Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 00:28   #81
Sve je tu....moram još nabaviti raznobojne tkanine za ukras

Naravno da sam u međuvfemenu zaboravio npr. nacrtati "Enisgns of Creation" na "Table of Practice"

Imao sam interesantan osjećaj dok sam to radio. Sama "Table of Practice" mi je izgledala savršeno a sada kada sam docrtao i Pečate Stvaranja izgleda mi nekako oskrnavljeno. Kao da se morala uništoto savršenost da bi
je ljudi mogli uopće koristiti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:44   #82
Kada smo već spomenuli klime, hladnoću i entitete..

Koja je razlika u samom feelingu kada dođe Anđeo i kada dođe Demon? Ima li je zaista?
Pitam...jer Anđele nisam dozivao pa ono..

Nisam uhvatio kakve su ti pripreme? Meditacije i to sve? Isto kao za Goetiu?

Razdvajaš li ti pale Anđele od Demona?

Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:54   #83
Nemam pojma, nisam još radio sa Anđelima

No svakako ću napsiati doživljaj jer mi fali još par sitnica za nabaviti.

Vrzma mi se u glavi da napišem kratku knjižicu u obliku PDF , ali to ćemo još vidjeti

Pali anđeli il' Demoni sve je to isti vrag.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:49   #84
Sjecam se evokacije anđela Zadkiel-a. Standardno, Ritualno tuširanje. Spricanje svete vode dok hodam ukrug na rubu kruga. Preeliminarna evokacija. Nije bio bornless. Nego neka kraca. Tamjan, Otvaranje sigil-a (crte pocinju pulsirati, nestajati, lebdjeti iznad papira), izgovaranje imena. Osjecaj prisutnosti. Cijeli prostor pocinje vibrirati kroz gusti šum (nesto slicno sumu na televizoru). Pocinje mi se zatvarati periferialni vid. Gubim ravnotezu i ulazim u "zonu". Na istoku kroz oblak pojavljuje se krug svijetla i cujem glas (unutarnji).

Kod demona dobim uvijek neku sjenu. Za goetiu ne koristim trokut, tako da se uvijek motaju oko ruba samog kruga. I na neku foru vidim svih 360 stupnjeva oko sebe.
__________________
The pages of history are red with the blood of illuminated "saints" who were murdered by their religions for actually achieving the advertised spiritual rewards
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 03:08   #85
Sve je spremno i sav je materijal nabavljen

E sad, treba osmisliti ritual jer to Dee i Kelly nisu nikada opisala, možda i jesu ali su papiri završili kao zaštita za kakvu pitu od jabuka
Većina suvremenika se orjentirala prije svega na Kule Stražara dok je Heptarchia Mystica zanemarena. Materijal i nema baš puno tako da sve ostaje na mašti i kretivnosti maga.

S obzirom na brzinu kojim to radim mogao bih to sve pripremiti za 1.11.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:15   #86
I dalje se probijam kroz raznorazne tekstove Planetarne Magije ilitiga Heptarchia Mystica. Interesanto je što je se ona opisuje sa "dobrim" anđelima tako da se ne može koristiti za nauditi nekome dok entiteti Kule Stražara nemaju nikakvih moralnih kočnica. I da, bit će sve spremno za Samhain
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:45   #87
Naravno, nije sav materijal nabavljen. Prolazeći kroz tekst saznao sam da mi treba još par sitnica. Ali ništa što se ne može složiti u par sati.

Okvir rituala je napravljen. Želje će biti svjetovne i jednostavne pošto se radi o planetarnoj magiji koja je povezana sa stvarima na zemlji. Pretpostavljam da drugi dio enohijane, Kule Stražara. imaju veze s avišim sferama.

Sve će to biti obavljeno u sljedećih 10 dana. Točan datum ipak neću navesti

Naravno, spomenut ću vremenski okvir u kojem se mora želja manifestirati.

