Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2013., 17:06   #1
Izdavači koji vas ljute

Što vas ljuti kod hrvatskih izdavača?
Mene najviše ljuti kad neka izdavačka kuća počinje izdavanjem nekog serijala,a onda stane,obično nakon drugog ili trečeg dijela,a čitatelji nek se slikaju.
Jedan od primjera mi je serijal o zmajevima od Naomi Novik.
Izdali prve tri,(iz 2006-te)a onda od sljedeća 4 ništa više od godinu dana.
Algoritmu kao moćnoj izdavačkoj kući u hrvata,ne služi na čast..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 19:15   #2
Smeta me što mnoge knjige nisu prevedene na hrvatski. No opet, vjerujem da je takvo stanje više zbog potražnje knjiga nego zbog izdavača kao takvih.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 09:44   #3
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Izdali prve tri,(iz 2006-te)a onda od sljedeća 4 ništa više od godinu dana.
Algoritmu kao moćnoj izdavačkoj kući u hrvata,ne služi na čast..
To Algoritam radi na redovitoj osnovi. Izdao je od Donalda Jamesa ''Gatara'' i ''Monstrum'' i treći dio, ''Vadim'', čeka već skoro 10 godina. A ove Tračerice, Emo Dnevnike i ine pizdarije štanca k'o po pokretnoj traci.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:23   #4
Tako je, prokletinja od Algoritma!
Već GODINAMA čekam nastavke Sjenovite međe od T. Williamsa, a stalno odgađaju.
Dok razna chick lit, vampirska i ostala sranja bacaju van na lopate.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 11:37   #5
Mene najviše ljuti što na svaki upit obećavaju da će biti za 6 mjeseci. Ili do kraja godine. Neke knjige su po tome trebale izaći prije 2-3 godine.
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 00:54   #6
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Smeta me što mnoge knjige nisu prevedene na hrvatski. No opet, vjerujem da je takvo stanje više zbog potražnje knjiga nego zbog izdavača kao takvih.
jednom prilikom mi je vlasnik jedne od manjih hr-izdavačakih kuća,objasnio da smo mi premalo tržište,a svježa djela skupih autorskih prava etc etc,no nije mi mogao objasniti zašto se objavljuje trenutačni šittrend i to po pristupčnim cijenama,koji im kasnije ostaje na hrpe,pa se nude sve po 10 kn sistem,a ne otkupljuju i izdaju vrijedna djela(možda i u manjoj nakladi),kojima se nakon nekoliko godina od prvog izdanja u inoz. spušta otkupna cijena.
Čini mi se da izdavači ne mare što hrvati stvarno žele čitati,već isključivo što im se jeftino nudi...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:28   #7
Profil koji je objavljivao Akunjina,serijal o Erastu Fandorinu zbrdazdola.
Sad je pak stao prijevodima.
Šteta,jer su najbolje romane izostavili.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:32   #8
Ne znam tko objavljuje ove tisak romane iz serije o Jack Reacheru, ali trebalo bi mu dati popis kako idu; objavljuju kao da rade eci-peci-pec odabir, prvo iz sredine, pa zadnji, a onda prvi...
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:49   #9
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne znam tko objavljuje ove tisak romane iz serije o Jack Reacheru, ali trebalo bi mu dati popis kako idu; objavljuju kao da rade eci-peci-pec odabir, prvo iz sredine, pa zadnji, a onda prvi...
urednici nemaju pojma o sadržaju romana.Ne znam zakaj se prvo nije mogla objaviti Afera,ionako je jedan od najboljih iz serije.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 10:56   #10
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
urednici nemaju pojma o sadržaju romana.Ne znam zakaj se prvo nije mogla objaviti Afera,ionako je jedan od najboljih iz serije.
Mislim da je Afera izašla već kad su krenuli objavljivati, pa im to još mogu nekako oprostiti. Ali krenuli su sa Jedan Hitac, što je maltene sredina.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:48   #11
Bila je ovde cijela tema ogorčenog knjigoljupca na izdavača (mislim da je bio Lijevak u pitanju) jer sve knjige stave u onu prozirnu foliju pa je ne možeš ni prolistat prije nego što se (ne) odlučiš na kupnju
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 16:36   #12
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne znam tko objavljuje ove tisak romane iz serije o Jack Reacheru, ali trebalo bi mu dati popis kako idu; objavljuju kao da rade eci-peci-pec odabir, prvo iz sredine, pa zadnji, a onda prvi...
Iznimno niste u pravu!
Autor je dio, koji je po radnji ispred napisao kasnije.
Izgleda,radi popularnosti na izvornom tržištu morao ubaciti dio u kojem objašnjava sam početak,kako je od vojnog časnika postao lutalica.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 18:03   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Iznimno niste u pravu!
Autor je dio, koji je po radnji ispred napisao kasnije.
Izgleda,radi popularnosti na izvornom tržištu morao ubaciti dio u kojem objašnjava sam početak,kako je od vojnog časnika postao lutalica.
Prvo je objavljen Jedan Hitac (broj 9), pa ga prati Čovjek s Dva Lica (broj 7), 61 Sat (broj 14), Cijena Života (broj 15), Afera (broj 16), Kat Ubojica (broj 1) i dolazi Odredište Pakao (broj 2).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 19:58   #14
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Prvo je objavljen Jedan Hitac (broj 9), pa ga prati Čovjek s Dva Lica (broj 7), 61 Sat (broj 14), Cijena Života (broj 15), Afera (broj 16), Kat Ubojica (broj 1) i dolazi Odredište Pakao (broj 2).


