih granica (sjecas se - linije prekida vatre, rezolucije koje govore o pregovorima...).
Ako drzava nema granica onda je nepostojeca.

Izrael se siri, u miru nema sirenja, zato Izraelu mir ne odgovara.

Quote:
O izbjeglicama sam vec mislila da se shvatilo da nekog masovnog povratka nece biti (Izrael tako prestaje biti Izrael)...
To samo govori o fasistickom karakteru Izraela.
BTW nema nikakvog povratka.

Quote:
Ovdje je bilo rijeci o tome da se u Izraelu svi zovu nadimcima... a mozda Arik kao Tito
Razumljiva je tvoja mrznja prma Titu, on je ipak pomagao Arafata.
Kako tebe zovu, Helgica?

Quote:
Samo izvoli.
Sjeti se gdje si napisala npr.

Quote:
U tvojoj rasistickog glavi.
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 02:36   #209
Quote:
galjego kaže:
NIKAD nisi osudila nijedan potez izraelske vlade spram nevino ubijenih MUSLIMANA. Za svaku nevino ubijenu zrtvu nasla si opravdanje visim interesima ili istorijskim razlozima.
Izrael nije u ratu s muslimanima... ovdje je u pitanju nacionalni, a ne vjerski sukob. A izrazila zaljenje za svakog nevino stradalog jesam... za razliku od vecine diskutanata s druge strane... koji uvijek nadju opravdanje za raznosenje u busu ili pizzeriji... medjutim, uvijek sam razlikovala namjerno i nenamjerno gadjanje civila... a palestinski teroristi civile gadjaju NAMJERNO... dapace, oni su im iskljucivi ciljevi i to GOTOVO SVI unutar Zelene linije (sic!)

Quote:
galjego kaže:
Ti si zaboravila zasto je pocela intifada, cak ni vjerske objekte ne ostavljate na miru. Treba zgaziti ponos do kraja, zar ne?
Nesto ti se promijesalo... Josefov grob u Shechemu (Nablusu) su srusili, zapalili i opljackali Palestinci.

Quote:
galjego kaže:
Ako drzava nema granica onda je nepostojeca.
Postoje linije prekida vatre... a o tocnim ce se granicama pregovarati... odstupanja ce biti minimalna...

Quote:
galjego kaže:
Izrael se siri, u miru nema sirenja, zato Izraelu mir ne odgovara.
Ne siri se... jos od prvog Camp Davida... sustavno daje zemlju za mir... i ima ga i s Egiptom i s Jordanom.

Quote:
galjego kaže:
To samo govori o fasistickom karakteru Izraela.
In your dreams... ma koliko nesavrsena bila, u Izraelu je ipak demokracija... za razliku od situacije kod susjeda.

Quote:
galjego kaže:
BTW nema nikakvog povratka.
Bit ce malog... spajanje obitelji...

Quote:
galjego kaže:
Razumljiva je tvoja mrznja prma Titu, on je ipak pomagao Arafata.
Ne mrzim ga; daleko od toga da mi je bio idol, ali ne opterecujem se mrznjom... mrznja rastura onog koji mrzi...

Quote:
galjego kaže:
Kako tebe zovu, Helgica?
To radi tvoj kolega Jeff... vi iz guste sume, a ona i dalje u vama.... ma koliko daleko otisli.

Quote:
galjego kaže:
Sjeti se gdje si napisala npr.
I dalje kod toga stojim...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 13:56   #210
Quote:
rambi kaže:
Izrael nije u ratu s muslimanima... ovdje je u pitanju nacionalni, a ne vjerski sukob. A izrazila zaljenje za svakog nevino stradalog jesam... za razliku od vecine diskutanata s druge strane... koji uvijek nadju opravdanje za raznosenje u busu ili pizzeriji... medjutim, uvijek sam razlikovala namjerno i nenamjerno gadjanje civila... a palestinski teroristi civile gadjaju NAMJERNO... dapace, oni su im iskljucivi ciljevi i to GOTOVO SVI unutar Zelene linije (sic!)


Moram se sloziti s tobm rambi. Nije u redu da jadni arapi nemaju oruzje s kojim bi se mogli vojno suprotstavit, pa onda pucaju na meke ciljeve.

