Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2014., 19:49   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
.....

A tema je Sveti Duh koji puše ko vjetar...?
Tako je...jer mu se ne zna ni početak ni kraj... to sveprožimajući je Vjetar Duha.

Zašto ti to ne znaš a ostarjela si ovdje na religiji?
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:14   #42
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Tako je...jer mu se ne zna ni početak ni kraj... to sveprožimajući je Vjetar Duha.

Zašto ti to ne znaš a ostarjela si ovdje na religiji?
Zašto diskusiju skrećeš na osobnu razinu?

Vjetar Duha ...govorim o univerzalnoj sili koja nema limit vremena, granica početka, ni kraja, koja prebiva svagdje i svuda....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:36   #43
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Sveti duh je božja djelujuća sila ! Kratko i jasno.
Ali je izgleda ta sila univerzalna. Nije ekskluzivno pravo samo kršćana.

On se obično nikad ne javlja kao neki čisti duh. Nego se javlja kao anđeo. Ili kao gorući grm. Ili nešto slično.
Ali se često javi tamo gdje ge neki niti ne očekuju: http://www.nacional.hr/clanak/19885/...ni-sat-vremena
"Jedne sam se noći u snu povezao s duhovnim vodičima našeg čovječanstva koji su mi kazali moje duhovno ime: Makaja. To bi se ime s pomoću sanskrta moglo prevesti kao 'tijelo božanske majke'"

Normalno, sada će neki reći da se tome tipu javio Satan.

A to će isto reći i za ovoga tipa: http://hr.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Kome se javio: http://en.wikipedia.org/wiki/Aiwass


Godine 1904. napisao je "Knjigu zakona" koju mu je navodno izdiktirao neki entiet imenom Aiwass, koji se pojavio nakon prizivanja egipatskog boga Hora.

Zadnje uređivanje krena : 17.03.2014. at 11:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:12   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto diskusiju skrećeš na osobnu razinu?

Vjetar Duha ...govorim o univerzalnoj sili koja nema limit vremena, granica početka, ni kraja, koja prebiva svagdje i svuda....
Ne , ne govoriš ti o tome tako nego ja, jer kad sa ja u onom stihu objasnila pozitivni dualizam o sveprožimajućem Duhu, da Duh i puše i ne puše..ti si mi spustila "ti dakle ne vjeruješ u evanđelje" ...

Nije da je meni biblija svetinja, u njoj ima hrpe ukrivotvorene gluposti... ali nije ti bilo pametno da mi onako bezveze spustaš....

Zadnje uređivanje Angela1990 : 17.03.2014. at 12:30.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 12:23   #45
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Normalno, sada će neki reći da se tome tipu javio Satan.

A to će isto reći i za ovoga tipa: http://hr.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Kome se javio: http://en.wikipedia.org/wiki/Aiwass


Godine 1904. napisao je "Knjigu zakona" koju mu je navodno izdiktirao neki entiet imenom Aiwass, koji se pojavio nakon prizivanja egipatskog boga Hora.
Da, tom tipu Kroliju se javio Satan a taj KOmaja je vidim egzibionistički luđak.... tip "proslavio rođendan" ...uživljavanje u tjelesnost, moš misliti duhovnosti...

Za Krolija je prejasno..razotkrivaju ga i djela; zagrizao je u crnoj magiji i umro predoziran drogama i u ludilu . Prodao je dušu najdubljem paklu. Da ga je Duh nosio i objaviteljski podržavao ne bi drogu ni pomirisao.

No nemojmo sad o tome ovdje...Kroli je vrijedan tek konstatacije a ne i studioznog dokazivanja njegovog satanizma...

Zadnje uređivanje Angela1990 : 17.03.2014. at 12:35.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:39   #46
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Da, tom tipu Kroliju se javio Satan a taj KOmaja je vidim egzibionistički luđak.... tip "proslavio rođendan" ...uživljavanje u tjelesnost, moš misliti duhovnosti...

Za Krolija je prejasno..razotkrivaju ga i djela; zagrizao je u crnoj magiji i umro predoziran drogama i u ludilu . Prodao je dušu najdubljem paklu. Da ga je Duh nosio i objaviteljski podržavao ne bi drogu ni pomirisao.

