Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 21:32   #3381
Već dugi niz godina imam heneroide ali sada se stanje promjenilo. Više ne svrbi niti boli,izvana se ništa nepozna. Sada krvarim kod svake velike nužde,napominjem ništa ne boli niti peče. Šta se sad događa,jel šta opasno?
__________________
Bok svima
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:50   #3382
Moje iskustvo s Morgan Milligan operacijom (HZZO + dopunsko):


Dosta dugo sam imao probleme s unutrašnjim hemoroidima i tek kad se više nisu dali vratiti unutra odoh ja u bolnicu i naravno, naruče me za operaciju (klasično rezanje skalpelom).

Prije op. treba napraviti predoperativnu pripremu, nalaz krvi, ekg, roentgen, razgovor kod anesteziologa itd.

Prvi dan u bolnici se radi čiščenje - pije se nekakva sol koja ima više slatkasto slan okus, pola litre i uz to puno vode - dosta puta na WC. Nakon toga ide klizma, pa tuširanje antibakterijskim (?) sapunom, navečer tableta za spavanje.

Drugi dan ujutro klizma, brijanje, tuširanje i operacija u općoj anesteziji prije koje se dobije jedna tableta za spavanje. Nakon buđenja iz anestezije sam dobio 3 infuzije i injekciju. Taj dan sam proveo u krevetu.

U bolnici sam bio još 3 dana, svaki dan sam dobio injekciju koja se mora davati poslije anestezije, a ako vam treba može se dobiti i protiv bolova.

Prvo "pravo" jelo sam dobio treći dan, a iz nekog razloga sam četvrti bio na tekućoj dijeti - ne znam zašto.

Uglavnom, bila su dva velika unutarnja i jos nešto sitnijih. Bol nije bila jaka, jedino sam povremeno imao dosta bolne grčeve možda po dva na sat.

Poslije operacije sam morao koristiti Faktu mast i čepiće (oko 1 mjesec) a Detralex tablete 3 mjeseca, te kupke u hipermanganu da se rana ne inficira. Također sam dobio i dijetu koje se treba pridržavati.

Jače bolove nakon operacije nisam imao, oko jedan tjedan je stolica ozbiljno pekla na par minuta, lagano je krvarilo, a kroz dan je bilo par bolnih grčeva, ali se s vremenom to smanjilo. Nakon mjesec dana je područje bilo samo osjetljivije na dodir i osjećala se ponekad slabija bol i malo krvarenje.

Jedini problem ako bi to tako mogao nazvati, je da je ostao višak kože nakon operacije - to se ostavi da ne nastane stenoza (suženje) anusa - kirurg mi je rekao da je to OK i više se ne treba ništa dirati.


Evo ga, nadam se da će ovo nekome pomoći/olakšati muke.

Ako se još nečeg sjetim, napišem.
Pavle-gs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:34   #3383
Jos uvijek nisam odlucila kaj cu dalje s hemeroidima...

Malo me hvata panika na pomisao neke operacije, ali cemu pricati unaprijed. Kad se odvazim, proci cu na pregled kod strucnjaka pa cu onda cut eventualna rjesenja. Ovih dana primjetim krvarenje pa sad malo vise razmisljam o tim nesretnim hemeroidima. A, i da ipak rjesenje bude neka operacija, onda se nadam da se ne budu vise pojavljivali.
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:34   #3384
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Jos uvijek nisam odlucila kaj cu dalje s hemeroidima...
Na pregled otiđi svakako. Puno gora opcija je ići na pregled kad moraš i više nemaš drugog izbora.
Pavle-gs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 13:54   #3385
Quote:
Pavle-gs kaže: Pogledaj post
Na pregled otiđi svakako. Puno gora opcija je ići na pregled kad moraš i više nemaš drugog izbora.
Ovdje sam naisla na nekoliko preporuka za privatnike, ali da imam mogucnost birat, prije bih isla na varijantu doktora u bolnici (posto trenutno nemam neznam koliko novaca). Stoga, ako ima preporuku, svakako neka kaze jer je sad svakako potrebna. U posljedne vrijeme osjecam i bolove,tako da...
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:19   #3386
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Obavio Excisio PT zahvat (http://www.poliklinika-lastric.hr/za...cjenik-usluga/) poradi uklanjanja velikog perianalnog tromba ali se odmah 1-2 dana poslije pojavio novi perianalni tromb
http://www.poliklinika-lastric.hr/ob...ski-hemoroidi/

Što sada? Opet ponovo? Jel to ima smisla? Kako si pomoći...
Pozdrav, u 5 dana imao 2 x Excisio PT zahvate poradi 2 veća perianalna tromba...a sad se pojavio i treći nakon 2 dana odmah...za popizdit.

