Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 07:16   #101
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Slažem se da te sama činjenica da si bio žrtva rata ne kvalificira da budeš ministar branitelja ili da općenito radiš u ministarstvu branitelja, ali ako se upravo o tome radi - mladoj osobi sa nedovoljno iskustva onda njegove izjave treba i promatrati s tog aspekta a ne s aspekta nepoštivanja branitelja ili mržnje prema braniteljima od strane cijelog ministarstva.

Po meni bi idealni scenarij bio da Ministar branitelja nije niti branitelj niti žrtva rata itd. nego netko neovisan i objektivan, a da taj pritom ima pravo i dužnost redovito surađivati i sa braniteljima i sa civilima koji su bili žrtve rata (odnosno njihovim udrugama). S tim da naglasak bude na razgovorima i pregovorima, a ne postavljanju ultimatuma ili pozivanju na linč.

Na kraju, čak i da ode Matić ili Glavašević, vlada će opet postavit onoga koga želi postaviti jer je predsjednik vlade taj koji bira ministre a ne predstavnici skupina koje pojedina ministarstva zastupaju.
Pa prvi branitelji ne bi dozvolili niti da pomoćnik niti ministar bude netko tko nije branitelj, niti bi dozvolili da bude netko objektivan, nego tko će zastupati njihove inzterese, a ne interese SVIH građana RH, što mu je i posao.


Isto kaošto liječnici ne bi dozvolili da je ministar zdravlja/zdravtsva netko tko nije liječnik, jer za njih to mora biti liječnik i oni svaćaju tu funkviju kao ministra liječnika koji će zastupati njihove interese, iako je ministar zdravstva/zdravlja menadžer zdravstvenog sustava kojem pacijenti moraju biti na prvom mjestu, a ne zdravstveni djelatnici, i treba zastupati ineterse hrvatskih pacijenata, tj svih građana RH, a ne jedne skupine građana, liječnika.

Isto i branitelji. oni ne shvaćaju da ministar branitelja je predstavnik skupine koja je dobila povjerenje od većine građana, a njne funkcija koje oni kadriraju, niti je predstavnik branitlja, niti ne razumiju da ga oni ne mogu skinuti, jer ga nisu ni postavili.
Oni misle da se radi o delegiranom predstavništvuu - da oni određuju tko će biti ministar i da mu određuju koje stavove mora imati i da mu određuju što i kako mora raditi i na poslijetku, ako smatraju da ne ispunjava njihove naloge kako mu je naloženo, da ga imaju pravo smijeniti.
radi se o politički nepismenim ljudima, koji žele biti glavni faktor u politici.
Po njima bi trebalo biti potpuno svjedno što narod kaže na izborima, oni određuju politiku i vlade i ministra.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 07:21   #102
Quote:
bananarama kaže: Pogledaj post
Ja ga ne razumijem, kao dijete poginulog vukovarskog branitelja... "oca mu je ubio metak". Ako mi itko može objasniti
kako je to moguće??!!
Optet vađenje iz konteksta i umetanje značenja kojeg ta rečenica nema.

Njega je Stanković pitao kako može imati prava žrtva nastradala od hrvatskog ili srpskog vojnika, svejedno, ako je žrtva srpske nacionalnostoi.
Kako on, može imati sipatije prema žrtvi srpske nacionalnosi, ako mu je oca ubio Srbin.
Glavašević je fino objasnio da je žrtva žrtva, nebitno kojih krvnih zrnaca.
A vi pridoajte kontekst da je rekao da nisu Srbi ubijali, nego meci .
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 08:13   #103
Quote:
morgen kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je primjetitik sjećanje kako je njegov tata volio R. Šerbedžiju, čovjeka koji je cijelo vrijeme ratne agresije šutio kao p....a, a da je samo rekao riječ mogao je spasiti puno života, zaapravo nijedan srpski "intelektualac", bilo da je živio u Hr ili Srbiji nije ništa htio reći protiv srpske agresije. Istina, nije govorio ni jezikom Bore Čorbe, Nede Ukraden i drugih, ali šutiti u ono vrijeme je bilo isto kao i priznavati agresiju!! Ako je njegov tata stvarno "rezao žile" zbog Šerbedžije, u što sumnjam da se on toga sjeća, trebao je zbog navedenog izostaviti pričo o Šerbedžiji...
Zašto lažeš?
Pa masu srpskih intelektualaca i javnih ličnosti su glasono vikale. I odbijali su opće raditi dok je trajao rat.,
Očito ne znaš ili ne želiš znati.

