Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2014., 11:48   #1081
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ja ovdje sebi u glavi još nisam uspio izraditi jasan stav glede odnosa prema Europskom sudu za ljudska prava.
?!? Pa to je jednostavno:
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Tako da eto, zbog svega navedenog u ovom ću se fajtu Viktora Orbana držati po strani i samo gledati. Želim još navesti samo činjenicu da Viktor Orban jednostavno nije u pravu kada sud u Strassbourgu dovodi u kontekst politike Europske unije - jer ESZLJP je zapravo pravosudno tijelo Vijeća Europe, njegov rad se temelji na Europskoj konvenciji o ljudskim pravima i obvezuje njene potpisnice neovisno od toga da li su te zemlje članice ili nisu članice EU-a i zapravo je u institucionalnom smislu potpuno nepovezan sa bilo kojim dijelom EU-a.
Mnogima će ovo biti i isključivo i radikalno, ali Orban je u svemu u pravu. Dokaz tome je često "vrištanje" iz CK Brisel na Orbana i Mađarsku. A vrište iz razloga što Orban (na osnovu iskustava iz SSSR-a) prepoznaje (i to otvoreno kaže) sličnost koncepcije SSSR-a i EU-a. S naglaskom da je EU koncepcija na rafinirani ("demokratski" naputci iz CK Brisel), a ne brutalan i sirov (SSSR ondašnjeg vremena) način. Isto to (ISTINU da je EU=SSSR u "bijelim rukavicama") otvoreno kaže i Nigel Farage, pa "vrište" i na njega.
Citat Orbanovih riječi, jesen prošle godine:
"Osim toga, draga Europo: u davnim vremenima na Europu sam gledao iz perspektive nekog kome je Europa izgledala kao nedostižna zemlja. Predsjedavao sam parlamentarnim odborom za europske integracije; kao premijer vodio sam pretpristupne pregovore i imao sam priliku vidjeti Europsku uniju punu snage, optimizma i samopouzdanja. Ali sada, što vidim? Potpunu suprotnost. Vidim nesigurnu Europsku uniju bez jasne vizije svoje budućnosti."
Boldano potvrđuje i EU (ne)stav prema ukrajinskom pitanju. Uglavnom istina je da svaki preglomazan sustav (SSSR, EU, u regionalnom kontekstu ex-YU) nikada nije imao dug vijek trajanja. Toga je Viktor Orban itekako svjestan, pa je logično da neće slijepo prihvatati svašta iz Brisela. Tj. protivit će se i voditi politiku prvobitno u interesu svoje države.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 22.05.2014. at 12:12.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 14:33   #1082
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
?!? Pa to je jednostavno:
Mnogima će ovo biti i isključivo i radikalno, ali Orban je u svemu u pravu.
Ma da, u smislu njegovog političkog stava ovdje je u pravu. Međutim čini mi se da je kao Premijer "velikog kalibra" učinio propust povezavši ESZLJP sa EU. Dakle između dvije organizacije jednostavno nema formalnih poveznica. Države članice EU-a da bi uopće bile članice moraju prije toga biti u Vijeću Europe i u OSCE-u - a da bi pristupile i jednoj i drugoj organizaciji dužne su potpisati Europsku konvenciju o ljudskim pravima i njenim slijedom prihvaćati nadležnost ESZLJP u oblastima koje su navedene u Konvenciji.

EU niti financira ESZLJP, niti imenuje Suce, dakle ne radi pod milim Bogom ništa što bi opravdalo dovođenje tih dviju organizacija u bilo kakvu vezu.

Da to ovdje na Forumu netko uradi ja bi ga o tome u najmanju ruku upozorio ili poučio, međutim od političara pa još takvog ranga i utjecaja, pa na kraju krajeva i osobe koju neizmjerno poštujem - jednostavno ne očekujem takvo verbalno glavinjanje koje sadrži bitne činjenične greške. To si Orban jednostavno nije smio dopustiti - i zašto ne bi ja na to upozorio koji ga podržavam umjesto da čekam nekog njegovog kritičara da ga napadne pa da onda jednostavno šutim ili ulazim u raspravu kao "odvjetnik" koju jednostavno ne mogu dobiti.

Dakle, mislim da je uradio grešku. Sve je ovo mogao reći i zauzeti identično oštri stav - ali provjeriti činjenice i biti točan u onome na što se poziva i što iznosi.