Interesantno je da sam opet naletio na razne priče o "opasnosti" rituala. No jedan autor ima zgodan odgovor na to, pitajte tog koji je imao loša iskustva da li je upotrijebio sve alate koji se spominju u originalnom materijalu

Čak mi pada na pamet složiti kratki PDF tekst u vezi toga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:48   #88
Moguće da sam previše analitičan ali nemam prirodne nadarenosti da samo sjednem i pričam sa anđelima

Nije mi dao vrag mira pa sam naručio i došla mi ova knjižurina :

https://www.amazon.com/Complete-Myst.../dp/0738752584

...ali ako krenem to čitati i proučavati konkretan rad bi mogao čekati još koju godinu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:58   #89
Fiju, koliko love za knjigu?! Svaka čast majstore, to znači bit nepokolebljiv na vlastitom putu.
I btw, posudi je meni dok ne odradiš ovo šta upravo odrađuješ. Da te ne skreće sa puta.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:08   #90
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Fiju, koliko love za knjigu?! Svaka čast majstore, to znači bit nepokolebljiv na vlastitom putu.
I btw, posudi je meni dok ne odradiš ovo šta upravo odrađuješ. Da te ne skreće sa puta.
Što se tiče knjiga ovo me dobro opisuje

Kod posudbe knjige imaju tendenciju nestajanja
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:10   #91
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Što se tiče knjiga ovo me dobro opisuje

Kod posudbe knjige imaju tendenciju nestajanja


Bome ih se dobrih 70% ne vrati

Srecom da mi do vecine duhovnjacke biblioteke nije vise previse stalo pa nema veze
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:21   #92
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Bome ih se dobrih 70% ne vrati

Srecom da mi do vecine duhovnjacke biblioteke nije vise previse stalo pa nema veze
Istina, prije par godina sam dosta besplatno podijelio. Neka se ljudi vesele
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:34   #93
Znam, znam, lakše utjerat dug od Agrokora nego vlastitu knjigu kad joj se izgubi trag.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:19   #94
Rituali su obavljeni, sa razumnim rokom izvršenja. Tri različita zahtjeva trima različitim planetarnim vladarima. E sad, ako se ostvare 2 od tri smatrati ću projekt uspješnim. Do roka ću probati složiti jedan manji PDF sa uputama i teorijom. Da se nađe nešto slično i na hrvatskom. Živi bili pa vidjeli

Uzelo mi je malo više vremena od očekivanog ali želio sam da sve bude na mjestu i da ne završim kao jedan urbani mit raznih internet "mudraca"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:20   #95
Čitao sam dosta o Enohijskoj magiji. Doduše nisam se u nju previše praktično upuštao zato što mi se doimalo prekompliciranim izrada svih tih rekvizita koji trebaju za zvanje. Stoga sam se radije prepustio eksperimentiranju s Goetiom, gdje je dovoljno za prizivanje jednog od demona nacrtati njegov sigil na parčetu papira. (tako sam barem mislio).

Demoni su mi se uredno javljali (mentalno) i davali mi odgovore na moja pitanja. Sad, nakon što sam prestao prakticirati tu crnu magiju (zbog toga što je par stvari pošlo po zlu), zaključio sam da su mi demoni govorili hrpu laži i lažnih obećanja (recimo o budućem poslu i životu u inozemstvu) - čak su mi predvidjeli dva infarkta i takve nebuloze. Nikako ne bih preporučio eksperimentiranje s Goetiom.

Htio bih se možda rađe pozabaviti anđelima Enoha - što će reći da me interesira jesi li oni u mogućnosti da ispune neke prosto materijalne želje?? Trenutno sam na toj sferi vrlo slab. Pa ako je netko može podijeliti svoja pozitivna iskustva? Bio bih zahvalan!
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:23   #96
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post

Kod demona dobim uvijek neku sjenu. Za goetiu ne koristim trokut, tako da se uvijek motaju oko ruba samog kruga. I na neku foru vidim svih 360 stupnjeva oko sebe.
Možeš li mi, molim te, pojasniti ukratko koju si metodu za prizivanje koristio?? Jesi li doista dobio fizičku manifestaciju demona? Osobno sam uspio samo mentalnu manifestaciju dobiti. Ova fizička me straši.
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:13   #97
Quote:
klto kaže: Pogledaj post
Čitao sam dosta o Enohijskoj magiji. Doduše nisam se u nju previše praktično upuštao zato što mi se doimalo prekompliciranim izrada svih tih rekvizita koji trebaju za zvanje. Stoga sam se radije prepustio eksperimentiranju s Goetiom, gdje je dovoljno za prizivanje jednog od demona nacrtati njegov sigil na parčetu papira. (tako sam barem mislio).

