Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2022., 20:15   #1
Podno vodno grijanje na pelet vs struja

Grijemo kuću sa podnim grijanjem na pelet.
Obzirom na sve veće cijene peleta i da je sa njima uvijek ta gnjavaža nabave i skladištenja, razmišljam si kolika bi eventualna razlika bila ako bi se to prebacilo na struju.
U startu je jasno da je struja dosta skuplja , međutim zanima me mišljenje stručne ekipe u vezi jednog razmišljanja.
Peć na pelet bi kao trebalo držati stalno na tim neki visokim temperaturama (60C+) zbog kondenzacije kotla, a meni za podno takva temperatura ustvari ne treba.

Ako sam u pravu, to bi značilo da ja trošim više peleta samo zbog toga da držim peć na višim temperaturama.
Kod električnog bojlera bi pretpostavljam situacija bila takva da ga mogu podesiti na temperaturu koja bi ustvari ulazila u cijevi podnog grijanja. Obzirom da zasad nemam fasadu to je trenutno 41 C i to zadovoljava da držimo u kući nekih 21 C dok su minusi.

Da li bi se nekako dalo usporediti/izračunati koliko bi se toršilo struje ako grijem vodu na 41 C vodu, u odnosu na tih 60C+ na koliko grijem vodu peletima ?
dxer is offline  
Old 15.02.2022., 21:16   #2
Pa ne griješ sada podno sa 60C. Imaš valjda neku skalameriju iza peći (miš ventil, hidraulični modul, bla bla...) koja ti priprema optimalnu temperaturu za podno?
Ako to imaš onda nemaš gubitke na način kako si opisao.
laguna808 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.