No nemojmo sad o tome ovdje...Kroli je vrijedan tek konstatacije a ne i studioznog dokazivanja njegovog satanizma...
Ali se može postaviti pitanje što je radio Duh sveti kada je njegova konkurencija iz pakla preuzela njegov posao ??
Umjesto da se javi u snu i kaže mu Alaistere ja sam JHVH Bog pravi i pošteni mene slušaj. A njemu se javilo neko lijevo egipatsko božanstvo

A mogao mu je Hahve reći neka ne uzima heroin, jer je preopasan. Neka ne uzima ništa jačeg od trave:


A što se tiče Komaje , on i njegovi vjeruju da mu se javio anđeo iz indijskog panteona. I da mu je rekao neka bude kao kralj Solomon koji je imao harem žena. I uz to je napisao: http://www.hbk.hr/biblija/sz/pj.htm

Kako si lijepa, prijateljice moja, kako si lijepa! Imaš oči kao golubica (kad gledaš) ispod koprene. Kosa ti je kao stado koza što izađoše na brdo Gilead. (2) Zubi su ti kao stado ovaca ostriženih kad s kupanja dolaze: idu dvije i dvije kao blizanke i nijedna nije osamljena. (3) Usne su tvoje kao trake od grimiza i riječi su tvoje dražesne, kao kriške mogranja tvoji su obrazi pod koprenom tvojom. (4) Vrat ti je kao kula Davidova, za obranu sagrađena: tisuću štitova visi na njoj, sve oklopi junački. (5) Tvoje su dvije dojke kao dva laneta, blizanca košutina, što pasu među ljiljanima. (6) Prije nego dan izdahne i sjene se spuste, poći ću na brdo smirne, na brežuljak tamjana. (7) Sva si lijepa, prijateljice moja, i nema mane na tebi.

Valjda ova pjesma vrijedi za sve njegove žene. I hetitkinje, izraelke, amorejke , egipčanke.......uključujući i Kraljicu od Sabe !




http://www.visualphotos.com/image/1x...ssot_1836-1902

Zadnje uređivanje krena : 17.03.2014. at 14:22.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:45   #47
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali se može postaviti pitanje što je radio Duh sveti kada je njegova konkurencija iz pakla preuzela njegov posao ??
Umjesto da se javi u snu i kaže mu Alaistere ja sam JHVH Bog pravi i pošteni mene slušaj. A njemu se javilo neko lijevo egipatsko božanstvo
Krena...brate...pa svako privlači one snage i sile koje prizivlje svojom sviješću,svojim kvalitetama...Kroli je bio luđak pa je luđake iz pakla i primio u goste svoje vizije....što bi se Bog tu miješao i spašavao, Bog poštuje slobodnu volju...i povlači se...!?
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:25   #48
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Krena...brate...pa svako privlači one snage i sile koje prizivlje svojom sviješću,svojim kvalitetama...Kroli je bio luđak pa je luđake iz pakla i primio u goste svoje vizije....što bi se Bog tu miješao i spašavao, Bog poštuje slobodnu volju...i povlači se...!?
Je istina je. Samo se može reći: najprije ga je Bog stvorio malo munjenog, pa se onda taj isti Bog čudi da takav prizivlje luda božanstva.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 17:01   #49
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Je istina je. Samo se može reći: najprije ga je Bog stvorio malo munjenog, pa se onda taj isti Bog čudi da takav prizivlje luda božanstva.
Zašto bi savršeni i sveti Bog stvorio munjenu dušu ? Doduše priča o adamu i evi je strašno arhaična i smiješna ali to nam neće biti kriterij

Ako nema pametnijeg boga onda ćemo ga izmisliti ! Ta neće nam Mojsijev i Muhammedov bog biti kriterij vrline
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 23:25   #50
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Zašto bi savršeni i sveti Bog stvorio munjenu dušu ? Doduše priča o adamu i evi je strašno arhaična i smiješna ali to nam neće biti kriterij

Ako nema pametnijeg boga onda ćemo ga izmisliti ! Ta neće nam Mojsijev i Muhammedov bog biti kriterij vrline
Može nam biti kriterij Boga po Mormonima:

No, kad je imao sedamnaest godina, sreo je u šumi “anđela Moronija” koji mu je otkrio da su u blizini njegovog doma zakopane “zlatne ploče”, ali mu nije dao da ih otkopa. Tek je 1827. otkopao ploče, a tvrdio je da je mu je anđeo rekao da su to zapisi Indijanaca, i da ih mora prevesti.