ZTanimljivo, jedino što možeš o Šerbedžiji jest reći da je Srbin.
Naravno, zanemaruješ da Glavašević uopće nije spominjao Šerbedžiju kao nekoga čiju poeziju voli, nego su sve to rimski ili grčki klasični autori.
To ćemo zanemariti.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:12   #104
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Imaš li ti dijete?
Da tebe netko siluje, ti bi svom djetetu cenzurirala emisije u kojima se govori o tome da se treba osoboditi mržnje, ne zbog onog tko je tebe silovao, nego zbog samog svog djeteta, jer mržnja proždire.
Takve emisje bi zabranila djetetu da gleda, i puštala mu emisije u kojema se poziva na mržnju, razbijaju dvojezične ploče, u kojima se spominju novi ratovi i "Poravnavanje računa".
Sve to samo kako tvoje djete se ne bi oslobodilo tereta svojeg roditelja, i počelo samostalno živjeti i razmišljati u prošlosti, nego bi radila sve da guraš u neke svoje traume u prošlosti.
Svaka čast na roditeljstvu !
Ja nisam pričala o nikakvoj cenzuri.

Ja sam rekla se neke stvari ne mogu oprostit i gotovo!

Da meni netko mučki izmasakrira moje dijete, ne bih mu oprostila nikada!

Svom silovatelju ne bih oprostila nikada jer se takvim zvjerima ne oprašta.

A još manje bih mogla oprostit kada bi tolika zlodjela prošla nekažnjeno, kada bi država koja je iza sveg zla stajala, nijekala svoju agresiju, odbijala prihvatit bilo kakvu odgovornost pa makar i na (Bojanova omiljena riječ) simboličkoj razini, kada bi na čelu te države bila dva četnika, i kada bi mi netko non-stop trubio o ljubavi i oprostu, i upućivao me na to da se moram solidarizirat s onima koji su u mene upirali prstom jer imam takva i takva krvna zrnca, da se moram solidarizirat s dojučerašnjim susjedom koji me izdao i poslao u logor za silovanja.

Mene ne zanimaju prazne riječi, mene ne zanimaju parole i klišeji, mene zanimaju konkretna djela, mene zanima što se konkretno radi na tome da se žrtvama pomogne.
Na to Bojan nema odgovora, ničime konkretnim se Bojan nije mogao pohvaliti osim nekakvim svojim parolama, jer je je surova realnost to da se na državnoj razini ne radi ništa i nije se radilo ništa, a 20 godina je prošlo i sad je odjednom prioritet izjednačiti agresora i žrtvu.
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:10   #105
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Oni ima gard psihologa, a ne briselskog činovnika.
Koliko vidim po komentarima, on si s tim gardom velikog psihologa može obrisat gu'icu. Evidentno nije u stanju impresionirat njime nikoga, osim nekolicinu koji su na forumu odavno poznati po "manjinskim" stavovima o Domovinskom ratu, braniteljima, odnosu prema (hrvatskoj!) naciji...

Budući da se na ovom forumskom mjestu pokazalo i dokazalo kako je to jedina vrsta "publike" koja mu plješće i podržava ga, mislim da je sasvim legitiman zahtjev za njegovom smjenom.

Quote:
Ako on nije taj koji bi trebao tumačiti pristup ratu i ratnim posljedicama, tko je taj koji bi trebao?
Đakić i svi oni njegovi sljedbenci koji prosvjeduju?
Na ljudskoj razini - svakako i uvijek: prosvjednici, 100%-tni invalidi, i to s puno većim pravom od njega!

Na štreberskoj razini - ne samo on, nego valjda svaki psihologić koji je ikad odslušao ikakav kolegij na FF (papagajske floskule "mržnja izjeda mrzitelja..." i sl. velike misli...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 04.11.2014. at 13:21.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:31   #106
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
on se sjeća dubokoumnih priča s ocem ali se ne sjeća koje mu je pjesme otac svirao na harmoniki
EVo još jednog genijalca koji je sjedio na ušima dok je gledao emisiju.
NE samo da nisi čuo ono što je Bojan rekao, nego si čuo savim suprotno od onoga što je Bojan rekao.
Slušati ne znaš, ali zato se osjećaš vrlo prozvanim da govoriš i komentiraš nešto što netko nije rekao.
Bojan je rekao da se NE sjećašto mu je otac svirao na harmonici.