Demoni su mi se uredno javljali (mentalno) i davali mi odgovore na moja pitanja. Sad, nakon što sam prestao prakticirati tu crnu magiju (zbog toga što je par stvari pošlo po zlu), zaključio sam da su mi demoni govorili hrpu laži i lažnih obećanja (recimo o budućem poslu i životu u inozemstvu) - čak su mi predvidjeli dva infarkta i takve nebuloze. Nikako ne bih preporučio eksperimentiranje s Goetiom.

Htio bih se možda rađe pozabaviti anđelima Enoha - što će reći da me interesira jesi li oni u mogućnosti da ispune neke prosto materijalne želje?? Trenutno sam na toj sferi vrlo slab. Pa ako je netko može podijeliti svoja pozitivna iskustva? Bio bih zahvalan!
Biti ću blag

Ne možeš reći da ne preopručuješ Goetiju kada nisi napravio ništa što se tiče zaštite i osnovnih stvari koje se rade u prizivanju demona. U biti, čudi me da si uopće uspostavio kontakt samo sa komadom papira.

Ako nemaš namjeru napraviti bar osnovne materijale za priziv ne preporučujem ti ni Goetiu ni Enohijanu.

Podsjećaš me na naše tiriste, čehe, koji u japankama i kratkim hlačicama krenu na velebit i kada HGS dođe po njih oni kažu da "ne preporučuju odlazak na velebit"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:13   #98
Quote:
klto kaže: Pogledaj post
Stoga sam se radije prepustio eksperimentiranju s Goetiom, gdje je dovoljno za prizivanje jednog od demona nacrtati njegov sigil na parčetu papira. (tako sam barem mislio).

Demoni su mi se uredno javljali (mentalno) i davali mi odgovore na moja pitanja. Sad, nakon što sam prestao prakticirati tu crnu magiju (zbog toga što je par stvari pošlo po zlu), zaključio sam da su mi demoni govorili hrpu laži i lažnih obećanja (recimo o budućem poslu i životu u inozemstvu) - čak su mi predvidjeli dva infarkta i takve nebuloze. Nikako ne bih preporučio eksperimentiranje s Goetiom.
Ako se želiš baviti Demonolatrijom onda preporucujem knjige S.Conolly:

-The Complete Book of Demonolatry
-Daemonolatry Goetia

Bez obzira da li demone (energiju) smatras dijelom svoje psihe ili inteligentnim entitetima ophodi se poštovanjem,otvorena srca i uma i neces imati nikakvih problema.

Pogledaj popis vaznijih tema, o tome se dosta pisalo.
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:36   #99
Quote:
Dragon Rouge kaže: Pogledaj post
Ako se želiš baviti Demonolatrijom onda preporucujem knjige S.Conolly:

-The Complete Book of Demonolatry
-Daemonolatry Goetia

Bez obzira da li demone (energiju) smatras dijelom svoje psihe ili inteligentnim entitetima ophodi se poštovanjem,otvorena srca i uma i neces imati nikakvih problema.

Pogledaj popis vaznijih tema, o tome se dosta pisalo.
Pa ne želim se više baviti time. Želim nešto manje opasno i Učinkovito. Imam dosta otvorenih pitanja u životu za koje ne znam kako da ih rješim. Entitete sam zvao u trenucima kad sam bio pod psihičkim napadom - ispostavilo se da daju krive odgovore koji zvuče nerealno (u više navrata mi je demon Astaroth rekao da pobjegnem u englesku i da mi netreba karta za avion). Drugi je učinio da se osjećam kao neka zvijezda, itd. U glavnom sve je loše završilo. Ništa se u glavnom nije promijenilo na materijalnom planu.
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:17   #100
Kito, ne koristiš zaštitu, ćavrljaš sa Astartotom, komadi papira... dobro da si živ.
A da se uzdaš malo u se i u svoje kljuse?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.