Ploče su ti Indijanci navodno napisali na “reformiranom egipatskom”: prevodio ih je tako da je stavio poseban kamen u šešir i potom je šešir stavio na lice, i u njemu vidio prijevod. Jedanaest svjedoka je potpisalo izjavu da su vidjeli ploče, ali kad je Smith završio “prijevod”, vratio je ploče “anđelu” tako da ih potom nitko nije vidio. Prijevod je tiskan 1830. kao Knjiga Mormona i sadrži mnoge zanimljive stvari: kako je Isus nakon uskrsnuća posjetio Ameriku, kako su neki Indijanci potomci starozavjetnih Židova itd.

http://pollitika.com/moroni-i-gabrijel
Dakle , Joseph Smithu se ukazao Moroni i rekao mu istinu kako se treba ponašati. I on ga je poslušao. Normalno, ima puno onih koji u to vjeruju. A još više koji im se smiju

A i ovome se ukazao anđeo i rekao mu da napravi novu religiju:

Muhamed ibn Abdalah (oko 570-632) je mogao biti običan arapski trgovac iz Meke da mu se u pećini koju je često posjećivao nije ukazao “anđeo Gabrijel” i objavio vijesti od Boga. Dalja povijest je više-manje poznata, nakon početnih progona njegovi sljedbenici su se trijumfalno vratili u Meku i krenuli s osvajanjem Arabije i dalje, a danas Muslimana ima oko jedne i pol milijarde.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:44   #51
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Može nam biti kriterij Boga po Mormonima:

[I] No, kad je imao sedamnaest godina, sreo je u šumi “anđela Moronija” koji mu je otkrio da su u blizini njegovog doma zakopane “zlatne ploče”, ali mu nije dao da ih otkopa. Tek je 1827. otkopao ploče, a tvrdio je da je mu je anđeo rekao da su to zapisi Indijanaca, i da ih mora prevesti.
Da...čovjek može biti u nezgodnoj sitoaciji jer može doživjeti nadnaravno iskustvo pa je u poziciji da promišlja da li ga je doista kontaktirao anđeo Božiji ili anđeo Satanin... i nakon toga donosi odluku da li da ga sluša ili ne sluša.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:48   #52
obavjest onima koji prate temu...

Dugo vremena nisam postavila tekstualni tematski nastavak ove svoje teme jer imam još toga za pisati...nadam se večeras ili tijekom sutrašnjeg dana....
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 20:30   #53
Krist je duh u Duhu Svetom, dakle BOG :

Zašto je Krist Bog?

Valja mi prethodno iznijeti kronologiju nastanka Trojstva:
Temeljni Bog,sveprožimajući Duh Sveti,Sve-Svijest,kada je odlučio ući u stvaralačku i zakonsku Igru,manifestirao je Sebe kao Oca,dao si je duhovnu tjelesnu formu da bi sve stvoreno bilo “na njegovu sliku i priliku”. Do te stvaralačke Igre Bog nije imao potrebu da bude personalni,lični Bog jer Ga nije imalo što niti gledati,i jer ništa personalno nije niti postojalo. I nije bio čitavu vječnost sam da bi jednom odlučio-pa mogao bih ja i stvarati da ne budem sam. Tog apsurda nije bilo jer je Bog kao Duh Sveti,Sve-Svijest od vječnosti i za vječnost. Njegova predstvaralačka manifestacija kao Boga Oca,a preko oca i Boga Sina nije ništa promjenilo u biti Boga Duha Svetoga,samo je nastala nova “proširena” dimenzija Boga sa novom stvaralačkom dimenzijom svega stvorenoga. Otac i Sin su u Duhu Svetome vječno postojali kao nepersonalni, uvjetno rečeno kao “vuna”, kao “glina”. Nevidljivi Bog (Duh Sveti) postao je vidljiv pomoću Svjetla Duha Svetoga kao personalizirani i kristalizirani Bog Otac na radost i sreću svojoj stvorenoj djeci,anđelima. Tada je vidljivost Boga imala svoj smisao.