S druge strane koliko ga pratim, a intezivno mu svaki pokret i svaku vijest o njemu pratim već duže od 5 godina - ovo mu je prva greška. Do sada ih nije imao, nadam se da neće ni ubuduće.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 16:59   #1083
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Dokaz tome je često "vrištanje" iz CK Brisel na Orbana i Mađarsku. A vrište iz razloga što Orban (na osnovu iskustava iz SSSR-a) prepoznaje (i to otvoreno kaže) sličnost koncepcije SSSR-a i EU-a. S naglaskom da je EU koncepcija na rafinirani ("demokratski" naputci iz CK Brisel), a ne brutalan i sirov (SSSR ondašnjeg vremena) način. Isto to (ISTINU da je EU=SSSR u "bijelim rukavicama") otvoreno kaže i Nigel Farage, pa "vrište" i na njega.
uspoređivanje institucija EU sa CK SSSR-a je naprosto degutantno. To pokazuje potpuno nerazumijevanje političkih kretanja ili se pak radi o pokušaju komentiranja osobe koja je premlada da zna činjenice iz ipak ne tako davne prošlosti.
Jednako tako uspoređivati jednog proeuropskog političara kao što je Orban, s engleskim radikalnim destruktivcem Farageom je deplasirano.

EU nije SSSR. Nije niti blizu. EU je interesna zajednica suverenih država koje dijele iste vrijednosti. SSSR je bio komunistička diktatura. Ovo tvoje etiketiranje je zapravo uvreda u "bijelim rukavicama".
__________________
ex tenebris lux veritatis
IlluminatusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:49   #1084
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma da, u smislu njegovog političkog stava ovdje je u pravu. Međutim čini mi se da je kao Premijer "velikog kalibra" učinio propust povezavši ESZLJP sa EU.

To si Orban jednostavno nije smio dopustiti - i zašto ne bi ja na to upozorio koji ga podržavam umjesto da čekam nekog njegovog kritičara da ga napadne pa da onda jednostavno šutim ili ulazim u raspravu kao "odvjetnik" koju jednostavno ne mogu dobiti.
Dakle, mislim da je uradio grešku. Sve je ovo mogao reći i zauzeti identično oštri stav - ali provjeriti činjenice i biti točan u onome na što se poziva i što iznosi.

S druge strane koliko ga pratim, a intezivno mu svaki pokret i svaku vijest o njemu pratim već duže od 5 godina - ovo mu je prva greška. Do sada ih nije imao, nadam se da neće ni ubuduće.
Tog mog skoro vršnjaka, (stariji je od mene godinu i "5 milimetara") sticajem životnih okolnosti ja na licu mjesta "pratim" njegov cijeli politički put i siguran sam da je namjerno dao tu izjavu u takvoj formi. Oni kojima je upućena su je sigurno (tj. njenu dubinu, sveobuhvatnost, širinu) odlično shvatili.
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
EU je interesna zajednica suverenih država koje dijele iste vrijednosti.
Da, na papiru. Praksa je i ovo i ovo
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
SSSR je bio komunistička diktatura.
Zajebavaš? Ako se ne zajebavaš hvala ti na informaciji.
Btw u svom pisanju Powerlook-u gdje sam rekao
Quote:
sličnost koncepcije SSSR-a i EU-a
mislio sam na koncepciju glomaznog sustava (pastir) koji "mrači i oblači" stadom. Ako ne vidiš, ili ne želiš da si priznaš da tako funkcionira i EU, ja ti ne mogu pomoći. Možda odgovor nađeš u našim političarima koji skoro u pravilu po (svoje) mišljenje idu u Brisel.... Jer nažalost u HR nema političara sa j0jima (kao Viktor Orban), pa da ponekad pošalje Briselu poruku "polako EU dečki i dečkice, povucite malo ručnu sa tim vašim grintanjem. U demokraciji smo, a ne u diktaturi proleterijata.
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
komentiranja osobe koja je premlada da zna činjenice iz ipak ne tako davne prošlosti
Tamo neke godine, kada je bila "nekakva" Univerzijada u Zagrebu, sam imao priliku mjesec dana, da na licu mjesta "provjerim" komunističku diktaturu, radeći u Mađarskoj. Obzirom da mi je posao trajao od 19-23 h (stage, muzika), imao sam (a i interesiralo me) vremena da dublje uđem u (Mađarice ) temu.
Imao bih dosta toga reći o komunističkoj diktaturi, kao i onoj "diktaturi", kada Mađarica diktira tempo vrteći guzom "čardaš" . Valjda znaš na koji tempo mislim.
Ako si i ti imao slična (konkretna, doživljena) iskustva u bilo kojoj ex SSSR državi (a za vrijeme SSSR-a), izvoli reci, da čujemo iz prve ruke. A ako nisi barem toliko "premlad" kao ja, i nemaš takvih iskustava, znaš šta ti je raditi. Ručna kočnica: položaj gore.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 22.05.2014. at 20:55.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 21:19   #1085
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
...
i ovo bi trebalo biti duhovito? o čemu ti pričaš?
__________________
ex tenebris lux veritatis
IlluminatusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 21:37   #1086
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Oni kojima je upućena su je sigurno (tj. njenu dubinu, sveobuhvatnost, širinu) odlično shvatili.
Naravno, to je uvijek mogućnost. Ukoliko je imao saznanja da se nešto čudno događalo oko te presude i ako zna tko je iza toga stajao - onda da, onda je i ovo način da se toj osobi pošalje jasna poruka, pretpostavljam da bi to onda bila Viviane Reding... tko drugi?

