Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2004., 14:05   #61
Quote:
T@nja kaže:
To vrijedi za drugi porod
brijem da ti je muz u samostanu ili da si trudna?



Ne znam, sto znaci ovo , jos nisam nakon drugog?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:07   #62
Quote:
Lilly kaže:
Ne bih rekla da se cesto dogodi niti da je tri put gore, a da olaksaju bebi, kod normalnog poroda, ne. Tamo gdje je potrebno brzo djelovati da, ali to nije ni blizu tako cesto kad se uporedi sa brojem epiziotomija koje se izvode. Sto se olaksavanja tice, moj dojam je da prvenstveno olaksavaju sebi jer ne moraju 'voditi' zenu kroz tiskanje i time sprijeciti pucanje.
da, tocno to mislim i ja

meni moja "babica" obecala da ce sve ucniti sto moze da me se ne reze i tak je i bilo
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:09   #63
Quote:
Winona kaže:
brijem da ti je muz u samostanu ili da si trudna?



Ne znam, sto znaci ovo , jos nisam nakon drugog?
Pa zadnji put sam bila trudna prije 6 i pol godina, pa ti racunaj


Winona, ono je bila samo zajebancija, znas Tiju....
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 15:02   #64
Hvala svima na odgovorima
@Septy: Ono na rubu kreveta mi se cini vrlo dobro
@Winona: Ako imas onaj tekst u kakvom fajlu, molim te posalji mi na PM. Seks na (staklenom) stolu mojoj dragoj ne odgovara, a stolu jos manje
@Afrodita: Mislim da je tajna uspjeha kod spoon pozicije dignuta noga - a tko ce drzati nogu tako dugo gore
@FFE: Misionarska ne ide, boli ju trbuh
@Diadora: Ako se sjetim tvojeg posta o Tiji i Magicnoj u krivo vrijeme, nece biti nista od seksa, nego poduze objasnjavanje zasto se to cerekam
@Svi: Podnjet cu uredno izvijesce, dok uhvatim malo vremena i moju dragu
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 15:15   #65
Hmm, zar ne moze njena noga preko tvog podignutog koljena?

Ako ne valja tako onda rotirajte. U pozi gdje gornjim dijelom tijela pravite 90st. ona moze spustiti nogu.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 16:45   #66
pa zakaj rezu sve?????????pa to nije normalno?!!!ma strasno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:00   #67
Praksa se polako mijenja. Do sada je vladalo misljenje da je bolje rezati, jer se lakse zasije, pa bolje zaraste. To se pokazalo pogresnim, tako da danas vise ne rezu (barem nam je tako rekla babica na razgledanju radjaone), jer cak i ako pukne, sasivena rana bolje zaraste nego rez.

Osim toga, postoje nekakve posebne masaze sa uljem koje trebaju sprijeciti pucanje.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:52   #68
Epi je skracenica za epiduralnu, a ne za episiotomy

I ne radi se rutinski, danas postoje razne metode za izbjegavanje rezanja i pucanja. Reze se samo ako je procjena da ce zena popucati vise nego sto bi bio rez.

Vecina zena ni ne znam da postoje vjezbe i masaza koje pomazu da se medjica pri porodu sama rastegne koliko treba i da se time izbjegne pucanje. Kome uopce pada na pamet raditi tamo nekakve kegelove vjezbe i cucati 20 puta na dan da bi se sprijecilo rezanje. Isto je tako i sa vjezbanjem za laksi porod, podnosenje trudova i pomaganjem bebi da dodje u pravu poziciju za porod. Ne mozete ocekivati od doktora da to sve napravi za vas.

Ne moze se sve svaliti samo na doktore, trudnice isto dolaze roditi ko da idu na klanje, pa se tako i tretiraju.