Zbog ovakvih kao što si ti, koji nije sposoban ni čuti, kamo razumjeti što netko kaže, slučajno ili namjerno, dolazi do ovakvih situacija kao što su prosvjedi.
I oni su svašta čuli što nije rečeno, i rečeno im je svašta da je Bojan rekao što nije rekao.


Da vidimo dalje što si još čuo da je Bojan rekao:
Srbija nije izvršila agresiju na Hrvatsku.
Ovčara nije bila zločin.
Braniteljima treba smanjiti mirovine.
Što si još čuo da je Bojan rekao?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:47   #107
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
EVo još jednog genijalca koji je sjedio na ušima dok je gledao emisiju.
NE samo da nisi čuo ono što je Bojan rekao, nego si čuo savim suprotno od onoga što je Bojan rekao.
Slušati ne znaš, ali zato se osjećaš vrlo prozvanim da govoriš i komentiraš nešto što netko nije rekao.
Bojan je rekao da se NE sjećašto mu je otac svirao na harmonici.


Zbog ovakvih kao što si ti, koji nije sposoban ni čuti, kamo razumjeti što netko kaže, slučajno ili namjerno, dolazi do ovakvih situacija kao što su prosvjedi.
I oni su svašta čuli što nije rečeno, i rečeno im je svašta da je Bojan rekao što nije rekao.


Da vidimo dalje što si još čuo da je Bojan rekao:
Srbija nije izvršila agresiju na Hrvatsku.
Ovčara nije bila zločin.
Braniteljima treba smanjiti mirovine.
Što si još čuo da je Bojan rekao?
a ja sam rekao drukčije?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:47   #108
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Glavašević je fino objasnio da je žrtva žrtva, nebitno kojih krvnih zrnaca.
A vi pridoajte kontekst da je rekao da nisu Srbi ubijali, nego meci .
Ajde si obriši bljuvku i razmisli o perspektivi hrvatske žrtve koja sluša čovjeka koji u CVu ima prezime.
Da, Glavašević je fino objasnio.
Nebitna su krvna zrnca.
I njegov šef također.
Predrag Matić voli reći iznad hrvatske masovne grobnice da žrtva nema naciju.

Znaš gdje tu počinje jedan fini vrlo ozbiljan problem.
Oni uvijek imaju tu mantru kada govore o poklanim i silovanim hrvatskim civilima. Nemaju naciju, a imaju.

Zašto to nikada ne kažu u Jasenovcu recimo ?
Znamo i ti i ja zašto tamo pjevaju drugu pjesmu.
I u Varivodama ili Gruborima također.
zjoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:58   #109
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Isto i branitelji. oni ne shvaćaju da ministar branitelja je predstavnik skupine koja je dobila povjerenje od većine građana, a njne funkcija koje oni kadriraju, niti je predstavnik branitlja, niti ne razumiju da ga oni ne mogu skinuti, jer ga nisu ni postavili.
Oni misle da se radi o delegiranom predstavništvuu - da oni određuju tko će biti ministar i da mu određuju koje stavove mora imati i da mu određuju što i kako mora raditi i na poslijetku, ako smatraju da ne ispunjava njihove naloge kako mu je naloženo, da ga imaju pravo smijeniti.
radi se o politički nepismenim ljudima, koji žele biti glavni faktor u politici.
Po njima bi trebalo biti potpuno svjedno što narod kaže na izborima, oni određuju politiku i vlade i ministra.
latinski - minister "sluga"

Vidim da si u demokratskom standardu najniže vrste. Otprilike ona od Vesne Pusić "Izabrali ste nas, i odjebite za sljedeće 4 godine".