Ali čemu to? Čemu to šifriranje? Ionako je u govoru poslao svih dođavola, ionako je komentirao nepravomoćnu presudu i rekao da po njoj neće postupiti - dakle razvezao mu se jezik 100 na sat.... pa zašto onda nije bio do kraja jasan... jer ne zaboravimo, s njim nije u sobi sjedila Viviane Reding, pred njim su bile tisuće volontera, aktivista i članova stranke na završnom javnom skupu prije euro-izbora. To baš i nije mjesto za takve ispade jer ako si "ekonomičan sa istinom" onda to radiš direktno onima koji za tebe rade i čiji glas očekuješ na izborima.

Ne znam, vidjet će mo... stilski dojam nikako nije dobar - ali možda se sada još nešto zakotrlja - Viviane Reding će na ovo morati nekako reagirati, možda ona bude jasnija.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 22:15   #1087
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Što se Britanije tiče mislim da je srž problema duboki procjep u nekim suštinskim društvenim vrijednostima između anglosaksonske i kontinentalno-europske civilizacije. Vrlo uopćeno govorivši pojam "kazne" se u anglo-saksonskom kulturnom krugu shvaća puno doslovnije nego na kontinentu.

Svrha kazne je dakle stvarno kažnjavanje počinitelja i njegova ili njena osobna sudbina nakon donešene presude nikoga više ne zanima - dok u europskim zemljama kažnjavanje se češće poima kao instrument kroz koji počinitelja treba rehabilitirati i ponovno pripremiti za život u zajednici i to se smatra osnovnom svrhom izrečene kazne.

ESZLJP očigledno je sklon primjenjivanju tih kontinentalnih načela zbog čega dolazi do čestih kolizija sa britanskom pravnom praksom jer svojim presudama u odnosu na britanske slučajeve baš doslovno udara i urušava temelje britanskog pravnog sustava temeljenog na običajnom pravu - dakle dolazi do sukoba dva različita pravna sustava.
Zapravo to nisu kontinentalna načela. To su načela koja su svojedobno vladala i u kontinentalnom pravu. Preobrazba presuda iz kažnjavajuće u rehabiltativnu je rezultat niza čimbenika, a početak te transformacije je od šezdesetih do danas - općenito sa usponom lijevo-liberalne ideologije. Kako su sveučilišta društvenog smjera generator iste, tako i budući suci su sve više pod utjecajem pomodnih penoloških teorija koje se sve vrte oko otrovnog koktela sentimentalizma, opsesije "ljudskim pravima", kultom žrtve i psiho-bljezgarija kako je za sve krivo "zlostavljanje jaaaadnog koljača u djetinjstvu" itd, itd,itd.

Uz to, koliko god to bilo politički nekorektno, ali prodor žena sudstvo je samo još više doprinio uvođenju sentimentalizma, "suosjećanja" i sličnih bljukoza u konačni rezultat suđenja. K tome, već pomenuta totalno predominantna lijevo-liberalna klima na anglosaksonskim, naročito USA sveučilištima, koja proizvode buduće pravnike ideološki ispranog mozga dovela je do stvaranja fenomena tzv. sudačkog aktivizma, gdje suci donose presude koje reflektiraju njihovu ideologiju, a onda takve presude presedanskog tipa truju kompletno zakonodavstvo – običajno pravo je na to izrazito osjetljivo, puno više no rigidno „odozgo – nadolje“ kontinentalno pravo.