Naravno uvijek postoje iznimke i komplikacije.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:54   #69
Quote:
AFRODITA69 kaže:
pa zakaj rezu sve?????????pa to nije normalno?!!!ma strasno.
ma, ako pukne, onda je puno teze zasiti, nego kad je ravan rub rane...a ako pukne malo, vjerovatno je da bu se prosirilo..citala sam na rodi da je u hr normalno da rezu, ali ipak ima sve vise zena koje nisu rezane..mislim da je to ipak do vlastite inicijative..imam osjecaj da trebas pokatazi zube i reci da ne zelis rezanje..
ma, kaj ja znam
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:56   #70
Radila se rutinski u Hrvatskoj, Issa, sve do nedavno - ali izgleda da se stvari pomalo mijenjaju jer u nekim rodilištima više ne režu rutinski, pogotovo ako žena tako zahtijeva.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 18:01   #71
Meni se čini da se većina tih sranja radi da bi bijelokutašima bilo lakše.
Rijetko kad je sve to potrebno napraviti, sama sam dokaz za to.

Počev od prirodnog 'pražnjenja' (valjda to uzrokuju trudovi) pa do epiziotomije.

Ponekad mi se čini da su svi oko mene bili suvišni, pupčanu je mog'o i muž rasjeći.

Ah.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 20:44   #72
hm....meni nisu radili ni prirodno praznjenje, smijela sam popiti vode itd. Issa ti ces kako mi se cini imati svoju doulu, tebi ce biti dobro
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 20:46   #73
Quote:
Secundo kaže:
jer cak i ako pukne, sasivena rana bolje zaraste nego rez.

To su ti krivo rekli!
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 20:56   #74
Nisu, mišljenje o epiziotomiji danas se itekako promijenilo
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:01   #75
Quote:
Winona kaže:
hm....meni nisu radili ni prirodno praznjenje, smijela sam popiti vode itd. Issa ti ces kako mi se cini imati svoju doulu, tebi ce biti dobro
da i idem u prijateljsku bolnicu roditi
Imam i plan poroda koji se postuje do one granice dokle ne ugrozava bebu. Navela sam nutra kaj smiju a kaj ne smiju raditi i ima da se toga drze
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:04   #76
Verice

Pa ak puknes, ranu ti sasiju (nekad i ne), ak te rezu, opet te sasiju. I?
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:23   #77
Quote:
Issa kaže:
da i idem u prijateljsku bolnicu roditi
Imam i plan poroda koji se postuje do one granice dokle ne ugrozava bebu. Navela sam nutra kaj smiju a kaj ne smiju raditi i ima da se toga drze
ima i ovdje nesto slicno a ja sam zamolila moju hebamme da kontrolira jel se toga drze, ja se svega bas ne sjecam....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:30   #78
Re: Verice

Quote:
T@nja kaže:
Pa ak puknes, ranu ti sasiju (nekad i ne), ak te rezu, opet te sasiju. I?
Ako zarezes malo rana ce se po tom rezu prosiriti jos vise. Ako ne rezes medjica ce se samo rasiriti oko bebine glave. Sa rezom se nece ni truditi, rez ce se samo produbiti.

Zato je vazno vjezbati te misice tokom trudnoce, da budu elasticni i da propuste bebinu glavu i ramena bez pucanja. Naravno treba ti i strucan doktor koji ce snati masirati medjicu dok glavica ide van i reci ti kada da tiskas a kada da stanes i das malo vremena medjici da se privikne i pripremi za iducu fazu.

A gle mene sto sam navalila sa tim vjezbanjem ko da se ja toga pridrzavam
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:45   #79
Quote:
T@nja kaže:
To su ti krivo rekli!
Bojim se da nisu.
Po novim teorijama manje ces sam puknuti i to sto pukne brze ce zarasti nego kad terezu skalpelom.
Ja svoj rez star jos tjedan pa 16 god (na stranu prema nozi - i to je bila "moda" kad se stariji rodio - navodno bolje rezati prema nozi jer je manja mogucnost od infekcije) i dan danas osjecam - bolno
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 21:48   #80
Usput, mislim da je tvz spoon pozicija malo overrated.
Probajte sa Y ( tako je ja zovem ) - nema frke sa bolnim nogama
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.