Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 16:28   #21
Fala.....jedva chekam da Zuflja odraste, pa da zajedno keljimo, rezuckamo i tak!

Onda bumo sve radove bubnuli ovdje! Ako budemo josh uvijek na forumu!

Mozete staviti slikice kak su ispale ruchice beba....ak je netko to napravio...ili neke druge radove beba!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:12   #22
Javljam se tu jer mi je krivo što je jedna od najdražih mi tema otišla na drugu stranu....PiaLolla

Inače, ja sam već na nekom drugom topicu (tko zna gdje, tko zna kad) pisala o tome kako ću kad B bude imao svoju soba dati mu da na zidove ostavlja otiske svojih ruku - to može biti i nekakva smislena kompozicija tako da se na duže može uklapati u sliku cijele sobe, interijera i atmosfere...

I jedva čekam kad će prerasti fazu "i vraga bi stavio u usta da mogu" pa da mu mogu staviti komad papira (barem 2x2 m) na pod i ponuditi mu boje i neka se upusti sa svakim dijelom svog tijela u action painting ..već vidim remek djelo

To be continued....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:30   #23
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Mozete staviti slikice kak su ispale ruchice beba....ak je netko to napravio...ili neke druge radove beba!
Imamo mi otisak stopala od prije par mjeseci pa ću ga stavit....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:24   #24
ja sam ostavila jedan čitav zid prazan u njenoj sobi.. pa kad bebe bude dovoljno velika i tamo idem papir za samoizražavanje..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:47   #25
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
A i napravili smo si auto naljepnicu

Malo fakat izgleda "hand made"-asta, al bar nije kao sve ostale!!!

http://public.fotki.com/PiaLolla/sva.../hpim6511.html
Pia, kak si napravila naljepnicu za afto?
Super mi je ideja, ali kak da se spoje naljepnica sa nekim crtezom ili nekaj i slika malog Pahija?
Kuma inace radi naljepnice na onim folijama/fasciklima sa raznoraznim bojama, ali kak da napravi naljepnicu i spoji sa fotkom?

__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:04   #26
cure moje kreativne, imate li iskustva sa DAS masom? Kupila sam kilu te mase u terakota boji (lijepše mi je nego da bojam) i napravila bih otiske stopala i ručica male + dodala fotografiju male prije nego se posuši... Da li je koja radila s tom masom?

SaveAss, ti si napisala da si napravila otiske B.?
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 18:17   #27
vas iz DAS?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:22   #28
Putnice , tak sam ženu u knjižari i ja pitala...

DAS je naziv, jebiga... Neki Talijani to rade. Ovak, prek folije mi je ko mekši plastelin, suši se na zraku pa ne moram peci ili već što... Bilo u bijeloj (ono ko vapno) i terakota boji. Može se bojati svim mogućim bojama, ali meni je terakota ok...Veli da ne bi smijelo biti opasno jer klinci s tim rade po vrtiću i školama.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 00:12   #29
pa što nije to glinamol...ni on se ne peče :neznam:
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:41   #30
nemam pojima. Mogao bi to biti glinamol...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:46   #31
Ja sam radila sa Das masom.....meni je to oduvijek bilo kao glinemol, i ne mislim da bi trebala biti opasna! Radila i sa terakotom i sa bijelom. Inache moja mama je dosta koristi za svoje neke rukotvorinice!

Ja sam se sjetila superastog poklona za Bozic, al boom vam napisala kad se priblizi i kad mi to sve napravimo (fakat sam uranila)
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:31   #32
Super Pia, pitanje: obzirom da sam jaaako picajzla i taj otisak mi mora biti tip-top; da li se lijepo valja, oblikuje, da li puca kad se suši (e, to bi mi bio bed)?
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 01:50   #33
jel taj DAS isto sti i fimo masa
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 02:35   #34
ne, nije isto ko i fimo masa...fimo masa se pece u pecnici, a das masa se susi na zraku i laksa je od fimo mase
__________________
živi svaki dan ko da ti je posljednji!!
*mala* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 10:22   #35
Puca kad se suši,slična stvar kao i glinamol.Treba ga s vodom oblikovati.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 10:41   #36
mrvicu je Das kvalitetniji od ostalih......potvrdjuje moja mama koja radi stvari za prodaju, ali meni se chinio istim....neznam....mozda ja nisam toilka picajzla.

Josh mi je palo na pamet nesh kao latex kalupi (za picajzlaste ) ....da se napravi ruka u glinemolu....izlije ta latex neka smjesa, pa kad se stvrdne, ulije se gips u njega, i ispadne ruka onak za praf!

Sam neznam tochno proceduru, rekla mi majchica da chi mi javit...sad i mene zanima
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:10   #37
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Puca kad se suši,slična stvar kao i glinamol.Treba ga s vodom oblikovati.
au... sad sam malo razočarana.
A ništ, budem probala pa javim rezultate
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:24   #38
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post

SaveAss, ti si napisala da si napravila otiske B.?
Yep, ali ja sam mu uzela otisak s nekim dječjim bojama i stavila na papir...Još nisma radila s masom za modeliranje.

DAS masa koliko znam je nešto malo tvrđa od glinamola.
Imate za uzet tih stvari u Chemaca, u Vukovarskoj - i fimo i das mase...

Evo vam jedan link gdje možete nabavit za 15 eura točno to za izradu otiska...čini mi se kao zgodna stvarčica. Provjerite sami ovdje.

Ja doma imam nešto gline pa ću prvo s time.
Glinamol nastojim uvijek zaobić, to mi je nešto najmrže za radit. Čak sam i u školi klincima nabavljala glinu na kile samo da ne uzimaju taj glinamol
Fimo je ok, no njega se treba peći. A kasnije ga možete obojat i najobičnijim lakom
Osobno, ja sam radije za materijale koje treba peći, drugi mi se ne čine baš trajnima (ma što god govorili da je dovoljno osušit ih na zraku)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 16:25   #39
fimo masa mi nekak nije za otiske. Nikad mi nije bila baš tak mekana da bi stopalo ili dlan lijepo upali bez da forcam. A kak da guram djetetu ruku u to a da je ne boli...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 16:34   #40
Prvo smekšaj masu za modeliranje (koju god da odabereš) i to s vodom. Ne moraš je baš natopit, možda bude dovoljno i da je malo ostaviš prekrivenu sa vlažnom krpom.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.