Idem odmah na pregled kod proktologa na Rebro jer nemam pojma šta se dešava - pa neću svaka 2 dana ići na operaciju perianalnog tromba
Ovi privatnici samo deru dok god ideeee
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:45   #3387
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Ovdje sam naisla na nekoliko preporuka...
Uz preporuku, treba imati i malo sreće (nažalost). Ja sam išao u bolnicu pa je ispalo da to nije "ozbiljno" i ne treba operirati, ali nisam gubio vrijeme nego sam otišao u drugu gdje su mi rekli: "To je za operaciju."

Neki izgleda misle da ljudi dolaze na pregled kod proktologa iz zezancije i dosade.
Pavle-gs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:09   #3388
Quote:
Pavle-gs kaže: Pogledaj post
Uz preporuku, treba imati i malo sreće (nažalost). Ja sam išao u bolnicu pa je ispalo da to nije "ozbiljno" i ne treba operirati, ali nisam gubio vrijeme nego sam otišao u drugu gdje su mi rekli: "To je za operaciju."

Neki izgleda misle da ljudi dolaze na pregled kod proktologa iz zezancije i dosade.
Cula sam i one spike kod nekih koji su operirali hemeroide pa su im se vratili. Nisam lijecnik i totalni laik sam u tom podrucju, ali po nekom misljenju, neko rjesenje mora postojat. Ako covjek moze na Mjesec, onda se i moze naci neko rjesenje za hemeroide.
Mozda ovo moje bas nije za operaciju, ali ja se toga zelim rjesiti. Ako nije za operaciju, onda postoji neka druga metoda lijecenja.
Prosli put kad sam bila kod proktologa, propisao mi je cepice i neku kremu/mast i to je bilo to pa se smirilo opet, ali sada vec duze vrijeme se ponovno borim sa njima.
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:14   #3389
Da, ima ljudi kojima se vraćaju i iako sam i ja laik malo mi je čudno da u 21. stoljeću za to nema rješenja. Možda je to zbog toga što naš stil života - prehrana, puno sjedenja - njima "odgovara". Ali da ne filozofiram previše.
Pavle-gs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 19:19   #3390
Question hemeroidi

Molio bi dali mi tko može odgovoriti tj.dali ima iskustva sa Pilex tabletama,gledam ima neke za 599 a druge za 100 kn isto se zovu pilex samo su ove od himalaya proizvođača bar mislim ne razumijem dali ima razlike ili gdje je kvaka,hvala
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:37   #3391
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
Molio bi dali mi tko može odgovoriti tj.dali ima iskustva sa Pilex tabletama,gledam ima neke za 599 a druge za 100 kn isto se zovu pilex samo su ove od himalaya proizvođača bar mislim ne razumijem dali ima razlike ili gdje je kvaka,hvala
Ne pomaže ti to. Nerma nikakvih znanstvenih činjenica koje bi ukazivale na to da pomažu. Možda nisu loše za regulaciju stolice, ali stolicu možeš i na druge načine regulisati da ne plaćaš toliko.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:40   #3392
...