U kontinentalnoj Evropi su do kraja sedamdesetih, po točno propisanoj hladnoj birokratskoj proceduri, službeni i ovlašteni državni dželati odsijecali glave osuđenicima za najteža zlodjela, bez milosti, „rehabilitirajućih“ cmizdrenja – ali da, zadnjih godina je sve gore.

No, generalno gledano, anglosaksonsko sudstvo je, valjda radi snage tradicije, ipak nekako više ostalo imuno na te trendove, mada i ono sve više i brže tone u tu kaljužu „sentiš-rehaba“. Ameri se još barem dijelom dobro drže, tamo se guli teška robija u zatvorima (koji, baš kako i trebaju biti, nalikuju paklu na zemlji), za stvari za koje bi u EU automatski „uvjetno“ oslobodili kriminalno smeće. Da se ne govori o problemu uvjetnog kažnjavanja, elektro narukvica za praćenje i lakrdiji zvanoj "rad za opće dobro","društveno korisni rad" i slične skandalozne sramote koje u praksi se pretvaraju u karikature. Sve je to produkt anglosaksonskih pravnih stručnjaka a ne kontinentalnih, i to najviše američkih, samo što je ta budalaština na veću prođu našla u kontinentalnoj Evropi jer utjecaj nove ljevice i feminizacija pravosuđa još gora no u anglo/common law zemljama.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
a zadovoljan sam i ranijim odlukama koje su utvrdile da "stanarsko pravo" iz bivše Jugoslavije ne predstavlja "pravo na stjecanje vlasništva" čime je Hrvatska zaštićena od cijele poplave imovinskih zahtjeva onih koji su se 1990-e oružano pobunili protiv hrvatske države, a koji bi danas htjeli otkupljivati stanove na koje su nekada imali stanarsko pravo po istim uvjetima kao i građani koji su cijelo vrijeme bili lojalni hrvatskoj državi. Da je ta odluka bila drukčija bojim sa da bi Hrvatska već davno bila potpuno bankrotirana i financijski slomljena.
A što se tiče presude ESZPZ vezano za stanarsko pravo četnika, to bi i debil presudio-radi se o državnom stanu koji likovi nisu otkupili jer su išli rušiti tu istu državu. Hrvatska će svakako bankrotirati između ostalog i zbog tih stanova, ne zato jer je presuda ovakva ili onakva, već zato su nakon presude HR vlade išle, ne bi li se uvukle EU bandi išle svejedno "rješavati to pitanje", i četnicima izbjeglim i onima iz vlade iz SDSS-a ispunjavati želje, pa je nedavno u Rijeci za 150 takvih sagrađeno cijelo stambeno naselje na Pehlinu. I svi koji su nakon traktorijade izbegli nuz Aranđelovac, Varvarin i Surdulica ima da gi se sade dovukare u Reku bre.

Inače, malo o realitetu rehabilitacije krimosa u UK:
http://www.spectator.co.uk/features/...litation-game/
XAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:01   #1088
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
i ovo bi trebalo biti duhovito? o čemu ti pričaš?
Ako te smeta što sam moje pisanje malo "poškropio" guzama Mađarica, oprosti. Btw pišem ono što ti ne želiš da prihvatiš. Istinu.....Obzirom da "ljudi će vam oprostiti sve osim istine"... have a nice day...
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 23.05.2014. at 13:19.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 13:11   #1089
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Naravno, to je uvijek mogućnost. Ukoliko je imao saznanja da se nešto čudno događalo oko te presude i ako zna tko je iza toga stajao - onda da, onda je i ovo način da se toj osobi pošalje jasna poruka, pretpostavljam da bi to onda bila Viviane Reding... tko drugi?

Ali čemu to? Čemu to šifriranje? Ionako je u govoru poslao svih dođavola, ionako je komentirao nepravomoćnu presudu i rekao da po njoj neće postupiti - dakle razvezao mu se jezik 100 na sat.... pa zašto onda nije bio do kraja jasan... jer ne zaboravimo, s njim nije u sobi sjedila Viviane Reding, pred njim su bile tisuće volontera, aktivista i članova stranke na završnom javnom skupu prije euro-izbora. To baš i nije mjesto za takve ispade jer ako si "ekonomičan sa istinom" onda to radiš direktno onima koji za tebe rade i čiji glas očekuješ na izborima.