Nije baš tako.
Ulični protest je vrhunac demokracije a izabrani političari nešto nalik na benigni ili maligni tumor koji stalno treba kontrolirati.
Predrag Matić može biti bezbrižan ako mu pred ministarstvom prosvjeduje deset ljudi.
Ako ih je 100, postaje problem.
Ako ih je 1.000 svakodnevno, onda već gori i premijeru. Sadašnji slučaj.
A kada ih dođe 100.000 uskoro na Jelačić plac, onda je "Tornjaj Predraže i ne vraćaj se nikada više".
zjoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 23:03   #110
Prekrasan, prekrasan dečko.
isprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:25   #111
taj decko danas tvrdi da bi njegov otac da nije mrtav danas drugacije o nekim stvarima mislio i pisao. kakva jadna partijska budala! i kud bas on ciji je otac takvu zrtvu podnio za ovu zemlju. bome je krv u ovom slucaju voda.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:41   #112
Za sinisu glavasevica znam vec prilicno dugo, mislim da sam bio u 8. razredu kad sam procitao knjigu o Vukovaru, ne mogu se sada sjetiti kako se zove, ali naslov je bio tadnjasnja frekvencija radio Vukovara... Uglavnom, otada, sto je oko 10 godina, Sinisa je jedan od najpozitinijih licnosti u domovinskom ratu, ali kada sam procitao izjave njegovog sina prosle godine, pa kada sam pogledao nastup koji mu se stavlja na teret, pa kada sam pogledao njegovo gostovanje u nedjelju, zapitam se koliko kosta ljudski ponos... Pa kako moze reci da je necija puska ubila njegovog oca?
Pa nije ta puska bila u rukama bosnjaka, hrvata, ili madazara, nije niti rusin, a niti netko od ostalih visejezicara iz njegove ulice, to je bila srpska puska... Pa kako ga moze ne zanimati tko mu je ubio oca, dali je taj netko na slobodi? Ja znam primjerice tko je meni sve od pradjedova, ali i sire obitelji ubijen tokom 2. svj rata, a i u poracu jer toliko me boli sto su ubijeni... Kada sretnem jednom ovog decka, bez obzira na njegovog oca, morat cu pljunut kraj njega i reci mu da je govno, a to je zato jer niti ja ne mrzim, ali razaznajem tko je tko.
HercegBosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:49   #113
Quote:
HercegBosna kaže: Pogledaj post
Za sinisu glavasevica znam vec prilicno dugo, mislim da sam bio u 8. razredu kad sam procitao knjigu o Vukovaru, ne mogu se sada sjetiti kako se zove, ali naslov je bio tadnjasnja frekvencija radio Vukovara... Uglavnom, otada, sto je oko 10 godina, Sinisa je jedan od najpozitinijih licnosti u domovinskom ratu, ali kada sam procitao izjave njegovog sina prosle godine, pa kada sam pogledao nastup koji mu se stavlja na teret, pa kada sam pogledao njegovo gostovanje u nedjelju, zapitam se koliko kosta ljudski ponos... Pa kako moze reci da je necija puska ubila njegovog oca?
Pa nije ta puska bila u rukama bosnjaka, hrvata, ili madazara, nije niti rusin, a niti netko od ostalih visejezicara iz njegove ulice, to je bila srpska puska... Pa kako ga moze ne zanimati tko mu je ubio oca, dali je taj netko na slobodi? Ja znam primjerice tko je meni sve od pradjedova, ali i sire obitelji ubijen tokom 2. svj rata, a i u poracu jer toliko me boli sto su ubijeni... Kada sretnem jednom ovog decka, bez obzira na njegovog oca, morat cu pljunut kraj njega i reci mu da je govno, a to je zato jer niti ja ne mrzim, ali razaznajem tko je tko.
ne samo to, glavasevic je doveden u vukovarsku bolnicu gdje mu je dr. bosanac omotala glavu nekom krvavom krpom da ga spasi no jedna bolnicarka srpkinja ga je prokazala i zapecatila mu sudbinu. citati i gledati izjave njegovog sina je bolno, to pokazuje nedostatak karaktera, da ne kazem bas jeftino prodavanje guzice.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:56   #114
Kod nasih "domoljuba" zamjetna je jedna konstanta: vise vole Njemacku od Hrvatske.

Da se sad ne bavimo pojedinacnim i masovnim ubojstvima politicki nepocudnih od strane "demokrata" sa zapada.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 01:09   #115
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne samo to, glavasevic je doveden u vukovarsku bolnicu gdje mu je dr. bosanac omotala glavu nekom krvavom krpom da ga spasi no jedna bolnicarka srpkinja ga je prokazala i zapecatila mu sudbinu. citati i gledati izjave njegovog sina je bolno, to pokazuje nedostatak karaktera, da ne kazem bas jeftino prodavanje guzice.
To nisam znao, dakle tragedija je jos veca kad on na takav nacin gleda na takve stvari... Pa kako takav netko moze biti ministar branitelja kada ne zastupa niti svoga oca...

Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Kod nasih "domoljuba" zamjetna je jedna konstanta: vise vole Njemacku od Hrvatske.

Da se sad ne bavimo pojedinacnim i masovnim ubojstvima politicki nepocudnih od strane "demokrata" sa zapada.
Ne znam kako netko od tih kako ti kazes "domoljuba" moze vise voljeti vise Njemacku od Hrvatske, zamjetno je jedino da Njemacka pravedno sudi ubojicama dok primjerice Rusija, Srbija i Hrvatska pruza utociste ubojicama... I kaze se nepozljenih Alberte, ako vec kazes nasih domoljuba onda nam reci jesi li nas Srbin, ili Hrvat
HercegBosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:12   #116
Različiti ljudi različito reagiraju na traumu. Ne mogu suditi nikome od njih, jedino vjerujem da je Sinišin put zdraviji.

Znam čovjeka kojem je otac ubijen u Jasenovcu. Postao je jedan od najvećih četnika koje sam ikad osobno vidio, makar je studirao u Zagrebu za vrijeme SFRJ. Dvadeset godina poslije rata se tresao od straha kad bi došao u Zg (nije zločinac, nesposoban za vojsku ).

A znam i čovjeka koji je preživio četnički bajonet koji je prošao kroz njegovu sestru. Kćer mu se udala za Srbina, nikad nije rekao ružnu riječ o bilo kome osim, logično, o četnicima.

Ne znam otkud vam pravo da zamjerite Bojanu što je odabrao razum umjesto mržnje i raka želuca? Na kraju krajevo, ako ste kršćani, i u Novom zavjetu nešto piše na tu temu.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:21   #117
Pojašnjenje-ne zamjerim ni ja nikome ko je proživio traumu i onda zamrzio sve Srbe i pogled na ćirilicu i njihovu crkvu i nogometnu reprezentaciju itd.

Meni su se isto prilično zamjerili 90-ih, godinama sam Beograd doživljavao kao Mordor i nisam imao živaca za otići tamo. Da mi je još netko blizak ubijen, vjerujem da bih mogao završiti u anti-Bojan strani ove rasprave.

Međutim, država, ministarstvo, institucije, itd. nije tu da bi povlađivala emocijama svojih građana nego da bi pružala jednak tretman svima. A "svi" su u ovom primjeru svi Srbi sa hrvatskim državljanstvom koji rata nisu ni vidjeli ili nisu ništa skrivili. I, da, mogu imati PTSP i vole ćirilicu.

Ili osnujte stranku koja se zalaže za oduzimanje državljanstva svakom Srbinu, deportaciju u Srbiju ili što već, pa ako pobjedite na izborima cool. Poštenije od čekićanja ćirilice ili pljuvanja po dečku na čijem mjestu nitko od nas ne bi želio biti.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:23   #118
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud vam pravo da zamjerite Bojanu što je odabrao razum umjesto mržnje i raka želuca? Na kraju krajevo, ako ste kršćani, i u Novom zavjetu nešto piše na tu temu.
Vidim da si posisao onu jeftinu Facebook provokaciju "Ja ne mrzim".

Daj mi molim te pojasni gdje ti vidiš da itko od prosvjednika pred Ministarstvom od Glavaševića traži/očekuje da ikoga mrzi ?
zjoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:24   #119
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ostal bi ti brzo bez ruke.
U trenutku kad bih pomislio da si ti u pravu (a imam takve momente), mislim da se više ne bi isplatilo biti živ. Kvragu više i mržnja, jel nam nije bilo dosta.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:24   #120
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ili osnujte stranku koja se zalaže za oduzimanje državljanstva svakom Srbinu, deportaciju u Srbiju ili što već, pa ako pobjedite na izborima cool. Poštenije od čekićanja ćirilice ili pljuvanja po dečku na čijem mjestu nitko od nas ne bi želio biti.
Ti i dalje u kretenluk stilu.
Je li itko bio protiv ćirilice u srpskim selima oko Vukovara ?
zjoni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.