Prethodno stvaranju Duh Sveti je preko Oca sebi dao još jednu stvaralačku formu - Sina, Boga Sina sa ulogom vječne poveznice Stvaraoca sa stvorenim. Zašto? Zbog manifestacije stvarne slobode i ljubavi između Stvoritelja i nas stvorenja.
Onima koji Krista ne razumiju kao Boga valja shvatiti jednu fatalno istinitu i jasnu stvar: Bog apsolutne slobode nije Sebi,kao što mnogi zamišljaju, stvorio jedno apsolutno poslušno i podložničko biće kao sina Krista koji će biti robovski apsolutno poslušan i kojeg će postaviti kao žrtvu i posrednika u slučaju pobune pad bića. To nije u prirodi Božijeg bića koji ne nameće poslušnost. Tada Krist ne bi bio biće slobode, slobodne volje već na poslušnost programirani rob,a mi veći i slobodniji od njega. Na tako zamišljen način Bog je mogao stvoriti i sve druge “Sinove”,sva druga bića robovske poslušne svijesti pa “frke” ili pada i grijeha ne bi niti bilo. Zbog te jasne činjenice Bog je samo Sebi mogao biti apsolutno poslušan, stoga je samo kroz Sebe manifestirao Sina i zato je Sin Bog-jedna svijest,jedna volja sa Bogom Ocem. Zbog toga je Sin u stvaralačkoj Igri Poočim i Sustvaralac ovog svijeta jer je po Njemu i kroz Njega i za Njega svijet stvoren. Iako Duh Sveti nije osoba On je svijest,svesvijest . Skučeni ljudski um kroz svoju osobnu percepciju vidi Boga samo kao osobu a Duha Svetog samo kao neku produženu “silu”. Bogu ne treba “sila” ili neko zamišljeno sredstvo djelovanja jer itako i zvan Boga kao Duha Svetog ništa ne postoji. To je problem skučenog i neposvećenog ljudskog uma da je isforsirao priču o Bogu “sili” ili priču o Duhu Svetom kao “osobi” jer izvan koncepta tijela također ne može promišljati o Bogu kao svijesti. Svijest valjda “mora” biti zgužvana u neki krugić iz kojeg će isijavati i predstavljati “ličnost”. Biblija jasno ukazuje da Duh Sveti poučava,žaloslo se na grijeh,govori, daje darove po svojoj volji,da se Duhu može sagriješiti kao Bogu itd. Dakle Duh Sveti je Bog,neosobni temeljni Bog.

Otac i Sin, personalizirana Boštva su zadržali svoju bezličnost i sveprisutnost u Duhu Svetome jer su centrale Duha Svetog, oni Ga “udišu” i “izdišu”, sa njim operativno djeluju, a i obrnuto-Duh Sveti djeluje kroz Sebe kao Oca i Sina. Tako je i Sin bio sustvaralac svijeta kao i održavalac svijeta jer i u Sinu “sve /stvoreno/ ima svoje postojanje”. Po fluktaciji Duha Svetog kroz sveprožimanje Otac i Sin su Bog. Po tome je Bog Bog. Kroz fluktaciju Duha Svetog kroz čovjeka čovjek je božanski,posvećen,svet, i kroz tu fluktaciju posvećeni čovjek i prima i “rađa” /odašilje/ Krista,imepersonalnog Krista kao duha. Prisjetimo se kako Krist kaže za takvu dušu: “On je moj brat,moja sestra,moja majka”. Dakle Krist nije samo personalno stvoreno Biće nego i Duh,jer ima svoga Duha u Duhu Svetome.

Krist je 4. ili centralni Duh u Duhu Svetom,to smo razjasnili u mom prošlom radu o Duhu Svetom.