Mozda bi bilo najpostenije naoruzat arape do zuba? Na taj nacin i se smanjio namjerni napad na civile. Sta mislis o ovom vrlo pravednom potezu? Ili mozd mislis da to sto arapi nemaju para, daje ovim drugima za pravo da im rade sta hoce, samo zato sto su vojno nadmocni?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:21   #211
Quote:
illegale kaže:


Moram se sloziti s tobm rambi. Nije u redu da jadni arapi nemaju oruzje s kojim bi se mogli vojno suprotstavit, pa onda pucaju na meke ciljeve.

Mozda bi bilo najpostenije naoruzat arape do zuba? Na taj nacin i se smanjio namjerni napad na civile. Sta mislis o ovom vrlo pravednom potezu? Ili mozd mislis da to sto arapi nemaju para, daje ovim drugima za pravo da im rade sta hoce, samo zato sto su vojno nadmocni? [/B]
Glupost. Samo od izraela su dobili 40 000 kalasa (za tzv. palestinsku policiju) i nekoliko stotina ingrama. A na slikama na TV vidis i sam da na svakog kalasa dodju 2-3 m16, dakle, imaju barem 120 000 - 150 000 komada modernog pjesackog naoruzanja. Pritom jos i RPGove, LAWove, minobacace, i slicno. Daleko su bolje naoruzani nego hrvatska '91, a palistinski vukovar nismo vidjeli.

Napadaju meke ciljeve jer su kukavice i nikakvi borci. Znaju se kurcit pred kamerama i prislonit bebi pusku u celo i stisnut obarac, ali na vojnike se ne usude, a vojnici su 90% vremena naoruzani slicno kao oni, pogotovo kad su na patroli.

To je u njihovom mentalitetu, od djetinjstva su izlozeni fizickom, psihickom i seksualnom maltretiranju od svoje okoline (najcesce brace) i to im unisti karakter. Prije neki dan sam na placu vidio dva arapina od 16-17 godina koji su se potukli. Jedan drugom odvali samar a ovaj se rasplace. Rasplace. Takve scene sam i vidio nebrojeno puta i prosao, kurci se, kazes mu "Bu!" i on zbrise. Da se ZNG tako borila, JNA bi bila u zagrebu u 2 dana. IDF je ulazio i izlazio iz gradova velicine vukovara preko stotinu puta, rezultat je bilo par desetina ranjenih i poginulih i 2 izgubljena tenka i 2 transportera. JNA je ostala bez preko 300 tenkova u vukovaru.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:37   #212
Tri takticka poteza kako sugovornicima na Forumu pokazati da su moralne nistice...

1. Za svaku nevinu zrtvu izrazi iskreno zaljenje po nekoliko puta - na taj nacin pokazujes izvanrednu humanost, brigu za bilo koju zrtvu bez obzira tko su i sto su. Drugima naravno to uopce ne pada na pamet.

2. Otvori topic o sukobu negdje u svijetu - na taj nacin pokazujes ostalima da broj tema i odgovora na izraelsko-palestinske teme ima svoj neki drugi cilj a najcesce (kako si vec pretpostavio-la) - antisemitizam. Dalje ne treba.

3. Napravi suptilnu razliku izmedju namjerne i nenamjerne civilne zrtve. Iako na taj nacin negiras tocku #1 (jer koji se klinac ispricavas ako nije namjerno) pokazujes istancan humanisticki karakter i smisao za apologetiku vrhunskih razmjera (jer, koliko je meni poznato, IDF jos nije ciljao civilne zrtve... namjerno).

Po mome skromnom, antisemitskom misljenju, zbog ovakvih moraliziranja i lekcija iz 'humanistike' ljudi se iznova vracaju ovakvim temama jer je doista osvjezavajuce citati misaone konstrukcije kojima se prethodne tocke od 1 do 3 prepricavaju u beskraj.

p.s. Mr. Illegale... o tebi imam vrlo visoko misljenje. Koji tebi vrag ne da mira pa si 'blatis' reputaciju na ovakvim temama
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:58   #213
Quote:
newcomer kaže:
Po mome skromnom, antisemitskom misljenju
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:03   #214
Quote:
UmpaUmpa kaže:
. dva arapina od 16-17 godina koji su se potukli. Jedan drugom odvali samar a ovaj se rasplace. Rasplace.

Fuj

Musko pa plače

Terorist pa plače

Arap pa plače




E Umpa Umpa, jel ti netko rekao dosad da si na granici između
šovinist-rasist-priglup geopolitičar?
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:07   #215
Quote:
Kaze cionisticki militant, tip koji ocjenjuje palestince sa.... To je u njihovom mentalitetu

Ma bravo moralna grdosijo, ti planino humanosti, ti svjetlo u tunelu nepravde....