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ne pomaže ti to. Nerma nikakvih znanstvenih činjenica koje bi ukazivale na to da pomažu. Možda nisu loše za regulaciju stolice, ali stolicu možeš i na druge načine regulisati da ne plaćaš toliko.
ok razumijem,što ti preporučuješ za hemeroide
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 17:26   #3393
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
ok razumijem,što ti preporučuješ za hemeroide
A šta drugo do odlazak dobrom liječniku specijalisti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:37   #3394
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
Molio bi dali mi tko može odgovoriti tj.dali ima iskustva sa Pilex tabletama,gledam ima neke za 599 a druge za 100 kn isto se zovu pilex samo su ove od himalaya proizvođača bar mislim ne razumijem dali ima razlike ili gdje je kvaka,hvala
Popila sam nedavno Pilex za 599 kn. Liječenje traje 2 tjedna.
Puno mi je bolje nakon toga.
Ne znam kakav je to Pilex za 100 kn.
Nekima je pomogao i detrelax koji je jeftiniji.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:09   #3395
Pozdrav, u nedjelju sam dobio ogromne "vanjske hemeroide" odnosno mislim da je perianalna tromboza s obzirom na to da nisam imao problema s hemeroidima (unutarnjim). Nakon kupki od kamilice, Faktu kreme, kantarionovog ulja,.. stvari su se malo normalizirale, upala se samnjila ali i dalje su prisutni i veličine su graška. Zanima me od vas iskusnijih ovdje što mi je činiti? Mislio sam da mi doktorica prepiše detralex jer sam vidio kod dosta vas da je pomoglo.
Operacija? kako izgleda? Faza oporavka?
dj-tony 12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 19:02   #3396
Pozdrav svima. Evo da podijelim svoja iskustva s vama. bolovao sam od vanjskih i unutarnjih hemeroida 4 stupnja ( bol, pećenje, svrbež .... sve simptome sam imao) U 4 mj 2013 godine sam operiran pod lokalnom anestezijom HaL-RaR metodom. nakon operacie je postojala određena bol, krvarenje prilikom stolice, ali sve je to podnjpšljivo u uspordebi s problemima prije ( nadaš se biti će bolje. a bol je idividualna stvar). Jedno vrijeme je sve bilo super divio sam se kako je lijepo opet imati normalnu guzu, ne imati probleme s stolicom. Na moju žalost bolest se vratila nakon 6-7 mjeseci i nakon nekih godinu dana je bilo gore nego ikad prije. prolaps hemeroida poslje stolice je bio veličine manje jabuke, blago rećeno katasrofa. i ponovo sam operiran prije tjedan dana Hal-RaR metoom od istog liječnika. Najgore od svega što ovaj puta odmah nakon operacije imam prolaps i čekam prvu kontrolu kako bih vidio što će se dogoditi dalje, a nadam se kako će sve biti kako treba. Ne bude li, spreman sam ponavljati sve ovo dok ne bude kako treba. Vjerujte mi život bez hemeroidalnih problema je puno lijepši i nemojte odustajati zbog strahova od boli itd... Dugoročne boli i probleme zamijeniti ćete kratkorčnim i moči ćete živjeti i uživati. Što uzrokuje hemerode ? Svašta... stres, psiha, prehrana, genetika, sjedenje, čućanje. hladnoća, vručina, tempo života.... Kao što rekoh ne odustajte od pregleda i liječenja zbog straha jer kronične probleme i recidiv ima izuzetno mali postotak ljudi u kojem sam eto i ja. Ukoliko mislite da pričam bezveze mogu skenirati oba otpusna pisma. Idite doktoru i riješite svoje probleme :-)
blackmoonCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:34   #3397
Blackmoon, jel se moze znat u kojoj klinici su obavljeni zahvati? Ja osobno mogu podijeliti svoja iskustva! Osobno imam hemeroide 2.i 3. stupnja, te nakon obilnog krvarenja i ukupno 16 dana provedenih u bolnici a zbog dobivenih trasfuzija, mnogobrojnih i neugodnih pregleda, jer u jednoj su bolnici doktori unatoc drp-u( digitorektalni pregled kojim se ustanovljuje postojanje hemeroida) odlucili raditi apsolutno svakakve pretrage, od gastroskopije, kolonoskopije, enteroskopije i scintigrafije- sto sam pretrpio jer su srecom otklonjene sve sumnje na eventualne kronicne bolesti, dobio sam otpusno pismo u kojem pise 'pacijent je otpusten bez utvdenog stanja...' nakon toga sam otisao po drugo misljenje te sam zadrzan u drugoj bolnici kod kvalitetnog doktora koji zna svoj posao i kojem je bila potrebna rektoskopija i kolonoskopija da bi donio dijagnozu koja je zvucala: problem stvaraju unutarnji hemeroidi koji su osjetljive sluznice te je prisutna velika mogucnost krvarenja! No, doktor je ujedno i rekao da ne zeli operirati klasicnim odstranjivanjem jer je to strahovito bolno, a mlad sam, 30 godina, te mi ne zeli priustiti takve probleme. Nakon toga sam otisao dr.Ivanovicu a radi dg hal-rar, i da spomenem, doktor je jedini kome cu se dat u ruke u tom slucaju, ali naravno privat, u poliklinici leptir, jer su liste uzasno preeeeduge, al jos cekam da se ekonomski isplaniram jer su i kod njih cijene zanimljive za nase prilike... Savjet svima, danas sam puno pametniji i iskusniji, te da sam opet u pocetnoj fazi tih problema, istu bih sekundu bio na pregledu, jer su puno manje neugodni i bolni nego problemi koje hemeroidi stvaraju! Ja sam sebe doveo u opasno stanje zbog toga, jer sam dobio ukupno 6 doza krvi, a sto nije bas pozeljno. I od tad sam anemican a nikad nisam imao nikakvih problema te sam bio dobrovoljni davaoc krvi! Eto, shvatite probleme s hemeroidima ozbiljno i bez odgode krenite na pregled ili savjet k strucnjacima, a kojih ima!
jacoby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 13:38   #3398
Ok, ako si zadovoljan odredjenim doktorom i mozes ga preporucit drugome, preporuci ga. Ako ti je bedara javno, napisi u poruci. Nebi se to trebalo odnosit samo na tebe, nego i drugdje.