baš ti hvala,nisam znala da dolazi Odredište pakao!
Ovako ili onako,rado ga čitam!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:06   #15
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Bila je ovde cijela tema ogorčenog knjigoljupca na izdavača (mislim da je bio Lijevak u pitanju) jer sve knjige stave u onu prozirnu foliju pa je ne možeš ni prolistat prije nego što se (ne) odlučiš na kupnju


Link pinki pliz
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:09   #16
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post


Link pinki pliz
https://www.forum.hr/showthread.php?t=597177

Uživaj
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:09   #17
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Đepika

Hvala na linku, bacam se na čitanje
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:32   #18
Super tema.I ja često razmišljam kao mi naši izdavači idu na živce kad počnu objavljivati nekog autora pa prekinu,a jiš gore ako se radi os seriji ili nekakvoj sagi.Npr.Algoritam koji je odustao do krimića Laurie King,nije preveo nastavke Digitalnog ugljika Richarda Morgana,pa ostale romane Karin Slaughter,...,onda recimo Frkatura koja nikako da objavi nastavke serjala SPQR ili onog serijala i inspektoru Mocku,Profil koji ne objavljuje više Rankina i Akunina,Ljevak koji je odustao od J.Sydney Jonesa,VDT koji je počeo s krimi klasicima i romanima Rossa MCdonalda pa odustao (a možda i propao,neznam),....,ma imao bih što reći,ali na kraju stanje je kakvo je,moglo bi biti i gore.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 23:45   #19
Quote:
amary kaže: Pogledaj post


baš ti hvala,nisam znala da dolazi Odredište pakao!
Ovako ili onako,rado ga čitam!
Idući mjesec. I meni je uljepšalo dan jer sam postao zagrižen

Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
,nije preveo nastavke Digitalnog ugljika Richarda Morgana,
Uz nastavke o inspektoru Vadimu, ovo mi je isto jedan od njihovih većih gafova. Mislim da SF ili nema publiku, ili su prava na njih prevelika (iako ovo drugo zvuči malo i besmisleno pošto je tu prvi dio) ali šteta za tu trilogiju od Morgana što nije dovršena.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 09:34   #20
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post


Uz nastavke o inspektoru Vadimu, ovo mi je isto jedan od njihovih većih gafova. Mislim da SF ili nema publiku, ili su prava na njih prevelika (iako ovo drugo zvuči malo i besmisleno pošto je tu prvi dio) ali šteta za tu trilogiju od Morgana što nije dovršena.
Sumnjam da su prava na te autore tolko velika da ih ne mogu prevesti u 10 godina.Mislim da se radi o običnom izdavačkom šlamperaju i nedosljednosti.Neznam kako oni misle zadržati kupce kad se tako ponašaju.
Sjetio sam se još par izdavača koji su mi idu na živce svojom politikom: nakladnik CASH (ako još postoji) je svojedobno počeo prevađati Clive Cusslera i Elizabeth Peters na hr.,pa odustao zbog malog interesa,a to što su knjige uvijek bile posuđivane nije bitno,znači čitalo se ali za njih je malo interesa.
Mozaik knjiga je nekad imala dobre krimiće,sada se sva koncentrira na ljubiće.
Općenito preduga razdoblja koja im trebaju za prevađanje novih naslova mi idu na živce: Hena com je počela prevađati pustolovne trilere Williama Dietricha,ali već ih neko vrijeme nema,nadam se da nisu odustali.Isto vrijedi za VBZ ova izdanja Jasona Goodwina i Davida Gibbinsa-počeli ih prevađati pa stali,i kao bit će ali još ništa od novih naslova.
Ali zato uvijek se nađe mjesta za razne teen gothic romane ili pak u novije vrijeme romane u stilu 50 nijansi sivog (sad ćemo imati poplavu sličnih romana).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.