Apostol nas izvještava da je Krist svoju spasiteljsku snagu stavio u naša "srca". "Srce" je kao što vidimjo gore u skicama 4. duh, 4. čakra ili Kristov Duh u strukturi 7-dimenzionalnog Duha Svetog. Tako je Krist zapravo pojačao,dao,kapario svoju spasiteljsku snagu ili "krv" u nama u svoju 4. centralnu snagu. Podsjetimo se i činjenice da smo mi,da je naša duša duhovno 7-dimenzionalno strukturirana "na božiju sliku i priliku". O tome ću opširnije napisati jedan poseban rad! Otkrivenje za Krista kaže da "ispituje srca i bubrege". Zašto? Kako? Pa zato što se tamo nalazi! Podsjetimo se da smo mi "hram Božiji" i da "duh božiji prebiva u mama" kako kaže biblija. Bog je dakle Duh koji prebiva u nama. A jedna od duh sila je i Kristova Sila u nama /4. i centralna/. Zato Krist "ispituje srca". A zašto ispituje i "bubrege" ? Evo objašnjenja: Sa padom u grijeh i pobunom na Nebu nebesko drvo života je prestrukturirtano sa 7 u 10 sefirota.

Neki zamišljaju Kristovo "bogovanje" kao privremeno a Krista kao stvoreno biće kojem je Bog dao moći da se igra boga a na nama je da se “jedino Bogu” klanjamo i častimo i njemu. I to bi bilo protivno Božijoj prirodi; da slavimo stvorenje i da ga častimo kao Boga, kao spasitelja zbog njegove žrtve i robovske poslušnosti Bogu. Bog bi bio nepravedan da uzdigne jedno stvorenje nad drugima,do te mjere da je čak svijet “zbog njega stvoren”. Vidjet ćemo da to nije baš tako,da mnogi biblijski ukazi govore o Kristu iz vječnsti i za vječnost, kao “vječnog svećenika” i Boga. Zašto? Iako će vođa pada u grijeh i sam grijeh kao razaralačka sila biti pobjeđeni,u potencijalu slobode uvijek je kao osobni izbor mogućnost neposlušnosti Bogu i napuštanja Boga.

Protivnicima koji Isusu niječu stvarno Boštvo možemo postaviti pitanje ako je Isus bio svjestan svog podređenog i stvorenog bića zašto se identificira vječnom dimenzijom Boga “Ja jesam”( Ivan Iv 8:24 , 8:58)? Zašto se ne protivi apostolovom divljenju i predanju “Gospodin moj i Bog moj!”, Zašto se ne protivi klanjanju pred sobom? Nije li takvo ponašanje hula i grijeh?

O sebi kao djelotvornom Bogu Krist sam kaže: ''I znat će sve crkve: Ja sam 'Onaj koji istražuje bubrege i srca'' - i 'dat ću' vam 'svakomu po djelima.' ''(Otk 2:23). Samo Bog “istražuje bubrege i srca” (Jeremije 7:10).

Za Ivana Krist je Riječ,Bog : ''U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše kod Boga i Riječ bijaše Bog'' (Iv 1:1)
Dalje Ivan kaže da je Krist vječan i iz vječnosti,prije SVEG stvaranja i SVE što je stvoreno po Kristu je stvoreno. No Krist je vječan kroz Duha Svetog jer je Duh u Duhu Svetm, 4. Duh Sila (jedna od 7 duh sila Duha Svetog).

Duh Sveti se naziva i Kristov Duh, i Duh Blagodati, Ljubavi i Mira praishodi i iz Sina: “: »Blagodat, Milost, Mir od Boga Oca i Krista Isusa Gospoda našega.« ('Timoteju', I, 1:2) – Iz Jagnjeta Božijeg izbija sedmerostruki Duh Božiji ('Otkrivenje, 5:6)

Razlika između Krista, svetog Jednog, i Boga Oca, Presvetog Jednog, je u tome što Otac gospodarski zrači Puninu Sile, Duha Svetog, a Sin samo Dio. Ali opet Oni su Jedno, jer zrače istu Silu, kao što sijalica od 100 vati i ona od 30 vati zrače istu svjetlost, ali različite jačine.

Razlika između Krista i stvorenja? Krist nije kopija i slika kao što je čovjek i anđeo, kopija po liku, već Očeva kopija po gospodarskoj, božanstvenoj Slavi i Moći, po Sjaju: »On je Odsjaj Njegove Slave i Odraz Njegovog Bića, ...« (Jevrejima, 1:3)
Krist je blagosloven u Vijekove Vjekova, kao što ti prethodni citat kaže. On je vječna Slava, Sjaj i sila, i zato mu kao Bogu pripada i vječna Slava, Sila, Čast i Naklon.