Ljudi ovdje ne dolaze ovdje iz dosade nego stvarno dolaze po savjet/preporuku, ako je ne mogu dobit iz vanjskog svijeta.

Koliko god bih dosla ovdje po neku konkretnu preporuku, nebi je dobila. Bas sam razocarana!
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:11   #3399
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
Molio bi dali mi tko može odgovoriti tj.dali ima iskustva sa Pilex tabletama,gledam ima neke za 599 a druge za 100 kn isto se zovu pilex samo su ove od himalaya proizvođača bar mislim ne razumijem dali ima razlike ili gdje je kvaka,hvala
Ja sam koristila Pilex (one od 599kn) prije 4 godine i meni su pomogle -u tom razdoblju sam imala probleme sa hemeroidima, iako mnogi odmah pomisle da ljudi koji imaju probleme sa hemeroidima, imaju nereguliranu stolicu, kod mene to nije bio slučaj, imala sam urednu u redovnu stolicu, ali i povremeno probleme sa hemeroidima, a Pilex su mi jako brzo pomogle. Pilex jesu učinkovite, ali ne i trajno rješenje, nego privremeno, a na kraju krajeva vidimo i da su operacije često provremeno a ne trajno rješenje (što je moj slučaj, a za njih sam platila 11500kn hal rar iako sam imala II stupanj i još cca 2000kn na ponavljanje operacije samo hal). Da sam znala da mi operacije neće biti trajno rješenje, ne bih nikad pristala na njih, nego bih radije te novce uložila u Pilex i Detralex i Faktu mast (ako se dobro sjećem imena svih naziva tableta- a vrlo je moguće da će mi opet trebati). A moj savjet je svima koji se odlučite ići kod privatnika na operaciju (posebno hal rar) odmah pitajte je li u cijenu uključeno i ponavljenje operacije, jer kirurzi tvrde da je to dosta uspješna operacija, ali ne kažu da je velik slučaj i povratka hemeroida (nije samo 5% kao što oni tvrde), i onda ponovno očekuju da se i to bar nešto plati, a već ste jednom platili loše napravljenu operaciju... Hal i hal rar su često uspješne operacije samo ako se nekoliko puta ponove (naravno, to je često udarac na vaš džep jer su rijetki oni koji će ponoviti operaciju besplatno), a koliko su trajno rješenje, tek će vrijeme pokazati.
queenqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 17:17   #3400
Quote:
queenqueen kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila Pilex (one od 599kn) prije 4 godine i meni su pomogle -u tom razdoblju sam imala probleme sa hemeroidima, iako mnogi odmah pomisle da ljudi koji imaju probleme sa hemeroidima, imaju nereguliranu stolicu, kod mene to nije bio slučaj, imala sam urednu u redovnu stolicu, ali i povremeno probleme sa hemeroidima, a Pilex su mi jako brzo pomogle. Pilex jesu učinkovite, ali ne i trajno rješenje, nego privremeno, a na kraju krajeva vidimo i da su operacije često provremeno a ne trajno rješenje (što je moj slučaj, a za njih sam platila 11500kn hal rar iako sam imala II stupanj i još cca 2000kn na ponavljanje operacije samo hal). Da sam znala da mi operacije neće biti trajno rješenje, ne bih nikad pristala na njih, nego bih radije te novce uložila u Pilex i Detralex i Faktu mast (ako se dobro sjećem imena svih naziva tableta- a vrlo je moguće da će mi opet trebati). A moj savjet je svima koji se odlučite ići kod privatnika na operaciju (posebno hal rar) odmah pitajte je li u cijenu uključeno i ponavljenje operacije, jer kirurzi tvrde da je to dosta uspješna operacija, ali ne kažu da je velik slučaj i povratka hemeroida (nije samo 5% kao što oni tvrde), i onda ponovno očekuju da se i to bar nešto plati, a već ste jednom platili loše napravljenu operaciju... Hal i hal rar su često uspješne operacije samo ako se nekoliko puta ponove (naravno, to je često udarac na vaš džep jer su rijetki oni koji će ponoviti operaciju besplatno), a koliko su trajno rješenje, tek će vrijeme pokazati.
Ko ti je radio tu operaciju? Da ljudi znaju da ne idu više kod tako nestručne osobe. Operacija drugog stupnja se lako završi bez rar. A možda si radila nešto što se ne smije pa ti se zato vratilo? Možda i nije liječnik kriv.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.