Ne znam, vidjet će mo... stilski dojam nikako nije dobar - ali možda se sada još nešto zakotrlja - Viviane Reding će na ovo morati nekako reagirati, možda ona bude jasnija.
Ma šefe, ne radi se tu o jednoj presudi. Radi se o vrlo bitnom momentu u cijelom mađarskom sudstvu (a koji se direktno tiče svih mađarskih stanovnika, a radi ona i slična 33 "Mirka specijalca") koji bi Mađarska kao trebala promijeniti. Da ne bih naširoko objašnjavao postavit ću dva linka koja se mogu solidno
razumjeti putem translate opcije.
link1 link2
U tom drugom linku je govorio i o besmislenosti i apsurdima vezano za normative vezano za med, krastavce, rakiji i da bi se te teme trebale vratiti u ovlasti država.
2012 godine je bio bizaran slučaj sa mađarskim pogačicama, koje su btw tradicionalna madjarska nacionalna hrana stara 629 godina. "Nisu dobre", pa ih se mora raditi po naputcima EU recepture i dimenzija. U našim HR okvirima to bi bilo kao da se zagorski štrukli moraju raditi po novim (EU ijuju) normativima, jer receptura, a niti dimenzije koja se rabi xyz godina "nije dobra".

Uglavnom, globalno po xyz općenitih, a konkretnih pitanja, Mađarima je pun qki EU gluposti koje nas EUropljane gura u jedan vid unifikacije. I u pravu su. Svi mi smo itekako različiti, i koji je smisao ( a i cilj) tu različitost razbiti? Pri tom mislim i na različitosti u sudstvu.

Evo, znakovit naslov iz države koja je svojevremeno tlačila Mađarsku.

U Mađarskoj Orbana zovu i Viktator. Ja vjerujem da bi skoro svaki hrvatski čovjek volio imati političara (tako zločesto sugestivnog) imena (i kalibra), jer HU Viktator običnom čovjeku je život stvorio ugodnijim. To je fakt koji nitko ne može osporiti.

Što se tiče "stilskog dojma", vjeruj mi da je on (iako je u pitanju i politika) nebitan. Nitko se ne ponaša divljački, Europa je prepuna različitosti, a nismo na klizanju. Je li tako?
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 23.05.2014. at 13:29.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 16:26   #1090
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Ma šefe, ne radi se tu o jednoj presudi. Radi se o vrlo bitnom momentu u cijelom mađarskom sudstvu ...
Rekli bi ti Englezi da "propovijedaš onome koji se već obratio..." dakle gubiš vrijeme

Ja sam Orbanov fan i sljedbenik Orbanizma u suvremenoj europskoj politici.

Ovdje sam uočio jednu normativnu netočnost i na nju upozorio eto tako, jer sam picajzla

A Orbanu želim da i u ovoj bitci uspije... ima hrpu vremena pred sobom, tek je počeo drugi mandat.... a ja sad odoh tražiti recepte za mađarske pogačice na internetu... izgledaju yummi
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 19:18   #1091
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
.... a ja sad odoh tražiti recepte za mađarske pogačice na internetu... izgledaju yummi
Onaj film od the Šemso (haha) Bond-a se zove: Samo za tvoje oči
Radni materijal No1
Radni materijal No2
Radni materijal No3
Radni materijal No4

Za brži ulazak u temu: sajtos/túrós = od sira krumplis/burgonyás = od krumpira itd.itd..
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 15:20   #1092
Quote:
XAR kaže: Pogledaj post
općenito sa usponom lijevo-liberalne ideologije.
ma daj molim te...koje veze ima ljevica i liberalizam s zatvorskim kaznama? još da si spomenuo samo ljevicu, ajde, ali liberalizam, to je naprosto notorna glupost. Etiketiranje i vrijeđanje je jedino što vidim na ovoj temi, i to već jako dugo.
Žalosno je da se meni lijepe kartoni zbog javno izrećenog mišljenja, a ovdje se dopušta izdrkavanje poluobrazovanih balavaca.
__________________
ex tenebris lux veritatis
IlluminatusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 01:23   #1093
Evo Orban planira uvesti porez od 40% na prihode medija (televizija, radio, tisak, internet).
http://www.globalpost.com/dispatch/n...-crippling-tax
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 21:27   #1094
Mađarski RTL uzvraća udarac