Ma covjece, budi faca pa komentiraj tocke od 1 do 3 i pokazi da sam u krivu. No, sto ocekivat od nekoga tko ne kuzi ama bas nista.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:08   #216
Quote:
Ententini kaže:
Fuj

Musko pa plače

Terorist pa plače

Arap pa plače




E Umpa Umpa, jel ti netko rekao dosad da si na granici između
šovinist-rasist-priglup geopolitičar?
He-he, kad sam ja bio tih godina, mi se nismo tako ponasali. Netko ti odvali samar, ti njega sakom u glavu. Takvi ne bi bas dugo prezivili u zagrebackim srednjim skolama, cak kokosinjcima tipa jezicna ili kultura. Tesla, Rudjer... Nema sanse... Drvna... Ne mogu ni pomislit sto bi im bilo...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:10   #217
Quote:
newcomer kaže:
Kaze cionisticki militant
Militant = borac za slobodu
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:20   #218
Quote:
UmpaUmpa kaže:
He-he, kad sam ja bio tih godina, mi se nismo tako ponasali. Netko ti odvali samar, ti njega sakom u glavu. Takvi ne bi bas dugo prezivili u zagrebackim srednjim skolama, cak kokosinjcima tipa jezicna ili kultura. Tesla, Rudjer... Nema sanse... Drvna... Ne mogu ni pomislit sto bi im bilo...

Da naravno šakom u glavu ! Bravo!
Takvi su većinom i regrutirani među "mirotvorcima" na ovom planetu .

Bivši maloljetnik huligan otišao zavoditi "red" i mir po svijetu.

Uffffffff
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:22   #219
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Glupost. Samo od izraela su dobili 40 000 kalasa (za tzv. palestinsku policiju) i nekoliko stotina ingrama. A na slikama na TV vidis i sam da na svakog kalasa dodju 2-3 m16, dakle, imaju barem 120 000 - 150 000 komada modernog pjesackog naoruzanja. Pritom jos i RPGove, LAWove, minobacace, i slicno. Daleko su bolje naoruzani nego hrvatska '91, a palistinski vukovar nismo vidjeli.

Napadaju meke ciljeve jer su kukavice i nikakvi borci. Znaju se kurcit pred kamerama i prislonit bebi pusku u celo i stisnut obarac, ali na vojnike se ne usude, a vojnici su 90% vremena naoruzani slicno kao oni, pogotovo kad su na patroli.
Aha. Onda bi trebalo olaksati naoruzanje izraleskih vojnika? Anyway, sitaucija u Izraelu je prekomplesna da bih mogao lako zauzeti neupitan stav. Zato bi se vratio na rat u Iraku, s obzirom da je upravo taj rat ujedinio ljude poput IL-a, extremnih ljevicara i islamista.

Jedini razlog zasto je US imao tolika muda napraviti takvu svjetsku nepravdu, jeste vojna nadmoc. I na to bih se orjentiro. sad, ako je US napravio nepravdu zbog vojne nadmoci, onda je odmazda irackih snaga u svakom slucaju legitimna.

Pogledaj sad jednom prosjecnog amera kojeg boli kura za to sto se dogadja. A upravo je njegov porez naoruzao americku vojsku, upravo je njegov glas izabrao Busha i upravo on snosi odredjenu odgovornost prema toj velikoj svjetskoj nepravdi.

Jebiga, u tim velikim karmickim ciklusima cesto nastradaju relativno nevini. Ali, to je zakon prirode, a ja mogu samo generalno zauzeti stav da se protiv jedne vojne, neprirodne nadmoci smije i mora boriti svim sredstvima.

I zato podrzavam druga IL-a, bracu extremne ljevicare i nabrijane islamiste u borbi za pravdu, u borbi protiv vojno-politickog terora lobija koji su napravili puno veca sranja nego sto uopce mozemo zamisliti.

I jos jedna stvar za newcomera. Moja karma stalno je na kusnji
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:29   #220
Quote:
Ententini kaže:
Da naravno šakom u glavu ! Bravo!
Takvi su većinom i regrutirani među "mirotvorcima" na ovom planetu .

Bivši maloljetnik huligan otišao zavoditi "red" i mir po svijetu.
Aha
Quote:
Ententini kaže:
U
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.