Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 14:08   #1
Kako postati časni brat?

Pozdrav svima, kao što piše u naslovu zanima me koji su uvjeti za postati časni brat, da li je potrebna četverogodišnja škola ili nešto drugo, uglavnom ja imam završenu samo trogodišnju školu, slabo se razumim na ovom forumu i ne znam di drugo da postavim ovo pitanje, nadam se da možete pomoći, Bog vas blagoslovio...
cromen24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 14:54   #2
naprimjer kod ovih kapucina je svejedno je li četverogodišnja ili trogodišnja škola, zasigurno da ima još takvih zajednica gdje je svejedno..

Quote:
Postoji više načina kako se postaje redovnikom. Pri način jest da mlada osoba nakon 8. razreda OŠ svoje srednjoškolsko obrazovanje provede u našem samostanu, odn. sjemeništu u Varaždinu (Kapucinski trg 7). Nakon četverogodišnjeg boravka i upoznavanja s nama fratrima kapucinima takvi mladići se dalje pripuštaju u novicijat.

Drugi, danas sve nekako češći način pristupanja u naš Red jest da k nama mladići dolaze nakon već završenje srednje škole (trogodišnje, četverogodišnje) pa čak i nekog fakulteta ili radnog odnosa. Takvi ponajprije prolaze kroz razdoblje postulature (najmanje šest mjeseci), a nakon toga bivaju primljeni u novicijat (nakon godine novicijata slijedi polaganje prvih zavjeta na godinu dana).
Postupak ulaska u Red - postulatura i novicijat - za braću klerike i časnu braću su potpuno isti i odvijaju se pod istim programom i vodstvom istog učitelja postulanata, odn. novaka (dakle, po ničemu nema razlike između jednih i drugih odgajanika).

Nakon godine novicijata slijedi filozofsko-teološki studij koji nije rezerviran samo za buduće svećenike. Naime, i časna braća također mogu studirati teologiju, ali se na kraju studija ipak nužno ne moraju zarediti za svećenika.
No, osim studija teologije, braća pomoćnici se mogu usavršavati i u nekom zvanju više prikladnom njihovim talentima i obdarenostima svakog pojedinca ili pak u onim zanimanjima koja su više potrebna zajedničkom životu i djelovanju Crkve i Reda: kuhar, slikar, orguljaš, knjižničar, medicinski tehničar...
http://duhovni-poziv.blogspot.com/20...je-biti-i.html
http://duhovni-poziv.blogspot.com/20...ljudima-i.html
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.