Novim porezom za medijske kuće koje je uvela mađarska vlada, isprovociran je otpor pojedinih stanica. Posebice privatna TV postaja RTL Klub izvještava neuobičajeno kritično prema vlastima

TV gledatelji u Mađarskoj već nekoliko tjedana jedva da mogu vjerovati vlastitim očima: privatna televizijska postaja RTL Klub - ekvivalent RTL-u u Njemačkoj ili u Hrvatskoj - koji se dosad gotovo da i nije bavio politikom u svom izvještavanju, odjednom emitira izrazito kritične izvještaje. Na primjer o gradonačelniku Felcsúta. Čelnik tog grada je, naime, napravio karijeru od instalatera plina do milijunaša.
Pod RTL-ovim povećalom se nedavno, međutim, našla i imovina oca premijera Orbána. Istraživački novinari su se tim temama bavili već dugo - kao na primjer "mađarski WikiLeaks", atatszo.hu. RTL Klub to međutim čini tek odnedavno.
Kritično izvještavanje kao znak prosvjeda?
Péter Harrach, političar kršćanskih demokrata, malim koalicijskim partnerom vladajuće stranke Fidesz, vjeruje da sve češće kritično izvještavanje mađarskog RTL-a ima veze s uvođenjem poreza i do 40 posto na prihode ostvarene od reklama. Vlada u Budimpešti je nedavno odlučila o uvođenju tog poreza.
Tako u međuvremenu razmišljaju i mediji bliski vladi. Dnevni list "Magyar Nemzet" je u članku na naslovnici istaknuo frontalni napad na slobodu medija. Brojni drugi listovi, online mediji i televizijske postaje su prosvjedovali s bijelim stranicama ili zacrnjenom televizijskom slikom - među njima i mediji bliski režimu.
Mađari su izašli i na ulice. Izmemeđu ostalog zbog toga što je šef premijerskog ureda, János Lázár, zbog kritičnih izvještaja na njegov račun, intervenirao u Telekomu. Glavni i odgovorni urednik Telekomovog informativnog portala Origo je nakon te intervencije morao napustiti svoju funkciju.

Orbánova desna ruka šamara
Zbog kritičnog izvještavanja RTL Kluba je Lázár sada i glavni Bertelsmannov kanal RTL nazvao "korumpiranim". Taj privatni medij Mađarsku smatra kolonijom, ističe Orbánova desna ruka.
Gledatelji, međutim, očito pozitivno reagiraju na novu spremnost medija na kritiku. Jedan Mađar je uvjeren: "Ne vrijedi Vam pratiti vladi bliske tisak, radio i televizijske postaje ako želite istinite informacije. Ako RTL sada oštrije postupi i prikaže stvarnost u Mađarskoj, onda će i broj gledatelja zasigurno porasti."

http://www.dw.de/ma%C4%91arski-rtl-u...rac/a-17728278
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 17:35   #1095
Orban je genije... Kad ce netko ovim nasim postajama zvijezdama i zvijezdicama uvesti porez...

Moze li se zamuisliti televizija s vise stetocina od tog RTL-a.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 20:17   #1096
Ne znam gdje drugdje da pitam... pa cu pitat tu.
Nema na dijspori teme.
Zna li netko možda koliko dođe zdravstveno osiguranje u Mađarskoj? Ne turističko, nego normalno.
Govorim o bazičnom zdravstvenom.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 20:46   #1097
Od 01.01.2014. 6810,- Ft/mjesec (227,- Ft/dan) Kalkuliraj 1€ = 302-305 Ft
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 21:09   #1098
Hvala , rješeno.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:15   #1099
A zamislite da netko ovako nešto napravi u Hrvatskoj! Treba imati muda za ovako nešto, ne biti lajavac kao naš premijer već raditi u korist naroda.

Quote:
JEDAN JE VIKTOR: Orban opet udario na banke: Vratite Mađarima ekstra zaradu na švicarcima!
http://poskok.info/wp/?p=98862
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:37   #1100
Orban radi protiv naroda. Socijalistički i fašistički mozgovi to ne kuže.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.