Prije manifestacije Krist je bio Logos u Bogu, Svjetlost u Svjetlosti. Ta Svjetlost je Slava, Čast, Sila, Svetost, ... Dakle Krist je od vječnosti, kao Logos, bio Bog Slave i Sjaja. A kada je manifestan iz tog nevidljivog Sjaja, tada Otac Mu je prenio da gospodarski vječno zrači taj Vječni Sjaj, tog Duha Slave.To što se u Apokalipsi kaže da je Krist stvoren, ništa ne ruši njegovo Boštvo. Šta osim toga nije stvoreno? Samo Duh Sveti, impersonalni Život nije stvoren. Jasno je: pre Fenomena, pre stvaranja iz Nevidljivog, iz Nevidljivog Duha, Noumena, nije postojao nijedan oblik, nijedan lik. Postojala je samo Beskonačni Sjaj, Sveta Svjetlost, Bog, Duh Sveti, Praenergija. Ni Otac tada nije bio 'stvoren', manifestiran, jer kome bi inače bio Otac?
Nepregledna je i čudnovata je misterija Stvaranja: sve je stvoreno radi Krista i kroz Krista. I Krist. Duh je u svemu kao sišti Bog. Zato i On, Krist kaže: ono što učinimo drugome, bila to i najmanja životinjica čiji život je Bog, učinili smo Njemu, Posredniku i Središtu.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:37   #54
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post

Temeljni Bog,sveprožimajući Duh Sveti,Sve-Svijest,kada je odlučio ući u stvaralačku i zakonsku Igru,manifestirao je Sebe kao Oca,dao si je duhovnu tjelesnu formu da bi sve stvoreno bilo “na njegovu sliku i priliku”.
Zašto bi to učinio, zašto bi stvarao?
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 18:30   #55
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Zašto bi to učinio, zašto bi stvarao?
Kršćani kažu da je počeo stvaralački čin "iz ljubavi"... što je dosta prozirno jer da Bog nije stvorio svijet...što bismo rekli-da ne bi imao dovoljno ljubavi ili da nije imao dovoljno ljubavi što to prije nije učinio...? Čitavu vječnost bio sam a onda se sjetio : pa mogao bih ja i stvarati.

Što reći...odlučio je i ozakonio tu svoju odluku...ništa Mu nijer falilo...jer On je sam sebi dovoljan...ali odlučio je stvarati...proširiti jednu dimenziju...

Ja imam jedno teško pitanje u veziu stvaranja....koje me muči ...ali neću ovdje.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 10:39   #56
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Kršćani kažu
Ne pitam kršćane, ali slobodno zanemari pitanje.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 10:52   #57
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ne pitam kršćane, ali slobodno zanemari pitanje.
proslovkaj sva slova pa ćeš vidjeti da sam napisala što kažu... i što ja kažem...
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 11:02   #58
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
proslovkaj sva slova pa ćeš vidjeti da sam napisala što kažu... i što ja kažem...
U pravu si, sve si rekla.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 22:46   #59
Quote:
Angela1990 kaže: Pogledaj post
Kršćani kažu da je počeo stvaralački čin "iz ljubavi"... što je dosta prozirno jer da Bog nije stvorio svijet...što bismo rekli-da ne bi imao dovoljno ljubavi ili da nije imao dovoljno ljubavi što to prije nije učinio...? Čitavu vječnost bio sam a onda se sjetio : pa mogao bih ja i stvarati.
Doduše Bog nije u vremenu, pa mu ne može biti dosadno. Možda se Bog želio iskušati kao dobar umjetnik pa je odlučio stvoriti svijet.
Samo što često njegovo djelo ovako izgleda: http://blog.bestamericanpoetry.com/....145d970d-320wi

Quote:
Što reći...odlučio je i ozakonio tu svoju odluku...ništa Mu nijer falilo...jer On je sam sebi dovoljan...ali odlučio je stvarati...proširiti jednu dimenziju...

Ja imam jedno teško pitanje u veziu stvaranja....koje me muči ...ali neću ovdje.
Samo ti pitaj. I mene to zanima. I mnoge druge, a ne samo Leibnitza: Warum ist überhaupt etwas und nicht vielmehr nichts?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:21   #60
Bog je trenutno kako stvari stoje čista taština no promjeniti će se on ima vremena ta duga je vječnost.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.